Din konusunda kafam çok karışık?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Kişilik

Müslümanlık ile Ateistlik arasında kalmıştım. ateist olmayı seçtim ama halen kafamda soru işaretleri var. Aklıma bazen Allahla Kitapla ilgili küfürler hakaretler geliyor. Ateist olmama rağmen çok üzülüyorum bu olaya istemiyorum ama aklıma geliyor. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 696231
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
17
Kızlardan  
8
 

Kızlar Ne Diyor

 •  
  Yok  
  Tam olarak kararını verememişsin
 • KolalıCelibon
  -1  
  Bence iyice bir araştır oku dinle sonra otur ve düşün ona göre belirle. Kötü bir anında Allah'a sığınıcan belki de sığınıyosundur. Bende müslümanım tanrıya inanıyorum ama peygamberler bana saçma geliyo, insanlar öyle bir davranışlar sergiliyolar ki sanki peygamberler Allah. Ona tapıyolar resmen, yahu o da bizim gibi insan iki kolu iki bacağı var yani. Herneyse konu dağıldı dediğim gibi çok iyi araştır ve kimsenin etkisi altında kalma
 • dilaraisurdiscogirl
  -1  
  Ben olsam öyle bir şansı asla kaybetmezdim
  Ne güzel müslümandın saçma sapan sorguladın ateist oldun
  Öldüğün zaman ateist olmaya değmeyeceğini de sorgularsın inş
 • ruzgar_gibi_gecti
  7357  
  Allah'tan gelen her kitap gibi Kuran-ı Kerim de çarpıtılmıştır. gerçeği görmek için arapça öğrenmeli ve Kura-ı Kerim'i o şekilde okumanı tavsiye edebilirim ayrıca Mustafa Sağ'ın kitaplarında neyin nasıl çarpıldığını Allah'ın kelamının nasıl değiştirildiğini bulabilirsin.
 • KKatre
  -1  
  ateizim büyük cesaret ister. çok büyük bir manevi bosluk oluyor içinde değil mi. aslında inandıgın belli ama sen inancını bastırmaya calısıyorsun benım gıbı. O'nu reddetmissin. ama bu inanmadıgın anlamına gelmez. sadece reddetmıssın. benm reddetmemdeki sebep müslümanların cıgırdan cıkmalarıdır. çok yapmacık tavırlar sergiliyorlar ve evrenın sadece onlar ıcın yaratıldıgına inanıyorlarmıs gıbı davranıyorlar. Açıksan insan değilsin gibi davranıyorlar.. biraz konu dısına çıktım. bak benim soyle bir düsüncem var eger Tanrı varsa ve bize düsünme yetenegini o bahşetmisse bizler düsünüp istediğimiz seye inanmakta ozgürüz. bizleri ona ınanmadıgımız ıcın kınayacagını sanmıyorum. mesela ateist olup gerçekten iyi bir insan olunabılır. ayrıca küfür felan edilmemeli. o'na inanlarada saygı sonsuz olmalı.
 • headfukker
  1598  
  ateistlerin sığınacak seye ıhtıyacı yoktur güçlü insanlardır. sen olma boşver.
  • Cevaplayan
   15 yasında mısın nesin gelmiş cırcır ediyorsun saçma sapan. görmüş sanki öyle bir ateist.
  • çok güçlü insanlar tabi canım çaresiz bir hastalığa yaklandıklarında neden sığınacak yer ararlar Allahım yardım et derler düşündün mü hiç
 • LadyAngela
  1260  
  Ateist değilsin sen. Bi kere küfür ediyosun küfür ettiğin Allah. Ve sen Allah diyebiliyorsun :) Varlığını sende biliyorsun aslında. İyice araştır. Ayet falan oku. Öyleyim demekle olmuyor.
 • littlemissunhine
  1504  
  mesela tanıdığın herkes ölse herşeyini kaybetsen ne yaparsın? çok üzülürsün eğer böyle bir zamanda Allaha ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan ateistsin ama eğer sığınacak biryer arıyorsan ateist değilsin iyi düşün bunu
 

Erkekler Ne Diyor

 • Exitus
  -1  
  -Kur’an, bir yaratıcının varlığının şüphe edilmeyecek kadar açık olduğunu şöyle ifade etmektedir: “Gökleri ve yeri yaratan Allah hakkında şüphe mi var?” (İbrahim suresi, 10)

  -“Allah, gökleri ve yeri yaratan ve gökten su indirip onunla size rızık olarak türlü ürünler çıkarandır... Güneşi ve Ay'ı hareketlerinde sürekli emrinize amade kılan, geceyi ve gündüzü de emrinize amade kılandır. Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah'ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür.” (İbrahim Suresi, 32-34)

  -Kur’an bu gerçeği şöyle dile getirir: “Kesin olarak inananlara, yeryüzünde ve kendi içinizde Allah’ın varlığının nice delilleri vardır; görmez misiniz?” (Zariyat suresi, 20-21)

  -Başka bir ayette ise Allah’ın varlığına inanmamak aklını kullanmamak olarak kabul edilmiştir. “Allah katında, yeryüzündeki canlıların en kötüsü gerçeği düşünmeyen sağırlar ve dilsizlerdir.” (Enfal suresi, 22)

  -Ayrıca Kur’an’da Hz. İbrahim’in düşünerek Allah’ın varlığına nasıl ulaştığı anlatılır. Peygamberimize de gelen ilk ayetler öğrenmek, bilmek, araştırmakla ilgilidir. İnsan aklını kullanarak kendisini, çevresini, Rabb’ini tanır ve ona inanır. Yüce Allah Kur’an’da şöyle buyurmaktadır: “Kulları arasında Allah’ın varlığını açıkça görüp saygı gösterenler, bilginlerdir” (Fatır suresi, 28)

  -“Yoksa onlar bir yaratıcı olmaksızın mı yaratıldılar? Veya kendi kendilerini mi yaratıyorlar?” (Tur suresi, 35)

  Ankebut Süresi (61-62-63)
  61- Andolsun, onlara: "Gökleri ve yeri kim yarattı, güneşi ve ayı kim emre amade kıldı?" diye soracak olursan, şüphesiz: "Allah" diyecekler. Şu halde nasıl oluyor da çevriliyorlar?

  62- Allah, kullarından dilediğine rızkı yayıp-genişletir, (ve) kısar da. Şüphesiz Allah, herşeyi bilendir.

  63- Andolsun onlara: "Gökten su indirip de ölümünden sonra yeryüzünü dirilten kimdir?" diye soracak olursan, şüphesiz: "Allah" diyecekler. De ki: "Hamd Allah'ındır." Hayır, onların çoğu akletmiyorlar.

  GOLUMTOLU BUYUR SANA AYET
  • Çok mantıksız konuşmuşsun. 7 yy insanını anlatmışsın ama anlayamamışsın hala. Ne kadar basit cümleler bunlar. Bunları bir yaratıcı yazmış olamaz. Cümleye bak ya : "Gökten su indirip de ölümünden sonra yeryüzünü dirilten kimdir?" diye soracak olursan, şüphesiz: "Allah" diyecekler. De ki: "Hamd Allah'ındır." Hayır, onların çoğu akletmiyorlar." Birde hakaret ediyor şerefsiz. Muhammed götürecek ya karıyı falan götürdüde i*ne. 40 tane karıyla yattı pezo
  • Cevaplayan
  • Cevaplayan
   sende inkarı ayetlerden yapıyorsun sana farkındaysan ayet olmadan da ispatladım daha önce ki cvabıma sormuşsun oraya link koydum bak istersen
  • Kuranin ayetlerini Allahin varligina kanit olarak gösteriyorsun. Kisa tutarsak

   - Allah varmi ?
   + Var
   - Nerden biliyorsun ?
   + Kuranda öyle yaziyor.

   Sacmaligini göremiyorsun bilem, senin müslüman beynin okadar erimis. Hic deneme bana karsi hic agzinizi acmayin kursum gibi sokarim size, cahilsiniz , yanlisiniz.

   Sana gösterdigim ayetlere sen bikere bir bak.
 • jeodemp2
  5381  
  Allah yok din yalan


 • eticicibebeerkeği
  1223  
  bende ateistim ama dinlere saygılıyım. bence saygı yeterli aklıma kötü birşey gelmez dinler ve inananlar hakkında
 • GolumTolu
  -1  
  Bakalim "Allah" küfür üzeri ne diyor.

  öncelikle dine değil ama kişilerin inanma haklarına saygı duyuyorum.yani bir kişiye camiye gitme diyemezsin , ezanını arapça istiyorsa türkçe yapamazsın.gel gelelim islama saygı konusuna.

  ''bütün müslümanlar hayvan , hayvandan aşağı , sapık , azgın , gerizekalıdır ''

  bu arada ben bu söze katılmıyorum kesinlikle.böyle bir sözü dünyaca popüler biri söylese bütün müslüman ülkeler ayağa kalkar dimi ? yüzbinlerin katıldığı eylemler olur.ama aynı şeyi kitabınız dünyada müslüman olmuyan 5 milyardan fazla insana söylüyor.

  hayvan

  a'râf (179) : andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. işte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. işte bunlar gafillerin ta kendileridir.

  furkân (44) : yoksa sen onların çoğunun (söz) dinleyeceklerini yahut akıllarını kullanacaklarını mı sanıyorsun? onlar hayvanlar gibidirler, belki yolca onlardan daha da şaşkındırlar.

  azgın

  mutaffifîn (12) : onu , ancak her azgın, günahkâr kimse inkar eder.

  a'râf (186) : allah kimi saptırırsa artık onu doğru yola iletecek kimse yoktur. allah onları azgınlıkları içinde bırakır, bocalayıp dururlar.

  sapık

  bakara (16) : işte onlar, hidayete karşılık sapıklığı satın almış kimselerdir. bu yüzden alışverişleri onlara kâr getirmemiş ve (sonuçta) doğru yolu bulamamışlardır

  akılsız

  bakara (13) : onlara, “insanların inandıkları gibi siz de inanın” denildiğinde ise, “biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?” derler. iyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler.

  bugün bir tane yahudi din adamı basın açıklaması yapsa : '' müslümanlar , hayvandan aşağı , sapık , azgınlardır.filistin toprakları hayvandan aşağı olan müslümanların değil üstün ırk olan yahudilerin vaadedilmiş topraklarıdır. '' siz bu adamın düşüncesine saygı duyarmısınız ? biraz empati.

  • ayrıca müslüman olmayan bir insanın direk kötü sıfatıyla yargılanması şahsen çok ilginç insanlar yaptıklarıyla nitelendirilmelidir. Bu ayetlere göre müslüman olmayan birisi direkt olarak kötü bir insan ilan ediliyor ama bir ateistin ya da bir hristiyanında hatta bir agnostiğinde iyi bir insan olması muhtemeldir. son derece katılıyorum.
 • GolumTolu
  -1  
  Deist ol.

  Bir Dine inanacaksinda ne olucak ? Yalan oldugunu görmek icin o kutsal denilen kitaplari sadece okumak gerek.

  Sen zaten ateist degilmisin, bir Ateist olan kisi dine dönmez, sacmaligi bilir.

  Git bir Ateistforumunu anlat derdini.
 • Furkaan
  724  
  Bir yaratıcı olmadan hiçbir şey olamaz. Bunu kavra yeter.
 • BarbarTürk
  -1  
  Git, günümüzde inanılan tüm kitapları oku en sonda Kuranı oku görüceksin farkı , acayip derecede fark var , ozaman anlarsın netarafa gidiceni ateistmi olursun, müslümnamı artık neyse .
 • 34mehmetarda44
  2111  
 • 1Murat1
  -1  
  o içindeki ses şeytandan geliyor seni büsbütün imansız yapma derdinde
  her kişinin şeytanı vardır inananlara bile böyle şeyleri söyletmeye çabalıyor
  benimde aklıma okadar dengesiz şeyler geliyorki sesli olarak söylememek için kendimi zor tutuyorum ama şöyle dediğim zaman ben üstün geliyorum şeytanın vesvesesinden Allaha sığınırım böyle düşündüğümden dolayı Yüce Allah beni affetsin sen şuan karmaşa içindesin tastamam doğru yol Allahın kelamı olan kur,an,dadır son peygamber 1400 sene evvel geldiğine göre daha peygamber gelmeyeceğinide düşünürsen doğru yolu sadece kur,an,da bulabilirsin kur,an,daki o sözler bir insana ait değildir olamazda türkçe mealini oku sende anlayacaksın bana ulaş kardeşim sana doğru yolu anlatacağım ekle beni
 • CHE1618E
  -1  
  of kardeşim benim be. ALLAH sana hidayet versin.
 • scarface69
  -1  
  yalnız kalabileceğin bir yere git,mümkünse doğa ile başbala olabileceğin bir yer olsun.ordaki olayları izle,ihayvanları,gökyüzünü,hava olaylarını ,ağaçları vs vs.
  mutlaka bir düzen içinde hareket ve değişim yaşadıklarını göreceksin.ve bu düzenin bir kurucusu olduğunu ve idare ettiğini anlayacaksın...
 • esmers01
  868  
  kuran ı kerim türkçe mailini okuyun..
  • aynen , dinden tamamen cikar böyle.
 • Exitus
  -1  
  arkadaş çevreni değiştir neden Allahın varlığı olağınca şekilde belli olurken ateistliği seçiyorsunuz anlamıyorum haklısın müslümanım diye geçinenlerin çoğu dinden soğutur ama Allahı inkar etmek onlardan daha kötü gerçi inanıp inanmamak insanın elinde Allah sonsuz irade vermiş insanlara ne yapacaklarına insan kendisi karar verir sen inanmıyorsanda inan insana hakaret etme buna hakkın yok bence kimsenin sanada hakaret etmeye hakkı yok herkezin kendi kararı
 • sfenks95
  560  
  Sen git bir abdest al aç kuranın türkçesini oku hiç bişeyin kalmayacaktır ama anlamaya çalışarak oku nefret ederek değil hele namaz kılmaktaki zevki hiç birşeye değişmem... Bak bir hafta kuran oku düzenli içinin nasıl huzur bulduğunu göreceksin denemeye değer ateistlik moda olmuş artık sıradan olma müslüman ol
 • karaoglan1979
  6017  
  baksana ateist olman bir başka fikre ve düşünceye hakaret etmeni gerektirmemeli, eğer bu varsa şunu düşünmen gerekir, hangi yapı fikir ideoloji doğaya karşı olabilir, yaşa yaşat yaşamasını sağla... eğer buna aykırıysa bir düşünce bu asla gerçek olamaz.
 • KızılcıkŞerbeti
  -1  
  Küfürlerin geliş sebebi içinde ki bir ses iman etmeni istiyor. Ama buna da gönlün razı değil. Bunu inkar mahiyetinde küfür ediyorsun. Ateistken Müslüman olan çokta Müslümanken Ateist olan... Seni buna iten en önemli sebep ne idi?
 • buolsun1
  7027  
  çok fazla düşünme. daha yaşın küçük. çok uçlarda yaşama yeter
 
Ana Sayfa > Kişilik Soruları > Din konusunda kafam çok karışık?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Son günlerin en güzel sinema filmi hangisi?
SelenGizem12 saat önce sordu

300 Spartalı

Mandıra Filozofu

Nuh: Büyük Tufan

Recep İvedik 4

Diğer (Belirtiniz)

Kişilik Yazıları
 
●  Gıcık Oluyorum
Nonethelessh
Yorgunluktan mı Ay tutuldu diye mi anlamadım bir yayılma ve rehavet havasındayım Tilkilerimle beraber. Yoruldum nereye kadar giderim bilmiyorum fazla ama bu yazı doğaçlama sınırlarımın günlük...
●  Betonarme Yüzler
rahmetli
Bugün, uzun bir aradan sonra ilk kez çimenlerde yürüdüğümü farkettim. Eğip başımı, ayaklarıma baktım: Meğer yağmur yağmış, ıslanmışım. En son ne zaman doya doya yağmurda ıslandığımı unutmuşum. Çünkü...
Kişilik Xperleri
  
gizemli7
50117  
gizemli7
Nişanlı, 24 yaşında
103 Soru - 3634 Cevap
Kişilik Xper: 11745
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
28 Soru - 3852 Cevap
Kişilik Xper: 8282
hotdog
47372  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
39 Soru - 3810 Cevap
Kişilik Xper: 8222
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 4006 Cevap
Kişilik Xper: 7862

Xper Nedir? Xper Sıralaması