Cengizhan Türk mü Moğol mu?

Rivayetlere göre konuşmayıpta kaynaklara da baksam, yine bölünme oluyor. Türk tarihini okuyan var mı? (Cengizhan kurt simgesi kullanmış, kurt... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Cengizhan'da her moğol gibi Türk

• Aslında dünya üzerinde üç tane ırk vardır bunlar Nuh peygamberin oğlu Ham Sam ve Yafes'ten gelen Hami Sami ve Yafetik ırklardır. İnsan kafa taslarını incelediğinizde de bunun üç tane olduğunu görürsünüz işte Türk'ler Atatürk'ün de dediği gibi Nuh peygamberin oğlu Yafes'in oğlu olan Türk'ten gelmektedir ve yeryüzünde ki en eski ırklandandır. “Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam’ın oğlu Y�fes’in oğlu olan kişidir.” MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Öncekileri Göster
    • Dostum tarihte kaynaklar konuşur.Bizim tarihimizi en iyi tutanlar da maalesef ki çin kaynaklarıdır.Bana '' kaynağa dayanarak'' moğolların ve cengiz han ın türk olduğunu göster,Ben de tarihçi olacağım diye gezmeyeceğim ortalıkta tamam?

• demin bir arkadaşla da tartıştık sana göre moğol olabilir sonuçta herkes kaynağını farklı yönden alıyor ama bana göre zeki velidi togan'ın dediği gibi kök ırklardan olan türklerin soyundan gelir moğollar ayrıca tarihçi olmanı isterim milletimiz tarihte zayıf sen tarihi iyi öğren ki onları da bilgilendir.