Fiat Linea nasıl bir araba sizce?

fiat linea sıfır aldım dizel 1.3 az yakıyor diye cazip geldi aldım. arabanın tipi nasıl sizce, mesela bi corolla, accent gibi iyi duruyor mu?

En İyi Erkek Görüşü

• selam, benim kia rio'm var benzinli. km yi 360 kuruşa gidiyor. ama fazla basmayarak ve inişlerde boşa atarak 284 kuruşa kadar düşürdüm geçengün. Fakat iki yıldır kullandığım araç bana 3000 tl zarar ettirmiş bir dizele göre. 29000 km deyim. 100 kuruş fark olsa yakl.3000 tl yapıyor. bende linea classic 1.3 multijet actual almayı düşünüyorum aracımı 25 e satıp. linea 32990 diyor şu an..

fakat 100 km.de 6.5 lt dizel yakıyorgörünüyor katalogda. bu bana diğer araçlara göre fazla geldi...

şöyle bir kıyas yapayım; hiç binmedim ama aracın ön farları biraz şaşı bakan ablak bir ifade versede hep iş insanları kullanıyor. bu bussines tip araçlar bana cazip geliyor hep. tabiiki 4 büyük marka hariç. onlar çok pahalı 60'ı 80'i çıkarmak gerekiyor.

Linea'yı cazip kılan faktörler. (ama aracı sormak lazım bilenlere, kötü yanı nedir diye!)

1- bagaj 500 lt. yok böle bişey :)

2- diesel - (yakıt tasarrufu için giriliyor bu araca zaten.)

3- fiyat 32.990 (ticari filo daha bile düşüktür kesin.)

4- 95 hp de tork 200 nm. (bu müthiş bişey)

5- araba da zarif bir çizgide var. ve sedan tip

6- C segment (bu fiyata)

7- ikinci eli sıkıntısız.

yani bunlar Kia Rio'mu çok sevmeme rağmen denem sürüşü şartıyla, 5 TL ye gelen (ki 6'yı 7'yi bile bulur bu gidişle; hükümet dur demiyor ve vergiyi bindirdilçe bindiriyor yakıta) benzin fiyatıyla beni artık isyan ettirdi. Bugün gidip bir linea alacağım. ama aracı çok tanımıyorum.

ben aracı tercih edilebilir görüyorum Fiat'ı hiç sevmememe rağmen, sadece linea hariç. inşallah klasik fiat sorunlarıyla karşılaşmayız.

Sevgiler.

Ümit.