şimdi biliyoruz ki eril ve tek tipçi bir dünyadayız ve bu dünyada küçük bir kız çocuğu olmak oldukça zor her taraftan toplumsal cinsiyet rolleri yüklenmeye çalışılıyor masallar, oyuncaklar, kıyafetler, oyunlar, çizgi filmler ve daha bir sürü şey... ama ben küçük kuzenim büyürken bu doğum gününde ona bu rolleri barındırmayan hatta mümkünse kadın olmanın zayıflık olmadığını anlatan bir hediye vermek istiyorum. önerilerinizi bekliyorum 6 yaşına giren küçük kuzenime ne hediye alabilirim?

0|0
12

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• 6 yaşındaki kuzeninin bunu anlayacağını sanmıyorum (: ama yapmaya çaşıştığın şey iyi bir şey

0|0
    0|0
    • şöyle ifade edeyim amacım cinsiyetsiz bir hediye alabilmek. masal kitabı falan baktım ama hepsi prenses masallarıyla doluydu ve kendilerini savunamayan aciz prensesleri kurtaran kahraman prenslerle, kıyafet bakayım dedim; pembeler, yine prenses temaları ve daha buna benzer şeylele doluydu hepsi, oyuncak bakayım dedim hep bebekler ve anne ya da ev kadını temalı şeylerle dolu bir yığın gördüm. tüm bunların dışında ona güçlü olduğunu gösteren bişey almak istiyorum sedece yani feminizmi aşılamak gibi bir niyetim yok zaten

• Feminizmi ona bence de öğretmelisin benim de desteklediğim bir düşünce.

Ona yapboz alabilirsin

• 6 yaşındaki çocuk muhtemelen senin verdiğin mesajı anlamayacak... sen istediğini savun tabii ki de bunun için 6 yaşındaki çocuğu niye kullaniyorsun

0|0
    0|0
    • yukarda da aynısını yazdım ama tekrar etmek istiyorum

şöyle ifade edeyim amacım cinsiyetsiz bir hediye alabilmek. masal kitabı falan baktım ama hepsi prenses masallarıyla doluydu ve kendilerini savunamayan aciz prensesleri kurtaran kahraman prenslerle, kıyafet bakayım dedim; pembeler, yine prenses temaları ve daha buna benzer şeylele doluydu hepsi, oyuncak bakayım dedim hep bebekler ve anne ya da ev kadını temalı şeylerle dolu bir yığın gördüm. tüm bunların dışında ona güçlü olduğunu gösteren bişey almak istiyorum sedece yani feminizmi aşılamak gibi bir niyetim yok zaten

• olaya bu kadar hakim birinin burada sorması saçma..6 yaşındaki çocuğa böyle bir hediye bulman ona bir mesaj vermez, senin kendini rahatlatmani saglar...

Kızlar Ne Diyor 1

• İçinde Kadın kahraman olan bir film DVD si geldi aklıma. Güçlü kadın izlenimi vermek için. Ama anlar mı ki yaş itibariyle bilemedim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...