onlygirll

Neden alevilere karşı kötü bir bakış açısı var? Neden bu boş bilgilerle yadırgama ?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
onlygirll(Yaş:18-24)
    Kategori: Diğer

Alevilerin elinden yemek yenmez
Aleviler banyo yapmaz
Aleviler abdest almaz

Ne bu saçmalıklar ? herkesten bunları duyuyorum yok müslüman degiller ne bu saçmalık! bu dusunceyi nasıl yıkabiliriz? benim ve herkesin bi katkısı olsun !


Güncelleme: 'Alevileri hiç sevmem... hristiyanla,yahudiyle evlenirim aleviyle evlenmem' yazan zihniyet! yazık sana !   

3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 345549
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
33
Kızlardan  
12
 

Erkekler Ne Diyor

 • qwerys4
  -1  
  Benim bir kardeşim var. Hatta abim gibi sevdiğim bi kardeşim..
  Ve o Alevi. Fakat hep beraberiz ve aç geçirdiğimiz geceler oldu...
  Böyle birşey asla söz konusu olmadı benim için...
 • kadirs55
  -1  
  onu yadırgayanlara sor neden öyle davrandıklarını
 •  
  Yok  
  Bu milletin dinine,kültürüne,tarihine düşmanlık yapanlar hep alevilerdir.
  O yüzden alevileri hiç sevmem
  • Bende sizingibi cahillerle aynı havayı sokumak zorundamıyım ulan ? boku bokuna ahkam kesiyorsun.
  • Nereden biliyorsun,boş vaktinde reçete mi tuttun? Bende o zaman müslümanlığı karalayan sadece sunnilerdir desem olur herhalde.Şimdi s.ktir git.Utanmadan yalan söylüyorsun,aleviler senden daha çok bu millete bağlı.
  • Cevaplayan
   Fikrimizi sordun söyledik
  • Cevaplayan
   Bana değil size yazık! Alevileri sevmek zorunda mıyız?
 • bilimci29
  -1  
  Aleviler olmasaydı bugün İslam'a daha çok nefretle yaklaşılacaktı. İslam bugün "hoşgörü dini" olarak görülebiliyorsa nedeni Alevi-Bektaşi düşüncesidir. Yoksa "ya haraç ver ya müslüman ol ya da öl" diyen Emevi-Abbasi yaklaşımında hoşgörü yoktur. Franklarla yapılan "cihad"larda ele geçirilen hazine, Mekkeli bir tüccarın yıllık gelirini katlarca aşıyordu. Ganimet ve talan amaçlı bir zihniyetin "hoşgörü"den bahsetme lüksü yoktur, hoşgörüden bahsedenleri karalama hakkı hiç yoktur. Alevi değilim, düşüncemi yazdım
 • Rolandeschain
  -1  
  Bende Aleviyim ama diğerlerinin yanlış bildiklerinin aksine Bizim için Önce Allah sonra Hz.Muhammed ve sonra Hz.Ali gelir. Bazı Aleviler bu inanca sahip olmayabilir ama bazılarının yüzünden hepsini öyle yargılamak yanlıştır. Kaldı ki her kim neye inanırsa inansın, kimsenin bunu yargılama hakkı yoktur. Din Kul ve Allah arasındadır.
  Ramazanda oruç tutan da var oruç tutmayan da var fakat Aleviliğin hiç bir yerinde hiç bir inancında Aleviler ramazan orucu tutmamalı aleviler namaz kılmamalı tarzı söylemler bulamazsınız. Namaz kılmıyorsak, oruç tutmuyorsak Kerbelada'ki olaylardan sonra olanları bir araştırın. Oysa ki benim dedem namazda kılardı oruçta tutardı ama camiye gitmezdi.
  Kulaktan dolma bilgilerle gelip kimseyi yargılamayın.
  • Cevaplayan
   -Verenin cesareti varsa buraya bir şeyler yazsın.
 • Bartinli74
  -1  
  simdi o degilde azerilier asil problem
 • DarkNeeL
  5538  
  hepimiz sadece insanız.
 • gencfenerli
  525  
  İşin aslı şu ki, aleviler müslümanlık şartlarını yerine getirmiyorlar ! Yani bahsettiğin şeyler saçmalık değildir, doğrudur .
  Müslümanım demek için şartlarını yerine getirmek gerekir, aleviler bu şartların hiç birini yerine getirmeden ''elhemdulüllah müslümanız'' derler!

  İslamın 5 şartı :

  1 Şehadet Etmek
  2 Namaz Kılmak
  3 Zekat Vermek
  4 Oruç Tutmak
  5 Hac'a gitmek

  Bunlar ''şart''dır biri eksik yapıldığında müslüman olunamaz!
  Aleviler namaz kılmaz, oruç tutmaz hac'ca gitmez, nasıl müslüman olurlar peki ?

  ama bu demek değildir ki alevilerin elinden yemek yenmez, onlar dışlanmalı vs vs. herkes istediği gibi yaşar istediğine inanır ama lütfen aleviler ''biz müslümanız'' demesinler komik oluyorlar.  Ayrıca ben müslüman değilim
  • Cevaplayan
   müslüman olman icin islamın sartlarını yerine getirmen lazım imanın sartlarını değil !
  • Sen islamın şartıyla imanın şartlarını karıştırmışsın.İmanın şartı 6 dır ve bunları kabul eden kişi müslümandır.
  • Cevaplayan
   ciddi bir konu ve verdiğim cevap da çok ciddi, anlayamamana şaşırdım. müslüman değilim diye not düştüm, bu konuda taraf olmadığımı anlamanız için ! ne aleviyim ne sunni ne de bir dine mensup değilim ama doğru olanı, mantıklı olanı yazdım, anlayana !
  • Müslüman değilim diye not düşmen ne oluyor böyle konuşman ne oluyor.Çözemedim.Bu kadar ciddi bir konu da yargı da bulunamazsın.
  • Cevaplayan
   müslüman olmak için ben müslümanım demek yetiyor mu yani, sizin mantığınız bu mu ? şart ne demek bilginiz var mı ?
  • Müslüman olunmaz ne demek ya.Hangi kaynağa dayanarak bu bigiyi paylaşıyorsun sen.
  • Bana İslam'ın 5 şartından birini yerine getirmediğinde, Müslüman olunmayacağını kanıtlayan bir ayet göstersene Kuran-ı Kerim'den?
   Var mı böyle bir ayet? Sen bu konuda yetkili kişimisin ki konuşuyorsun?
 • ÖldümdeUyandım
  -1  
  alevi tanıdıklarım çok oldu, çok iyileriyle de tanıştım hastayken başımda duranda oldu ama yani dinden konuşamıyorsun, namaza gidemiyorsun böyle sorunlar var
  • Cevaplayan
   bu eksilemedik amacı anlayamadım ben
 • qtarantino
  -1  
  Ülkenin yarısından fazlası cahil cühela olduğu için oluyor hep bunlar. Cahillerin laflarını kafaya takma.
 • AşkSanaBenzer
  -1  
  Bu tür konular tartışma açar bazı sebepleri öğrenme adına sizlere laf söyleyebilirler yorumlardan var biraz.
  ama alevilere karşı kötü bir düşüncem yok.
  hatta şuan ikamet ettiğim mahalle alevi mahallesi
  marketim alevi berberim alevi arkadaşım alevi hiçte sıkıntı çekmedim saygısızlıkları bile olmadı.

  Sizin tek hatanız ne biliyormusunuz

  1- Buradakiler dedikoducu erkeğinden tut kadınına kadar :)
  2 - aşırı içki içiyorsunuz

  Bu 2 si dışında birşey görmedim
 • GizliRehber
  632  
  İnsanlar çoğu şeyleri yanlış bildiklerinden ve bir zahmet merak edip sorgulamadıktan sonra herşeye inanırlar zaten.Yok mumsöndü yapıyorlarmış! Yazıklar olsun.Bir insan evladı gittimi bir kere cem evine? Kimsenin kanıtı yok ve bunu uyduranlar müslüman..En çok ona yanıyorum işte kendi insanlarımız bizleri karalıyorlar..Yazık.
 • denizzcan
  1414  
  bu konuda söylenicek tek bir sey vardır oda , ...İnanca saygı düşünceye Özgürlüktür...
  • Cevaplayan
   eksilere inat...
 • naturalist
  1724  
  yok öyle bir şey canım nerden çıktı.. en azında benim etrafımda alevi olan arkadaşlarımda var.. hiç bu tür şeyler yaşamadım.. ama çoğu zaman aileler kendi içinde kapanmayı seviyorlar.. eskiden kız vermezlerdi dışarı yavaş yavaş azalıyor sanıyorum bu durum.. iletişim kuruldukça anlıyabiliyorsun tabiki önyargılı olmadan bakabilmek önemli olan..
 • bilemessin
  6137  
  bir arada yasamı savunamadıkca böle ayrısmalar malese toplumumuzda hep var olacak atomu parcalamakdan zor diye bosa dememişler ön yargı.
 •  
  Yok  
  Sen de cahiller ile muhattap olma.
 • blackice
  1097  
  oncelıkle alıvıler cok farklı ve degısık ozellıklere sahıpler bulundugu yoreye gore toplmumuzda baskı altında kalmıs hatta bazıları gızlenme geregı bıle duymaktadır bunun nedenı bı takım yanlıs ve batıl ınanclara sahıp olmları ve bazı ksılerce kandırılmalarıdır ocelıkle 4 hak meshep vardır ve bunların arasında alevılık yoktur yanı bır mezhep degıl bır ınanıs seklı yada yasam tarzıdır sımdı su var ıslamın sartlarını bılıyorsunuzdur bunları ınkar etmedıkce ve kelıme sahadetı tasdıkledıklerı surece muslumandır lar fakat dıge r yaptıkları yanlıs ve bılıncsız ıbadetler yuzunden gunahkardırlar ve dınden cıkabılecek derece olanları vardır
  okadar alevı tanıdıgım var esım alevıydı ve bosandık cunku gercekten olmuyor cem evlerınde sazlı sozlu eglenıyorlar ve buna ıbadet dıyorlar haz alıyı hz muhammed den ustun tutuyorlar gusul boy abdestı almıyorlar ramazanda oruc tutmuyorlar bunlar toplumda bılınen yonlerı bırde tam tersıne namazında nıyazında olan cok duzugun bır sekılde ıbadetlerını yerıne getırenler var ama genelde cok basıt batıl seylere ınanıyorlar bazı ınandıkları sey okadar basıt kı cok komık yanı budurumu asmak cok zor
  • Evli olduğun kadından namaz kılmıyor,oruç tutmuyor ve cem evine gidiyor diye ayrılırsan,senin müslümanlığın cehenneme bedel diyorum.Belanı bul,yada sana gelecek bir gün.Burda alevileri karalayıp hor görenler hiçbirşeyin farkında değil ve hakettiklerini alacaklardır Allah tarafından.İçim rahat o yüzden.
  • Bak kardeşim sen burada alevileri ayırırsan 'ben alevi diye eşimen ayrıldım' deyip kızı alevi diye bahane yaratırsan insanlarda sizin gibi insanları kendinden ayırır.Siz mi gerçek müslümansınız şimdi? Sizin gibi olmaktansa müslüman değilim derim daha iyi.Yazık ulan,yıllarca bi bitmediniz.
  • Cevaplayan
   macaa ıste bende bunu ızah etmeye calıstım kendılerı zaten muslumanlıktan kendılerını ayırıyorlar
  • bak "aleviliğe batıl inanç diyorsan,müslümanlıktaki şehir efsanelerine hiç inanma" diyerek müslümanlıkla aleviliği sen bile ayırıyorsun. alevilik müslümanlığın bir kolu değildir. sadece bi inanıştır.
  • Cevaplayan
   tabıkı her kesımden bu mevcut arkadaslar bende bunu soyluyorum zaten dınını sapıtanlar her meshepte vardır bunu kesınlıkle kabul edıyorum alevılere gunahkar demıyorum yanlıs anadınız alevıer muslumandır musluman olmadıgını ıdda eden kısılere ıstınaden oyle yazdın yanı kısı oruc tutmamakla namaz kılmamakla dınden cıkmaz ıslamın sartlarını yerıne getırıyorsa muslumandır namaz kılmıyorsa oruc tutmuyorsada gunahkardır bu ıkısının farkını anlatmaya calıstım
  • Sen aleviliğe batıl inanç diyorsan,müslümanlıktaki şehir efsanelerine hiç inanma.4 hak mezhepmiş? O dört hak mezhep yani şafilik,sunnilik,hanefilik vs. onları imam olmadan eğiten kişinin adı İmam Muhammed Bakır'dır.Ve imam muhammed bakır alevilik mezhebine bağlı bir insandı.O şimdiki şafilik,sunnilik gibi mezhepleri çıkartan insanlar onun öğrencileriydi ve ilk başta alevilik inancına bağlı idi.Sen alevilere günahkar diyorsan şafilere bak! Şafiler ne demişler '5 aleviyi öldüren cennetlik' ?
  • onlar yalnızca aleviler arasıdna yok. bunu da belirt lütfen o zaman. aykırı inanışlar ker kesimde mevcut. ben de sana bir sürü örnek verebilirim. ama biliyorum ki geneli böyle değil. o yüzden bir genelleme yapıp, onun sosyal bir platformda paylaşmıyorum.
  • Cevaplayan
   hayır yanlıs anlamıssın benı dostum alevılerın dedıgın gıbı cok farklı olanları var kı bunu belırttım zaten ayrıca kım gunahkar kım dınden cıkar ben karar veremem buna ne haddıme kı benıde ılgılendırmez kımseyı yargılamak yada yadırgamak degıl amacım ama sunu kabullenmenı ısterım kı toplumun bakıs acısı boyle bılgılerle dolu ıst yalan yanlıs bılgıler ama cıdden tanıdıgım bır suru alevı var ve bazıları cok basıt seylere ınanıyor bılmıyorum hıc rastladınmı ama
  • kimin günahkar olduğu, dinden çıkabilecek insan olduğu kararını verebiliyosun. diyanet adına mı konuşuyorsun, yoksa daha yukarıdan mı yetkin var?
  • Hz. Ali Hz. Muhammet'ten üstün tulumuyor. sazlı sözlü eğlenmekmiş, sen cemevi diye yanlışlıkla bara gittin sanıyorum. ramazanda oruç tutan var, tutmayan var. nasıl ki sünnilerde varsa aynı şekilde.
   ben kendim dinle veya alevilikle çok ilgili değilimdir, kendimi falan savunmuyorum. ama sen de yalan yanlış bilgilerle insanlara yanlış şeyler aktarıyosun. etrafımda bir sürü alevi-sünni evliliği yapmış insan var.
 • maçaA
  -1  
  bi insan ben müslümanım deyipte eğer peygamber efendimizin peygamberliğini tanımıyorsa kusura bakmasın ben ona müslüman demem. Alevi kelime itiberiyele Aliyi seven manasına geliyor. Tamam Hz. Ali'yi ehlibeyti hepimiz seviyoruz ancak daha öncesin bi peygamber efendimiz var. Ramazan ayında oruç tutmuyorlar neden Hz Ali ramazan ayında öldürüldü diye, bumudur yani, sen Hz Ali'sevdiğin için öldürüldüğüne üzüldüğün için ramazan ayını reddediyosun ama Kur'an tutmanı emrediyor o nolacak bu nasıl müslümanlık.. ve daha bi çok şey.. böyle müslümanlık olmaz..
  • İşte olay orada.Biz ehl-i beyti seviyoruz diye şimdi günahkarız mı? oruç tutmadık,namaz kılmadık diye kafir mi olduk? Maun suresinde ne der bilir misin? 'Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki onlar namazını ciddiye almazlar'' şimdi gel bu ayetide yalanla hadi :) Allah bilir gerçekleri sizin gibi basit sıfatlara laf düşmez arkadaşım.
  • Cevaplayan
   ben Ehl_i Beyti sevmiyor diye bişey yazmadım dikkatli okursan..
  • Sana mı kaldı herşeyin reçetesi? Utanmaz herif...Aleviler ehl-i beyti seviyor sen halen yok peygamberimizden bahsetmiyorlar bilmem ne..Ulan ne boş insansınız..
  • Cevaplayan
   tutmama sebeplerine bakmak lazım.. Hz. Ali öldürüldü diye..
   1. si islamda tek ve ilk şehit Hz Ali değil
   2. si Hz Ali nin matemini tutuyosan o yüzden tutmuyosan Kur'an a inancın nerde kaldı, bu nasıl müslümanlık...
  • ramazanda oruç tutmayınca, Hz. Muhammet sevilmiyor demek mi oluyor? ramazanda oruç tutmayan herkes böyle mi yani?
  • Cevaplayan
   ramazan ayında Hz.Ali öldürüldüğü için oruç tutmadıklarıdamı yanlış?
  • arkadaşlar yanlışşş diyorum, yok öyle bişey. önce Hz. Muhammet, sonra Hz. Ali seviliyor. yanlış biliyor ve insanları da yanlış yönlendiriyorsunuz.
 • macchiato8206
  1039  
  ben aleviyim, ve söylenenler yalnızca kafası 3 kuruşluk çalışanların söyleyeceği şeyler. bunlara inananlarınsa kafasının içinde beyin dahi yok bence. bu gibi saçmalaıklar halen nasıl devam edebiliyor, aklım almıyor. müslüman ülkeler neden bu kadar cahil, bu kadar yobaz anlamıyorum. okuyp öğrenmek, araştırmak günah mı müslümanlıkta?
  insanları ait oldukları sınıflara göre ayırmak ve yargılamak kimin ne haddine. bu düşünce yıkılmayacak. ben inanmıyorum yıkılacağna. ortaokuldayken henüz, o yaştaki bi kız çocuğu(aynı sırada oturuyorduk) benim alevi olduğumu öğrendikten sonra annesiyle konuşuyor bunu, ve o yaştaki kız çocuğuna annesinin anlattığı şeyleri duyduğumda(ertesi gün kız bana sordu doğru mu diye) sinir krizi geçirdim. böyle aileler, böyle beyinler oldukça bu önyargılar ve art niyetler yıkılamaz. ben düşman değilim, en yakın arkadaşlarımın hiçbirisi alevi değil. anne-babalarımız dahi tanışır, çok iyi anlaşırız. benim kimseye önyargım yok. ama karşı tarafta bunu sezdiğimde maalesef ki aynı düşmanlığı ben de ona gösteriyorum. gösteririm de.
  • arkadaşım ben şimdiye kadar ne aleviliği nede başka mezhepleri dinleri yargılamadım haddime de düşmez.. bunlara inanıyor diye kimseye farklı bi gözlede bamadım, herkes bizim insanımız neticede. benim yorumumda da burda da anlatmak istediğim şey aleviliğin müslümanlığın bir kolu olmadığı, ki benzer yönler çok az bunları en iyi sen bilirsin, aleviliğin bi inanç biçimi olduğunu sölemeye çalıçıyorum, ki inançlarından dolayıda insanları yargılamak bize düşmez..
  • Olması gerekendir senin yaptığın.Bir insan alevi diye kimse küçük düşüremez,o kadar insanlarımız yakıldı halen bazı şahsiyetler günah-sevaplarını sayıyorlar.Boşver usta kimse bizi anlamaz.
 • belkibirkızılderili
  -1  
  bu sacma ya ınsan ınsan olabılıyormu cınsı dını mıllıyetı fark etmez su dunyada ınsan olabılıyormuyuz bırakın kım neye ınanırsa ınansın neye taparsa tapsın herkes hayatının kendı basrolunu oynuyorsa yasayabıldıgı kadar kendı hayatını yasasın bıraksın herkes gereksız konularla dıdısmeyıde yasam standartlarımızı daha guzel nasıl yaparız artık dunya acaba yeterınce savas gormedıgmı dogayı yeterınce mahvetmedık mı mıllet uzaya gıdıyo bız hala hangı konudayız ya en ıfrıt oldugum bısı ınsana ınsanın ayrım yapması her halde dını egıtımı ya dogru alamıyoruz yada eksık anlatıyorlar ahırette kımse kımseden ustun onde durmayacak manevıyatta hıc kımsenın kımseye ustunlugu yoktur maddesel dunyanın saglayacagı ozgurlukler guc adına baskalarının oyununa geldıgımız yeter artık yanı yeter ya hıc bır yerde yok yanı hele hele bızım halkımız gıbı bırbırını ezdıkce mutlu olan bırbırının acıklarını ortmekten ayıplarını kapatmaktansa afıse etmek pesınde kosan arkadaslar bız bırbırımızle kenetlenmezsek ataların kemıklerını sızlattıgımız gunler gelebılır bu toprakta tek vucut olmaktan baska sansımız yok ayrım yok ayrım yapan bızden degıldır dınını sevmıyordur kendını sevmıyordur kendını sevmeyenın karsısındakıne ne saygısı olur ne sevgısı olur gereksız konustugunda bıle dınleyecegız karsımızdakını ne olursa olsun o da bu dunyada hayatının basrolunu oynayan bır ınsan onun rolude bu vucutun tek parca olabılmesı ıcın bır yerlerınde kılıt
 • nöron
  -1  
  ilk defa senden duydum :D
 •  
  Yok  
  peki sence alevilerin sünnilere karşı yaklaşımlarında ön yargı yokmu? (bu arada kimse açıkça bir kişiden müslüman olmadığını ikrar ettiğini duymadan o kişi veya kişiler müslüman değildir diyemez diyen hata eder)
 • Pyromaniac
  -1  
  mumsöndü denen bir kavramın halk arasında ana bacı sesk partisi olduğu düşünülmesi olabilir

  not: ben sadece duyduğumu söylüyorum öyle düşünmüyorum
  • Cevaplayan
   bilader inanıyorum dedimmi ben
  • O olay sadece birkaç yalancı müslümanın alevileri karalamak için uydurduğu bir senaryo sadece.İnanıyorsan yazık.Bir kere cem etmeye gelmemiş insanlar dışardan herşeyi uydurur tabiki.Bir kere girip bakın orada kerhane mi var yoksa ibadet mi göreceksiniz! Ve ardından mumsöndüye inandığınız için kendinize küfredeceksiniz! Yazıklar olsun .
  • Cevaplayan
   romanlar içinde aynısını söylüyorlar ve ayrıca şu eksiciler madımak kundakçıları herhalde
  • bunu sana söyleyenin de, buna inananın da yatacak yeri yok. olmamalı.
 •  
  Yok  
  söylediklerine ek olarak bu var.aleviler namaz kılmaz cami nedir bilmezler.cemevlerine giderler sadece.bu söylediklerin saçmalık değil.
  • Namaz kılmıyoruz diye bir kesinlik yoktur,namaz kıldığım olmutur.Ama camide değil,evimde kılarım.Camiler emevilere göre yapılmıştır,ben emevimiyim arkadaş? Neden camiye gideyim.Hrşey şekilcilik kılan mümin evinde de kılar sizene bundan.Birşeyi bilmeden konuşun illaki.Biz neler neler gördük ama buralarda söylemiyoruz anca siz bizi karalayın.Burda kabil sizsiniz habil biziz.Olay bu yüzden.Kendinize hakim olun.
  • Mumsöndü olayına inanıyorsan yazıklar olsun diyorum.Bir kere gidin bakın Allahaşkına cemevinde neler oluyor diye.Kim uyduruyor mumsöndü diye..İnsanlar ibadet yapınca karalıyorsunuz ama.Birşeyi görmedende uyduruyorsunuz !
  • Cevaplayan
   bide mum söndü var yaygın olan
  • kaç alevi tanıyosun da gitmezler, yapmazlar diyosun.
 • UmutCimen
  832  
  Bir çok Alevi tanıyorum yok anlattığınız gibi bir şey. Bir kaç densizin uydurduğu şeylere inanıp herkes Alevilik'ten nefret ediyormuş düşüncesine kapılmayın, provokatif oyunlara gelmeyin. Herkesin seçimine saygı duyulsun. Dinsel ayrılık yaratmayalım, illa yok kardeşim ayrı din deniyorsa da hepimiz Türk'üz aynı topraklarda yaşıyoruz diye bakın lütfen olaya.
 • Adımı-KS-Koydum
  10470  
  Herkesten duyuyorum ney?

  Başkalarının inancına saygılı olan birine bende saygı duyarım herkesin inancı kendine ..
 • asdffaas
  -1  
  insanın doğasında dışlama wardır mutlaka birilerini dışlarız

  En iyi arkadaşlarım alewi
  kirwem alewi
  sewdiğim müzik alewilerin
  misafirperwer olanlar alewiler
  bu insanların ne zararı war biz abdest alıyoruzda noluyor aklımızdan fikrimizden kötülükleri çıkarıyormuyuz sanki banyo yapsanda kalbini asla temizleyemezsin
 • herzamanbircocukgibi
  4538  
  hepimiz insanız ... herkes kendine baksın önce atıp tutarken ...
 • EnderDurmaz
  -1  
  Her Türlü Dine ve İnanca Saygım Vardır.
 • squeld
  923  
  milletin sacmalaması benım 2 3 tane arkadsım var onlar bizden daha iyi müslüman ve kendılerıne cok baglılar birnin bası agrısa hemen yardıma kosarlar. aramızdaki tek fark farklı peyganberlere inanmamız bence..
 • HeRo27
  -1  
  aynen coğu kişinin ağzında dolanan aleviler cunub gezer vs..ama benm oyle bı ters bakısım yok arastırdım ve alevı arkdasıma sordm öyle degıl fılan demıstı
 • sonsuza
  -1  
  ben alevi degilim ama aleviler candır bende
 • cappy34
  -1  
  bazı yobazlar var ırk din dil ayırırlar..
 

Kızlar Ne Diyor

 • -Heja-
  -1  
  yadırgamakla kalsalar yine iyi..! yargılıyor, yakıyorlar ! bu gibi düşünceler beyinlerine nakşedilerek büyütülmüşlerdir. değiştirmeye çalışman nafile. atalarından kalma gelenekleri...
 • dalgamisali
  -1  
  hepimiz insanız önce bunu benimsemeliyiz.benim ünideki en yakın arkadaşı aleviydi en az benden daha inançlıydı.ailece görüşüyoruz hala .evet bazı insanlar yanlış tanıyolar bilmeden yorum yapıyorlar ama bazılarıda aleviyim ben deyip işin içinden çıkıyor öyle tipleride tanıdım sizi kötü tanıtanlarda onlar.ben hataylı bi kız tanımıştım iş yerinde işte sizi kötü tanıtan tiplerden biriydi bişi söylenince aleviyim ben deyip işin içinden çıkıyodu.5tane alevi arkadaşım oldu 4dü benim gibiydi hiç fark yoktu hatta benden daha inançlıydı sadece o kız yaptıklarına aleviliği örtü olarak kullanıyodu.
 • prenses_nur
  52598  
  Elhamdüliillah müslümanım.Alevi dostlarım oldu evlerine de gittim ellerinden yemeklerini de yedim.Allah razı olsun.Gerisine karışmam.Günah olduğu nerde yazıyor.
 • pembepanterrrrrr
  30042  
  Ben Alevi değilim ama Alevileri çok severim insanlıkları cidden çok çok iyi
 • gaymak8080
  635  
  alevi, yahudi, ermeni, müslüman arkadaşlarım var içlerinde iyisi kötüsü de var yaradan en çok kimi sever kimse bilemez eger dünyanın öbür ucundaki insanların ölümü bizi üzmüyorsa hangi dinden olursan ol zaten önce insan degilsin
 • semizotu
  -1  
  mum söndü gibi uydurmasyon seyler de var sırf karalamak icin. güya tüm aile birbirine giriyormus mum ısıgında.
  • Cevaplayan
   tamam biz ne dedik? ensest sapık olarak mı yasıyor aleviler. yok öyle bir olay.
  • Alayı yalan.Bir insan bu kadar mı kendi inancını küçük düşürür? Yok öyle birşey.İnanç şekillerimiz ayrı sadece,bilirsiniz ama mumsöndü uydurmacası çok kötü birşeydir.Bu aynı Hz.Muhammedin 9 yaşındaki kıza tecavüz eden peygamber' gibi anılmasına eş birşeydir.Alayı yalan.İnsanlar çok şey uydururlar ama ne kazanırlar bilmem arkadaşım.
 • madeleinee
  17244  
  kimsenin inançlarıyla problemim yok sadece inançlarıyla davranışları çelişen insanlarla muhattap olmam
 •  
  Yok  
  alevi kardeşlerimizi dışlamak aşağılamak samimi müslümana yakışmaz.
  ama yobaz takımına yakışır, zira onların müslümanlıktan anladığı beğenmediği kendisi gibi bağnaz düşüncelere sahip olmayan herkesi, münafık olmakla suçlamak. asıl toplumdan dışlanması gereken bu sapık zihniyettir.
 •  
  Yok  
  iğrenç biş durum kesinlikle... gayet iyi insanlar ayet sıcakkanlılar temizler vede müslümanlar... bunu diyenler sözde müslümanlar iftira atmanın günah olduğunu ne kadar biliyor acaba...
 • lilcherrypie
  -1  
  bunları diyenler zaten umursanmycak kadar cahil insanlar canım kafana takmaya bile değmez
 • HürremSultan1
  1091  
  Ağzı olan konuşuyor.
 • ecidüdü
  1687  
  ötekileştirme merakımız ...
  • Cevaplayan
   galiba yanlış anlaşıldım her neyse
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > Neden alevilere karşı kötü bir bakış açısı var? Neden bu boş bilgilerle yadırgama ?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Yeni KS'ye hazır mısın ?
SonataDün sordu

Icerik gitsin yeni tasarim

Icerik gitmesin yeni tasarım

Icerik gitsin eski tasarim

Oldugu gibi kalsin

Diğer Yazıları
 
●  Bir Vampir Hikayesi
Brenda
Hikayem dizi şeklinde olacak. Okurken keyif alacağınızı umuyorum :) Pilot Bölüm: Bedenim içimdeki iyi ve kötü savaşına dayanamıyor. Birkaç gün sonra öleceğimi gördüm. Ama galiba bugün öleceğim....
●  Boşanma Halinde Evlilik Mallarının Paylaşımı
Eray_Yavuz
Eray Yavuz, Avukat2002 öncesindeki dönemde yürürlükte bulunan Eski Türk Medeni Kanunu gereğince, evlilik birliği içerisinde 2002 yılı öncesinde edinilmiş mallar konusunda bir eş, ancak diğer eşin bir...
Diğer Xperleri
  
hotdog
47374  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46396  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
342 Soru - 10808 Cevap
Diğer Xper: 15025
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması