• Sor
  • Bence

Fiat Linea nasıl bir araba sizce?

fiat linea sıfır aldım dizel 1.3 az yakıyor diye cazip geldi aldım. arabanın tipi nasıl sizce, mesela bi corolla, accent gibi iyi duruyor mu?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• selam, benim kia rio'm var benzinli. km yi 360 kuruşa gidiyor. ama fazla basmayarak ve inişlerde boşa atarak 284 kuruşa kadar düşürdüm geçengün. Fakat iki yıldır kullandığım araç bana 3000 tl zarar ettirmiş bir dizele göre. 29000 km deyim. 100 kuruş fark olsa yakl.3000 tl yapıyor. bende linea classic 1.3 multijet actual almayı düşünüyorum aracımı 25 e satıp. linea 32990 diyor şu an..fakat 100 km.de 6.5 lt dizel yakıyorgörünüyor katalogda. bu bana diğer araçlara göre fazla geldi...şöyle bir kıyas yapayım; hiç binmedim ama aracın ön farları biraz şaşı bakan ablak bir ifade versede hep iş insanları kullanıyor. bu bussines tip araçlar bana cazip geliyor hep. tabiiki 4 büyük marka hariç. onlar çok pahalı 60'ı 80'i çıkarmak gerekiyor. Linea'yı cazip kılan faktörler. (ama aracı sormak lazım bilenlere, kötü yanı nedir diye!)1- bagaj 500 lt. yok böle bişey :)2- diesel - (yakıt tasarrufu için giriliyor bu araca zaten.)3- fiyat 32.990 (ticari filo daha bile düşüktür kesin.)4- 95 hp de tork 200 nm. (bu müthiş bişey)5- araba da zarif bir çizgide var. ve sedan tip6- C segment (bu fiyata)7- ikinci eli sıkıntısız.yani bunlar Kia Rio'mu çok sevmeme rağmen denem sürüşü şartıyla, 5 TL ye gelen (ki 6'yı 7'yi bile bulur bu gidişle; hükümet dur demiyor ve vergiyi bindirdilçe bindiriyor yakıta) benzin fiyatıyla beni artık isyan ettirdi. Bugün gidip bir linea alacağım. ama aracı çok tanımıyorum. ben aracı tercih edilebilir görüyorum Fiat'ı hiç sevmememe rağmen, sadece linea hariç. inşallah klasik fiat sorunlarıyla karşılaşmayız.Sevgiler.Ümit.

Erkekler Ne Diyor 18

• Linea güzel ve estetik bir araba .

• Fiatın gelmiş geçmiş en az savrulan arabası =) İç mekan biraz dar ama sürmesi keyifli küçücük motoruna rağmen performansı gayet iyi ve yakıtı çok az yakıyor gerçekten...Accentten iyi bi araba bu arada.. Ama bir corolladan iyi değil...Bu arada bu tip şeyler genelde alınmadan sorulur siz aldıktan sonra sormuşsunuz...Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

• evet ben ani karar verdim biraz.beğendim aslında da. arkadaşlardan bi kaçı beğenmedi. ben de sorgulamaya başladım iyi mi yaptım diye. daha kullanmadım bile.

• Öncekileri Göster
    • wolcano ben bankada şöförüm dolayısıyla hepsi elimden geçti, kıyaslama açısından
      bak ben normalde hyndai accent era kullanıyodum bir gün diğer araç lineayı kullaniiim dedim aman allahım bu kadarmı fark olur ,traktör gibi geldi linea

• Ses konusunda hem fikiriz forger=) Ama accent era nında altta kalır yanı yok =) Bende otomotiv yan sanayicisiyim bu arada..

• bence normal biri için güzel

• 4 tane tekeri var bak o kesin yani belirteyimde

• güzel değil mi yani.

• senin kadar olmasada işte eh.

• tipik aile arabası... :), tip olarakta söylediğin Accent Blu modelinin bile gerisinde bence, bana sorsan aynı fiyatlarda sana Volkswagen Polo'yu önerirdim. ama bu benim fikrim... yani tercih meselesidir sen beğenmişsen dünya konuşsa boş zaten, kazasız belasız günler dilerim.

• az yakıt fena olmayan bir performans.fiata bulaşmasaydınız keşke.

• neden?

• taş gibi araba hiç esnekliği yok kaya desem yeridir.
      ürettiği arabaları bir kaç yıl içerisinde üretimi durduruyorlar.
      tipi pek hoşuma gitmiyor.

• Benim patronumda var bu arada gayet memnun ve ekonomik zaten 1.3 müş motoru.. ;) Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin..

• amin sağol

• Bir bayanada yakışır bu araba iyi bir seçim olmuş..

• iğrenç bir araba ,alacağım en son arababasıyosun gitmiyo barım barım bağırıyo ama malesef gitmiyo,içeri sesi olduğu gibi alıyo ses yalıtımıçok kötü,ama içi geniş ve az yakıyo ,hyndai çok atak ama hafif ve kaportası çok zayıfcorolla pahalı ama hepsinden üstün hele d4d ise tadından yenmez:))

• ama çok da kullanan var bu arabayı. nerdeyse 5 arabadan biri linea.

• Öncekileri Göster
    • büyük olduğu için mi bayanlara göre değil

• büyüklükten ziyade estetik diil ,kalas gibi araba:))

• araba biraz sert ama 2 ve 3. viteste torku çok iyi.malzeme olarak Kia ve Hyundai blue dan çok daha kalitesiz yapmışlar. ön cam dalgalı,arka cam araçları aşağı sündürüyor. Kapı kollarından tutunda, iç aksam switch'lerine kadar adi plastikten yapılmış güney kore arabaları bundan 3 gömlek daha üstte kaliteli. hem sacı hem boyası hem yoltutuşu sürüş kefyi direksiyon yumuşakkığı güney korenin çok çok daha iyi.ama lineayı niye tercih ettim. bagaj büyük, parça ucuz (sol ön cam 40 TL-), dizel, dış cizgisi estetik sayılır. (ön farlar aptal fare gibi bakıyor). C segment, bussines type bir araba, satışı kolay.işte bu kadar. daha fazla tercih sebebim omadı. benim eski arabam Kia Rio 2011 model idi çok çok memnun idim. benzinli diye sattım lineaya geçtim. benim en büyük avantajım bu oldu. yolda 5000 tl kaybettiriyordu bana benzin dizel farkı.hyundai daha çok genç stile hitap ediyor çok fazla iş tipi araba yapmıyor. İş arabaları şunlar: linea, focus, eski megan C segmentte, B de ise: clio, accent o kadar. 4 büyük marka hariç tabiiki.Ehhe olay budur. sorun yazayım :)

• Fiat arabalarını sevmiyorum en iyisi toyota

• gayet güzel bir tercih yapmışınız

• Hayırlı olsun, dış tasarımı pek hoş değil ama...

• sağol arka kısmı değil de ön farlarını ön kısmı pek hoşuma gitmedi sanki

• Yeni ford fiesta güzel

• teneke parçası

• hayırlı olsun. tabii güzel havalı araba meraklanma :) hem zaten almışsın kötü desek ne yazar :D

• teşekkürler..

• Fiat ın bana pek hitap eden modeli yok. Bende bir hafta önce yeni kasa opel astra aldım sıfır şimdlik çok memnunum. İnsanların tepkileri de çok iyi ilk gördüklerinde. Aracın seni mutlu ediyorsa boşver insanların düşüncelerini. Bana da keşke ford alsaydın dediler. Ben mutluyum opelimle

• tipi hoşuma gitmiyor nedense kaba duruyor.

• tam iş arabası ekonomik az yakıyor güzeldir gayet

• Güzel araba pişman olmazsın.

Kızlar Ne Diyor 3

• iç tasarımı harika fakat dış görümü fazla hoş gelmiyor...

• reprezant arabası gibi :/ beğenmedim ben

• bu arada hayırlı olsun =)

• teşekkürler..

• Güle güle kullan.1600 motor seçeneğini alsaydin iyi olurdu.Fiat bir coralla gibi durmaz şimdi haksızlık etmeyelim.

Yükleniyor...