ohjesus
Yazar ohjesus
Kategori Diğer

Hasan Abi ve Ben

 
Puan: Puan Ver:  
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
Hasan Abi ile aramda iğrenç bir ilişki vardı. Her gün bana tuvaleti temizletir ve bir araba küfür ederdi. Artık tuvalet temizlemekten ve küfür yemekten çok sıkılmıştım. Ama alışmıştım. Konuşsun dursun pezevenk diyordum ve içimden küfür ediyordum. Benim işim tuvalet temizlemek değildi ben orda komilik yapıyordum. Hasan ise mutfağın sorumlusuydu. Yani mutfağın müdürü gibi bir şeydi. Mutfak çok önemliydi onun için.

Bir gün mutfakta bir bardak düşürdüm parçalanmadı. Çatladı. Hasan abi duymuştu bu olayı ve çok sinirlendi. Çatlayan bardağı benim kafamda kırdı ve ekledi. “senin zürriyetini *kerim it! Dikkat etsene biraz ayı”. Bu azarları yedikten sonra mutfağa kanayan başımı yıkamaya gittim. Bulaşıkçı Vedat Abi vardı orda, kafamı bulaşık kazanında iyice yıkadı. Bir sigara molası verdim. Dışarıya çıktım. Kaçak parliment sigarasından bir adet yaktım. Gelip geçen arabaları kamyonları izlerken bir trafik oluştu. Sonra o iki güzel buz mavisi mi, yoksa beyaz mı, ya da böyle mavili garip beyazlı bir şeyli gibi olan gözleri gördüm. O gözlerle yarım saniye göz göze geldim. Sonra gözlerini çevirdi pis or*spu bana. 20-25 saniye baktım ama bir daha bakmadı. İçimden, acaba hangi kodumun evladı bu kızı götürüyor diye düşündüm. Biraz sonra sigara bitti zaten içerden de çağırdılar.

Ertesi gün sabah sekizde işe geldim. Hasan piçi benden önce gelmişti ve gelir gelmez tokadı enseme yapıştırdı. “Ulan or*spu çocuğu nerdesin saat dokuz oldu”. Dedim abi nasıl dokuz bak saatine. Cebinden takoz telefonunu çıkardı ve saati gösterdi. Takoz telefonunun gösterdiği saate göre saat: 9: 02 idi. Ama kesinlikle yanlıştı dün saatler bir saat geri alınmıştı ve bu piçin bundan haberi yoktu veya sırf beni dövmek için haberi yokmuş gibi yapıyordu. Telefonu bana gösterdikten sonra kaldırıp kafama vurdu. Dün bardağı patlattığı yere vurmuştu orasının iyice yarıldığını hemen hissettim elimi koydum resmen kan fışkırıyordu. Hasan beni yana doğru itti duvara çarptım. Başım dönmeye başladı. Gözüm karardı. Bayılmışım.

komik hikaye
Gözümü Hastanede açtım. Doktor uyandığımda bilinç ile ilgili sorular sordu. Bu nasıl oldu diye sordu iş kazası dedim. İnanmayan gözlerle bir bana birde elindeki tomografi filmine bakıyordu. “Şanlısın ki kafatasın da bir ezilme var iç kanama veya çatlama gibi bişey yok yalnız buraya iki kez darbe alınmış” dedi kafamı göstererek. “Her neyse tamam sana 5 günlük iş göremez raporu veriyorum. 5 gün sonra gel bir daha bakalım” dedi. Odadan çıktım Selim Abi ordaydı doktorun söylediklerini ona aynen söyledim elimdeki raporu da gösterdim. Selim çalıştığım yerde bir iş yapıyordu ama tam bilmiyordum ne iş yaptığını. Genelde elinde defter veya laptop oluyordu ama müdür ya da yetkili biri değildi yani önemli biri değildi.

Hastaneden içimde bir neşe ile çıktım. Selim abiyle arabaya bindim ilk olarak mekâna gidip üstümü başımı alıcaktım sonra da beni eve bırakacaktı. Mekâna gittik. Kapıdan iner inmez Hasan ile karşılaştım. Bana “ne oldu ulan puşt bebe gibi bayıldın, karı mısın oğlum sen" gibi laflar etti. Acaba benden neden bu kadar nefret ediyordu. Beni hastanelik etmişti ve ben onu polise şikâyet edemiyor kendimi savunamıyordum çünkü bana bu işi o ayarlamıştı. Ona ihanet etmemek için bütün bu yaptıklarına katlanmak zorunda mıydım? Bana küfretmesiyle şiddet göstermesi aynı şeydi benim için. İkisi arasındaki farkı idrak edecek bilgi birikimim ve farkındalığım yoktu belki de. Ben aşağı doğru inerken son anda tükürdü Hasan kafama ve "daha çabuk geçer" diye bağırdı arkamdan. Eşyalarımı aldım. Raporumu müdüre teslim ettim ve selim abi beni eve bıraktı. Dikkat et koçum kendine dedi…

"Rüzgar nereye götür beni oraya"
Eve girdim kimse yoktu. Zaten tek başıma yaşadığımdan dolayı kimsenin evde olmaması doğal karşılanabilirdi. Osman abinin oğlu Yadigâr arada sırada gelirdi onun dışında yalnız yaşıyorum diyebilirim. Eve girdim direk olarak ayna da kendimi gördüm başım sarılıydı üstümdeki iş gömleğinde kan vardı çıkartıp banyoya götürdüm üstüne biraz deterjan döküp temizlemeye çalıştım. O sırada banyodaki aynada kendimi gördüm. kendimle göz göze geldim. Tipe bak a*ına koyim dedim.

Beş gün izinli olduğumu hatırlayıp bir an keyiflendim. Akşam da en sevdiğim dizi vardı hem onu izlerim hem de yarın işe kalkmak gibi bir derdim olmadığından gece geç saate kadar oturabilirim diye düşündüm. Dışarı çıktım cips ve kola aldım. Sonra Yadigar’ı aradım, geleceğini söyledi. Yadigar’ı beklerken T.V kanallarına bakıyordum çoğunda reklam vardı. Genelde içecek, cips, kola reklamları ya da banka reklamları. Bir tanesinde “rüzgar nereye götür beni oraya” dizesi çok hoşuma gitti tekrarladım içimden sürekli.

boğaziçi
Kapı çalındı. Yadigar geldi. Baba ne haber diye içeriye daldı. Elinde 4-5 şişe şarap vardı. “Bak sana güzellik yaptım şeker kardeşim bu akşam şov var “dedi. Dedim “ŞOV” nedir? Şov işte dedi alkol şov. Ooo.. cips de var dedi masadakileri kastederek. Dedim "oğlum nerden buldun o kadar şarabı?" "Ben bulurum hacı ben kimin oğluyum? Çılgın Osman’ın. Ben var ya adamın *mına korum moruk anladın mı?.."

Çılgın Osman, Yadigarın babası. Rahmetli babası. Devlet memuruydu. Hayatı boyunca çocukları karısı ailesi ve devlet için çalışmıştı. Örnek bir vatandaştı. Emekli olunca İstanbul sahillerinden denize girmeye başladı. Sürekli yüzüyor güneşleniyor. Arkadaşlarıyla rakı sofrası kurup deniz kenarında eğleniyorlardı. Bir gün bu monotonluktan da sıkılarak kano ile boğazda gezmeye karar verdi. Buraya kadar pek bir sorun yoktu. Fakat dikkat çekmek için deniz otobüsüne kano ile biner daha sonra kanoyu boğazın ortasında suya atıp kendi de suya atlardı. Kano ya çıktıktan sonra boş boş sürerdi. Boğuluyorum ayağına ya da çok yorulunca işaret fişeği atarak sahil güvenliğin kendisini karaya çıkarmasını beklerdi. Bunu bir kaç kez daha yaptı. Televizyonlara çıktı. Artık halk onu tanıyordu. Deniz otobüsünden atlarken insanlar onu alkışlıyor, sevgi gösterilerinde bulunuyordu. Bir gün belediye artık bu durumdan rahatsız olmaya başlayınca, deniz otobüslerine kano ile girilmesini yasakladı. Osman o gün kanosuyla geldi, kanoyu deniz otobüsüne almadılar fakat Osman Bostancı- Bakırköy seferini yapacak deniz otobüsüne bindi. Marmara’nın ortasına gelinmişti. Osman şortunu çıkardı sliple denize atladı. Yine alkışlandı. Yüzdü yüzdü çok yoruldu karaya daha çok vardı işaret fişeğini ateşlemeye karar verdi. Ateşledi. Sırt üstü yatarak dinlenmeye başladı. Birazdan onu gelip almadılar. Sahil güvenlik, fişeği atanın Osman olduğunu biliyordu. Bu yüzden gitmediler. Osman ağabey orada hayatını kaybetti.

"Hasan Abi ve Ben " üstüne yorum yaz


500 karakter kaldı
Yorum Yolla

Yazı Yorumları

 • Bir ay önce
  bence başka bir iş bul abi.
 • Şu Hasan'ı bir ben göreyim bakalım dayağı hak ediyor.
 • Ay ay ay ay güldüm ya
 • Arkadaş sen mazoşist misin? Bana biri bunları yapacak kardeşim olsa dalarım la. 3 kuruşluk bir iş ayarladı diye bunlara katlanmak çok saçma. Allah sana akıl fikir versin. Sen bu kafayla gidersen hasan gibi ayılar varolmaya devam eder.
 • BİM
 • Vay hasan vay sen neymissin be abi.
 • bir süredir siteye girmiyordum yorumlar için herkese teşekkürler. hikaye tamamen hayal ürünü. daha sonra bir fanzinde yayınladık hikayeyi. 2. bölümüde ekledim merak edenler için:)
 • hikayen sanki yarım kalmış gibi sonu yok gibi (: ama güzeldi..
 • sen hikaye kitapları falan yaz kardeş ama bazı cümleleri değiştirp değiştirip yazmışsın sanki,genel olarak güzel ama,yaratıcılığın fena değil,bu olayın gerçek olup olmadığını bilmiyorum ama gerçek değil diye düşüünüyorum ama güzel yaratıcılık,başarılarının devamını diliyorum...
 • hikayen yarım kalmış bence. ama gerçekse hasanın adresini özelden göndermeni isterim:)
 • o hasanın allah bin belasını versin sanada bol sabırlar kardeşm hikaye süpermiş çok akıcı dewamını sabırsızlıkla bekliyorum:)
 • bence yazmaya devam et hoca devamı varsa okumak ısterım
 • Hikaye gercek mi, cok merak ettim. Normalde dönüpte dikkatimi cekmez böyle hikayeler ama ellerine saglık coook güzel dikkatmi cekti. Gercekse Allah sabır versin.
 • öncelikle hikaye gerçek mi merak ettim. bir de sanki iki farklı hikaye var gibi. osman abi nin hikayesi ayrı senin hikayen ayrı. ama güzek emeğine sağlık tatlım :)
 • Yarım kalmış sanki.. Haricinde beğendim, sana aitse kalemine sağlık..
 • Hikaye çok ilginçmiş. Eğer anlattıkların gerçekse sen çok sabırlı bir insansın. Ben olsaydım hasanı dövdürürdüm. Allah sabır versin.
 • Garip bi hikaye kardeşEğer hikayen gerçekse bu hasan lavuğu tam dayaklık adam.Bana denk gelmesin böyle biri.Yaşına boyuna posuna bakmam alırım ayağımın altına.Allah sana sabır versin.
 • İlginc yorum o.o
 • panpa 2 paragraf okudum çok uzun özet geçseydin keşke ama neyse şukunu verdim =))
 • Bu hasan abi benm basımda olacak anasnı sker öldururm
Ana Sayfa > Yazılar > Diğer Yazıları > Hasan Abi ve Ben
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

Diğer Yazıları
 
●  Kadınlara Sevgililer Günü Hediyeleri
nevcihan
Sevgililer gününde hediye almak her baba yiğidin harcı değildir. Ne erkekler gördüm, cüzdanları ensesi kadar kalın olup, kafatasları ondan da kalın olan ve sevgilisine hediye diye dansöz oynatıp...
●  Ve Biter Kardeşlik, Başlar Yanlızlık
chicklet
Bugün tam 14 yıl oldu dostluğumuzun başlangıcından bu yana ve bu gece bitirdim her şeyi geçen koca 14 yıla rağmen.Oysa ki çok iyi tanıyordum onu, geçen zaman her şeyin aynasıydı bize geleceği...
Yeni Cevaplar
  
Bir Kız sordu İdeal yeme biçimi az ve sık sık midir, yoksa 3 öğün müdür?
Bir Kız Cevapladı Olabilir programı iyi uygularsan verebilirsin

Bir Kız sordu iPhone 5 mi yoksa 5s mi ?
Bir Kız Cevapladı 4s en Sağlam'ı.yıllardır kullanıyorum hiç sorun yasamadım.model yükseldikçe kalite düştü.6 cıkınca ondan alcam ama.sırf farklı diye.5 ve 5s kullananlar iyi degil diyor
Yeni KS'ye hazır mısın ?
Sonata4 saat önce sordu

Icerik gitsin yeni tasarim

Icerik gitmesin yeni tasarım

Icerik gitsin eski tasarim

Oldugu gibi kalsin

Diğer Xperleri
  
hotdog
47374  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46319  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
341 Soru - 10796 Cevap
Diğer Xper: 14998
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması