Nedir Bu "Black Friday" Ne İşe Yarar?

Amerika'da şükran gününden (Thanksgiving) sonraki ilk cumaya black friday deniliyor. Black Friday başladığı andan itibaren tüm mağazalar çeşitli indirimler, çeşitli promosyonlar yapıyor, ya da biz öyle zannediyoruz.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir

Aslında indirim dedikleri şeyler tamamen oyundur. Firmaların belli dönemlerde satabileceğini düşündüğü ürünleri stoklamaya başlar. Haliyle satabildiklerini satıp kalanları da geri iade edemeyecekleri için bir nevi stokları elden çıkarmaları gerekir. Tabi bunları da gerçek fiyatından satmak yerine, üzerine biraz daha eklerler sonra ona %30 %25 gibi garip indirimler koyarlar. Buna da black friday diyorlar. Şundan emin olun hiç bir zaman indirimli ürün almıyorsunuz.

Sizin için bir televizyonun "Black Friday" indirimli halini araştırdım. Geçenlerde rekabet kurumundan 18 milyon ceza yiyen ünlü teknoloji firmasının ilanı.

Buda diğer büyük bir internet mağazasının, aynı televizyonu satış fiyatı her ikisi de blackfriday'de

Eğer araştırırsanız dahada ucuz fiyata televizyonu bulabilirsiniz, ben pek araştırmadım.

Adamlar niyeti baştan belli etmiş, indirdik bekliyoruz.

#Coolumsu


2|0
20

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Türkiyedede uygulanmaya başlanmış gibi ama o anlamsız itişmeler yüzünden insanın alışveriş yapası dahi gelmiyor sakin kafayla daha fazla ödemeye razıyım zira hiç kavga gürültü ve izdiham sevmiyorum.

  0|1
  0|0
  • Black fridayda indirim olmuyor zaten sakin bir günde alışveriş yapmak daha mantıklı :)

 • Türkiye'de çok da fazla bir indirim olmadı anca %20 filan nerdee amerikadaki indirimler. bir de herkes kendine özel isim koymuş pink friday bile vardı :)

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...