Kendi ağız bakımının uzmanı olmak için senin yaptığın şey hangisi?

Diş hekimleriyle kapışırım diyenler buraya!
Oyunu kullandıktan sonra görüşlerini KSCanlarla paylaşmayı, uzmanlığını konuşturmayı unutma. :)

• Dünya yansa da günde en az 2 defa dişlerimi fırçalıyorum.
    A seç
  • Ağız kokusuna yol açan bakterilerle bol su içerek savaşıyorum.
    B seç
  • Market alışverişi listemin en başına her seferinde diş ipini yazıyorum.
    C seç
  • Dişlerimde lekeye yol açacak yiyecek-içeceklerden köşe bucak kaçıyorum.
    D seç
  • Diş macunuma güveniyorum!
    E seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

14|13
185197

En İyi Kız Görüşü

• 1. gün
    Sabah:
    1. adım:Diş fırçalanır.(Manuel diş fırçasıyla)
    2. adım:Dil temizlenir.
    3. adım:Diş ipi kullanılır.
    4. adım:Ağız bakım suyuyla ağız çalkalanır.
    Öğlen:
    1. adım:Diş fırçalanır (Şarjlı diş fırçasıyla)
    2. adım:Diş ipi kullanılır.
    3. adım. Ağız bakım suyuyla ağız çalkalanır.
    4. adım:Karanfil çiğnenir.
    Akşam:
    1 adım:Diş fırçalanır.(Misvakla)
    3. adım:Ağız bakım suyuyla ağız çalkalanır.
    2. gün aynı şekilde işlemler uygulanır.
    3. gün
    Sabah:
    1. adım:Püre haline getirilmiş portakal kabuğu, muz kabuğu, limon suyu, çilek ve karbonat karıştırılıp macun haline getirilerek manuel diş fırçasına sürülür ve dişler bu macun ile fırçalanır.
    2. adım:Dil temizlenir.
    3. adım:Diş ipi kullanılır.
    4. adım:Hindistan cevizi yağıyla gargara yapılır.
    Öğlen:
    1. adım:Dişler fırçalanır.(Manuel diş fırçasıyla)
    3. adım:Ağız bakım suyu kullanılır.
    4. adım:Karanfil çiğnenir.
    Akşam:
    1. adım:Dişler fırçalanır.(Misvakla)
    3. adım:Ağız bakım suyu kullanılır.
    Her 3 günün sonunda başa dönerek aynı adımlar tekrar edilir.
    Manuel diş fırçası her ay değiştirilir ve her 6 ayda bir diş kontrolüne gidilir.
    Bu şekilde kendi ağız bakımımın uzmanı oluyorum:)
    *Gecen bol olsun.*

0|1
    0|0
    • Bir de yazmayı unutmuşum, dişlerimi fırçalarken diş arası fırçası da kullanıyorum.

• dislerinin fotosunu istiyorum lutfen :)

• Eh artık bizede gülerken çektigin resimlerinden bir tane ararsın :-)

En İyi Erkek Görüşü

• İşten öyle bir yorgun geliyorum ki, ama yine de dişlerimi fırçalamadan o yatağa girmiyorum, kural koydum kendime. :)

7|1
    1|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 184

• iki yılda bir kere belki fırçalarım ajansjsnjsjs

1|3
    0|0
  • Dişimi fırçalamam 😂😂😂😂 organik yiyecekler dişlerimin arasına girince daha sağlıklı oluyor dişler tavsiyemdir😂😂

0|0
    0|0
  • Denize giderken bile yanıma almıştım, arkadaşlarım bana diş fırçasıyla gezen kız diye hitap etmeye başladılar artık.

0|0
    0|0
  • Özel birşey yapmıyorum. Çocukluğumdan beri günde iki kere fırçaladığım için beyazlığını hep koruyor zaten.

0|0
    0|0
  • İki güne bir fırçalıyorum😂

0|2
    0|0
  • Diş ipi.. Diş macunun görevini ''o an'' için bir elma, sakız giderebilir fakat araya kaçan yemek kalıntılarını diş fırçası malesef çıkaramaz.. En güzeli önce fırçalamak sonra diş ipi kullanmak bence.

0|0
    0|0
  • Ağız bakım ve temizliğine önem veriyorum. Haftada bir defa ağız çalkalama suyu, haftada iki defa diş ipi kullanir ve günde iki defa dişlerimi fircalarim. Kahveyi nadir içsem de, çayı seven biri olarak çok denli içmem, dislerim için. Geceleri ne kadar yorgun olursam olayım, dişlerimi fircalamadan asla uyuyamiyorum. Çocukluk alışkanlığı. Ve zaten dis söz konusu ise temizliğe dikkat edilmeli.

1|0
    0|0
  • fırçalıyoss

0|0
    0|0
  • aklıma gelmedikçe diş fırçalama zorunluluğum yoktu bitrde sevgilimle buluşmadan önce filan iş görüşmelerinekısaası önemli bir işim var sa ksinlikle her şeyim temizlenir.

0|0
    1|0
  • Dişlerimi fırçalamadan rahat edemem en az iki en fazla saymadım takıntı gibi birşey benimkisi dişlerimi ve gülümsemeyi seviyorum oyüzden dişlerimin sağlığına dikkat ediyorum..

0|0
    0|0
  • Günde 2 kez fırcalıyorum.
    Gerisi fasa, fiso

0|0
    0|0
  • Sadece fırçalıyorum

0|0
    0|0
  • bakterilerle savaşıyorum

0|0
    0|0
  • Kahveye bayılıyorum, ama lekelerden de bir o kadar korkuyorum. Her kahve içişimde aklıma yaşayacağım zorluklar geliyor, her seferinde beyin eforu harcıyorum içsem mi içmesem mi kararsızlığımla. :)

3|2
    14|9
  • Günde 4 kere fırçalıyorum dişlerimi😌

0|0
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • sadece fırçalamakla yetiniyorum

0|0
    0|0
  • hafta da üç kez karbonat ve zeytinyağını karıştırıp onla dişleri fırçalamak

0|0
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|1
  • Hepsini de yapıyorum.

0|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    164

Erkekler Ne Diyor 196

• Misvak kullanıyorum. Florür içeren Diş macunlarından koşarak uzaklaşıyorum.

www.faydalarizararlari.com/.../...i%C3%A7erir..jpg

0|0
    0|0
  • Dünya yanarsa dişlerimi fırçalamam. Günde 1 defa fırçalıyorum itiraf etmem gerekirse. Ayrıca gargara kullanıyorum. Sigara ve kahveden uzak duramıyorum. Durumum içler acısı değil ama biraz daha özenle daha beyaz dişlere sahip olabilirim

1|1
    4|0
  • Dişlerimi günde 2 defa yalnız İpana ile fırçalıyorum. Tabii diş fırçamın da İpana medium olduğunu söylememe gerek yok.

0|0
    0|0
  • Ipana'ya güveniyorum, bu yeterli benim için.

1|0
    0|0
  • Neden olacak, en azından sabah ve akşam dişimi fırçalarım. Malum güne başlarken dişlerinin güzel görünmesi ve ağzının kokmaması gerekecektir. Çevremizdeki insanları rahatsız etmenin bir alemi yok.
    Zaten insanlığın doğasında ve yapısında olması gereken davranışlardan bir tanesi de bunun olması gerekiyor. Kim sever ağzı kokan ve dişlerinde en son yediğinin malzemeleri duran insanı.

0|0
    0|0
  • Düzenli iki kere fırçalama ağız bakım suyu dış ipi ile duzenli bakim yeterli diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bazen günde 4-5 fincan/kupa kahve, minimum 5 kupa çay içebiliyorum; yani,
    D seç; leke yapabilecek şeylerden köşe bucak apansız bir şekilde kaçıveriyorum.

0|0
    0|0
  • sadece dişlerimi fırçalıyorum.
    keşke üşengeçliğimi yenebilsem de ,
    şu aldığım diş ipi filan boşa gitmese :D

0|0
    0|0
  • günde 1 veya 2 defa

0|0
    0|0
  • diş sağlığıma hep dikkat etmişimdir. Diş parlatma yöntemlerini hep uygularım. Bir diğer yardımcım da ipana :) Yıllardır ipana kullanıyorum ve memnunum :) 3D beyazlık ile tanışınca daha da güzel oldu herşey saygılarımla :)

1|0
    0|0
  • fırçalıyorum dişlerimi :D

0|0
    0|0
  • Ayda bir kez dişlerimi fırçalarım. :-D

0|1
    0|0
  • Diş fırçalama alışkanlığım çok seyrektir...

0|0
    0|0
  • Ara fırçasının çok işe yaradığını -malesef- yeni farkettim.

0|0
    0|0
  • Dişlerim her ne kadar güzel olmasa da problem yaşasam da günde 3 kez fırçalıyorum. Belki inci gibi değiller veya güzel değiller ama en azından dişlerim temiz.

0|0
    0|0
  • Ağız bakım malzemelerimi ben banyoda tutmuyorum, her gün odamdan banyoya taşıyorum. Hani o taşınma sırasında biri beni görse bu ne yapıyor der, diş fırçam, diş macunum, dil fırçam (x2), dil macunum, gargaram, ipim... :)

0|0
    0|0
  • Günde 3 kere reklamdaki ürünü kullanarak dişlerimi fırçalar ardından arayüz fırçası ile aralarınıda temizlerim. Önceden sürekli ağız bakım suyu kullanırdım lakin aft yaptığını farkedip bıraktım. Sigara, çay, kahve, bira ve kola gibi içecekleri fazla tüketmekten kaçınırım. Tükettikten sonra dişlerimi fırçalarım. Mümkün oldukça ara öğün yemekten kaçınırım. Kahvaltıdan sonra bir dilim peynir yerim ağız içi ph i yerine getirmek için.

Not: Diş doktoru değilim. :D

0|0
    0|0
  • elimden geldiğince düzenli dişlerimi fırçalamak

0|0
    0|0
  • Bolca ağız gargarasıyla kısa süreli çözüm bulmaya çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • A dedim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    176
Yükleniyor...