Bayanların araba kullanması neden tepki alıyor?

Arkadaşlar neden böyle bir genelleme var çok iyi araba kullanan bayanlar var . İyi araba süremeyen erkeklerde çok var ama kadın bir hata yaptı mı... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bunun tamamen önyargıdan ibaret olduğunu düşünüyorum. Kadınların araba kullanırken göze batan eksikliklerini görüyoruz trafikte ama aynı hataları yapan erkeklerde var. Yani, bunlar sadece kadınlara has eksiklikler değil. Mesela, bir bayan önü açıkken aşırı yavaş gidebiliyor. Aynı şeyi yapan erkeklere daha çok rastlıyorum. Ama, nedense kadınların araba kullanma şekli göze batıyor. Algıda seçicilik olsa gerek bu durum. Ülkemizde, kadınlara aşırı saygısızlık yapılıyor. Örneğin, geçenlerde bir kamyonla bir kadın sürücü dar bir yolda karşı karşıya geldiler. Yol tamaaaamen kadının hakkı. Yani, bariz kadın haklı. Kamyoncu açtı camı ve kadına olmadık hakaretlerde bulundu. Kendimi zor tuttum sinirden. Kamyoncunun karşısında pala bıyık, iri kıyım bir erkek sürücü olsaydı "tısssss" hiç bir laf edemezdi. Kadın ya karşısındaki, gücü yetiyor ya. Erkeklik mi bu?

İkinci olay: Eşimle bir herif eve yakın dar bir yolda karşı karşıya gelmişler. Yanyana geçememişler. Adam beş metre geri gitse ikisi de geçecek ama adam inat edip ters yönden geliyorsun diye arabadan inmiş bağırarak eşimi 50 mt geri geri çıkmak zorunda bırakmış. Eşimde ters yön olduğunu sanmış. Eşim, geri gitmeyi denemiş ama yol çok dar ve kıvrımlı olduğu için hatalı park eden bir araç yüzünden tıkanmış kalmış. Eşim telefon açtı. Olay yerine geldim ki, adam arabadan inmiş elleri cebinde 30mt ötede bekliyor. İstifini bozmuyor. Bi taraftan yarım saattir çekemedin arabayı gibi laflar ediyor. Beni görünce "FISSSSS" "Dallama! Ters yönden gelen yok! Yol gidişli gelişli. Kimsenin kimseye üstünlüğü yok. Ne diye beş metre geri gitmiyorsunda bir kadına bu eziyeti yapıyorsun" dedim. Çektim arabayı geri geri. Yanımdan geçerken gözlerini benden kaçırıyordu. Dayılığından eser kalmamıştı. Allah, trafikte kadınlarımıza sabır versin. Trafik öküzlerden geçilmiyor.

Soran beğendi
    • Yorumun çok güzel +1 =)