Internet üzerinden alışveriş güvenli mi?

Deneyeniniz varmı acaba internetten alış veriş güvenli mi? Herhangi bir sorunla karşılacaşan varmı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Netsiparis hepsiburada webdenal trendyol markafoni vs. Bunlar güvenli. Netten birşey alcaksanız en önce o sitenin ssl sertifikası olup olmadığına bakmalısın. Ssl sertifikası almak için firmalar on binlerce belki yüz binlerce dolar ödüyorlar. O sertifikayı almak için de detaylı incelemelerden geçiyorlar. Eğer siteler herhangi bir yamuk yaparlarsa her an o sertifikaları CRL ( cerificate revoke list ) dediğimiz karalisteye düşerler ve sertifikaları geçersiz kılınır. Bir siteye girdiğinizde ssl olduğunu anlamak için de adres çubuğuna bakabilirsiniz. Site link ile başlar link değil ve genelde adres çubuğu yeşile döner. Eğer link değilse site, özellikle ödeme sayfası link değilse o siteden alışveriş yapmayın. Yada site link olsa bile siteye girerken bir güvenlik hatası alabilirsiniz. Bu sitenin sertifikası doğrulanamıyor diye. O zaman da alışveriş yapmayın. Aksi halde merak etmeyin kredi kartı bilgilerinize filan asla birşey olmaz

Erkekler Ne Diyor 13

• ödeme kısmı güvenli ben sanal kart oluşturuyorum yinede. limangodan bir takı almıştım kargodan gelene kadar dağılmış ve çok uğraştım öküz paketlese daha iyi paketler o derece cılkı çıkmış. bu tarz sorunlar olabilir sanırım.

• geçmiş olsun

• = )

• internetten çok fazla alışveriş yaptım bence güvenli

• Sabit telefon numarası verenlerden alış veriş yapmaya çalış.Tanımıyorsan internette yorumlarını oku ve mutlaka arayıp konuş firmayla. Aldığın üründe stok bilgisini telefonla teyit ettir. Açık adresleri var mı yok mu araştır.200 ün üzerinde internetten alış veriş yaptım. Hiç bir sorun yaşamadım.Ama şu da kesin kurumsal şirketlerde risk çok daha az.Ne yaparsan yap sanal kart kullanmaya çalış. Bunun yanında havaleyle değil de kredi kartı (sanal kartla) al ki eğer ürünü göndermezlerse bankasan paranı alabilme imkanın olsun. Havaleyle alırsan ve şirket batarsa üstüne bir bardak soğuk su içersin.Selamlar...

• internetten alış veriş yaptım kapıda ödeme dediler geldi ürün orjinal demişlerdi ama çakmaydı bi tanede saat aldım 60 tl ye ürün geldi bozuktu ve bi daha adamlara ulaşamıyorsun büyükk sitelerde bilemem ama

• gunumüzün sorunlari...

• nereden aldığına bağlı

• Bilindik sitelerden alırsan %100 güvenli ama dandirikten isminde alan adında bile meymenet olamayan sitelerden yaparsan çakarlar kazığı

• sahte ürün gönderiyorlar pek tercih etmem

• NE aldığını biliyorsan güvenli ayrıca internet bankacılığı ile sanal kart uygulamsı kullanıyorum mesela ben.sanal kart da belli saat dilimine göre para kokuyorsun kartına sonra sanal kartın numarsı ile alışverişini yapıyosrun.bence cok guzel bırsey acaba numaram baskalarının elıne gectımı derdı yok.tek kullanımlık oldugu ıcın ne kadar lık bır urun alacaksan o kadar yukluyorsun kartına olay bıtıyor bence dene derım...

• hepsiburada güvenli ama elektronik eşya alacaksan kendine muhatap bulabileceğin biyerden al. vatan bilgisayar, media markt, elekro world gibi

• şu ana kadar yaptığım alışverişlerde bi sorun çıkmadı umarım böyle devam eder.

• güvenilir olanda var olmayanda..

• ebay hepsiburada sanalpazar bunlar güvenilir kendim yapıyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• her alışveriş sitesindende alışveriş yapılmaz tabii.

• hayır, bu devirde babana bile güvenmiceksin. =D

• O kadar da değil

• denedim, kaliteli taninmis bir magzanin online sayfasindan alisverisimi yaptim cok memnun kaldim

• ben güvenemiyorum o işe bir türlü.

• Sitesinde bağlı. Hepsiburada falan güvenli.

• birçok site güvenli

• Ne biliyim ya korkuyorum. bozuk mozuk çıkar şimdi iş almak istemiyorum başıma...

Yükleniyor...