Kendimi Hıristiyan gibi göstermem günah mı?

Ortalama: Henüz Puan Verilmedi!
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Diğer

Yurt dışında yaşıyorum, okulum gereği buradayım ve burada Müslümanlara ayrımcılıktan tutun da dışlamaya kadar her muamele yapılıyor.. ben elhamdülillah Müslümanım ama burada kendimi Hıristiyan gibi gösteriyorum.. buna mecbur değilim biliyorum ama dışlanmak farklı muamele görmek zoruma gidiyor.. din ve düşünce özgürlüğü her yerde olmalı ama bu çevrede öyle değil.. ben öyle yaparak çok mu günaha giriyorum? haşa İslam'a Allah'a falan küfretmiyorum sadece Hıristiyan gibi gösteriyorum kendimi ne bileyim haçlı kolye takmak gibi şeyler... ben gönülden Allah'a Hz. Muhammed (sav) a inandıkça bu gibi şeylerin önemi var mı? yanlış mı yapıyorum?


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 58977
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
10
Kızlardan  
11
 

Erkekler Ne Diyor

 • özgürman
  904  
  valla günah mı bilmiyorum ama ben de 13 sene abd de yaşadım. müslümanım ve hç saklamadım kimse de bana sen müslümansın aramızda bulunamassın demedi. bence sende bunu saklayacağına müslümanlığın kötü biey olmadığını gösterseydin. sadece ülkeye giriş çıkışlarda sorun oluyor gerçi benim abd pasaportumda var.sen nerde okuyosun merak ettim doğrusu..
 • hotdog
  47372  
  Takında müslümanım demek bile 1 yıl hapis cezasıyla çarptırılabilir, yaptığın çok doğru, kişisel çıkarlarımızı gözetip, asil bütüne zarar vermek, sadece kendi kuyruğumuzu kurtardığımızı sanıp kendi şahsımıza ait özümüzü küçük görmek yapılabilecek en uygun hareket. Kuzu olalım, koyun olalım.
 • Berk28
  -1  
  Başkalarına özenme boşver kendin ol zira onlar yaptıklarından utansın.
 • zuzu1985
  711  
  önemli olan niyet sen çıkarın için değil sadece kendini korumak için yapıyorsun bi sorun yok allah herkesin kalbindekini bilir sen kendinden eminsen allah ta senden razıdır rahat ol
 • drkaanulusoy
  -1  
  kendin ol. eğer iyi biriysen karakterinle kabul edilirsin.
 • hackars_
  -1  
  asıl iman yüreklerdedir,dışa vurumda değil...
  • Soran
   bende öyle düşünüyorum
 • nasılhepsiondandır
  -1  
  Hristiyan gibi gösteriyorsun...
  Onların alışkanlıklarını sen de yapıyorsun.
  Bir yerden sonra hristiyan olma isteğin artabilir...
  Tövbe etmeyi unutma...
 • defro
  -1  
  Anlıyorumda senide yinede günah. Gerçi çok uç bi örnek olacak ama peygamberimiz ve sahabeler neler çekmişler zamanında yinede ödün vermemişler dinlerinden. Ne yaparlasa yapsınlar sen bence öyle gösterme kendini
  • Cevaplayan
   Sen şimdi atıyorum mitin ajanı olsan ülken ve devletin menfaatleri için bunu yapsan kendi öyle göstersen günah değilde. sırf dışlanmamak icin yapman günahtır . zaten bizim dinimizde onlarla ticaret yapın ama arkadaş olmayın diyor.
  • Soran
   ben onlar kadar dayanıklı değilim sanırım bu konularda
 • kadehteki_yakamoz
  -1  
  zorda kalındığı durumda müslüman olduğunu saklayabiliyorsun sanıyorum. Yani aklımda böyle birşey kalmış ama tam emin değilim, yanlış yönlendirmiş olmayayım. dur anneme sorup geliyorum, o bilir hadisleri falan.
  • Soran
   evet haklısın ama yine de korkuyorum günahtır diye
  • Cevaplayan
   annem duşa girmiş.. çıkınca sorar yazarım.
   yalnız şunu unutmaki niyet daha önemli. Şüphesizli allah senin içindeki iyi niyeti ve onların yanlı tavırlarını biliyor.
  • Soran
   bekliyorum
 • archirossi
  -1  
  günah değil ya bişi yapmıosun ki sadece kendini saklıosun o gavurlardan
 

Kızlar Ne Diyor

 • pekkomik
  24258  
  dinsiz gibi göster bari yahu, daha az üzmüş olursun herhalde kendini. bırak seni dinsiz bilsinler...
 • Alina
  -1  
  evet tabikdie gunah bence biz muslumaniz ve dinimiz islam sonucda allah her kesi bura davet etmsdir buna ne gerek avrki mesala ben hristyanlarin onalrin simvolu olan hac varya ciden cok ama cokk begeniyorum bir ara koleysinide almsdim uzun hac ama sonra cikardim dogru olmadgni dusununb
 • chemistzy
  20142  
  insanları din dil ırk olarak dışlayacak varlıkları önce ben dışlarım. onlar kim ki ben onlar beni arasına alsın diye inançlarımı yalanlıyacam. sırf dışlamasınlar diye! belki de dışlamalarının sebebi budur. gördükleri müslümanlar sadece tv deki bombacılardır. yakında örnek gördükleri bir müslüman oldukları için önyargıarı kırılmamıştır. ve sen de onların bu düşüncesini desteklemeye devam ediyorsun.
  göğsünü gere gere müslümanım diye bağır demiyorum :) ama hristiyan bilmelerine gerek yoktu bence. dini konuşmalardan uzak dururdun. onun dışında seni karakterinle tanımalarını sağlardın. söylemek zorunda kaldığında da müslümanım dyebilmeliydin ama.

  bana uzaktan söylemeke kolay geliyor olabilir. yaşantını ortamını bilemem.benm anlattıklarım çözüm olmasa bile ben hiç bir şartta kendimi farklı bir dine mensup olarak tanıtmazdım.bu çerçevede kendime bir çözüm bulmaya çalışırdım

  kolay gelsin
 • MisSDİ
  15649  
  gunah mi bilmiyorum bildigim tek sey farzlar gizlenmez sen olum tehditi almiyorsun ama sirf insanlar seni arasina alsin diye milleti kandiriyorsun belki de yalan bile soyluyor olabilirsin onlar seni dislasa bile belkide bu da senin imtihanin islam da guzel ahlak cok onemli belki de cevrendekiler ahlakindan etkilenip musluman olabilir buna engel olma ya oldugun gibi gorun ya da gorundugun gibi ol
 • kibirliceviz
  -1  
  ateist gibi görün derim.
 • Deryaaslan
  3103  
  Hz. Muhammed Dinimiz için nelere maruz kaldı değilki dışlanmak. ve sen yalnız kalmamak için ben hristiyanım diyorsun.Ben bir Allahın kuluyum Allahın sana taktiri nedir bilemem ama sen öyle yapıyosunda onlardan farkın kalıyomu? benim amacım seni dışlamak felan değil onlar seni hristiyan yapacaklarına sen bir kaç tanesini müslüman yap belki günah yerine sevap işlersin...DİN KARDEŞİM.
  • Cevaplayan
   Nerden biliyosun belki sen vesile olursun,Herşeyde bir hayır var
  • Soran
   demesi kolay kardeşim kolay kolay müslüman olmaz hiç biri
 • Angell
  -1  
  İnandığın gibi yaşamanı tavsiye ederim yani neysen o olmalısın sen onlar gibi davrandıkça onlar zaten müslümanları dışlıycaklar ama sen onlara karşı saygılı ve dinine sahip çıkan bir müslüman oldukca onlar senin dinine saygı duyucaklar. Unutma İnandığın gibi yaşamazsan Yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. Eğer bunun büyük bir sorumlulugu varsa öbür tarafta hesabını veremezsin çünkü ne ölümle tehdit ediliyorsun ne işkence görüyorsun sadece dışlanıyorsun bunuda müslümanların öcü olmadıgını göstererek başarabilirsin. Ha sırf müslüman diye dışlanıyorsan ki seni seveceklerde vardır ama dışlayanlar öteki dünyada seni kurtarmayacaklar bırak dışlasınlar. Dost istersen ALLAH yeter. Belliki gönlün buna razı olamıyor ki bu soruyu buraya sormuşsun. Sadece şunu biliyorum bu devirde ufacık bir sevaba Sahabe sevabından kat kat üstün sevap yazılırmış. O zaman Bilal Habeşi düşün koca koca taşlarla ezilen vucudu yinede ALLAH dedi. Birtek o değil kalbi bağlı olanlar zor durumda kalınca kurtulmak için söyleyebilirlerdi ama kalpleri buna izin vermedi işkencelerle şehit edildiler bir çokları. Sen şuan bir adım atsan kalbin huzur bulacak belki onların izinden bir adım gitmiş olacaksın en fazla dışlanacaksın bunuda toparlayacaksın. Bunları düşün koca taşlar yok üstünde canım korkma herşey ALLAH ın elindedir. Bir iki imtihanın olur sonra üstün olan sen olursun inşaALLAH.
 • suskun_deli
  11929  
  Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol... Kolyeyi falan takma en azından her Hristiyan haç kolye takacak diye bir kural yok. Din konularından bahsedildiğinde sohbetlere katılma, uzak dur, sadece dinleyici ol... En güzeli, herhangi bir can tehlikesine girmedikçe Müslüman olduğunu gururla söyleyebilmektir, ama nefsi bir durum, yani sırf arkadaşlarım olsun aşağılanmayım diyeyse, akibetini Allah bilir, Belki de bu senin sınavındır kimbilir. Yanlış cevap yazarsan sınavı geçemezsin bu da var. Yazdıklarım seni eleştirmek maksadıyla değil, sadece durumu izah edip kendi cevabını kendin bulasın diye çalışıyorum. Ne şartlarda yaşıyorsun bilmiyorum ama ailenle yaşıyorsan ve muhtemelen ailen de Müslüman'dır, bu tür saçma şeylere gerek duyma. Nasıl görünmeye çalışırsan gitgide onu benimsersin ve farkında olmadan imanın zedelenir bu çok tehlikeli. Şu anda İslam'ı en güzel şekilde yaşayan insanların bile imanlarını ellerinde tutmaları şu ahir zamanda zor iken, sen durumunu daha da zorlaştırma kendine dikkat et derim ben. İnşallah bu sınavdan alnının akıyla çıkarsın. Allah yardımcın olsun...
  • Cevaplayan
   Bu dünyada hiçbir kimse seni kurtaramaz, aşağılamasından korktuğun arkadaşların hiç... Yüreklice söylemelisin... Bir tek can tehlikesi durumunda mübah diye biliyorum... Onun dışında ben Hristiyanım dersen bunun hesabı ağır biçimde sorulur. Peki ne cevap vereceksin o zaman "Arkadaşlarımın aşağılamasından korktum." mu diyeceksin? Utanç verici olan şeyler saklanır, İslam dinine inanmak kendine yapabileceğin en büyük iyilik ve sen bunu sakladığın için, senden feyz almalarını da engelliyorsun.Dikkat!
 •  
  Yok  
  bence önemi yok, ama benim kararım ne kadar önemli tartışılır:) benim için iç huzur daha önemli.
  eğer rahatsız oluyorsan, haç da takma, din de konuşma. konuşulan ortamlardan uzaklaş. neye inandığın kimseyi ilgilendirmez.
 • egitimsiz
  -1  
  hangi ülkede yasiyorsun bilmem ama, bence inancini özgürce söyleyebilmelisin.
  pek din ile alakali da degildir dislamalari, sagci kesim icin yabanci olman yeterli.
 • Matesis
  -1  
  haçlı kolye takmak günahtır...çünkü haç bir dinin,hristiyanlığın sembolüdür..müslüman bir insan hangi niyetle olursa olsun başka bir dini temsil eden sembolleri boynuna takamaz. peygamberimiz döneminde sahabeden Adiyy b. Hatim boynuna takılı altın bir haçla peygamberimizin yanına girince,peygamberimiz de ona: “Adiyy! At o putu” dedi.”
  • Cevaplayan
   ama çok zordaysan hristiyanlık ile ilgili yorum yapma gül geç...bişeyleri savunma yani :)
  • Cevaplayan
   “Bizden başkasına benzeyen bizden değildir.” (Tirmizi, İsti’zan, 7)
  • Soran
   peki kolye dışında anlattıklarım yani kendimi öyle göstermem hristiyanım demem günah mı?
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > Kendimi Hıristiyan gibi göstermem günah mı?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
dini inançlar ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Dini inancınız nedir?
Dini inancınız nedir?Dini inancınız nedir?Dini inancınız nedir?Dini inancınız nedir?  
Bir Erkek Sordu Dini inancınız Nedir. Farklı İnançlara saygılı mısınız?
Dini inancınız nedir?Farklı inançlara saygılımısınız.Ateistlere bakış açınız nedir?  
Yatmadan/Uyumadan önce ne yaparsınız?
LilyPad-Dün sordu

Dişlerimi fırçalarım

Saçlarımı tararım

Pijamalarımı giyerim

Müzik dinlerim

Diğer (Belirtiniz )

Diğer Xperleri
  
hotdog
47372  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46317  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
340 Soru - 10771 Cevap
Diğer Xper: 14998
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması