Araba tutuyor ne yapmalıyım?

yarın tatile gidiyorum otobüsle ama beni tutuyor daha binmeden midem bulanmaya başlıyor kokusu falan çok rahatsız ediyor bir arkadaşım benzin iç biraz iyi gelir dedi otobüste kusmak istemiyorum ne yapmalıyım 8 saat yolculuğum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Mide bulantısına iyi gelen sakızlar çıkmış.Eczaneden al onlardan bugün eczaneler kapanmadanç

• hmm sakız tam bana göre teşekkür:)

• Ama araştır her eczanede olmayabilir.Bulamazsın pazar günü sonra.

Erkekler Ne Diyor 15

• yolculuğa alışık biri değilsin galiba benzin içme sakıncalı

• eczanede ilacı var.olmazsa 5-10 tane büyük çöp poşeti.olmazsa sen arabayı tut.

• benzin içilmez koklanır :) araba kokusuna alıştırmak için yaparlar bunu genelde... bendede otobüse binince yada arabaya geri geriye gidememe rahatsızlığı var kötü bi durumdur ama aracı kendim kullanıyosam 10 saatlik yolu bile hiç ara vermeden gidebilirim ki 8 saati gittim...

• Boş mide ile yolculuk yap çıkaracak bişe kalmasın -_-

• 3ay

Bence araba ve otobüs tutması yediğimiz yemeklerden dolayıdır.Yani otobüse veya arabaya bineceğin vakit hiçbir şey yeme.Çünkü malum Türkiye'nin yolları girintili çıkıntılı flan :)

• uyuman lazın uyku ilacı iç

• Bende de şehir içi otobüslerinde o dediğin oluyor ama şehirlerarası otobüsler rahat olduğu için midem bulanmıyor. Sana tavsiyem, ya eczaneden bir hap al mide bulantısı için birebir etkili, ya da otobüsteyken yolları izleme, kafanı daya ve uyumaya çalış.

• sende onu tut :)

• akşam tutucam işe yarar inş

• yarar yarar:)

• senin o arkadaşının ben verdiği akıla tüküreyim.. :)) ne benzini ya... :)) ilaç al ilaç iyi gelir araba tutmalarına.. bendede vardı.. ilaç kullanırdım tutmazdı.. askerdeyken terhisime 2 ay kala sürekli helikopterlerde görev yapıyordum.. ilk bağlarda çok tutyordu beni helikopter.. sonra alıştım.. terhisimde 14 saatlik otobüs yolculuğumu ilaç almadan rahatça geçirdim.. yani benim için helikopter kesin çözüm oldu.. :)) şimdi gidip bi helikopter kiralamayasın haa.. :))

• miden ne çok dolu nede aç olmalı. yola kesinlikle bakma. birde yanılmıyorsam bunun için ilaçlar var bi eczaneye sor.

• heee ilaç iç ilaç .. herkes yazmış. bende yazıyım bari hiç bilinmedik akla gelmeyen bi yöntem ya... hadi yaa nasılda düşünemedide sordu burda ilaç içmeyi.. değişik etkili bi kere yapınca bi daha hiç bişeyi gerektirmicek bişey söledeik millet basmış eksiyi.. iyi be.. ilaç iç ilaç..

• arabadan daha hızlı hareket etmelisin ki senin tutamasın:D

• koltğmda oturmktAN BAŞKA ÇAREM YOK.D

• uçak biletleri otobüslerden daha ucuz.
      bence denemelisin. benim memleketime yolum 14 saat otobüsle. uçakla 1 saatte oradayım. tavsiye ederim.

• yok bensiz yok mazot :)) arkadaşlar otobüse biniyor otobüs ona binmeyecek :))))

• denedinmi, yada araba tutupta deneyen birini gördün mü.. dalga geçmiyoruz ciddi bişey söylüyoruz.. bi bildiğimiz var ki yazdık...

• kesin çözüm söleyim sana çok az bir su şişesi kapağı kadar mazot bir daha araba falan tutmaz.. kesin çözüm emin olabilirsin.

• memlekete gidince denicem bunu:) umarım işe yarar

• kesin yarar.. deneyenler var faydasını gördü..

• hapları var, çok etkili

• her arabaya bindiğimde hap yutamam ki kısa yolculktada tutuyor kesin bir çözüm istiyorum:(

• o zaman arabanın en koltuğunda otur, ayrıca ekşi şeylerde iyi geliyor..

Kızlar Ne Diyor 8

• Evet ya dizel olsan da az benzin yakıtı inceltir ekstra güç verir , git eczaneden ilacını al , bu kadar basit , tee Allahım yaa

• Ezanede buna dair ilaçlar var.Ben o ilaçları malesef kullanamıyorum.Neden? Beni o haplar sarhoş yapıyor.O ilaçları bir içiyorum bakmışınız uyuyorum.İstanbulda biniyorum bir uyanıyorum Trabzondayım :).Bana yan etkisi var.Beni uyutuyor ama sana belki farklı etkiler yaratır.Hayırlısı

• benide uyutuyor uyuyamadğmdada başımı ağrılar girio sarhş gibi oluyorum

• Ben bir kaç kere denedim.Yemin ediyorum İstanbulda otobüse bindim Trabzonda uyandım.Saniyeler içinde baktım Karadenize gelmişim.Ne oldu, o yol nasıl bitti, hiç mi açıkmadım bilmiyorum.Bana yan etki yapıyor :).Ne yapmak gerek bilmiyorum.Hedefine bak derler hep.Önüne bak, işte kitap okuma, hep önüne bak derler.Birde onu dene ama sen yine yanına ezaneden ilaç al.Hayırlı yolculuklar

• teşekkür:)

• ne benzini yahu bulantı hapları var iç hiç bişey olmaz

• Eczanede ilaçlar var tutmasın diye arkadasın da ayrı mal mis zehirlicek saka yapayım derken

• Deniz ve kara yolculuklarında bulantıyı en iyi absorbe eden şey benim için siyah zeytin bulantı gelirken 2 tane at ağzına fayadısını göreceksin

• yanına keskin kokulu kolonya al ve o gün yağlı yeme;umarım iyi gelir:)iyi yolculuklar:)

• metpamid iç yolculuğa çıkmadan önce yolcucluk esnasındada iç.

• Bunun için eczanelerde satılan ilaç var çok da uygun bence onu al rahat rahat yolculuk edersin tabi alternatif tıpda da vardır çeşitli şeyler ama kendini garantiye almalısın

Yükleniyor...