Hristiyan olmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:25-29)
    Kategori: Diğer

Ben İslamda hiçbir eksiklik görmedim bulmadım dinimede çok baglı biriydim ama ruhum hristiyan olmamı söylüyor. Belki bunu en son bekleyecegınız kişi bendim ama karmakarışığım hayatımdaki temel herseyı degiştirmek istiyorum. Ben bir temele baglı olmak istemiyorum. Hristiyan olmak yada köklü bir şekilde dinimi değiştirmek istiyorum evet biliyorum bu oyuncak değil ama ben böyle hissediyorum ruhum böyle hissediyor elimde değil

Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibiyim ama lütfen içinde bulundugum durumu bana açıklayın neden ruhum bunu istiyor ve ne yapmam lazım fikir verir misiniz ?

gizliden soruyorum çünkü açıktan sorsaydım insanlar dalga geçtiğimi düşünürlerdi o derece dini bilgim var bunu cogu bılıyor ama bitti artık hersey buyrun siz ne düşünüyorsunuz ?


Güncelleme: Arkadaşlar lütfen yargılamadan önce düşünün ben bilmiyorum hristiyanlıgı hiç bilmiyorum anca duyduklarımla bılıyorum

neden yardımcı olmak yerıne yargılayan ınsanlar var anlamıyorum. Tamam inançsızım demek istemiyorum ama bir bağlılıkta istemiyorum bunun yolu nedir bu bir din midir ?

yahu herkes bir anda hoca kesildi sanki bana laf söyleyenler ibadetlerini dört dörtlük yapıyorlar ya

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim daha açık bilgilere ihtiyacım var   

Güncelleme: Belki içinde bulunduğum huzursuzluktu ALLAH'a beni duymuyorsun deme sebebim. Ama o anda karşıma çıkan bir ayette 'ALLAH herşeyi hakkıyla işitendir' diyordu. İrkilmedim aman canım of tesadüftür dedim. İki dininde inanışından haberdar şekilde düşünüyordum. ALLAH yok diyemezdim haşa çünkü varlığı, verdiği nimetleri ve güzelliği gün gibi aşikardı. Başka bir inanışta tatminkarlık bulamadım. Elbette herkesin inanışı kendinedir ama ben şu birkaç günde yeniden ve daha iyi anladım ki Hak Din İslam'dır ..   

3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 95407
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
68
Kızlardan  
33
 

Erkekler Ne Diyor

 • jetman1
  38  
  9 gün önce
  hristiyanlık kötü birşey...
  • Cevaplayan
   9 gün önce
   müslüman ol islama uy !
 • a-oer
  13  
  Bir ay önce
  ruhun hristiyan olmak istediği ne malum. günahlarda böyle değilmi zaten içinden bir ses o şeyi yapmanı telkin eder.

  günahı sana şirin gösterir. yaptığının hata olduğunu bilirsin fakat yinede yapmak istersin.

  nerden biliyorsun şimdide sana aynı şeyin olmadığını.

  bunu düşündüğüne göre İslamı gereği gibi bilmiyorsun.

  insan için iki türlü ilham vardır. yani insanın içinden gelen ses iki kanala bağlıdır. biri meleki ilham öteki ise şeytani ilham.

  her ikiside aynı yoldan gelir insana bu yüzden eğer bir rehberin yoksa şeytani ilhamı Meleki ilham zannedip hata edebilirsin.

  bu yüzden Kur-an nazil oldu eğer bütün doğrulara içimizden gelen ilham ile (seni tabirinle içimizden gelen ses ile) ulaşabilecek olsaydık.

  ne Kur-an ne İncil ne Tevrat nede Zebur nazil olmazdı, gelmezdi.

  ayrıca illaki bir dine tabi olacak isen İslama tabi olman gerek akıl bunu iktiza eder. çünkü bizler bütün semavi dinleri kabul ediyoruz.

  İslam bütün dinleri içine alır. hatta Tahrif olmamış haliyle Hristiyanlığı yani İseviliği bile

  sormak istediğin her ne olursa olsun Allah rızası için sana yardımcı olurum bana şurdan ulaşabilirsin (a.myworld@yandex.com) sevgiler
 • emrekorkmaz
  107  
  sen kendini intihara atıyorsun haberin yok bu misafir-i dünyada bazı zevklerden dolayı kendini yakıyorsun
 • napoleon
  0  
  Arkadaşım! bir sürü kişi dalga geçmek için cevap vermiş ama ben kısaca anlatayım kardeşime. Hristiyan olmak istiyorsan rahibe ya da episkoposa başvurman gerekiyor. Seni bir deneyecekler (yaklaşık 2 sene,süre kısalabilir) Çünkü bunu heves olarak görebilirler, ayrıca dayanıklılığını da ölçerler. Dinin tüm gerekliliklerini (dua,ibadet..) iyice öğrenmen gerekir. Hristiyan yaşam tarzını benimsemen gerekir.
  [Gördüğüm kadarıyla bir sürü kişi başvurup sonra bunun heves olduğunu görünce devam etmemiştir.]
  BUnlar tamam olursa vaftiz edilirsin. Vaftiz olmazsan "kalben Hristiyan" olursun. Yani incil okursun, dualarını okursun, Tanrı ve İsaya inanırsın. Ama Hristiyan değilsin. Bi de din değiştirmek çok ciddi bir şeydir. İyice düşün derim. Ben bir yıl boyunca kendi kendime düşündüm ben, sonra kararımı verdim ben de..
  [Başkalarına bunun hakkında sorular sormaman daha iyi]
  Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi akşamlar.
 •  
  Yok  
  Sana psikologumun adresini vermeliyim :)
 • S7evin
  1974  
  O kadar kitabı okumuşsun senin bana aklın ermez dediğinide biliyorsundur yüce mevlanın ve buna ilave olarak sizleri kendimden bir parça olarak yarattım dediğinide biliyorsundur o sebeple sana verdiklerine bir bak vucudundaki bütün kas sinir sisteminden gözlerine saçlarına ufak bir yarada kendi kendini tamir eden derine sence kendiliğinden oluşabilecek kadar basit birşeymi olduğunu düşün bukadar mükemmel bir sistem kendiliğinden oluşabilirmi ? koskoca uzayda o devasa gezegenler yerçekimsiz bir oradamda tamam ama durdukları yörüngenin neden hiç dışına çıkmıyorlar ? bunları düşün herşeyden önce sana verilen o mükemmel varlık olan beynini es geçme bu arada sana burada vaaz vermiyorum yapmak istediklerin hususunda serbest bir insansın saygıda duyarım fikirlerine ama şunu söylemedende geçmek istemedim diyelimki biz oruç tuttuk ibadet ettik ALLAH yolunda uğraştık durduk bize verdiği dert sıkıntı herşeye sabrettik şükrettik ve öldüğümüzde ahiret cennet cehennem yok diyelim ne zararımız olur ? Birde şöyle düşünelim bu dünyada yapmadığımız kötülük kalmadı imansızlık ettik cennete cehenneme Allaha inanmadık ve öldük geldik arafa karşımızda bir sorgu meleği ne zararımız olur ? bunlarıda göz ardı etmemek lazım ben inanarak öldüm olduki söylenenler çıkmadı dünyada insanlara iyilik yapmış oldum şerefsizlikten uzak durdum iyi bir insan olarak yaşadım ve toprak oldum varmı bir zararım kaybım . birde tam tersini düşün insanlara yapmadığım kalmadı hertürlü adiliği yaptım öldüm ya bide var ise ne zararım olur anlatmak istediğimi anladınmı iyi günler dilerim...
 • bakiiyo38
  -1  
  Şimdii Beni Çok iyi dinlemeni isterim. Önce kendine bir bak Din senin nefes alışını bile değiştirir.
  ''ALLAH''(C.C.)'ın gerçekten Var olduğuna İnanırsan karışır mesela evlendiğinde kocana karıştığın gibi ;) ... Hıristianlık değişmiştir Hz.İsa a.s. In ağızından sözlere bak ;) ...
  1. Hz. İsa dedi; “Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutun. Ben de Rab’den dileyeceğim ve O size başka bir Faraklit verecektir; ta ki, daima sizinle beraber olsun.” (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 15-16)
  2. Hz. İsa dedi;“Benim adımla Rabbin göndereceği Faraklit size her şeyi öğretecek ve size söylediğim her şeyi hatırınıza getirecektir.” (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 26)
  3. Hz. İsa dedi; “Faraklit geldiği zaman iman edesiniz diye, gelmeden önce size şimdi söyledim.”(Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 29)

  4. Hz. İsa dedi; “Rab’den size göndereceğim Faraklit geldiği zaman, O benim hakkımda tanıklık edecektir...”(Yuhanna, Bâb 15, Âyet: 26)

  5. Hz. İsa dedi; “Ama size gerçeği söylüyorum, benim gitmem sizin için yararlıdır. Çünkü gitmezsem, Faraklit gelmez... Ama gidersem onu size gönderirim.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 7)

  6. Hz. İsa dedi; “...Ama Faraklit gelince sizi tüm gerçeğe yöneltecektir. Çünkü kendiliğinden konuşmayacaktır. Ne işitirse onu söyleyecek ve gelecek şeyleri size bildirecektir.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 13)

  7. Hz. İsa dedi; “...O Faraklit beni yüceltecek, çünkü benimkinden alacak ve size bildirecek.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 14)

  İncil’in yukarıdaki ifadelerinde Hz. İsa (as) tarafından gelmesi müjdelenen ve “Faraklit” olarak geçen kelimenin aslı; Süryanice’de “Münhamenna“ Yunanca’da “Piriklitos”tur. Bu kelimenin birebir Arapça karşılığı ise “Ahmed”dir. HZ. MUHAMMED AHMED (S.A.V.) Efendimizden bahsediyor. Eğer o Dine geçeceksen Kitabına İman etmiş olman gerekir doğal olarak ama kitab da bu sözler geçiyor? :D Yani Hıristian olmak için HzMUHAMMED (S.A.V.) Efendimize İnanman lazım Çünkü O dine bağlı Peygamber bunu söylüyor.
  Ve Hrıstianların papaların saçmalıkları verdı mesela Dünya Tepsi şeklinde.
  Mesela Cennetten arsa satma gibi .
  Mesela Yıl başlarında İslam'da Kadir gecesi Dua Edilir Camii'ye gidilir ''ALLAH''(C.C.)'a İbadet yaparak kutlanır :) Cennet'e yol görükür ;)
  Ama Hrıstianlıkta Dini günlerinde Zina yapılır içkiler içilir İçkiden trafik kazaları ölümler hırsızlıklar eroinler vb. gibi kötülüklerle birlikten Tanrı'ları için Hindi keserler :) Ben hiç görmedim ki Dini günlerinde Dua' eden :) ...
  Hz. İsa a.s. den önce ki gelen Peygamberler de hep Efendimiz(s.a.v.)'den bahsetmiş ve Ona İman etmemizi istemiştir.
  Şeytan ve nefis seni bu yoldan çıkartabilir. Eğer sen yalnız kaldığını düşünüyorsan git ağla Tövbe et ''ALLAH''(C.C.) Sana bir yol göstermezse gel beraber çıkalım bu yoldan.
  Ama bende senin gibiyken Yok Artık dediğim olaylar oldu Şuan Dinimi gerektiği gibi yapıyorum. Ve iyiki Çok Şükürler olsun Aklım Ve Kalbimle %100 Emin olduğum bir Din'im var :) .

  Hrstianların bilgisizliğine bakın ki , asılmış Tanrı'dan medet umuyorlar. Hz. Mevlana ;) ...
 • impossible-Love
  -1  
  dinini değiştirmeden önce islam'ı iyice araştır önce !
  kalbinin sesini dinle ve huzuru nerde buluyorsan oraya yönel eminim doğru yolu bulacaksın ...
 • Latif
  -1  
  Selam kardeşim bende hristiyanım sana yardımcı olurum şen buradakş yobazların eleştirilerine aldırma incil derki isanın adından dolayı hakarete ugrarsanız ne mutlu size isa yol gerçek ve yaşamdır hiç kimse o olmadan tanrıya gidemez sneni kafanı karıştırmak için sana incil değişti kuran geldi dyecekler hepsi yalan bunların hepsi tipik masaldır sen bir incili oku inancımız yobazlardan değil kaynaklarından ögren beni ekleren yardımcı olurum sana mesaj atarsın özelden rab seni korusun amen ..
 • dogrukralr
  50  
  Gerçeği ve doğruyu öğrenmek istediğiniz doğru şekilde aramaya cevap seçtiğiniz Yahweh yüce İşte >> Matta 7,15, Yuhanna 14,6, Matta 7,7, Yeşaya 53.5, Matta 22.14, Yuhanna 2.27, Galatyalilar 1.8, Yuhanna 8: 58, Yeşaya 9: 6, Yuhanna 10: 30, Yuhanna 10: 33, Yuhanna 10: 33, Yuhanna 10: 36, Matta 3: 17, Yuhanna 20: 28, Yeşaya 7: 14, Yeşaya 9: 6-7, Yeremya 23: 5-6, Yeşaya 9: 5-7 , Mezmurlar 2: 6, Romalılar 10: 9, Filipililer 2: 9-11  YouTube'da allahtheleg ve Christian Prince adlı kişiden cevap bulabilirsiniz.
  • Cevaplayan
   allahalegg de olabir youtube 'da
 • burakaslanpay
  490  
  Ben hıristiyanım. Yardımcı olabilirim sana... özelden yazabilirsin. 3 yıldır hıristiyanım.
  • Sensin yobaz Cehennemliksin yalancı Lanetli.
   Hz. İsa a.s. sizi görse Ağlar. Yazık size . Kitabınız değiştiğini kanıt veriyoruz siz hala kafanıza göre.
   Siz gidin papalarınız size kafasına göre Cennette arsa satsın :D ...
   Dünya düz diyen papa size para karşılıgı Cennetten arsa satmıştı ya off o parayı naptı acaba kimle yedi :D ...
   Papazlar ve Rahibeler klisede ilişkiye giriyorlarmış bütün p*rnografiklerde var off ya Dininize bakn bir Cehennem sıcaktır. Yapma böyle Sen önce kendien bak YOBAZ
 • selimlife
  2867  
  çok şükür
 • soulmatesneverdie
  -1  
  rahibe gel lan buraya <3

  istiklal'de incil dağıtan misyonerler var onlar yardımcı olabilir.
 • osaris
  2582  
  böyle düşünmene sevindim islamiyeti az yaşıyoruz.Diğer dinler gibi keşke yaşıyabilsek engel mi var evet engel var nefsimiz karşımızda şeytan allah herkesin yardımcısı olsun.Seni takdir etmek isterdim:)
 • Byefe
  3423  
  Başta şunu söyliyim.Ruhum istiyor diye bişi yok.Bunu sen istiyosun.Kalbin istiyor.Seni yargıladığım için söylemiyorum.Ama gerçekliğin farkına varman gerek.Niye hristiyanlık.İslam da seni ne tatmin etmedi.Senin ki İslam ı biliyorum inanıyorum,ama hristiyan olucam olmuş.Bence bu kadar ciddi bi konu hakkında inandığından dönmemek için elinden geleni yapmalısın.İslam da Allah birdir.biz buna inanırız.Bizim kitabımız değişmemiştir.Ama hristiyanlıkta üç tanrı inancı var.Bunun doğru olmadığını bile bile nasıl inanacaksın.Adamlar zamanında binlerce farklı incil yazmış.kafalarına göre dinlerini değiştirmişler.sevdiğin onların yaşam tarzıysa,yaptığın mantıksız.Duyguların ne derse desin,aklını dinini değiştirmemek için zorlamalısın.daha çok bağlanmalısın.Zamanla duyguların değişecektir emin ol.
  • güzel açıklama artıladım ;)
 • Tayfun01
  -1  
  Bir kiliseye git ol senin kararın beni ilgilendirmez.
 • asdasd_igg4
  258  
  hristiyan değilim üzgünüm.
 • sahin12
  8342  
  bu dusuncelerını anlayıs sahıbı bır ıslam hocasına sorsana emınım sana cok guzel bır cevap verecektır allah yardımcın olsun
 • arsenium
  14516  
  iyi düşün. insanlar seni dışlayacak, kötü gözle bakacaklar. bi de derler iyi insanız diye, ama saygı duymazlar hiç bişeye.
  ben de yapmadığım bişi yüzünden etiket yemiştim, ama sonra suçsuz olduğum kanıtlandı, ama etiket çıkmadı üstümden. herkes önyargıyla yaklaştı bana, sonra ben naptım, memleketten çektim gittim, şimdi rahatım. herkes saygı duyuyor bana, yaptığım herşeye. agnostik olmak da suç değil buralarda. (ki bulunduğum ülkenin halkı da aşırı bağlı katolik, ama en azından saygı duyuyorlar, düşüncelerimden dolayı dışlamıyorlar beni)

  iyi düşün, kararını ver. mutsuz olma.
 • Hipopadam
  1125  
  Müslüman nüfus kağıdında islam yazmasıyla olunmaz zaten. Dinine çok bağlı biriysen "Tanrı" demezsin zaten. Oturup Kur'an-ı Kerim meali oku. ruhuna çareyi onda bulursun ancak. Allah Yardımcın olsun.
 • dejavvuls
  -1  
  Benim gözlemlediğim kadarıyla islamı yaşamak hükümlerini yerine getirmek insanoğlunun zoruna gidiyor farklı zaman dilimlerinde rahatından vazgeçip soğuk demeden kalkıp ibadet etmek aç kalıp oruç tutmak zor geliyo rahat varken kim yapar ki bunları. Hristiyanlık ve ibadetleri daha bi modern gibi gelio insanlara ibadetleri haftada bir aşırı sıkıcı değil güle oynaya olalala bumu ilginizi çeken nedir sizin derdiniz. MESELA SORMAK İSTİYORUM BAŞÖRTÜSÜNE KARŞIMISIN. ?
  • Başörtüsünün İslamla ilgisi nedir mi? Kur'anda zorunlu olduğu yazmakta.
  • "sizin pis nefsinizin cezasını niye kadınlar çekiyormuş ?" demişsin sen erkekleri oranla buranla tahrik edersen eger burda sadece erkeklersuçlu olmaz. düzgün giyinirsen sana sarkan olursa o zaman haklısın...
  • Cevaplayan
   ben bi soru sordum sadece arkadaşlar soruyu soran kişiye başörtüsüne karşımı değil mi. ona göre cevabım olacak.
  • nealaka basörtüsüyle.. ayrıca ben karşıyım . sizin pis nefsinizin cezasını niye kadınlar çekiyormuş ? madem sınav içindeyiz önemli olan saçı bası açık kadına bakmıcaksın nefis sınavı veriyorsan.. sok kadınları çarşafa kendin her haltı ye.. bagnaz kafa
  • Başörtüsünün islamla ilgisi nedir?
 • Çokoturgaçlıgötürgeç
  -1  
  İyi düşün tart. Şu anki dinini temsil eden bir din adamına ve hristiyanlığı temsil eden bir din adamına danış
 • OmanTurk
  4199  
  olmussun bile. bir kiliseye git ve papazdan yardim iste. Sonuc olarak şu andan itibaren zaten Muslumanligi reddediyorsun arkadasim. Hepimizin Allah`i bir. Sen icindeki sevkat ve sadakat ile Allah`ina baglanda istersen Musevi ol. ;) yolun acik olsun.
 • Altahir
  -1  
  adnan oktarı sana öneriyorm sapıktır felan ama bu konularda iyi tedavi eder. ve İslamı araştır. farkındaysan İslam avrupada ve diğer devletlerde hızla buyuyor. tum dunya ıslamı secerken sen neden bozuk bi dini seceesin ? Allah verdigi sözü tutuyor. yeterki gör . Eger göremiyorsan . huzurdan kovulmuşundur. Huzura gırmek ıcınde tekrar cabala araştır öğren et bişiler. Sor Sorustur Kur'an ve bugunu arastır. alametleri araştır kıyamet alametleri. allahın varlıgının Ispatı. Mesela ben sana soyleyım Darwinstler Canlılar Tek proteinden geldini söyler ama , asla protein kendı kendıne üremez. baska bi protein olmadan bi protein meydana gelmez. İllaki bi yaratıcı var. Ve Kuran 600lü yıllarda gogun ve yerin 7 kat oldugunu soyluyordu . buda gercek yani biraz şifreleri arasıtr et . istersen bana ulaş yardımcı olurum :)
 • mertyigit33
  -1  
  Sanırım bunu yaparak ailene ceza vermek istiyorsun (eleştirmiyorum yanlış anlama )
  BU mektubu oku ne ailene nede kendine isyankar olmamayı dene saygılarımla

  Sevgili annecigim ve babacigim”

  Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum.
  Aylardan beri sustugum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalim baska türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceginizi,mazur göreceginizi umarim.Annecigim ve Babacigim,
  Ben artik islam dinini terk ederek hiristiyan oldum.Eger böyle yaptigim icin bir günah islemissem bilin ki,bu günah tamamen size aittir.Cünki siz,bana dinimi ögretmemistiniz.Ben adimin Müslüman oldugunu biliyordum o kadar.
  Fakat,Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kur’an nasil bir Kitaptir nelerden bahseder? Müslümanlikta nasil ve nicin ibadet edilir? iste bütün bunlar bence bilinmeyen seylerdi.bana anlatmadiniz,ögretmediniz.
  Buraya geldigim zaman,cogu Fransizlarin dindar olduklarini gördüm.Hemen her evde birkac isa ve meryem’e ait resim vardi.yemege oturduklari zaman dua okuyorlardi.Ben ise onlara alik alik bakip durmaktan baska birsey yapamiyordum.
  Din,iman ALLAH.Peygamber,Kur’an ve ibadet hakkinda bana bir cok sorular sorarlardi.Ama ben hicbirine cevap veremiyordum.
  Siz,bana bunlari ögretmemistiniz.Hatta benim memleketimde dindarlik ayipti.Mesela lisede derse giren bazi hocalar dindarligin,yobazlik,gericilik oldugunu anlatirlar,ondan sonra derse baslarlardi.icimizden birisi dinden bahsedecek olsa,ögretmenler olsun,ögrenciler olsun hemen alay ederlerdi...”Hey yobaz,kacinci asirdasin?“derlerdi..
  oruc tutmak bir suc,namaz kilmak bir ayipti.
  Burada ise,durum tam tersinedir.ne kadar aldanmisiz? ne kadar aldatilmisiz?Avrupanin dinsiz oldugunu zannederdik.dinsizligi ilerilik,dindarligi gerilik sayardik.halbuki ne kadar yanilmisiz,
  burada herkes dinden,imandan,isa’dan bahsediyor.dinsizler ise pek sevilmiyor.cogu kimsenin cebinde incil var.
  Bütün bunlarin karsisinda icimde bir bosluk duydum. hiristiyanlarin cogu ibadet ediyordu.ben ise ne kendi dinimden,nede onlarin dininden birsey bilmiyordum..
  yavas yavas hiristiyanligi ögrenmek icin bir merak sardi beni,Ögrendim ve nihayet iste hiristiyan oldum.Artik tahsil masraflarimi kilise üzerine aldi.Bundan sonra bana,ister mektup gönderin,ister göndermeyin.Siz bilirsiniz,ama tekrar ediyorum:Eger dinimi terk edip günahkar olmussam,bu günah tamamen size aittir.ALLAH sizi affetsin...
 •  
  Yok  
  bence sana rahat batıyor madem hristiyan olmak istiyorsun ol seni engelleyen kim islamiyette zorlama yoktur isteyen istedigine inanır ister hristiyan olur ister budist ister araist kimse karışamazda bişeyde diyemez ama bana sorarsan git ataist ol daha iyi neyse merakımdan soruyorum neden böyle bir düşünceye kapıldın yani hristiyan olma gibi islamiyette hristiyanlıkta olmayan bir eksiklikmi gördün? yoksa islamiyetin bir şartı veya bir kaç şartı zormu geldi sana? öncelikle sen neden islamiyetten vaz geçip hristiyanlıga dönmek istedigini açıkça yaz bizde sana ona göre cevap yazalım ha diycen şimdi sen çokmu müslümansın belki degilim namaz kılmıyorum doru dürüst ibadet etmiyorum ama şunu söyliyim biraz araştırırsan islamiyetin hak din oldugunu ve herkese eşit adil davrandıgını hatta evrende bunun kadar bir başka güzel din daha olmadıgını göreceksin ben niyemi yapmıyom şeytan vesvesesi işte biraz üşengeçlik biraz şeytan vesvesesi dedigim gibi sen önce sebebi söyle açıkca bizde ona göre bişey yazarız..
 • msg812
  12109  
  Neden hristiyan olmak istiyorsun ki.Ben müslümanım ama hristiyanlığı da ortalama bi müslümandan çok daha iyi bilirim.istiyorsan mesaj at konuşalım bu konuları.
 • PartyRock
  -1  
  Daha hristıyanlıgı bılmeden hrıstıyan olmak ıstıyorum dıyorsun cok cocukca :)
 • smnccn
  3360  
  İslamı yanlış bir şekilde yaşamaya çalıştığını düşünüyorum.Aileden de kaynaklanabilir.Konu çok ciddi.eğer konuşmak istersen özelden mesaj at yardımcı olmaya çalışırım
 • Waadaaa
  1009  
  Sanırım yıllardır saplantı ile inandırılmak istediğin şeylerden rahatsızlık duydun. Çok fazla kapsamlı bir araştırma yaptın senin mantığına uygun olan tarafa geçip kendini rahatlatmak istiyorsun. Yada bu tür bir değişikliğin sana iyi geleceğine inanıyor olabilirsin.
  Ama bunu biz bilemeyiz. Bence yapmak istediğini yapmadan önce orada mutlu olabilecekmisin onu ölçüp biç. Mesela ziyaretlerde bulun onlar gibi yaşamayı dene. Sadece ainlere git ve ne hissettiğine bak. Sonuç olarak nerede huzurlu hissedeceksen orada kalacaksın.
 •  
  Yok  
  Tüm kilise, cami ve sinagogların tanrısı erkektir. Bu dinlerin hepsi kadın düşmanı dinlerdir bence. Kadın ve erkeği eşit gören bir din bulmalısın kendine. Böyle bir din yoksa da feminist ol en iyisi.
 • canımcakralarım
  -1  
  bılemessın ruhunun amacını belkı o yoldan gecırıp sonra ıslamıyetten senı gercege dondurecek belkı hayat ole buyukku baska sekılde senı ozgur kılacak ruhunu dınle
 • gerekSiz
  -1  
  Boşver yoksa ebedi cehenneme gidersin. müslüman olarak kalırsan günahını çektikten sonra cennete gidceksin boşver sen böyle takıl.
 • sezoox
  -1  
  gittiğin bu yol yol değil..böyle mantıklı bir din bırakılmaz.
 • international_love-
  -1  
  valla bana da söylüyor ruhum hristiyan ol filmlere bak ne çağdaşlar, ne asiller kiliselerde ne güzel ainler yapıyorlar... gibi.. Sonra müslüman ülkelerine bakıyorsun terör, savaş, fitne, bela, sakallı, cübbeli, .çarşaflı rezil bir görüntü, 5 karı 10 karı... Sonra gençlik islam dan soğuyor. Müslümanım diyorlar ama soğuklar dine. Neden böyle oldu? Tamam tek rab var. O tanrı da Allahtır. Son din islamiyettir. Neden islamiyettir çünki o asırda arabistana bakıyoruz kör cehalet diz boyu kabe de putlar, kız çocukların gömülmesi, kölelik sistemi, kan davaları gibi iğrenç bir yer. Ama Allah birini seçip bunu tam tersine çevirip güzelliğe dönüştürmüştür. Şimdi ahir zamandayız müslüman ülkeleri yine cahiliye dönemindeler. Hatta dünya böyle. Dünya da hristiyanlığa itibar kalmadı hep filmlerle komedilerle papayı hristiyanlığı tiye alıyorlar. Ama islamiyet şu an patlamaya hazırlanıyor. Allah var ve kuran kerim de saf vahiydir. Okudukça okuyası geliyor insanın. Temiz ol, pis gezme, oku, sev, mutsuzluk haramdır, kadınlar size ematemizidir, kız çocuklar iyidir, fakiri doyurun, zekat verin, rabbine secde edin demek ne güzel bir davranıştır. Bence kuranı oku ve gerçekleri öyle görmelisin. A9tv yi izlemeni de öneririm.
 • jason_bourne
  3612  
  rahibeterasa da arazi olmuş işe bak
 • themask
  -1  
  eğer incil ilk indiği zamanki gibi olsaydı yani değiştirilmeseydi hristiyan ol derdim ama hristiyanlık bozulduki incil yalanlarla dolduki kuranı kerim indirildi islam dini hak din geldi,
  doğruları bırakıp yalan yanlışlarla dolu bi kitaba neden inanmak istiyosun kardeşim?
 • xantalya07
  2714  
  islamı yeterince tanıdığını söylüyosun peki islamda bulamayıpta hristiyanlıkta bulduğun seni çeken şey ne öğrenebilir miyim
  • O pis havanın etinde araştırmalar sonucu Çok mikroorganizma bulundu çok Pis olduğunu söylüyorlar ve vucudu zayıflatıyor.
   Şarap içmek ise Tanrı'ya inanan nasıl içiyor anlamış değilim senin derdini şarapla değil Tanrı'na Dua ederek giderirsin. Şarap ise çogu kızın kızlıgını bozmasını şarap uyuşturucuyu ve diğerlerini değiştiriyor kötü yani.
   Noel dedeleri ise . Noel de Dini gün onlar ise Nerden belli olmayan hediye dağıtan bir Süper Kahramana inanıyorlar saçmalık :). Ama yok öyle vb. vb. vb. :D
  • ben sanırım tahmin edebiliyorum her yemekte şarap içmeleri :D domuz eti yemeleri :D ulu orta yerde öpüşüp koklaşmaları :D noel dedeleri :D vs bunlar benim aklıma gelenler :D
 • melihan
  -1  
  metal müzik dinleyen ergen arkadaşlarından uzak dur derim başkada bişey demem
 • AmIMad
  1677  
  yapcaksanda ailene sormadan bu işe kalkışma derim
 • islakyagmur
  -1  
  Bence o ruhun değil, nefsin... Eğer sen nefsine yenik düşersen kaybedersin, aslında bütün insanlar islam fıtratı üzerine doğmuştur ama kendi tercihleri ya da yaşadıkları yere göre dini inançlarını tercih etmişlerdir, Eğer sen bu içindeki nefsine hakim olup yine kaldığın yerden devam edersen, bence büyük bir sınavı atlatmış olacaksın.. Duaların anlamlarını bile bildiğini söledin, bu çok güzel bişi çünkü çoğu insan ezbere okuyor, bence bol bol dua et, ve Allahın islamın yolundan ayrılma, bana kalırsa en güzel din islam dinidir..
  • bence çevreisinden dolayı vede özentiden dolayı istiyor amacı heyecan yaşamak bence
 • srtcakn
  -1  
  isnsanın nefis okadar tehjlikeli ouynlar oynarki insana bir bilsen benbn nefsim dinlesydim sunada toprak altınta münkir ve menkir meleklerine hesap veriyor ve allhaın dışladıgı insanlardan biri olacaktım nefsim ne dedi biliyormusn sertaç intahat et nasılsa öleceksin ve nasılsa bir işin yok ve bir amacın o halde bu dünyada daha ne duruyorsun dedi ve biran için kendimi bir otobüsün altına atmaktan zor koydum kendimi birileri beni arkamdan cekti ve sertaç daha senin bu dünyada rızkın var nereye gidiyorsun dedi ve o ana içimde bir pişmanlık ve bir acı hissetirdi bana cünkü bana allah bir can emanet etmişti ve o cana kıyacaktım sendeki durum aynı bendeki gibi sana nefisn oyun oynuyor seni şeytan vesvese verek kendi yoluna cekmek istiyor ve seb hristiyanlıgı secersen sende seytana uyumu ve allha karsı gelmiş biri olarak allhaın şefkat ve merhametinden ve şaeffatinden uzak duracaksın unutma nefs seytanın oyuncagı dır ve nefsle seninle allahj arasına gireir ve seni sıkar öncelikle derim bir namaz abdesti al ve iki rekat namaz kıl ve o fikir geldiginde salavati şerifie ve kelimei şahadet oku her aklına geldiginde besmele cek bu söylediklerim sana cok yardımcı olacaktır ve yatarken 3 nas 1 felak birde ayetel kürsi oku sonrada allhım benim aklımı koru aklımı sana emanet ettim sen beni doğru yola ilet ve hidayete erdir içimdeki bu dürtüden arındır beni nefsimle cihadımal beni yardımcı ol cünkü sana yardımına ihityacım var ve beni bu düşünceden men eyle ve beni hayra erdir de bak inan bir hafta içinde bu düşüncenden kurtulmus olacaksın ama bu düşünce aklına geldinide kelimei tevhidi ve şahadeti unutma
 • xarmex
  -1  
  inançsızlık ve hristiyanlık kak kokmuş.
 • muvaffakiyet
  -1  
  Benzeri şeyler yaşayan birisiyim.Çok fazla bir dine bağlı olmak yerine direkt ilaha bağlı olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum,inanmak ve ibadet bence kalple ve içten gelerek yapılan bir şeydir ve nasıl yapmak istiyorsan öyle yapman gereken şeylerdir,gerisinin dayatma ve samimiyetsizce davranış gibi hissediyorum,kendi açımdan.Örneğin oturup anlamını bilmediğin bir dua okumak yerine içinden geldiği gibi onunla konuşmaya çalışman,kalbinden geçeni yapmanın çok daha makbul ve değerli olduğu kanısındayım.

  Ben kendi şahsi fikrimce önerebileceğim, ilk olarak tüm kutsal kitapları okuman.Dini ve felsefi görüşleri tarafsızca ele alan,açıklayan bazı kitaplarıda okuman.Tüm bilgileri edindikten sonra,ruhunla hareket edip aklının aydınlattığı bir yola girip sana uygun seçeneğe ulaşmanın hem daha doğru hemde daha tatminkar,daha güzel olacağını düşünüyorum.

  Sadece kendi fikirlerimi aktarmak istedim,umarım yardımım dokunur ve kimse yanlış anlamaz:)
  • Soran
   teşekkür ederim duaların anlamını biliyordum ama konu degıldı ruhumu sıkan birşey var dediğin gibi ya okuycam yada hiç bakmadan direk senin dediğin gibi yapıcam
 •  
  Yok  
  Hakikat kitapevinin yayınlarını oku. Sitesini ziyaret edersen iyi olur. Umarım dininden dönmezsin. Sen tavsiyemi dinle bence.
 • mistiq
  4785  
  protestan mı olacaksın katolik mi yoksa ortodoks mu ?
 • matematikzede
  -1  
  durup dururken hıristiyan olmalıyım gibi bir talebin neden meydana geldi ki ? ruhum hıristiyan olmamı söylüyor da ne demek ? ruh belli değerlerin doğruluğunu yanlışlığını tartar.Hıristiyanlığı araştır müslümanlığı araştır ölç tart bak bakalım hangisi mantığına vicdanına yüreğine ruhuna hitap edecek..kararı o zaman verirsin bu parti seçmek veya takım tutmak gibi değildir.
 • zahiriodak
  -1  
  Hayat senin istediğin dini yaşa. Eğer müslümanlığın ne olduğunu bilseydin eski bozulmuş istismar edilmiş dinlerin yenilenmiş revizyon edilmiş ve gerçek gökten indirilmiş en son din olduğunu bilirdin..zebur, tevrat ve İncil Din adamları tarafından tahrif edilince en son Kuran indirildi..Son kitap başka kitap ve peygamber ve din gelmiyecek..uydurmasyonlar hariç..Onlar her yerde varlar..
 • Romulus
  -1  
  18 yaşından büyük olduğunu var sayıyorum...

  İncil'de iman edilmesi gereken bazı ayetler var. Kutsal ruha ve isa'ya inandığına dair... Müslüman olmak için gerekli olan kelime-i şahadet gibidir. Onları okumalısın ve iman etmelisin.

  Fakat kilise tarafından vaftiz edilmen gerekli. Hangi mezhepe mensup olacağını da belirlemelisin. Aslında bir yaş sınırlaması yok ama değiştirmen için reşit olman, reşit değilsen ailen tarafından onay alman gerek.
  • Sorduğun kişilere bak .
   Kelin ilacı olsa başına sürerdi :) ...
  • ben sorana söylemiştim
  • Cevaplayan
   Banane? Ben Hristiyan değilim...
  • “Kim, İsl�m’dan başka bir din ararsa, o kimseden bu din asla kabul edilmez ve o, �hirette kaybedenlerden olur.” (Ali- İmran suresi, 85)
  • Cevaplayan
   Bence de...
  • Soran
   evet öyle yapmam lazım yada butun herseyden vazgecmem lazım :(
  • Cevaplayan
   Körü körüne bir dine geçmeye kalkma. İyice araştır, incili bir iki defa oku. Hala aynı düşüncedeysen geçersin.
  • Soran
   24 yasındayım sen hristiyan mısın caesar sence yaptıgım hata mı
  • Cevaplayan
   Güncellemeye: Öncelikle bir incil al, oku, ondan sonra karar ver. Kendini bir dine ait hissetmiyorsan, birşeye inanmak zorunda değilsin.
 • monalisa_overdrive
  -1  
  dinde zorlama yoktur elbette. Ama düşünmeden edemiyor insan, seni hristiyanlığa iten şey ne. Dinini değiştiriyorsun sonuçta. Her canımız sıkıldığında dinimizi değiştirecek olursak bunun bir sonu varmı.
  • Soran
   hayır her canım sıkıldıgında yapmadım tabıkı ama kısa zaman oldu aklımda bır yandan bırseye baglanmam ıstegı bır yandan hrıstıyanlık aklımda kaldı
 • osaris
  2582  
  Elif şafağın Aşk kitabını okumanı tavsiye ederim o ilahi aşkı kesinlikle oku ve kararını öyle ver
 • Canxan
  37268  
  Bence Hristiyan olmak istemekle alakalı değil , psikolojiniz sizi değişiklik yapmaya itiyor , büyük bir değişiklik .
 • ekolos
  -1  
  bunu diyorsan zaten dinden çıkmış olabilirsin tabi bunu ancak Allah bilir..öncelikle ruhun demiyor bunu şeytan fısıldıyor olmasın nefsine zor geldiği için islamın emirleri kolaya kaçıp kendi dinini bile uygulamayan hristiyanlar gibi olmak istiyorsun sanırım..bazı şeyler zor geldiği için..hristiyanlıkta da bazı şeyler yasak ama adamların umrunda değil bence sende sadece bunlardan kaçmak istiyorsun..dinine bağlı biriyim diyorsun belki de öyleydin ama kendini sorgula boşluktasın yaptığın şeyleri zorunlu yapmış olabilirsin hayatında bu da ters tepmiş olabilir..
  • Cevaplayan
   cevap vermeye tenezzül bile etmemişsin anca sağdan soldan duyduklarınla yetin sen bizim 4 4 lük olmamız mesele dğeil bişiyi sormuşsun cevap verdik
 • serkanserkannnn
  -1  
  ruhun bir an önce bedenini terk eylemeli
 • necronomicon1461
  -1  
  müslümandan hıristiyan olmaz bunu bilmelisin önce. münafık olarak kabul edilirsin. Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibi lafı pek bir değer taşımıyor :) yani vardır yada yoktur buna inanırsın. müslümanlık en son dindir. (inanışıma göre) hıristiyanlıkta çok çarpıtılmış bir din olduğunuda bilmelisin. bir sürü kitapları, rahibelerin başı kapalı olmalarına rağmen kapanmayı hiçe sayışları, her kralın kendine göre incile birşeyler eklemesi. bunları gözönüne al bence.
 • hotdog
  47374  
  Bi kiliseye git, yardımcı olacaklardır. Konuşma şeklinden depresif bir dönemden geçtiğin belli ama kararlıysan Allah bile çevirmiyor bizi yolumuzdan,irade vermiş, o yüzden bir başkasına b*k yemek düşer. Kararlıysan bi kiliseye git,ama önce incili bir türkçe okumanı tavsiye ederim. Sana hrstiyanlıkta hitap etmeyebilir.
  • Soran
   fikir verdiğin için teşekkür ederim
  • Cevaplayan
   senin bileceğin iş arkadaşım,üzgün olacak bişey değil
  • Soran
   hotdog yalnış anlamadım elbette bunu biliyorum ama sanırım inanmak nedense yasadıklarım dolayı mı bilmiyorum ağır geliyor çok üzgünüm :(
  • Cevaplayan
   yine de sağsalim bir karar verene kadar araştır,kıyasla,ölç tart,vicdani olarak huzura eremeyeceksen böyle bir taşın altına elini sokma.Elhamdülillah müslümanım,sevabımıda günahımıda kabul ediyorum,o yüzden başkalrını takmıyorum, hayata endeksli dindarlara bakıpta kendini üzme. Dediğim gibi al bir incil oku, ve yanlış anlama bizim dinimizde her zaman tövbe edebileceğini unutma.
  • Soran
   teşekkür ederim hotdog benı anlıyorsun :( şuan sadece yargılanıyorum anlayan cokaz kişi var belkide tamamen kopmak ıstıyorum dinlerden yada ne hitap edicek napcam bilmiyorum sıkıldım artık bu dünyada sadece iyilik yok :(
 • etmus
  -1  
  Bir temele bagli kalmayi goze alamiyorsan hristiyan da olamazsin.
  • Soran
   haklısın
 • kaan64
  -1  
  senı allah affetsın
 •  
  Yok  
  sanki hristiyanlık çokmu iyi farkı yok ikisindede yobazlaşmıs fikirler var
 • korjan
  6074  
  mahkemeye başvur
 • Disco
  -1  
  Olurduk da, biz de bilmiyoruz.. Taksim'de kilise var hem..
 • Titero
  26079  
  Bagımsızlık,huzur din değiştirilerek bulunmaz. İslamı yaşayarakta bağımsız ve huzurlu olabilirsin.
 • comologgo
  -1  
  ruhun bozuk iyi tamam da gel gelelim RUHLAR aleminde yaşamıyoruz...
 • solaxx
  3006  
  nıye gardaş biz papazmıyız
  • yok o esas papazların tarafına geçmek istiyor :D
 • Burakdogan
  -1  
  Müslümanlığın vazifelerini yerine getirmemekle onun yasaklarını defalarca çiğneyebiliyorsan Müslümanlıkta da kalmanın bi özelliği yok zaten. Bi münafık eksilmiş olur.
  • Bir kelimesiyle Cennette yere sahip olabiliyor ama diğerinde sonsuz Cehennem sen neyden bahsediyorsun?
 • zencix
  -1  
  gizli durumunu kaldırda en son kişiyi görelim... .kiliseye git papa ya söyle o seni kutsal suda yıkayıp vaftiz eder sonra hristiyan olursun...
  • Cevaplayan
   hayırlısı olsun...rica ederim...iyi geceler...
  • Soran
   teşekkür ederim umarım :(
  • Cevaplayan
   yolun acık olsun umarım mutlu olursun...
  • Cevaplayan
   yanlıs anladın niye yargılayayım benim öyle bir hakkım olamaz..ama iyi dusun sadece bir kere dinini değiştirebilirsin ve dinini değiştirmeden önce incili alıp okumanı isterim...dinine bağlılıgından dolayı seytanın senle ugrasıp seni yenmesine izin verme ...
  • Soran
   lütfen yargılama içten içe beni yorgunum ve böyle hissediyorum
 • xarmex
  -1  
  kapalı/açık nasıl birisin?
  • Soran
   açık
 • KuZuu
  -1  
  geçerliliği olsa bizde öyle olurduk düşünsene avantajlarını ama geçerli değil saçmalama bence
  • Cevaplayan
   diyecek birşeyim yok sana dinsiz olarak yaşa aynısı
  • Soran
   ruhum bunu istiyor psikolojim iyi değil yorgunum ve içimde bu var
  • Cevaplayan
   o zaman dinsiz olursun işte senin istediğini herkes ister rahat bir yaşam sürersin onların kurallarına göre
  • Soran
   geçerliliğini bilmiyorum sadece bağımsızlık huzur arıyorum
 

Kızlar Ne Diyor

 •  
  Yok  
  hristiyanlık insanlar tarafından bozuldu geçsen ne fazyda belli namaz flanda kılmıodun sonsuza dek cehenneme giriceksin müslümanlar dışında herkes giricek...
 • luysss
  0  
  sana bir hristiyan olarak yazıyorum. sigara markası değiştirmek gibi bişey istiyosun. Eğer köklü bir değişiklik yapacaksan açar tüm kitapları baştan okur, inanmam gerekene inanırsın ve bunun için bu tip forumlarda ortalığı karıştırmazsın. sen kutsal kitabı okuduğunda tanrı senin yüreğine dokunur ve hayatını zaten değiştirir. ama dikkat çekmek için imanından vazgeçmeye çalışıyor gibisin tanrı seni affetsin.
 • süslüperi
  1729  
  İslam dinini sana ağır hristiyanlık dinini hafif göstermişler ama yanlış. Hristiyanlıkta da namaz, hac, başörtüsü, güzel ahlak var. Rahibelerin kıyafetlerini biliyosun, hristiyanlık 1950 yılında bilime malup olduğu için toplum kiliseye başkaldırdı ve bu yüzden insanlar din olarak hristiyan görünüp dinin hiçbir şeyini yapmıyorlar. yoksa islamdan daha ağır bir dindir. mesela onlarda evlendikten sonra boşanmak yasak, kıyafetler daha kapalı, zina yasak günah... şimdiki hristiyanım diyenlerin yaşantısı senin dini yanlış algılamanı sağlamış. Kaldı ki hristiyanlığın kutsal kitabı papazlar tarafından yazılmış,bu dinde her şey yorumlanıyor, gerçek fikirler kaybolmuş. Halbu ki islam daha yeni, yazının kullanıldığından çok zaman sonra geldiği için her şey saklanabilir olmuş ve kuran hadisler bozulmadan duruyor. İslami yaşamak zor geliyorsa Allahı ve peygamberi daha az tanımandandır.
 • Gizem234
  50  
  Aslinda senin su an yasadigin durumu bn yasiyorum neden mi hristiyanlik?kalbim ruhum oyle soyluyor .ayriyeten isa yi tanimak ve onun gibi gunahsiz bir yasam istiyorum .Islam da cok guzel ve nitelikli bir din ama sonuncta hangi yoldan gidersem gideyim hepsi allaha ulasan yol degil midir Ben de su an resmi olarak muslumanim fakat icimde muslumanlik olsa da hristiyanlik su an daha agir basiyor. sonucta biz dogarken dinimizi. Kendimiz belirlemedik .
 • green-eyes
  -1  
  Direkt cehenneme gideceksin biliyosun demi
 • Angie
  -1  
  Hepsi bullshit.
 •  
  Yok  
  Alkışlıyorum hak din İslamdır ondaki Huzur hiç birşeyde yok.
 • kibirliceviz
  -1  
  bu ne ya.
 • cheshire
  4620  
  Allah yardımcın olsun, ne diyim...
 • laura
  -1  
  Agnostik olmama rağmen bir dine bağlı olmak isteseydim o din Hristiyanlık olurdu. Çok belirgin bir nedenim yok,senin gibi sadece ruhum söylüyor bunu. Ama tahminimce,Hristiyanlık bana hep çok gizemli bir din gibi gelmiştir,bu yüzden çekici geliyor olabilir. Sana tavsiyem sorularına sanal ortamda değil de bir kilisede cevap araman olur :)
  • Cevaplayan
   Hristiyanlık dünya üzerindeki en yaygın dinken bunca insanın gerçek dünyasını kararttığını mı söylüyorsun?
  • gizem dediğin bilmemektir.Gizem demek heyecan demektir.Bir nevi hevestir.Heveslerin uğruna gerçek dünyanı karartmaman dileğimle
 • setenay
  1417  
  Sizden yardım isteyen birini tersleyecek kadar beyniniz kokuşmuş..
  İslamin savunucusu değilim ama yinede ıslammi hristiyanlikmi diye sorsan ıslam derim.
  Arkadaşım; sana bir tavsiyem olacak
  dini inancını değiştirmek yerine felsefi akımlara bir göz at.
  Kendine bu şekilde farklı bir bakış açısı çizebilirsin.
  Ben tanrının sevgisine inananlardanim . Onu sevdiğin sürece dininin pek fark etmediğini düşünüyorum..
  Eğer istersen kliseleri ziyaret edebilirsin, mum yakabilirsin . Ama köklü değişikliklerden önce araştırmanı tavsiye ederim.
  Ruhundaki değişim açlığınıda felsefi akımlarla gidermeni tavsiye ederim
 • mydarkheart
  -1  
  canım islam dini zaten diğer dinlere de inanır. yani bizim kitabımız Kuran-ı Kerim ama diğer kitaplara da inanıyoruz. sen müslüman bir ailede dünyaya gelmişsin ve öyle yetişmişsin belki de. dinden dönmek gerçekten günahtır. cehenneme direk gitmek gibi bişey... islam çok güzel bir din ve inan bana Kuran ın türkçe mealini oku ve çok güzel şeyler bulacaksın. istiyorsan incili de oku orda da çok güzel şeyler var. Allah a inanan herkese saygım da var. ama islam zaten dört büyük kitabı ve peygamberi de bizim olarak gördüğü için en güzel ve en son din. eğer hayatında değişiklik yapmak istiyorsan. arkadaşlarını değiştir. saç modelini rengini değiştir. işini okulunu değiştir. yeni hobiler edin. kurslara katıl. inan bana senin için çok iyi olacak. ama din değiştirme
 •  
  Yok  
  onlar da tanrının varlığına inanıyor sonuçta ol istersen
 •  
  Yok  
  tatlım bence mesele dini inançlarında değil. durağan bir şeye bağlanamadığını söylemişsin bu çok önemli. psikolojik yardım almanı tavsiye ediyorum. bu kendi içine doğru bir yolculuğa çıkmana yardım edecek. o zaman tam olarak ne istediğinin farkına varabilirsin. bazen hayatta yaşadıklarımız bizi mutsuz olmaya itiyor. başımıza gelenlerden sonra ilk sorguladığımız ben nerde hata yaptım? ikincisi ise neden bu benim başıma geldi? bu sorular biriktikçe kader, ahiret, adalet inançların değişmeye başlıyor. seni çok iyi anlıyorum. benzer bir dönemden geçtim. bütün dinleri araştırabilirsin mantığınla biraz da destek alarak işin içinden çıkabilirsin.
 • sudesu
  1226  
  canım hangi şehirde yaşıyosan orda bir kliseye git.
  tabi mezhepler var. kimi boşanmaya, kürtaja falan izin vermiyo. istersen onları bi araştır. en uygununu seç kendine. sonra o mezhebin klisesine gittiğinde rahip sana yardımcı olacaktır. seni yargılayanları da takma. içinden islamiyete inanmak geliyosa ona inan, hristiyan olmak geliyosa hristiyan ol, ateist olmak istiyosan ateist ol. hayat senin hayatın, seçim senin seçimin.
  • Cevaplayan
   dejavvuls ikinci cümleye kadar dayanabildim panpa mesajının gerisini okumadım kusura bakma. ok kib byeee
  • ya bu ne biçim bi yorum arkadaşım. Ya bu yaşantımız zaten bir sınav nedir o kürtaja izin vermiyor boşanmaya izin vermiyor sen sınavda soruları kendin mi belirliyorsun yaradan kurallar koymuş insanları doğruluktan şaırmadan ölüm gününe kadar gelebiliyorlarmı bunu test etmek için engeller koymuş en basit örneğinden bir ailede bile aile içi kurallar vardır uyamıyorsan çıkarsın. yada en azından kabullenir inkar etmezsin.
 • queen61
  1131  
  Dusuncene ve hislerine saygim var ama sadece duyduklarinla yola cikma herkes kendi dini hakkinda guzel seyler soyler, ilerde pisman olacagin seyler yapma iyi dusun derim..
  • Cevaplayan
   Heheh bilmemm :)
  • neden uzun yorumlar yazamıyorum ben yahu.
 • drama_queen
  4503  
  Allah hidayet eylesin..
 • steplana
  -1  
  Töbe bismillah
 •  
  Yok  
  bu ikilemi farkında olmadan birçok insan yaşar ama islam çok güzel bir din bence islamı daha çok araştır huzur bulacağına eminim
 • Beril20
  771  
  Bizlerin yargılaması çok normal zoruna gitmesin müslümanız çok şükür ki ve dinimize düşkünüz o yüzdn hic mırın kırın yapma evet belki ibadetlerimizi yerine getirmiyo olabiliriz fakat vicdanımız o kadar rahatkı icimiz kalbimiz Allah, peygamber aşkıyla dolu ıbadetle sınırlama! Geç bakalım o dine o vicdanın sızlamıyo mu sen onu bunu boşver dinini değiştirmeyi bi kenara koyda Müslümanım diye Allah'a şükret..
  • Cevaplayan
   teşekkürler.
  • guzel tebrıkler ++11
 •  
  Yok  
  arkaaşım sen allaha inanmıyorsun k, hristiyan olasın..sen zaten olmadan önce benimsemişsin hristiyanlığı eğer islamiyeti düzgün öğrenseymişsin bunu tercih etmezdin...hrsitiyanlıkta musevilikte..hz isanın allahın çocuğu olarak yada başka bir şey olarak görüyorlar islamiyeyye allahtan başka yaratan yoktur..onun çocuğu felan yoktur diyor..hristiyablı arasında çok fark var..fark olmasayd..ayrılmazlardı zaten..bence senin psikolojik sorunların var..hiç kusura bakma..bilmeme anlatabiliyor muyum acaba?
  • ateist zaten bi nevi. Allah yardım etsin. onun mucizelerini cok şükür bizler görüyoruz. gözleri perde çekilmişlerde görür inşallah.
 • _Matesis_
  -1  
  zamanında nedense benimde hristiyanlığa karşı ilgim vardı..kiliselere gittim bilgi aldım daha sonra bir gece bir rüya görmüştüm ondan itibaren tamamen kendimi müslümanlığa verdim..ruhumda müslümansın diyor.bence sende kiliselere git incili oku ondan sonra nasıl bir şey olduğunu görürsün...anladığım kadarıyla içinden haç çıkartmak geçiyo , haç kolyesi takmak geçiyo ama doğru değil ben gördüm inş seninde hakkında hayırlısı olur...ama tavsiyem incili okuman , kiliselere gidip papazlarla sohbet etmen.
  • Cevaplayan
   www.hristiyanforum.com bu siteden de baya bilgi alabilirsin ama çok yanlı bir site...müslümanlıkla ilgili bir kıyaslama yapsan dahi ipden ban veriyorlar :) hristiyan olmak istediğini veya anlatmalarını söylediğinde yardımcı olurlar.
 • TelToka
  -1  
  Dinini ne için değiştiriyorsun ki ? Doğru yoldayken ayağını kaydırmakta niye ? Hristiyanlık çok mu kuralsız sanıyorsun ? hiç araştırdın mı ? Her dinin kuralları vardır ki şayet kuralsızda yaşanmaz . Mantık içeren tek din islamdır . Doğru yoldan sapma içindeki şeytana kulak asma RABBİNE sığın tövbe et derim.
 • mipikpik
  2771  
  bence tekrar dusunmelısın cunku ıslam en son ındırılen dın genede tercıh senın hıcbırımızın senın tercıhlerını yargılamaya hakkı yok=))
 • Mavish
  -1  
  Hemen psikologa git durumun ciddi bilinç altının oynadığı bir tuzak bu. şeytanın oyununa gelme. bilmiyorum belki yasadıgın olumsuzluklar seni bu duruma sürüklemiş olabilir ama herşeyin bir çözümü vardır
  • Soran
   belki bunlar dogrudur ama ben düzelebilirim sadece içimdeki kötü ruhu dışarı vurabilecegım bir yerde düzelebilrim
 • spagetti
  -1  
  Rahibeterasa ile bir randevu ayarlayabilirim senin için? Yasak aşkı papaz Fernandes sana doğru yolu gösterir.
  • Cevaplayan
   Evet kendi hristiyan. Pek din ritüellerini yerine getiren biri değildir fakat, pazar kilise ziyareti, mezar ziyareti falan ıvırı zıvırı çok. Haydi bunu geçtim belki sen dinin gerekliklerini yerine getirebilecek birisindir fakat fikir alımıyla olucak bir iş değil diye düşünüyorum. İnanç senin inancın, hayat senin hayatın.. Aklın hristiyanlığa yatıyorsa, doğru buluyorsan ve inanıyorsan değiş. Burdaki üyelerin aklını karıştırmasına da izin verme.
  • Soran
   ben nişanlın hristiyan diye biliyorum sen azda olsa fikir sahibisindir spagetti buraya yazabilirsin bu arada sen zaten iyisin onaylamama gerek yok
  • Cevaplayan
   En iyi cevap!
 • katre-iMatem
  -1  
  Doğru yoldayken sapmaya çalışıyorsun ruhum böyle istiyor diyorsun sen buna kendini yönlendiriyorsun unutma ki son gelen kitap Kuran-ı kerim'dir..
 • kibirliceviz
  -1  
  deist ol bence.illa tepemde bi tanrı olsun diyorsan şayet.
  ergensel bir durumdur.islamdaki baskıdan kaçış yöntemidir.hristiyan olunca her boku yemekte özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir .
  • Cevaplayan
   tabi boş konuşmuyoruz burda :)
  • En çok bu cevabın gerekçesini mantıklı buldum. Ergenliği geçmiş olsa da bu durum bence de aynen dediğin gibi; "hristiyan olunca her haltı yapmakta özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir."
  • Cevaplayan
   memnunum gayet hoş.
  • Boklu çişli konuşmalar hiç bir kıza yakışıyor mu ? :D
 • maneaterr
  -1  
  ailenle bi konuş genelde islamda çok ters bakılan durum ben müslümanım ama hristyanlığa ve kitabı olan dinlere saygım var sadece saygı ailene bi danış derim çok kararlıysan değiştir sonuçta hz isa da Allahın bi peygamberi ateist olmandan hayli hayli iyi
 • Elmalı_turta
  31585  
  vela havle vela kuvveden illa billa alil aziym sus kızz otur aşşa 3 ihlas bi fatiha oku
 • Meli Melow
  -1  
  Bu senin fikrin birsey diyemem..Neye inanmak istiyorsan ona inan...
  • Cevaplayan
   Beni mi dusunuyorsun? :)
  • bu kız böyle konusuyorsa yaklasma uzatma derım
 • 7ekila
  1658  
  Kaç yasındasın ?
  • Cevaplayan
   Ozaman kendı secımın kendı tercıhın ben derım kı dın değiştrmeden önce bunun sana getreceı zorlukları bır oku öğren ... Birde sana tavsıyem namaz kıl bır rekatta olsa kuran oku bıraz bak bakalım huzur bulacakmısın bulursan eğer değiştrme derım.Çünkü o huzuru baska hıcbır yerde bualamazsın.bu önemlı bır karar belkide buda senin Sınavındır.
  • Soran
   24
 • unknownn
  11013  
  Sebep ne?
  • Cevaplayan
   Ciddi değilsinki...
  • Soran
   sadece istiyorum
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > Hristiyan olmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
dini inançlar ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Dini inancınız nedir?
Dini inancınız nedir?Dini inancınız nedir?Dini inancınız nedir?Dini inancınız nedir?  
Bir Erkek Sordu Dini inancınız Nedir. Farklı İnançlara saygılı mısınız?
Dini inancınız nedir?Farklı inançlara saygılımısınız.Ateistlere bakış açınız nedir?  
Yeni KS'ye hazır mısın ?
Sonata23 saat önce sordu

Icerik gitsin yeni tasarim

Icerik gitmesin yeni tasarım

Icerik gitsin eski tasarim

Oldugu gibi kalsin

Diğer Xperleri
  
hotdog
47374  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46396  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
342 Soru - 10808 Cevap
Diğer Xper: 15025
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması