sharlatan

Dinsel bir soru ?(dünya dinleri)

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
sharlatan(Yaş:18-24)
    Kategori: Kültür

Arkadaşlar lütfen eleştirmeyin sadece aklıma bir konu geldi onu sorcam ?

Şimdi dünyadaki insanların 6da 1 i felan müslüman diğer budist hristiyan vs.. biz Allah'a inanıyoruz ama onların hepsi yanacakmı mesela Yeni Zellandada bir adam nasıl müslümanlıgı arasıtrıp öğrencek ardından din değiştircek biz yani ben din değiştiren adama istemsiz olarak kötü gözle bakarım acaba onlarda kendi inanclarından İyilik-Kötülük terazisimi olarak imtihan edilecek gerçekten düşündükçe daha çok düşünüyor insan


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 703207
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
9
Kızlardan  
11
 

En İyi Cevap

begüm18
39  
şimdi şöyl açıklamak isterim kendimce islamda her sorunun bir açıklaması var yani bu sorununda açıklaması olduğu gibi bu soru benim de çok aklıma takılmıştı zamanında öyle kedimce biraz araştırma yaptım birşeyler bulmaya falan çalıştım ve kendi düşüncelerim ile birlikte şu sonuca vardım insan biraz düşününce kendi dinini ve başka dinleri senin düşündüğün bu soru akla takılır başka dinde olsa bile şimdi hristiyan bir adam da düşünür bu sruyu çünkü onlara göre de kendileri cennete gidicek ve islam hariç bütün dinlerde tutarsızlıklar çok fazla varmış bununla ilgili bir çok videoo izledim bir çok sorunun cevabını veremiyorlar ee bu durumda da çn planda olan diğer dinleri araştıran bir çok insan var islam da da buldukları bu işte her sorunun her şeyin cevabı var hangi din geleccek hakkında bilgi ve rebilir ki kıyamete yakın olucak olayları bir bir bildiriliyor mesela bu şekilde düşünülür ise islam en güzeli ve en mantıklısı gelr insana ve dinle alakası biraz olsun olan insan da islamı seçer Allah herkese irade vermiş sonuçta herkese düşünebilme yeteneğini bahşetmiş. işte bu yüzden de biz şanslıyız zaten dğru dindeyiz diğerleri ise araştırmalı öncelikle kendi dinlerini zaten sonrası geliyor birçok insanda şahit oldun mesela.. biraz uzun oldu ama inşallah anlata bilmişimdir :)
 • Cevaplayan
  işine gelmedi tabi her nayse uyarmak istedim keyfin bilir
 • bana islam masalı anlatma cevap da yazma saygı duymasanda kabul et ben müslüan değilim bu kadar... hem sana islam anlat demedim bana kıyasla vs...
 • Sagol canım

Kızlar Ne Diyor

 • smyel
  1567  
  Arkadaşım insan düşünen bir varlıktır. evet biz gibi şanslı doğmamış olabilirler ama insanda akıl var aklını kullanması lazım. Her insan hayatının bir döneminde acaba doğru dindemiyim diye düşünür Hz. İbrahim'in kıssası bunun için en güzel örnek. Nerede olursan ve nasıl yaşıyorsan yaşa hiçbirşey düşünmeye engel değil. Tabii nefse ve dünya nimetlerine uymazsan. Ben Allah'ın herkesin önüne islamı araştırmak bulmak için bir fırsat çıkardığına inanıyorum kimileri bu fırsatı dünya hevesleri için görmezden geliyor .Ancak öyle kabileler var ki dünyanın d sinden haberleri yok yine de akılları var onlar islamı bulamasalarda eğer tek Allah'ın varlığını bulurlarsa inanırlarsa günahları affediliyor.
 •  
  Yok  
  Hak din İslam. Number one
 •  
  Yok  
  bu soruya verilicek cevapları merak ettim :)
 •  
  Yok  
  En güzel din İslam
 • headfukker
  1598  
  lanetlediği şeytandan bile daha kibirli olan bir tanrıdan ancak bu kadar hakkaniyetli olmasını beklerdim.
 • gülenbayan
  -1  
  Buda onların sınavı işte bu yüzden bize şükretmemiz söyleniyor müslüman olarak doğduğumuz için
 • zakkumm
  -1  
  bu soruyu din kültürü öğretmenime sormuştum ve bana şöyle demişti kutsal kitap gelen her dinde Allah'a inanılır Kuran'da günah olan her şey onların kitaplarında da günahtır sadece ibadet şekilleri farklıdır kendi dinlerinde ibadet ederler ve günah işlemezlerse onlarda cennete gidebilirler yani her Müslüman cennete gitmediği gibi onların hepside cehenneme gitmeyecek umarım soruna cevap bulabilmişsindir :)
  • Cevaplayan
   birde din bence doğduğun coğrafyayla alakalı ama sevap ya da günah olan şeyler evrensel herkes iyi ya da kötünün ayrımını yapabilir bu yüzden herkesin cennete gitme şansı var sadece biz bu konuda biraz daha şanslı doğmuşuz o kadar :)
  • Soran
   benimle aynı fikirdesin ;)
 •  
  Yok  
  Tanrı çok garip bir yaratık.Bizi zorla sınava sokuyor, istemiyoruz belki kardeşim önce sorsana.
  • nasıl görmek istersen öyle görür insan.. seninle daha fazla tartışmak istemiyrum ama şunu söylemeliyim ki sen inanmıyorsun diye yaratık gibi kelimeleri kullanma saygın vardır umarım biraz da olsa sanmıyorum ya neyse inanmıyor isen inanan insanların inandıklarına yaratık tarı şeylerle de hakaret etme inanmıyorsan o senn sorunun ama ben inancıma ve Allaha laf ettirmem
  • Cevaplayan
   Sana göre iyilik olan bana göre iyilik olmayabilir, yaşamak senin için hoş olabilir ama benim için olmayabilir.Yani bunun için minnettar olmam gerekmiyor.
  • ne kadar nankörsün sen ya sana bu düşünce gücünü bunca nimeti vermiş sen de tutup ne diyosun şöyle düşün o zaman ben sana elimden gelen iyiliklerin fazlasını sunuyorum sen bana teşekkür edeceğine bana küfür ediyorsun hoş birşey mi
  • Cevaplayan
   İster Tanrı derim ister Zeus derim ister Poseidon ister Jesus.Benim aklımın yetmeyeceği şeyler yapıp sonra aklımın ermeyeceği şeylere taptırmasın öyleyse.Birini yaratıp da sonra bana tapmazsan seni yakarım demek yanlış değil de benim söylediğim mi yanlış şimdi?
  • hangi dindensin bilmiyorum ama müslümansan Allah a tanrı demen yanlış günah ! 2. si de onun yaptıklarına senin aklın yetmez bizlerinde yetmez o ne yapmışsa da en güzelini en doğrusunuz yapmıştır ve son olarak haşa yarıtık ne demek ya yazık sana !
  • Soran
   bu kadar aşırı yorum olmadı ya
 • Cardgre
  -1  
  Allah her yere Peygamberler göndermiştir eskiden. İraden,aklın var araştırabilirsin. Ama gercekten zor bir durumdaysan ögrenme imkanın yoksa Allah affedebilir yani,bunu bilemeyiz.
  • evet incil tevrat zebur değiştirildi ve evet insanlar yoldan çıktı ama şu var ki Hz Muhammet Kuranda da belirtildiği gibi bütün insanlığa gönderilmiş son pygamberdi ve onunla beraber Kuran yeryüzüne indirildi. madem bu kadar öğrenme isteğine sahipsin Kuranın türkçe mealini okuyabilirsin orda herşey ayrıntısı ile yazar tabi gerçekten DĞRU YOLA dönmek istiyorsan
  • Derdim başka değil anlat öğreneyim.Günümüze neden gönderilmiyor ki bu peygamberler?Eskiye göre sizin tabirinizle çok yoldan sapmalar var.Bir peygamber gönderilse de bize doğru(!) yolu gösterse.
  • Cevaplayan
   İncil tevrat zebur degiştirilmiş insanlar taarafından.
  • eskide grönland mı vardı kimbilir oranın adı eskiden neydi hem merak etme Allah senin düşündüğünde şüphesiz çok fazlasını düşünüyordur göndermiştir tüm dünyaya birçok peygamber ama derdin başkaysa onu bilemem..
  • Soran
   musevilikte normal din olur ozman :/
  • Cevaplayan
   Tanımıyorum olucak.
  • Cevaplayan
   Tüm peygamberleri tanıyorum canım benim. İnancıma göre ise. 124bin peygamber gönderilmiş.
  • Grönland'da yaşamış bir peygamber söyle?
 • esroşşş
  -1  
  tamamda allah sana irade vermiş illaki müslümanlığı duymuş etmştir sen kafanın dikine giderseeen ...ayrıca şu da var eğer sen müslüman değilsen ve iyilik yapmışsan hayatın boyunca yanmıosun sadece cehennemde bulunuosun bu okadar büyük bişey ki hem hollanda gibi biryerde müslümanlığı tercih eden arkadaşım bile var düşün uçuk kaçık pisliğin tekiydi
 • courtneyplanski
  -1  
  bizde farklı bir tolumda doğsaydık bizde oranın inancında olucaktık bu konular çok kafa kurcalayıcı
 

Erkekler Ne Diyor

 • Tablo
  -1  
  islam bu dünyad gecen bir cok dinlerden biri. Allahda bu dünyadan gecen bircok tanrilardan biri.
  Bir gün gelecek bu dünyada Islamda ve buna göre Allahda unutulacak ve ölüp gidecek.

  Dinler masaldir ve özelikle Islam sadece savas yapmak icin yaratilmis bir Dindir.
 • HristiyanTürk
  -1  
  Ben önceden müslümandım tüm inançları araştırdım içlerinde herşeyin cevabını veren doğruyu anlatan inancın hristiyanlık olduguna karar verdim islamda aradıgım soruların cevaplarını bulamadım özellikle islamdaki insanın yaratılma amacı çok mantıksız geliyordu bana hep
  • Hayir. Islama göre Allah insanlari ona köle/kul olsunlar niye yaratti.
  • iyi de bu bahsettiklerin islam içinde geçerli Allah bizleri seviyor bizde onu seviyoruz ve ona kulluk ediyoruz yani bende bu Hristiyanlığı seçmen için geçerli bir sebep değil bak ne demişsin kendisini hoşnut etmek için yani ona kulluk etmek onun hoşuna giden davranışları ve ibadetleri yapmak islamda senden bunu istiyor zaten
  • Cevaplayan
   Tanrı bizi Kendisini hoşnut etmek için ve O’nun yaratılışları olarak bizim de O’nu tanıma zevkine varabilmemiz için yaratmıştır.
  • Cevaplayan
   tanrı insanla sevgi bağı kurmak amacıyla yarattı.
  • merak ettim acaba hristiyanlık dininde yaratılma amacımız ne imiş o.0
 •  
  Yok  
  Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. Hiçbir günahkâr, başka bir günahkârın günah yükünü yüklenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe azap edici değiliz.(isra-15)
 • donsuzadam1
  4242  
  Şu an herkesin elinin altında internet-televizyon-çeşitli kaynaklar herşey mevcut buradan arastırabilirler.
  Önceden Osmanlı zamanında İslam'ı tebliğ etmekle görevli kişiler vardı.Devlet tarafından görevlendirilip dünyanın çeşitli ülkelerine yayılarak İslam'ı anlatıyorlardı.O yüzden Osmanlı halkı üzerinde tebliğ farz-ı kifayeydi yani yapsalarda olurdu yapmasalarda.
  Ama şimdi İslamı yaymakla devlet tarafından görevlendirilmiş kimse yok ve tebliğ bizim üzerimizde farz-ı ayn dır.Biz bunu yapmakla mesulüz.Ahirette bunun hesabını nasıl vericez?
  Şu an birçok kişinin kızdığı Fetullah Gülen Hoca Efendi ve cemaatler bu görevi yapıyorlar belki bizim üzerimizden bu farz-ı da kaldırıyorlardır Allah bilir.Annelerini babalarını arkalarında bırakıp bizim 1 ay kalmaya sabr edemeyeceğimiz fakir ülkerelerde ömürlerini geçiriyorlar.
  Siyahlar beyazlardan ilk defa insanlık görüyor belkide.
  Beyaz adam ilk defa birşey almaya değil vermeye gidiyor.
 • bronchorst
  -1  
  aklın insanda bulunma sebebi de tam olarak bu sorgulamak. oradakiler sorgulayacak ve sonunda muslumanligi bulacak. bize görev düşmüyor mu tabi ki düşüyor bizde müslüman olarak ıslamiyeti iyi tanıtmaliyiz. zaten dikkat edersen araştırıp doğru yolu bulan çoğu insan ıslamiyete dinine inancına daha bağlı oluyor. bize verilen bu nimeti biz iyi kullanamıyoruz bence genellersek.
 • Stephan
  4709  
  Cennete girebilmek için iman etmiş olmak şartı var yani eğer bir hiristiyan Allah'a. şirk koşuyor Hz İsa onun oğludur falan diyorsa cennete giremez yine aynı şekilde Hz Muhammet SAV peygamber değildir diyorsa yine giremez Allah'a peygamberlere kadere meleklere kitaplara ve ahirete iman etmek şarttır
 • NiqhtMist
  229  
  sen hristiyanlık musevilik ya da ne biliim herseyi biliosun haberdarsın onlarda müslümanlıktan haberdar sonucta Allah akıl vermiş otursun arastırsın nasıl bir din neye inanır ne yapar diye
  • Cevaplayan
   işte hosuna gitmediginden zaten dogruyu goremiyor ki o yüzden hosuna gidenleri kitaplarına eklemişler gitmeyenleri cıkartmıslar
  • Soran
   kardeşim öylede yani müslümanlıkta bazı şeylerde onların hoşuna gitmiyor yani :/
 • Jokerx
  3027  
  Bende düşünürüm arada.. derim kendi kendime ee tamam biz müslümanız onlarda hristiyen bizim doğrumuz buysa onların doğrusuda o.. ee peki hangisi doğru ? ya da hepsimi doğru.. gerçekten ilginç
  • Soran
   Tabi öylede o adam anlamaz ki onu sana git tevrat oku biraz desem okumassın bende okumam
  • sizin soylediklerinize istinaden onların dinleride Allahın gönderdigi bir dindir fakat değişime ugramıstır yani insanlar tarafından işlerine ne geliyorsa oyle cevrilmiştir fakat kuranda boyle birşey yoktur o Allahın sözleridir değişime ugramamıstır ve acıkca hak dinin islam oldugu belirtilmektedir
  • Soran
   Müslümanlığı araştırdı buldu sonra kendi dilindeki tercümesini okudu ailesini karısını çocuklarını ikna etti sonra tövbe etti şehrinde cami buldu... müslümanlığa geçti :/
 • PzkpfwVIII
  -1  
  Her dinin kendi cenneti ve cehennemi vardır. Sen, en fazla bir cennete, en az ise dünyadaki dinlerin sayısı kadar cehenneme gidersin ;)
  • Cevaplayan
   Eywallah!
  • Soran
   hacı sağol öyle bişi dedinki Einstein ağladı :D iyice kafamız karıştı
 
Ana Sayfa > Kültür Soruları > Dinsel bir soru ?(dünya dinleri)
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Son günlerin en güzel sinema filmi hangisi?
SelenGizem20 saat önce sordu

300 Spartalı

Mandıra Filozofu

Nuh: Büyük Tufan

Recep İvedik 4

Diğer (Belirtiniz)

Kültür Yazıları
 
●  Yazdan Kışa Tatlı Bir Esinti: Sıcak Şarap...
Süper Moderatörmutnojmet
Tatlı bir kış düşünü yaza getirmeye karar verdim...Bazen hava ne kadar sıcak olursa olsun insanın içi buz tutar, içi buz tutanlar için sıcak şarap önerileri...Sıcak şarap...Şarap adı bile başını...
●  Matrix Filminin Felsefesi...Mavi Hapı Seçenler Okumasın!
maverick
Şimdi bildiğiniz her şeyi unutun ve bu bakış açısıyla bir bakın hayata bir uzaylı gibi..beyniniz bunları reddedecek büyük ihtimalle çünkü içinizdeki savunma mekanizmanız çok güçlü...Tüm hayatınız,...
Kültür Xperleri
  
new-anka
12163  
new-anka
35 yaşında
339 Soru - 3510 Cevap
Kültür Xper: 5153
ekinokswest
16331  
ekinokswest
Bekar, 31 yaşında
705 Soru - 2277 Cevap
Kültür Xper: 4755
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
16 Soru - 1810 Cevap
Kültür Xper: 3361
-ash-
16690  
-ash-
İlişki İçinde, 29 yaşında
0 Soru - 2143 Cevap
Kültür Xper: 2647

Xper Nedir? Xper Sıralaması