RealGuiding

Bir çok eğlence mekanında (pub, bar vb.) uygulanan "Damsız Girilmez" kuralı hakkında ne düşünüyorsunuz.?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
RealGuiding(Yaş:30-35)
    Kategori: Diğer

KizlarSoruyor sitemizin blog sayfsında - link - yeralan bir haber konusunu sizlere sormak istiyorum..

Gece eğlence mekanlarından "pub", "bar" gibi yerlerin çoğunluğunda uygulanan "Damsız Girilmez" diye yazılı olmayan bir kural var.. Haber konusu olan bu "Damsız girilmez" kuralı hakkında.. Sizler önce linke tıklayıp blogdaki yazıyı okuduktan sonra, hem bu konudaki şahsi fikrinizi, hem de yazı hakkındaki görüşlerinizi, kısa bir özet şeklinde belirtirseniz çok memnun olurum..

Değerli fikir ve yorumlarınızı esirgemeyeceğinizi umuyorum..

Sevgilerimle..


Güncelleme: Yasak olmamış olsa, koparılan bunca yaygaranın hiç bir anlamının olmadığı görülecektir. Kapıya diktikleri kişileri de, içeride herhangi bir taciz, hırgür çıkması halinde kullanmak üzere arka planda bekletsinler. Düzeni başka önlemlerle de sağlamak mümkün.   

3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 2430
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
12
Kızlardan  
6
 

En İyi Cevap

ercieee
-1  
Istanbul'dan başka hemen hemen hiç bir Avrupa ülkesinde olmayan saçma uygulama. zaten görünüşten kimin olay çıkarıp kimin çıkarmayacağını kolayca seçebilirsin. 2 erkek gidip eğlenmek kadar doğal bi hakkımız engellenmemeli.

Erkekler Ne Diyor

 • Euphrates27
  1345  
  sağol paylaşımın için, daha önce bu konuda araştırma yaptığım için yazıyı önceden okumuştum zaten. bu uygulama tck nın cinsiyet ayrımcılığını yasaklayan maddesine göre suçtur. kanıtlandığı takdirde mekan sahibi 6 aydan 1 seneye kadar hapis cezası verilir veya para cezasına çevrilir. ticarette istediğijm kişiye hizmet veririm ya da vermem diye birşey olmaz suçtur bu. kimse bu uygulamaya kılıf aramasın. hukuğa göre herkessuçu kesinleşene kadar suçsuzdur, burda ise suç işleme ihtimali olan erkekler en baştan cezalandırılmaktadır.o zaman erkeklere sokağa çıkma yasağı da uygulansın, sokakta da taciz v.s edebiliriz çok kıymetli "bayanları". bir sürü otel de damsız uygulaması arttı bir de. bi de erkek egmen toplum erkekler çok ayrıcalıklı denmiyor mu:D bu uygulamya destek veren hemcinslerime de acıyorum.
 • almamater
  4205  
  hayatımı yiyen bir uygulamadır bu. gerçi yurtdışında da belçika hollanda almanyada benzer uygulamalar var ama bu kadar sert değil. insanları rencide etmiyorlar içeride özel parti var veya özel kartla girilir diyorlar.

  ama uygulamanin sacma kismi şu: mesela kizlar 4-5 kiz girebiliyorlar boyle ortamlara ama erkekler tek giremiyorlar yani bu durumda içeride her zaman erkek sayısından fazla kız oluyor dahası erkekler kızarkadaşları ile geldikleri için boş olmuyorlar birini bulmak isteyen kalabalık kız grupları da eli boş dönüyor. tabii tek erkekler yırtık olup kapıda durup gelen 4-5 kişilik kız gruplarına beraber girelim demezlerse. bunu da denedim ama tecavüze yeltenmişim gibi terslendim çoğu zaman.

  e damsız girilen yerler de asker ocağı gibi olduğundan bir süre sonra gece hayatından da soğudum. zaten dışarı insanlar niye çıkar ki?eğlenmek içmek güzel zaman geçirmek akşam da eğer o modda ise biri ile tanışıp güzel zaman geçirmek için. e onu da yapamıyorsak bütün gece o bar senin bu bar benim bodyguardları ikna turları atıyorsak yok dedim ben o işte yokum.

  internete sarıldım bir çok kadınla tanıştım güzel zamanlar geçirdim. ama onlar dışarı çıkalım dediğinde yine de pek sıcak bakmadım damsız almayan yerlere damlı da gitmek istemedim .

  gençlik heba oldu netekim. neyse bunlar geçmişte kaldı...
 • copyrider
  265  
  damsız girilmez değil de "damsız çıkılmaz" diye bir kural olsa nasıl olur?
 • ersgafet
  -1  
  benim gibiler kıroların girmemesi için. hepsi benim suçum :(
 • DiSCoRdiA
  -1  
  benim damım olur musun :p
 • mrheroin
  -1  
  doğru bir karar bir sürü angut var dünyada içersi çift kaybarken yalnız ve kafası iyi abazaların orada işi ne.karmaşa çıkmaması için gerekli bir kural bi mazur görmüyorum damsız alan yerlerde var oraları tercih etsinler yada bi manita bulsunlar ne diim =)
  • Cevaplayan
   hasktr ln .bne sn manitana yabancı birinn selam vermesinde mahzur görmeyeblrsn ama burası istnbul koçum önce selam verr sonra onuda snide skrler ayık ol haplı adam ne kadar kbar olablr angutt snn delikanlılığın bujileri ıslanmış ateşlemiyor erkek ol biraz giremiysn böle mekanlara sktrgt damsız alan yerlere takıl .bne meknları tam sana gre anlaşıln hadi bas ama biraz erkek ol genel olarak düşndr o beynini angut snsn geniş düşünemiysn bign biri yanındaki kıza uçusursa erkek olmak nası bşi anlrsn
  • sakin bakamıyorsan o senin angutluğun kusura bakma. zaten aslında bu uygulamanın olmasının sebebi senin gibiler yüzünden hiç bunu düşündün mü? kızlı erkekli bi masada bi kıza asılınca(selam, naber v.s) bazı erkekler erkekliklerini saldırılmış hissine kapılıp arıza çıkarıyorlar. anca başkalarını aşağılamayı biliyorsunuz bi de dönüp kendinize baksanız!
  • Cevaplayan
   gerçekler bunlar tüm hemcinslerimi konu almıyorum tabiki ama içerde sevgilisiyle takılan bir erkeğin sevgilisine ancak bi angut asılabilir burda şık olmak için çok sakin olunmalı ama böyle konulara sakin bakamam
  • çok yapıcı bir cevap tebrik ederim,hemcinslerine angut,kafası iyi abaza şık olmamış,doğruluk payı olsa bile ..
 • LionhearT
  -1  
  bence güzel bir uygulama çünkü bu kural kalkarsa o zaman barlardaki eğlence mekanlarındaki durumları düşünün işte o zaman acınacak hale geliriz bence
  • erkek olup da tüm erkeklere yapılan cinsiyet ayrımcılığını kabul etmek kadar saçma bişi olabilir mi? gayet de yanılıyorsun hem de. damsız girilebilen çok güzel mekanlara gittim ben hiç de öyle ne taciz ne de asker ocağı görüntüsü vardı ama bi süre sonra modaya uyup bu uygulamaya geçtiler. hani bilmesem inanacam.
 • meta_1
  11157  
  damsız olayına kesinlikle karşıyım
 • fatihk
  -1  
  kelime itibariyle de iğrenç... dam ne demekse?
  kesinlikle karşıyım... ama öyle yerler var ki sanırım bunu uygulamaya mecbur kalmışlar...
 • hackars
  -1  
  açıkçası saçma buluyorum, geçenlerde eryamanda bir mekana (zaten bir mekan var) gittim. kapıdaki arkadaş hafta sonları kesinlikle damsız giremeyeceğimi, ama hafta içi olduğu için yukarı sorması gerektiğini söyledi sonrada beni kabul ettiler sağolsunlar. Yukarı çıktım çalışanları saymazsam bırakın bayanı insan yoktu, üşenmedim tekrar aşağıya giderek görevliye yukarıda çalışanlar dışında kimse yokken yaptığının çok saçma olduğunu anlatmaya çalıştım ama anlamadı veya anlatamadım. Neyse garip bir uygulama, benim amacım 2 tek atıp rahatlamak, kimsenin yanındaki bayana sarkmak veya bayan arkadaş aramak değil, sözde çok hızlı batılılaşıyoruz ama ne yazık ki yoz beyinleride aynı hızla geliştiremiyoruz.
 • MarquisDeSade
  12650  
  Kurallar değil de kuralların nasıl uygulandığı önemlidir.

  Bir işletme elbette ki içerideki kadın erkek oranı ve misafir profilini belirlemek ister. Ama bu kuralı tipinize ya da eşinizin olup olmadığına bakarak değil kapıdaki görevlinin gözlemiyle uygulaması gerekir.

  Mesela İstanbul Beyoğlu'nda 360 adlı şık bir mekan var. 360'in girişinde misafirleri karşılayan 2 bodyguard ve nazik güleryüzlü bir bayan vardır. Damsız girilmez kuralı uygulanır. Fakat kendisine tek erkek olarak biraz girip oturmak istediğinizi düzgün şekilde söylerseniz, bu kişi tavrınız ve yaklaşımınıza bakarak sizi "buyrun efendim" diye güleryüzle içeri davet eder ya da kusura bakmayın alamıyoruz der.

  Mekanların aç gözlü erkekler tarafından askerlik şubesine dönmemesi için mantıklı bir önlem ama kesin kurallarla uygulanmaması kişiye göre esnemesi önemli
  • Cevaplayan
   benim dısımdakileri almayın demiyorum. kapıdaki adamın kimi alıp kimi almayacagı konusunda biraz sagduyulu olması onemli diyorum.
  • benim dışımdakileri almayın ama beni alın diyorsun:D zaten herkesde böyle bi mantık var. yahu kardeşim kimsenin görümüşünden belli olmaz bu işler, bne bodyguard olsam belkki de seni almayacam
  • Cevaplayan
   Ben istanbulda'yım da aklım izmir'de napıcaz şimdi:)
  • Sen İzmir'de yaşıyosun sanıyordum, İstanbul'daymışsın!
 • elektro
  1614  
  Nefret ettiğim bir uygulama, biraz da Türk erkeklerinin açlığından kaynaklanıyor bu durum ama yine de hiç sevmiyorum.
 

Kızlar Ne Diyor

 •  
  Yok  
  yanında bi erkek ya da bi bayan oldugunda sarkıntılık olmaz kavgalar atışmalar çıkmaz herkes eşiyle vakit geçireceğinden sağlıklı bi ortam olur. bu yüzden gerekli.
 • Venüs
  -1  
  çok saçma artık bekar bayanlar bile sırf geceyi geçirecek erkek aradıkları için böyle mekanlara gidiyorlar. iyi ki Eskişehir'deki mekanlarda böyle bi uygulama yok. en azından benim gittiklerim de yoktu hiç de duymadım.
 • bebekk
  6875  
  damsız girilebilmeli amaç ne bilmiyorum damsızda girerim kardeşim kim karışır onane:)
 • AğırApla
  -1  
  Mekandaki bayanların rahatsız edilmemesi için uygulanan bir yöntem. Ama yanımda erkek yok diye ya da erkeklerin yanında bayan yok diye içeri alınmaması çok iğrenç bir durum. Daha önce hiç bir yerden geri çevrilmişliğim olmadı. Ama olsa o an sinirlerim yerle bir olurdu dışlanmışlığın verdiği rahatsızlıkla. Damsız girip efendi efendi oturduktan bi köşede çayını kahvesini yudumladıktan sonra kimsenin kimseye zararı olmaz ki! Her insan aynı değildir ki.
 • kadinbu
  -1  
  "Damsız Girilmez" uygulamasını saçma buluyorum.  • Cevaplayan
   "Damsız girilmez" cümlesindeki "dam", İngilizce veya fransızca bir sözcükten türkçeleşmiştir.
   İngilizcede "dame"("dam" diye okunur), "kadın" anlamına gelir. Fransızca "Dame De Sion", "Sion Kadınları" anlamına gelir.
 • nacre
  -1  
  Ya şöyle bi durum var insan kendini bildikten sonra damlı damsız farkeder mi sanki yanındaki sevgilisini takmayıp ta başka kızlara sarkan olmuyor mu? Bence geri bi düşünce ama grup olarak gelirler ona sözüm yok. o,Onlar kendilerine sığınacak bir dam arayanlar :
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > Bir çok eğlence mekanında (pub, bar vb.) uygulanan "Damsız Girilmez" kuralı hakkında ne düşünüyorsunuz.?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
erkekler ne ister ile ilgili sorular
Bir Erkek Sordu Erkekler kadınlardan ne ister?
Hep kadın ister hep kadın ister gibi sorular soruluyor:)) onlar can biz patlıcan mı :D peki erkekler kadınlardan ister peki? Hee cinsellik olmasın:D  
Bir Erkek Sordu Erkekler arasındaki dostluk neden kadınlar arasındaki dostluktan daha sağlamdır?
Erkekler arasındaki dostluğun kadınlar arasındaki dostluktan daha sağlam ve daha saf olması erkeklerin daha karakterli olduğunu mu gösterir?  
Yeni KS'ye hazır mısın ?
Sonata9 saat önce sordu

Icerik gitsin yeni tasarim

Icerik gitmesin yeni tasarım

Icerik gitsin eski tasarim

Oldugu gibi kalsin

Diğer Xperleri
  
hotdog
47374  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46319  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
341 Soru - 10796 Cevap
Diğer Xper: 14998
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması