Alevi var mı aranızda insanlar neden Alevilere karşı bu kadar önyargılı?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Diğer

biz aleviler neden kendimizi açıklamya korkkuyoruz hala. arkadaşımız bizden soğur diye resmen çekiniyoruz aleviyim demekten. neden bu kadar önyargılı insanlar alevilere karşı neden alevileri dışlama çabasındalar ?


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 298418
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
28
Kızlardan  
17
 

En İyi Cevap

aşkmağduru
1087  
Osmanlı döneminden beri, Alevilerin 1000 yıl ileriyi görerek yaşayıp, aydınlanma evrimini yüzlerce yıl önce gerçekleştirmiş olmaları nedeniyle alevilere hep iftiralar atılmış, hep yakılmış, hep asılmışlardır...ama artık yavaş yavaş da olsa alevilere atılan iftiralara insanlar gülüp geçmeye başlıyor...yine de büyük bir yobaz kitlesi alevileri karalamayı kendilerine vazife edinmiş, kin ve düşmanlık tohumları atarak milleti birbirine düşürmeye çalışmaktadırlar...
Allah, Muhammed, Ya Ali demekten ve kadın-erkek eşitliğini avrupadan bile önce benimsemiş alevileri lekelemekten vazgeçmeyenleri Allah'a havale etmek gerekir...

Erkekler Ne Diyor

 • karaoglan1979
  6025  
  dinin bir kolu olan aleviliği yadırgamak saçma olur.
 • ro0ts
  -1  
  neden önyargılı olalım ki anlamıyorum bunu..en son ki kız arkadaşım aleviydi..ki ben bunu çok geç öğrenmiştim..iyi ne güzel deyip geçmiştim..bunları takmadan yaşabilmek ne güzel olurdu..:( sanırım millet olarak daha yontulması gerekenler var
 • maksimusua
  -1  
  Alevilerde insan sonuçta ben sunniyim ama asla alevi, sunni, türk, kürt, laz, çerkez ayrımı yapmam. Karşımdaki insan olduktan sonra mezhebi benim için önemli değil yeter ki insan olsun;) gizli kullanıcı sende çekinme kendini açıklamaktan düşüncelerini söylemekten.
 • marduk2244
  1783  
  alevilerin yahudilerden ve ya hristiyanlardan bir farklari yok - sunniler icin :D
 •  
  Yok  
  bence sen öyle hissediyosun ben önyargılı değilim aksine çok seviyorum çünkü çok anlayışlılar ve insanın halinden anlıyolar çok cana yakınlar ben dersimde kaldım ve hala kalıyorum burdaki insanlar süperr öyle düşünme ve kimsedende korkma lütfen rahat ol ve söyle kimliğini hepimiz biriz
 • Schizo
  -1  
  Ben de aleviyim ve kendimle gurur duyuyorum. Çoğu müslümanım diye geçinen insanlardan daha müslümanım. Namazım yok niyazım yok ama Allah'ımı onlardan daha çok seviyorum. Çünkü ben ayrım yapmıyorum insanları olduğu gibi seviyorum. Ama ne yazık ki ülkemizde yobaz insanlar yüzünden bizi aşşağılıyorlar. Ben sadece acıyorum. Bize müslüman değilmişiz gibi davranıyorlar. Ve Hz.Ali'yi Hz.Muhammed'den daha çok sevdiğimiz falan da yalan. Kafanızdan uydurmayın. Hz. Ali'yi seven Muhammed'i de Allah'ı da çok sever. O kadar.
 • elinadami
  4685  
  yavuz sultan selim devirinden kalma bu önyargı, iran ile anadolu hakimiyeti mücadelesi sırasında başlamıştır. kuyucu murat paşa namlı kişi de alevileri öldürüp kuyulara attırdığı için bu ünvanı almıştır. alevilerin horozu canlı canlı kaynattığı, mum söndü yaptığı, ensest ilişkiler kurduğu efsaneleri türetilmiş, kızılbaş diye damgalanmışlardır.

  benim 2-3 tane alevi arkadaşım vard, sünniyim diyip namaz kılan arkadaşlarımdan daha temiz insanlar. namaz-oruç ile insanları yargıladığımızdan, tek kriter sünni olmak olduğundan kendi ayıbımızı görmeyip alevileri kötülüyoruz.

 • redkıt77
  10663  
  İnsanları insan gözüyle bakıp,deger vermek lazım,alt kimlik,yok mezhep gibi şeylerle ayırımcılık yapmamak lazım
 • AdnanDr
  -1  
  Soru biraz ayrıştırıcı olmuş bnce. ben kimseyi sünni diye sevmedim, alevi diye de sevmedim. insan diye sevdim, insanlıktan çıktıkça da sevmedim. birinin alevi ya da sünni olmasını tercihlerim açısından kullanmadım. Ama alevilerin sürekli dışlandıklarını, geri plana atıldıklarını, ön yargılı davranıldığını iddia etmesi bence yersizleşti. kimse öyle davranmıyor ama sanırım arkadaşlarımız dış güçlerin entrikalarından fazlaca etkileniyor. bu ülkede sağ - sol, alevi -sünni, türk-kürt ayrımcılığını teşvik ederek bundan yararlanmak isteyenler var, dış güçler var. akıllı, uyanık ve basiretli olalım.
 • bilemessin
  6137  
  dıslayanları anlamıyorum cocukluk arkadasım ve bir cok tanıdıgım alevi hiç sorun yok
 • russalatasi
  1378  
  kimse kimseyi dışlamıyor. Sen niye saklıyorsun ki alevi olduğunu...
  • Cevaplayan
   O anasının bir yerirni şey yaptırmak istiyordur. Hayvanlık parayla değilki.
  • Soran
   üstteki arkadssin yazisini oku bak hala böyle düsünen insanlar var iste o yüzden güvenmedigim birine alevi oldugumu aciklamiyorum
 • korjan
  6074  
  Valla ben hiç çekinmiyorum. aleviler ileri görüşleriyle neler olduğunu olacağını görmüşlerdir o yüzden sevilmezler yobazlar tarafından hep iftira atarlar yakılıp asılmıştırlar planlarımızı mahvetmesinler diye. yobazlar kendilerini dövüşle geliştirirler aleviler ise kitap okuyarak. Hz ali ne demiş incinsen bile incitme. yani bu felsefede olduğumuzdan onlarla karşılaştırma bile yapmıyorum ben. zaten benim söylememe gerek yok 100 metreden anlaşılıyo. yani öyle diyolar. bana alevimisin diye soranlara da insanım diyorum. böylece kendılerıyle ayırd edebiliyorlar beni öyle. çünkü onlar insan değil.
 • benjaminbuttonx
  2446  
  Valla benim tanıdığım alevi arkadaşlarım pırlanta gibi insanlardı ki ben kolay kolay insanları sevemem. Dışlayanlara bakma iki bacaklı hayvanlar işte
 • ArıKan
  2546  
  Vallahi şimdiye kadar hiç bir Alevi'ye kötü gözle bakmadım, bakanları da görmedim.Yanlış anlamayın ama bence Aleviler biraz paranoyak.Mesela yakın arkadaşlarımdan birisi alevidir.Ben ilk kez Sunni - Alevi düşmanlığını ondan duydum.Daha önceye kadar böyle bir şey bilmiyordum.Yada ben İzmir'de yaşıyorum ondan böyle olayları görmüyorumdur.Bilemeyeceğim.Yeni nesilinde böyle şeyleri pek sorun edeceğini sanmıyorum.
  • Cevaplayan
   Ben sadece çevremdeki gördüğüm Alevileri söylüyorum.
  • Aleviler biraz paronayak?Neye göre araştırdında böyle bir şey dedin .Alevilerde korku psikolojisi yaratanlar hasta ruhlu değil paranoyak olan aleviler.Düşündürücü.
  • Soran
   izmir aydin insanlarin bulundugu bir sehir orada tabiki böyle seyleri duymazsin kayseri konya civarinda biraz bak etrafa anlarsin ne kadar yobaz insanlarin oldugunu ne kadar dislanmaya calisilan bi toplum oldugumuzu
 • blackking54
  -1  
  var arkadaşım genelde ben arkadaşlarımın hepsine söylerim alevi olduğumu toplumda genelde şöylebir kanaat var aleviler içki içer caamiye gitmez başları açık olur gibi gibi ama kendileri dönüpte bakmazlar kendilerine kaçı 5 vakit namaz kılar şüpheli içkide içseler kendilerini görmezler iftiralar atarlar sonuçta hepimiz allaha inanan allaha kul olan insanlarız öyle yada böyle sonuçta herkesin ön yargıları var bunlarla uğraşmak yerine sana sen olduğun için değerveren insanlarla vakit geçir gerisini boş ver
 • wwwyerligazetecom
  912  
  ALevilik bir kültürdür din ve mezhep değildir. Fkat büyük bir inatla bunu din ve mezhep haline getirmek isteyen alevilerin var oluşu ve 3e bölünmüş olmalarından kaynaklanıyor.Adam alevi fakat namaz yok.Adam alevi fakat cem evinde namaz kılıyor ve 3 vakit kılıyor. Adam alevi fakat camide namaz kııyor. Kökleri ortadoğuya kadar uzanmaktadır.

  Muaviye 680’de öldüğünde ardında mikrop bir devlet bıraktı. Halifeliği dinsel önderliğin yanı sıra tam bir siyasal önderliğe dönüştürdü. Halifelik merkezini de kutsal topraklardaki Mekke’den Şam’a taşıdı. Artık halife bir kurul tarafından seçilmiyor, babadan oğula geçiyordu. Nitekim Muaviye’nin yerine oğlu I. Yezid halife oldu.

  I. Yezid tahta çıktığında yeni bir halifelik sorunuyla karşı karşıya kaldı. Hz. Ali'nin küçük oğlu Hüseyin, halifeliğin kendi hakkı olduğunu ileri sürdü ve Yezid'in halifeliğini tanımadı. Yezid sorunu askeri yöntemlerle çözmeye karar verdi ve Hüseyin ile yandaşlarını 681’de Kerbela'da kıyıma uğrattı. Bu olay, İslam tarihindeki Sünni ve Alevi-Şii mezhep ayrılığını da kesinleştirdi. I. Yezid, yaklaşık üç yıl iktidarda kaldı, ama İslam tarihine en acımasız hükümdarlardan biri olarak geçti.
 • guneyozturk35
  32  
  aleviyim .

  acayipte mutluym . allhma şükrediyom. biz insanı kabede mekkede değil insanda ararız. çünkü ne ararsan insanda vardır.
 • wenlo
  -1  
  ben alevi arkadaşlarımı severim ama eğer kur anı kerim peygamber efendimiz ve Allah yolundan giden candır ama hz Ali yi hz muhammed a.s büyük görenlere şaşırıyorum
  • Cevaplayan
   eksi veren zihniyete üzülüyorum inş Allah yoluna dönersiniz Zülfikar bizim yüreğimizde sizin dilinizde olsa ne yazar

  • ops yanlış anlamışım :p
  • Onları o yola sokan kişidir o biraz saygılı ol.
 • yandimahmet
  -1  
  alevi Sünnidir !


  benim icin fark etmez alevi, sünni, cerkez, kürt, önemli olan türkiyemde baris icinde beraber yasamamiz ve bu vatan uguruna can vermemiz.
 • RuzzgaR
  -1  
  İnsalarda Irk Yada Din Ayrımı Olmamalı. Tabiki Haddini Asan Ve Yapılmamsı Gerek Olaylar Durumlar Oluyor. Kurunun Yanında Yasda Yanıyor. Din Mesep İşi Basit İş Degildir. Ben (H.Z Muhammed) Ümmediyken Onlar Aliye Tapıyor. Sorun Bu Bilmiyorum Sen Nasılsın Çeşit Çesit Alevi Var.
 • atlantik
  -1  
  Alevi ne kadar tanıdığım varsa hepsi bu konudan şikayetçi. Biz sünniler olarak size inanın farklı bir gözle bakmıyoruz. Üstelik aleviler bizim sünnilerden çok iyiler. Alevilerin bazıları varki pislik içinde yaşıyorlar pis pis kokuyorlar (genelde biz onlara kızılbaş deriz :)) Bulundukları konum itibari ile onları ben şahsen sevmem. Hepimiz ayne vatanın elemanlarıyız takma kafanı :)
  • O koku senin ağzının kokusudur kro !
 • Aldolan
  -1  
  o ömyargıların tek sebebi var cehalet, cahil toplumun önyargıları var, tek neden bu... kendini gizleme ...
 •  
  Yok  
  bi alevi arkadaşım vardı sırf mezhep farkından dolayı beni istemediğini söyledi flört aşamasına gelemedik kızla buda engelmiş... sizde de böylemi oluyo?
  • Cevaplayan
   iyide şimdi karşısına çıkıcak kişiyi nasıl ayıracakki bü ülkede sünni çoğunluk fazla biraz saçma geldi yaniii ilk başlarda o kadar iyiydikki sonra ne oldu böyle oldu anlamadım... baahane mi söylüyor ne yapıyor dedim?
  • Bu sorun bende de oldu. Ne yazık ki öyle olmaması gerekiyor. Çünkü gerçekten ileride çok sorun çıkıyor.
  • Cevaplayan
   vallahi geçende görüştüm kızla daha önceki ilişkilerinde de öyle olmuş aileler istemeyincede ayrılmak zorunda kalıyoruz diyodu... bende bahane söylüyo galiba diye düşünüyorum
  • Soran
   bizde söyle oluyo bizim ailelerimiz korkuyorlar hakli olarak bizim milletimizde cok eziyetlere maruz kldi cnkü ailelerimiz korktugu icin bizi de bu konuda etkiliyorlar. cnkü sünni ailelere gelin gidip esinin ailesinden cok ceken insanlar var
 • bektaşi
  2435  
  alevi olduğumu söylemekten korksaydım bu nicki almazdım bence eskiye göre daha anlayışlı insanlar
 • gurbet-kusu3
  -1  
  korkuyorsan senin sorunun arkadasim inancini milletin tepkisinden aciklayamiyorsan sorunu kendinde ara okuze tapanlar bile cikip rahatca soyluyorken sen neyinden cekiniyorsun
 • HiçDüşünce
  -1  
  Onları bilemiyorum da benim ön yargım alevi - sünni ye göre değil. Beyinli - Beyinsize göredir. İnsanlık ayıbı işliyorlar. Artık farkındalar mı değiller mi bilemiyorum.
 •  
  Yok  
  Aleviler asıl yahudidir yani yahudiyken bir koloniye ayrılıp Alevilik türemiştir o bü yüzden olabilir.
  • Cevaplayan
   Ok.
  • Gizlemeseydin kendini rahat ol herşey dendi bize yahudıde sen demiş ol.
  • elinin altında internet buralarda cirit atmayı biliyorsun ama bu bilgi çağında zahmet edip birşeyler okuyum araştırıyım demiyosun...bize böyle öğrettiler gibi sığ bir düşüncenin ardına sığınmaktan çekinmiyorsun...sana öğretenlerin öğrettiklerinin doğruluğunu sorgulamaya gerek dahi görmeden, burada yazabiliyorsun...seviyorum sevmiyorum demenin zerre bir önemi yoktur, zira hiçbir alevi senin sevgine ihtiyaç duymaz
  • Cevaplayan
   Bize böyle öğrettiler bilmiyorum artı olarak sevmiyorum demedim sadece öğrendiğim bilgiyi söyledim calellenme koç.
  • senin beyninin içinde biber gazı mı dolu birader...hangi çapsız bilginle bunu söylüyosun, hangi araştırmayı yaptın, hayatında kaç kitap okudun da burda saçmalama hakkını kendinde görüyorsun
 • 1onur1
  491  
  Alevi arkadaşlarım var çokda iyiler bence siz kasıyosunuz kendinizi yanlış tabuları kendiniz yıkın nasıl bir kürt çerkez laz ben buyum diyorsa sizinde hakkınız bu ülke hepimizin ...
  • Cevaplayan
   Lavienrose bunlar banamı herkesemi banaysa iyi okumamışsın. yazılarımı
  • Pardon cenabet gezsem kime ne ki bundan bu çok saçma değil mi insanların yıkanıp yıkanmamasına göre mi muamele edilecek yoksa insan insandır deyip buna göre mi muamele edilmeli seninkide bir önyargı ne yapacaksın sen adamın yattıktan sonra ne yaptıgını yatakta değil dünyada en yaptıgı seni ilgilendirsin, sana olan insanlığı seni ilgilendirsin.
  • Cevaplayan
   Benjamin kardeşim beni yanlış anlamışsın. Cahilce düşünen alevileri yanlış tanıyan yanlış anlayan insanlara İSPAT değil anlatmaları gerekir. Sen neen hemen alevlendin soruyu soran arkadaş ayrımcılıktan bahsediyor bu ayrımcılıktan rajatsız işte başka nasıl düşünceler kırılabilir değişebilir anlatmayınca değilmi. Bu arada diğer yazdıkların için yorummyapmıyorum gereksiz bir tartışmaya giricez.
  • Alevi değilim ama insanlar ne olduklarını ispatlamak zorunda değil. Kominist değilim de sen koministi kötü bir şeymiş gibi lanse edecek kadar yozsun o da bir görüş. Ayrıca ispatlancaksa askermişsin sizin karılarınız ve kızlarınız için de iyi şeyler söylenmiyor ne olacak :)) Ha bu arada merak etme olmasam da önemli değil insanlık önemli de türküm
  • Cevaplayan
   tamam cahillik eden ayrımcılar olabilir*bu tabuları siz yıkın hala cinsel birleşmeden sonra banyo yapmadığınızı cenabet gezdiğinizi düşünüyor millet bunları siz düzeltmeniz lazım biz değil siizn güzel anlatmanız lazım. Gerekçelerinizi yada bu durumun olu olmadığını
  • Valla biz kasmıyoruz ama bizi kasıyorlare ben çok ayrımcılık gördüm kusura bakmayın.
  • madımkata olanların alevilikle sünnilikle alaksı yok be , önce araştır bunu. orada aziz nesin ve diğer komünistlerin kaos ortamı oluşturma çabaları sonucunda çıkan bi olay var
  • Soran
   madimak sivas olaylari malum bzim insanlarimizda hala bunlarin etkisi var ...
 

Kızlar Ne Diyor

 • msv32
  -1  
  çok basit. Alevilerdeki öyle inanaçlar varki itikatı dolayısı ile imanı bozuyor. (Bu konuda yaptığım araştırmalara göre konuşayım)

  İtikadı veya imanı bozan görüşleri : (madderl uzar gider ama en tehlikelilerini yazayım)

  1- İfk (gerdanlık) olayında aleviler 17 ayete ters düşerek kafir olur
  2- Kadirhum (hum bataklığı) olayından dolayı Hz Ebu bekire küfrederler
  3- üç Halifeyi ve Hz Muaviyeye kafir derler veya küfür ederler
  4- İçkinin az içildiğinde haram olmadığını savunurlar
  5- Döl pistir, dolayısı ile vucuttan çıkınca vucut temizlenmiş oluyor onun için gusle gerek yoktur
  6- Namaz denen bir ibadet yoktur (veya namaz 3 rekatır)
  7- Sunneti seniye ile hükmedilmez kuran yeterlidir.
  8- Akraba evlilikleri yasaktır. (halbuki Resulullah halasını kızı ile evli idi)
  ...
 •  
  Yok  
  yoo önyarlıgı diiliz
  bence boşa saklıyorsunuz benim de alevi kızarkadaslarım erkek arkadaslarım var oldu yanı
  tüm komsularım alevi
  ama cok yobaz, yobazdan kastım ibadet eden müslüman değil,kendim de namaz kılıyorum, ama fikri bozuk kişilerin arasında söylemeyin

  insanların birbirine zarar verme nedenleri alevilik sünnilik değildir
  kimin nefsi şeytanı baskınsa ondan her türlü kötülük gelir

  o yüzden siz de her başörtülüye/sünniye / dindara aynı gözle bakmayın
  zan insanı farklı ve yanlıs düsüncelere sürükler

  hem islamda insanların insan öldürme asma yakma hakkı yoktur ki
  kim bunu yapmıssa bunun cezasını ödeyecek

  yani allahın dini, islam böyle emrediyor
  onlar kendi aptallıklarıyla birine zarar verip bunu islama maletmesinler
  yaprak koparmak bile günah
  degil ki insan öldürmek • hüsraan
  649  
  Toplumun geri kafalı olmasından kaynaklanıyor. Genel bir durum da eskiden beri atılan iftiralardan bence . BU duruma anlam veremiyorum ama aynen dediğin gibi
 • Aneksenamun
  53026  
  Genelleme yapman yanlış olmuş , millet gayim demeye bile çekinmiyor sen kendi inancını açıklamaktan çekiniyorsun .Karşı tarafın ne tepki vereceği hususunda senin hal ve tavırlarının da büyük rolü var ..
 •  
  Yok  
  önyargılı olanlar kadar bizim gibi önyargısız olanlar da var. bence siz de biraz önyargılısınız. suçlama amacıyla söylemiyorum, kaygılarınızı anlayabiliyorum, ama her insan sizi yargılayacak dışalayacak diye bi kanun mu var?
 • rrozz
  619  
  aleviyim ve bunu söylemekten de asla çekinmem. hatta gurur duyuyorum. ayrımcı, cahil, saygısız yobazlar yüzünden türlü iftiralar atıldı. yaktılar, yıktılar ama hala en müslüman onlar. ben bu insanlardan nefret ediyorum.
 • yasaklıkent1
  -1  
  Ben aleviyim. Girdiğim giçbir toplumda kendimi gizleme gereği duymadım. Bundan utanmadım tam tersine gurur duydum. Alevi öğretisini bilmek ve bunu hayata geçirme yeteneğine sahip olmak başlı başına bir ayrıcalıktır.

  Aleviliğin ulviyetini ortadan kaldırmak ve karalamak adına yapılan iftiralar nekadar korkulduğunu göstermektedir.
 • hayedaye
  50  
  ben alevi değilim ama saygı duyduğum mezheplerin arasında alevilik düşüncesi geliyor biz bile sunni olmamıza ragmen ibadetlerimizi yeterince gerçekleştirmiyoruz ama düşüncem şu aleviler bize kıyasla daha çok yerine getirip ibadetlerine düşkünler buyüzden dışlanma gibi bi durum olamaz tabiki kendi düşüncem sende bence hiçbirşeyden ve kendinden şüphe duymadığın gibi inancından ibadetinden hiçbi düşüncenden vazgeçme KORKMA...
  • En iyi cevap bence. Herkesin kendi tercihidir kimseye aldırma.
 • LaVienRose
  -1  
  Ben Aleviyim-Kürt'üm kimseden çekindiğim yok.Ayrımcılık yapıldı, yapılır ,yapılıyor.
  Sivas katliamı sonucunu gördün.İnsanların zerre kadar değeri yok.Bu bir gerçek.
  Bu ülkede 3K olmayacaksın der Ece Temelkuran.
  Kominist-Kızılbaş-Kürt
  o zaman vay haline işte..
 • -areni-
  -1  
  son sevgilim aleviydi , nolmuş yani , hiç.
  hem açıklamaktan çekinen ilk alevide seni görüyorum .
 • LaLkiLaL
  15947  
  Alevi cok arkadasim var ben insanlari dinine diline irkina göre ayirmam karakterlerine göre ayiririm !

 • evcilkaktüs
  -1  
  Yok oyle birşey.
 • irresistible
  -1  
  Bunları yapan insanlar yobazlar,iğrençler. Resmen mezhebimdeki insanlardan utanıyorum bu yüzden.
 • tecrübekonuşuyor
  386  
  fikrine katılmıyorum, korkacak bir şey yok. kendinizin alevi olduğunuzu saklamanız doğru bir şey değil.
  ben sünniyim. bana göre eş seçme konusunda alevilik değil, islamı ne derece yaşadığı önemlidir bir kişinin. alevi olup da dindar birini görmedim ama var olabilir, bilemiyorum.
  ama alevi arkadaş/dost/ahbaplarım çok oldu. anlaştıktan sonra hiç önemli değil, insanları dil din ırk, mezhep, renklerine göre ayırmak, dışlamak dinimizin de men ettiği bir şey
  • Cevaplayan
   eksilerin nedenini sorayım?
 • Shamrock
  -1  
  Kimin ne düşündüğünü umursamam...Ben söylemekten çekinmiyorum, neden korkuyorsun ki sebep ne, kimden çekiniyorsun...Düşünme bunları kafanı yorman gereken daha önemli şeylerin vardır bence...
 • fırrlama
  1648  
  her görüşe ve düşünceye saygılı olmak lazım
 • pembepanterrrrrr
  30012  
  Sünniyim ama alevileri kendi mezhebim insanlarından daha çok seviyorum. Gerçekten tanıdıklarımın hepsi çok iyi ve çok düşünceli insanlardı..
  • Cevaplayan
   Teşekkürler.Evet en yakın arkadaşım ve en sevdiğim kişilerin çoğu alevi ve onları iyi tanıyorum,cidden insana çok değer veriyorsunuz.(Tabiki istisnalar olabilir.)
  • Alevi bir insanı ve alevili tanıyan aydın yürekli her insan senin gibi düşünür arkadaşım...böyle düşünebildiğine göre alevilerin aydınlanmasını anlayabilecek ve özümseyebilecek kadar bilgili kültürlü birisin demektir
  • Beni anlatmışsın
  • Cevaplayan
   Öyle insanlarla arkadaşlığı kes sen boşver.
  • Soran
   keske herkes senin gibi olabilse ama degil malesef
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > Alevi var mı aranızda insanlar neden Alevilere karşı bu kadar önyargılı?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Yatmadan/Uyumadan önce ne yaparsınız?
LilyPad-Dün sordu

Dişlerimi fırçalarım

Saçlarımı tararım

Pijamalarımı giyerim

Müzik dinlerim

Diğer (Belirtiniz )

Diğer Yazıları
 
●  Pratik Yemek Tarifleri
_Nefes_
Bekarlar, öğrenci evinde kalanlar ya da karnı acıktığında pratik ama lezzetli bir şeyler arayanlar için pratik yemek tarifleri hazırladım :) Bulgur ÇorbasıBasit ve lezzetli bir çorba işte karşınızda...
●  Yazdığım Karma Sözler
Sevimsiz
Yine acemice de olsa yazdığım birkaç söz...Gerçek aşk tadılmalı, aranarak bulunamaz...Bazıları eski sevgilileri, dostları, arkadaşları hakkından kötü şeyler söylerler bunun sebebi ya giden kisi...
Diğer Xperleri
  
hotdog
47372  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46317  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
340 Soru - 10771 Cevap
Diğer Xper: 14998
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması