'Açık giyinen kadınlar teşhircidir' önermesine katılıyor musunuz?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Diğer

Bu zihniyet neden hep vardır akıllarda... açık giyinen kadın teşhircidir, özellikle giyiniyordur, erkeklerin bakması hoşuna gidiyordur. Elbette bu amaçla açık giyinen kadınlar da vardır fakat her kadın sırf bunlar için açık giyinmez.. Yaşadığı ortam, kültürü, ailesine göre değişen bir şeydir bence.. örneğin Bodrum'da yaşayan bir insan ne giyebilir ki? ya da örneğin benim gibi Konya'da yaşayan bir insan açık giyindi mi teşhirci damgasını yemek zorunda mıdır? .. bir üniversite hocasının kullandığı söz: "açık giyinip de tecavüze uğrayan kadın hak etmiştir" bu kadar yobazca ve cahilce bir laf olabilir mi? siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Güncelleme: Bir tek açık giyinmekte değil.. kapalı yada türbanlı olanlarada cahil, geri kafalı diyen bir milletiz.   

3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 40631
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
17
Kızlardan  
13
 

En İyi Cevap

Canxan
37268  
Rüzgarlı havada mini etek giyip sonrada uçmasın diye tutmaya çalışanlar için yorum yapmak istemiyorum .

Olur olmaz yerlerini açan birisi için herkes aynı düşünce içerisine girebilir .
Bunun sebebi hayat kadınlarınında her yerini gösteren giysiler giymesidir .

Türkiye'ye özgü bir durum değildir bu , yabancı birçok ülkede tecavüze uğradığı sırada etek giymiş olması sebebiyle , tecavüzcüyü tahrik ve davet ettiğine karar verilip düşen davalar olmuştur .

Kot pantalon giydiysen tecavüz , etek giydiysen teşhir ve tahrik olarak değerlendiriliyor .

Yazlık yerlerde bikini ilede gezsen kimse seni yadırgamaz ama mahallende gezersen herkes yadırgar bu anormal bir durum değildir .

Ben sadece eşimin giydiklerinden mesulum , kimin ne giydiği beni ilgilendirmiyor , herkes kendi hayatını yaşar
 • Soran
  zaten kasten yapanlar için diyecek bir sözüm yok...

Erkekler Ne Diyor

 •  
  Yok  
  Bir çok kadının erkekleri tahrik etmek için açık giyinmediği internetten okuduğum yorumlarla, arkadaşlarımdan duyduklarımla falan öğrendiğim bir şey, fakat şöyle bir durum var, genellikle neden açık giyiniyorsun sorusuna verilen çok bilindik 2 cevap vardır

  1-Ne yapayım, kapalı giyinip pişeyim mi ?
  2-Güzel gözükmek için

  1. soruya cevap alarak şunu söyleyebilirim, çarşaf giyin diyen yok zaten ama erkeklerin büyük bir çoğunluğu yaz boyunca t-shirtle, gömlekle, takım elbiseyle falan geziyoruz, altımızda da hep bir pantolon. Biz bunlarla sıcaklamıyoruz, sıcakladığımız ortamlarda zaten her şekilde sıcaklanacak ortamlar oluyor. Dolayısıyla 1. sebebi son derece saçma buluyorum.

  2. soruya cevabımsa şu, güzel gözük ama önemli olan nasıl güzel gözüktüğün. Erkekler olarak kadınlara karşı bir zaafımız olduğunu bilmeyen yoktur herhalde burada, eşcinsel olanlar hariç neredeyse bütün erkekler için bir kadının vücudunun ciddi bir tahrik edici öge olduğundan emin olabilirsiniz. Dolayısıyla arkadaşlarıma güzel gözükeceğim hevesiyle bacaklarını herkese gösteren bir insanın kendine bakanlardan şikayet etmeye hakkı yoktur çünkü sen istemeyerek bile olsa o kişiyi tahrik etmişsindir, buradan sonra ise top erkektedir. Erkeğin önünde iki seçenek vardır, ya psikolojisiyle, istekleriyle savaşır ya da hiç uğraşmaz sapıklık edip bakar, gizlice ya da açıkça. Ama isteklerimizle savaştığımızda bile mağlup olduğumuz oluyor, emin olun, o kadar aşırı derece tahrik oluyoruz ki isteklerimize karşı koyamıyoruz. Bazıları giyinmiş giyinmiş ama giysisi vücuduna tamamen yapışıyor, vücut hatları net bir şekilde ortada. Boyanmış bir vücut olmak oluyor o, vücudunu kapamak değil. Ama tabi ki direk açmaktansa tercihimiz ikincisidir.

  Yani 2. cevap hakkında genel yorumum şu, güzellik için vücudunu sergileyip isteyerek ya da istemeyerek bir erkeği tahrik eden bir kadının kendisine bakılmasından şikayet etmesini haklı bulmuyorum ben, çünkü ona karşı tahrik edici öge kullanıyorsun. Sonuç olarak tahrik olmak bir erkeğin isteği sonucu gerçekleşen bir şey değildir, tahrik edici ögeler tahrik olmayı tetikler. Ama gidip vücut hatlarını net bir şekilde ortaya çıkarmayan bir kadına bakan kişi net ve tartışmasız bir şekilde sapıktır tabii ki.

  Ha fakat yanlış anlaşılmasın, bu yazdıklarım tecavüzle falan ilgili değil sadece bakmakla ilgili, tecavüz hastalıktır, sapkınlıktır ve hiçbir şekilde hiçbir açıklaması olamaz tecavüzün.
 • Waadaaa
  1009  
  İnsan kendini bildikten sonra açık giyinmiş kapalı giyinmiş ne önemi var? İmam hatip lisesinin önünden geçerken kafama ped atıldığını bilirim. insanın içindekiler önemlidir. Namaz kılıp kıçını başını örtmekle insan olunmuyor.
 • Titero
  26106  
  Kim nasıl giyinirse giyinsin umrumda degil açık kapalı türbanlı bikinili üstsüz umrumda degil, sende insanların düşüncesini degiştiremezsin, o insanlarda öyle bir ortamda yaşıyorki senin yazdıkların onlara ters gelebilir.
 • idare_eder
  8574  
  türbanla diz üstü etek yada vücüt hatlarını belli eden elbiseliler giyenlerdense
  daha sıcak geliyor dekolte giyinenler ...
 • rafoelzZz
  50  
  bu konu tartışılamaz bile. din ne derse odur. din kadının kapanmasını emretmiştir. açık giyinmek büyük günahtır. bunun nedeni ise : açık giyinen kadın hem kendini hemde karşısındaki erkeyi günaha sokar. bu heryerde böledir.bu bilimseldir. dünyanın neresine giderseniz gidin bu böledir.zaten kadının açık giyinmemeli oldunu anlamak için uzman olmak gerekmez.her erkek bunu anlaya bilir. aslında kadında anlar ama çogu kadın erkeyi taşhis etmek için . kendini dikkat çektirmek için etmek için giyer. açık giyindimi bir kadın kul hakkınada girer. açık giyinen bir kadın hiç bir şey kazanamaz.bol bol günaha girer.açık giyinmek 7 büyük günahtan biridir.hem açık giyen kadın zinayada erkeyi tavsiye ettirir gibidir.umarım anlamışsınızdır . kapalı giyinmelisiniz.
 • Hayalci
  9438  
  en az iki neslin daha soyu tukenmelidir diye dusunuyorum
  daha sonra gelen nesiller daha acik goruslu ve acik fikirli kisilerden olusacaktir
  iste o zaman rahat hareket edebilme kabiliyetine sahip olunabilir
 • xnick
  -1  
  Sözlük anlamı ile soruyorsan evet :D
 • demir77
  -1  
  yani gösterme isteği kadınların içinde bir içgüdüdür. kendilerine bakılması onları memnun eder. hem de çok...
  • Cevaplayan
   tamam bu iş salataya dönecek, boş ver bildiğin gibi olsun...
  • Soran
   ama erkek ona tecavüz etmekte özgür değildir.. bu tamamen bakış açısı zihniyettir. bir insanın kafası tahrik olmaya dünden meğilliyse kapalı giyinse bile bir kadın ona o gözle bakar..
  • Soran
   senin karın açık giyinse ve tecavüze uğrasa ... sen tahrik etmişsin aslanın kafesine girip et sallamışsınmı dersin.. ne kadar tuhaf bir düşünce.. . bir erkek tahrik olabilir mi ama gerçekten adam gibi adamsa bunun bir cinsel dürtüden ibaret olduğunun farkında olup kendini engeller.. hem ayriyetten erkek zihni bu kadar düz mantık mı? bu kadın açık giyinmiş yani tahrik etmek istiyor gel ben bunu bi doyuruyum... insanların hür iradesi vardır.. özgürlüğü vardır. o kadın açık giyinmekte özgürdür
  • Cevaplayan
   sorunun tamamını okuyamadım. sadece başlığa cevap yazdım. dur bi bakiiim. üniversite hocasının lafı biraz kaba gibi ama etrafta bir sürü erkek var bekar, genç, sen bunları tahrik edecek şekilde giyinir aralarında gezersen çoğunun aklından geçeni biri gerçekleştirebilir. buna tecavuz diyorlar. yani işin içinde mantıklı düşünürsek azmettirme, tahrik unsurlar var. bak ister kabul et ister kabul etme, bu bir arslanın kafesine girip elinde et sallamadan farksızdır bu. bodrumdaki zaten alışmış HERŞEYE
  • Soran
   kendilerine bakılması memnun eder bak! kötü sözler söylenmesi değil...
 • soulmatesneverdie
  -1  
  konya'da bir ara 2-3 yıl kadar mecburi ikametgahtaydım. diyebileceğim tek şey, allah kurtarsın.
  • Soran
   artık eskisi kadar olmasada evet aynen öyle abicim :)
 • Keanu
  16244  
  Her açık giyinen kadın teşhirci değildir, ama teşhirci zihniyetteki kadınlarında açık giyindikleri bir gerçek. Aradaki farkı ayırt etmek gerek.
  • Soran
   evet, katılıyorum :) mantıklı bir yaklaşım :)
 • good-loker
  13536  
  Açık giyinipte sağını solunu eliyle çekiştirenlere ve oturduğu zaman çanta gibi yardımcı maddelerle bir yerlerini kapatmaya çalışanlara sinir oluyorum. Bu şekilde açık kimse giymemeli. Açık giyinmeninde bir sınırı olmalı.
  • +1 Harbiden bunlara ben de sinir oluyorum. Göğüs dekoltesini kapatmaya çalışır, oturur çantasını bacaklarının üzerine koyup bacaklarını kapatmaya çalışır,.. giyme canım o zaman kısa.
 • Noktasal
  6327  
  bence belirli bir sınırı olması lazım
  Bir erkek gibi düşünüyor olsaydın kimse sevgilisinin karpuz sergisine çıkmasını kendine yediremez derdin
  ama dediğin gibii yerine görede değişir
 • Frodo
  -1  
  Açık giyinmek derken aşırı açık giyinmeyi bende etik bulmuyorum.Fakat bu açıklıktan kastın saçın açık olması veya kolların açık olması ise giyinebilir ve bu durumda teşhirci olduğu anlamına gelmez.Belki tahrik unsuru olabilir.
  Özgür bir insan olma gereği çırılçıplak sokakta dolaşan bir kadınında bu şekilde dolaşması etik değildir.Yani herşeyin bir sınırı var.Ama kısmen açık giyinmekte bir sakınca görmüyorum.Türbanlı hatta çarşaflı bir kadın bile tecavüze uğrayabilir.Böyle giyinen birisi tecavüzü hak etti diye bir şeyde söylenmemeli.
  Eğitimden ve gelişimden yoksun insanlar oldukça her zaman ülkemizde böyle düşünenler olacaktır.

  • @kath : yok o kadar da değil.
   bizde kalp taşıyoruz ama dimii :D
  • Cevaplayan
   Bu senin görüşün saygı duyarım.Bana göre etik değildir.
   Fakat çıplak gezenede herhangi bir sözlü veya başka şekilde müdahele etmem.
  • İsterse çıplak gezer. -1.
  • Soran
   tebrik ederim düşüncen için.
 • avira07
  -1  
  kasıtlı yapanlar mutlaka vardır.
  bir kadının fiziksel özelliklerini güç olarak kullanmasını doğru bulmuyorum.
  her mini etek yada dekolte giyinen kadına da bu suçlamayı yöneltmek saçmalık.
  çünkü bir erkek derin göğüs dekoltesinden erekte oluyorsa ve bunun nedenini kadının açık gyimine bağlıyorsa kadın da o erkeğin çok zayıf iradeye sahip olduğunu iddia eder.
  ki haksızda sayılmaz.
  • Soran
   evet katılıyorum. +1
 • arsenicx
  7113  
  kadın açık gezinebilir herkesin kendi iradesi var,karar verme yetisi var allah bize bu özellikleri vermiş dimi? erkeğe de aynı şekilde.
  peki kendine uçkuruna hakim olmayan, açık bir bayanı karşısında gördüğünde küçük pipisini havaya kaldırmak için can atan adamın hiç mi suçu yok ? suçu kendinde aramayıp başkasına atma zayıflığı da neyin nesidir
  • Cevaplayan
   aynen teşk.
  • Soran
   gerçekten seni tebrik ediyorum... teşhircilik için yapan kadınlarında olduğu bir gerçek o ayrı bir şey ama dediğin gibi bazı erkekler coşmaya yer arıyor..
 • AdamGibiAdam
  -1  
  şimdi şu var tamam acık giyin saygım var da... kadın örtündükce gizemlidir açıldıkça basitleşir... bu düşünceye ister katıl ister katılma... tamam muğla antalya gibi deniz kenarında kimse bişey demez ama doğru heryerde doğrudur aslında. usturuplu olarak açık giyinebilirsin... yani mini etek giyince güzel olunuyor da bi pantolon kötü mü gösteriyor...

  senin açından söyleyeyim bi de... anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır
  saygılar...
  • Cevaplayan
   yaşadığın yer konyaysa bunu yargılamak zaten faül:) 4 hafta öncesi mi ne ordaydım... normal bi arkadaşım vardı kız onunla oturup muhabbet ederken bile bakan insan topluluğu bi şehirde toplandıysa sana ordan iyi tavsiye gereği taşınmak düşer... bi daha sadece türbeye ziyarete giderim tek başıma...
  • Soran
   ben açık giyinimi savunmuyorum burada... açık giyinmek çok güzel bir şey herkes soyunsunda demiyorum. sadece neden bu kadar sert ve acımasızca tepki alıyor insanlar bu benim sorduğum soru. Sanada saygılar.
 • toxic
  -1  
  tecavuzu kimse haketmez. açık giyinen kadının açıklık derecesine göre değişir bence. yani beli açık gous dekoltesi olan veya mini etek giyen bi kadın gunumuzde normal olması lazım fakat biyerleri gorunuyorsa gerçekten yani bacaklar dekolte vs dışında mahrem yerler ve bunun bilincindeyse teşhircidir. ama olsun. onlar da candır. severim kendilerini.
  • Cevaplayan
   Bence yaşanılan yere bağlı. burda kapalı giyinene götü gözle bakıyorlar
  • Soran
   o kadar aşırıya kaçan bir giyim zaten giyim değildir.. ama günümüzde mini etek bile giymiş bir kadına direk kötü kadın damgası yakıştırılabiliniyor.
 

Kızlar Ne Diyor

 • steplana
  -1  
  Katılıyorum,davetkardır.
 • Meli Melow
  -1  
  Hayir, herkes ayni degildir. Cok fazla dekolteden yana degilim ama mini etek falan giyerim tabi yerine gore.
  • giyersen tecavüze ugrarsın..* sikeriz
 • ŞizofrenikDüşler
  -1  
  yeri ve zamnı önemlidir bana göre giyinmenin
 •  
  Yok  
  Çok saçma ya. Kesinlikle katılmıyorum.
 • Saklı
  -1  
  Güya kapalı olup akıl almaz bir halde giyinen bayanlar da çok fazla! "açık giyinip de tecavüze uğrayan kadın hak etmiştir" diyen bide ÜNİVERSİTE hocası olan zihniyetler nato kafa nato mermer ler ;) takma kafanı derim...
 • lemon
  1429  
  açık- kapalı lafını duyunca aç kapa artema geliyor içimde kalmasın paylaşım dedim..kişisel tercihlere saygı duymayı bilmiyoruz malesef.. allah belasını versin o zihniyette olanın zaten bir mendil kooysam kafama o zaman mı müslüman olacağım o değil..böyle değerlendirerek allah a şirk koşuyorlar..herkes dinini içinde yaşar allah la arasındadır neden herşeye din alet ediliyor ve millet de koyun gibi bu oyuna alet oluyor offfff çok fena sinirleniyorumm yaaa..
  örtünmeyi de bilseler içleri yanıp tutuşuyor ama mendili koyuyuor ya tepesine olay bitiyor makyaj da yapmasınlar ama giyinmeye süslenmeye gelince birşey den de eksik kalmıyorlar lanet olsun ki bu türlere saygı duyamıyorum bir şeyi yapıyorsan hakkıyla yap yapamıyorsan da yapma ona buna da bok atma...
 • spagetti
  -1  
  Kimsenin bir suçu yok suç abazanların
  • ozmn sikeriz sizi aldınmı lafı o.ç
  • Cevaplayan
   Değil.
  • suç sizin.
  • Cevaplayan
   Dsadfaws tamam canım
  • Cevaplayan
   Fakat kimsenin içini bilemeyiz. O yüzden kimse kişinin kıyafetleriyle yargılayamaz benliğini. Yargılıyanda yobazdır benim gözümde
  • Soran
   bir kere bir erkeğin içi temizse açık giyinen bir kadın görünce direk aha oros... lafını yapıştırmaz.. kendileri dünden hazır bir kadını görüp yoldan sapmaya... (istisnalar hariç) ha kadın bilerek öyle giyiniyorsa yani giymekteki amacı oram buram görünsünde baksınlarsa zaten erkeklerde demekte haklı...
 • chemistzy
  20150  
  Konya aslında bu konuda her sene biraz daha gelişen bir şehir.Ben geçen aya kadar 7 yıl Konyada yaşadım.İlk gittiğim yıl normal kısa kollu (sıfır değil kısa kol) t-shirt giydiğimde yanıma gelip kolumdan tutup ''yanacan yanacan'' diye bağıran adamlar vardı :) Ama son yıllarda rahatlıkla insanlar istediklerini giyebiliyor.Tabi bu rahatlık belli bölgelerde sınırlı kalıyor olabilir.Ama Antalya'dan gitmiş olmama rağmen benim çok rahat ettiğim ve severek yaşadığım bir şehirdi.

  Genel olarak ise bunun Antalyası Konyası doğusu batısı yok dar görüşlü sığ insanlar olduğu sürece her yerde kapalı için de açık için de yorumlar yapılacaktır.İnsanlar birbirine saygı göstermeyi öğreniyorlar yavaş yavaş.Ama mutlaka öğrenemeyip her zmn önyargılı insanlar olacaktır.Bence herkes kendi hayatını yaşasın elalem ne derse desin :)) link
 • efsunum
  22614  
  hep kendimizi değil başkalarını suçlayan bi milletiz işte
 • Çakıl
  -1  
  dar giyinen kadın teşhirciymiş adamın biri bana öyle demişti bu saçmalık teşhir kıyafetle olmaz bence
  • Soran
   +1
 • Katherinee
  -1  
  Saçmalık.
  İsterse çıplak gezer.
  • bizde de kalp var ama :D
  • Aslında denemek lazım Katherinee. Süpersin... ;)
  • Cevaplayan
   Hayır abartmıyorum. Estetik olursa sorun yok.
  • Soran
   :D abartma be :D
  • Cevaplayan
   Vücuduna güveniyorsa diyecek bir şeyim yok. Gezsin tabii. :).
  • Soran
   herkesin kendi özgürlüğü kendi düşüncesi sonuçta ama çıplak gezmekte olmaz:D
 • yokoylebisey
  42203  
  Bir kadın dekoltesinin ölçüsünü iyi bilmesi gerekir ister Bodrumda olsun ister konyada.

  Eger o ölçüyü aşarsa çok avamdır.
  • ozmn sikeriz sizi
  • Cevaplayan
   O zman takmıyacagız.
  • Soran
   zaten bende o konuda hemfikirim. abartıya kaçılmamalı, ama abartıya kaçmayanlar bile yadırganıyor.
 • Elenaa
  5782  
  Yerine gore :) acik giyiminde bir adabi var tabikide.
  • Soran
   evet canım haklısın. :) herkesin günahı sevabı kendine...
  • Cevaplayan
   Benimde tuhafima gidiyor gitmiyor degil herkes kendinden sorumlu isteyen istedigini giyer sana acik gelmeyen bir giyisi karsi tarafa acik gelebiliyor budur benim anlatmak istedigim o yuzden baskalarin ne dusunduklerini umursamiyacaksin en guzeli.
  • Soran
   ben zaten abartılı bir şekilde açık giyinen biri değilimdir... Ama çoğu yerde okuyup görüyorum ve tuhafıma gidiyor.
  • Cevaplayan
   Sende haklisin aslinda :) senin giyindigin kimisine cok acik sana gore fazla acik degil..
  • Soran
   insanlar adabına göre giyinenleri bile yadırgıyor.
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > 'Açık giyinen kadınlar teşhircidir' önermesine katılıyor musunuz?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Kadın Giyim Elbiseler ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Günümüzün türbanlı kızlarının kılık kıyafetleri sizce dine uygun mu?
Arkadaşlar lütfen dürüst ve samimi cevaplar verin günümüzün türbanlı kızlarının kılık kıyafetleri sizce dine uygun mu?parklarda hep dikat etiyseniz bu...  
Bir Erkek Sordu İslam'da erkek nasil giyinmeli?
Merhaba arkadaşlar.18.yaşındayım ve merak ettiğim bir şey var.İslamda kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini çoğu yerden duydum ,biliyorum. Fakat sıra...  
90'larda çocuk olmak gibisi var mı?
mel_mel2 saat önce sordu

80'lerde ocuk olmak isterdim

90'lar candır

Milenyum çocukları en iyisi bilgisayar falan off :)

Diğer Xperleri
  
hotdog
47374  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46495  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
344 Soru - 10846 Cevap
Diğer Xper: 15060
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması