20'lik dişleriniz çıktı mı? Bir sorun oluşturmadığı sürece çektirmeye gerek var mı?

Ağrısı da çok kötü oluyor. 😐 Çıktığı gibi çektirmeye koşan çok insan var. Peki 20'lik dişleri illa çektirmek gerekiyor mu?
20'lik dişleriniz çıktı mı? Bir sorun oluşturmadığı sürece çektirmeye gerek var mı?Belki ben seviyorum onları, belki düzgün çıktı.

1|1
3529

En İyi Erkek Görüşü

• Benimkisi düzgün çıktı hatta ağrısını bile hissetmedim.6 sene olmuştur çıkalı. Ailemizin doktoruna göstermiştik. Doktor düzgün çıktığını, düzgün çıktığı için alınmasına gerek olmadığını; düzgün çıkan 20lik dişlerin çeneye güç kattığını ve sindirimi kolaşlaştırdığını söylemişti.

1|0
    0|0
    • Ay rahatladım 😄 teşekkürler 😄

• Ağız ve diş sağlığına dikkat ettiğin müddetçe hiçbir problem çıkarmazlar. Dişler tam yerine oturduktan sonra sende çiğnemede ki ve sindirimdeki farkları anlayacaksın :)
      Yalnız en hassas diş grubudur bu. Çok iyi bakman lazım.

• Tamam 😒

En İyi Kız Görüşü

• Benimki ağrımaya başladı doktora gittim tehlikeli yerde yakınında damar var uzman doktora gidip çektirmelisin dedi sonra ağrıması kesilince doktorun yolunu unuttum😀ağrımamasını umuyorum😂

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 28

• 20'lik dişlerim uslular şu an

1|0
    0|0
  • Düzgün çıkmaları durumunda çekilmelerine gerek yok. Fakat genelde ağrı veriyor bu işler hele hele çekilirken. Bana çıkmadı daha ama babam 53 yaşında daha onun da çıkmadı. Bazılarında çıkmıyor. :))

1|0
    0|0
  • Ben çektirmedim, onları değil de öndeki eskileri çektirmek gerek ki tam sıra ile otursun, bende öyle oldu, tel takılmış gibi

1|0
    0|0
  • zaten onun hemen onundeki disim kırıldı gecen o olmazsa yandim 😂😂

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum, dişim ağrımadan gitmiyorum doktora falan... En son gittiğimde kök dişimi çekmişti... İltihap delisi olmuştu askerdeyken. Ayarları mı bozmuştu ya...

1|0
    0|0
  • Toplam diş sayım 37. Alt dişlerde yanlardan fazla dişler var. :D

1|0
    0|0
  • 8 9 tane çektirdim şimdiye kadar

1|0
    0|0
  • Benimki lise de çıktı pek ağrı olmadı Şu an da sağlam duruyorlar inş sıkıntı olmaz 😕

1|0
    0|0
  • Baslarda agri yapti sonra durdu 9 yil oldu daha agri olmadi cekmeme gerek yok.

1|0
    0|0
  • 2 yıl önce çektirmedim pişmanım😒

1|0
    0|0
    • cevap yok😂

• Dişlerin çarpıklaşmasına yol açıyor aldırın gitsin...

1|0
    0|0
  • Benim çıktı çok tatlişler, almamıza gerek yok dedi doktorum. Hepsi alınacak diye bir kaide yok.

1|0
    0|0
  • Ağrı yapmasa bile ileriki yıllarda çene şeklini etkiliyor.

1|0
    0|0
  • cıkmadı

1|0
    0|0
  • cıktımı hatırlamıyom

1|0
    0|0
  • Bende çıkmadı. Çıktıda benim mi haberim yokk ki

1|0
    0|0
  • 20 lik diş şerefsizdir aksini iddia edenlere itibar etmeyin 😐

1|0
    0|0
  • Hiç 20lik dişim çıkmadı ve çıkmayacak Rötgen çektirdiğimizde doktor oluşmadığını söylemişti

1|0
    0|0
  • Benimkiler yakisikli seviyorum

1|0
    0|0
  • aldırmak zorundasın diye biliyorum ama biraz ugraştırıyo

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 34

• daha çıkamadı ama ağrısı sağolsun hiç unutturmuyor kendini ve evet bir sorun teşkil etmeyecekse aldırmanın gereği yok çünkü aldırılması gereken bir şey olsa zaten çıkmazdı diş hekimi muayene eder karar verir ne yapılacağına

1|0
    0|0
  • Alt çenemdekiler çıktı😔😔

1|1
    0|0
  • 22 yasindayim hala cikmadi uyuşuklar 😕😕

1|0
    0|0
  • Hayır, henüz çıkmadı.

1|0
    0|0
  • Valla ama benim çenem cok dardı çekilmesi zorunlu dedi ve çektirdirm birde 20liklerin yanuk değilde düz cıkarsa nedenler apse sorunu olmadığı sürece çekmezler

1|0
    0|0
  • Ben uzun bir süre beklemiştim tam olarak çıkmayınca dişçiye gitmiştim. Dişçi 20lik dişlerimin köklerinin çene kemiğime takıldığını ve çıkmayacağını söyleyip ameliyatla almıştı dördünü de. Ağzım dikişli dikişli dolandım bir süre etrafta. Rezil bir durumdu yani, seninkiler sağlıklıysa bilemem ama benim dişçim 20lik dişlerimin çıksa da çok çabuk çürüyeceğini aldırmanın mantıklı olduğunu söylemişti.

1|0
    0|0
  • cikmadi ki benim

1|0
    0|0
  • çıktı 3 tanesini çektirdim biri hala duruyor ileride sıkıştırıp diş yapısını bozuyor diyorlar

1|0
    0|0
  • lan bune be bebekken cikyo aci cocukken cikyo aciyo sut disi nut disi bide 20lik cikti basimiza sokarim boyle hayata

1|0
    0|0
  • Çıktımı çıkmadımı bilmiyorum. Ağrı yok henüz. 😄

1|0
    0|0
  • sinirlere çok yakınmış alınırsa dudağımı hiç hissetmeme kaybım varmış almadılar duruyo öyle

1|0
    0|0
    • çok sakat seninkisi yaa. çürürse nolacak peki yine mi aldırmayacaksın.. dişlerine iyi dikkat etöen gerekiyor

• Ben cektirmedim seviyorum agzimda fazladan 4 dis beni rahatsiz etmiyor :D

1|0
    0|0
  • Çektirdim ben çünkü hep sıkıntı çıkarıyor.

1|0
    0|0
  • Çıkmadı ve çıkmayacak bilmiyorum ama çevremdeki çoğu insan fazla ağrılı olduğu için çektiriyor kimiside bir çıktı sonra geri kaçtı diyor anlayamıyorum yani :/

1|0
    0|0
  • Çıktı valla arkada biyerlerde duruyor

1|0
    0|0
  • Ben geçen yaz çektirdim kurtuldum.

1|0
    0|0
  • Benim düz çıktılar. Duruyolar valla

1|0
    0|0
  • Bende cikmadi hic😐 cikar mi ki acep