hayatyaşamayadeğer

Hangi mühendislik daha iyi?

Ortalama: Henüz Puan Verilmedi!
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
hayatyaşamayadeğer(Yaş:18-24)
    Kategori: Diğer

arkadaşlar size birkaç mühendislik yazacağım bilgisi olanlar artı ve eksi yönlerini söyleyebilr mi ?

üniversiteye gideceğim ve inanaılmaz kararsızım çünkü yeterince bilgi sahibi değilim belkide cevaplarınız hayatıma yön verecek :)

Bilgisayar mühendisliği ( bu ilk tercihim )
enerji sistemleri mühendisliği
metalurji ve malzeme mühendisliği
mekatronik mühendisliği
endüstri mğhendisliği ( çok az yer tutyo bu nedenle tutma ihitmali çok az )
gıda mühendisliği
biyosistem mühendisliği
imalat mühendisliği
makine mühendisliği


Güncelleme: bunların arasından bir bir bayana yakışacak meslek diyelim ?   

3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 197297
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
32
Kızlardan  
13
 

En İyi Cevap

İmmortal
-1  
Bir bayana;gıda,biyosistem,endüstri,bilgisayar mühendislikleri çok yakışır.Fakat inşaat ve makine biraz bayanları zorlayabilir.Hem okurken sınıfta fazla bayan olmaz.Hemde bi makine mühendisi bi bayanın makine işçilerinin içinde olması ne kadar hoş olabilir ki.Bence endüsri mühendisliği hem iş imkanları bakımından hemde bi bayanın yapabileceği bi dal olması bakımından benim sana tavsiyemdir.
 • Cevaplayan
  Rica ederim mühendislik bizim işimiz ;)
 • Soran
  kesinlikle süper yönlendirdin kararım kesin bilgisayar ve endüstri sonra gıda ilk iki meslek tutma ihtimali lmayabilir zaten bilgisayarcıyım ama gıda 3. tercihim olacak ve büyük ihtimal tutacak çok tşekkür ederm
 • Cevaplayan
  Sen en çok hangisini yapmak istiyorsan onu seçmelisin.İş bulma imkanı bakımından soracak olursan gıda derim çünkü biyo sistem biraz ziraate dönük ve ziraatte Türkiye şartlarında ataması zor bir dal.
 • Soran
  peki öncelik gı da mı biyosistem mi

Erkekler Ne Diyor

 • mgehmet
  262  
  1.enerji sittemleri
  2.mekatronik
  3.biyosistem mühendisliği
  Şaşma ilerde deli para yersin ama adamda harcama başarılar
 • 1siyahand
  2316  
  hangi bölüme yerleştiniz acaba bölümünüzden memnum musunuz..?
 • gkhnnnn
  -1  
  otomotiv mühendisliğini öneririm ama bayana yakısma acısından mimarlık
 • direnç220
  -1  
  Kafanda çok fazla soru işareti var iyice düşün öyle yap tercihini. Gıda mühendisliği ve mesela imalat mühendisliği birbirinden çok ayrı yerlerde.
 • bahtsız
  -1  
  ya aslında sen hangisinde en çok mutlu olucaksan onu yaz, ben makina müh okuyorum sınıfımızda kızlarda var, mühendis olucaksın tornacı olmayacaksın. çizim yapacaksın, kontrol edeceksin, hesaplama yapacaksın. yani makina müh oldun diye sen imalat yapmayacaksın. bence internetten bu mühendisliklerin iş alanı, ne iş yaptıkları, zorlukları falan bilgi edin sonra kafandan sana en uygunu hangisi ise ilk sıralara onları yaz, sonra ikinci uygun olanları daha alt kısımlara yaz, uygun olmayanları ele... dediğim gibi mühendis hesaplama kontrol etme işini yapar, tasarlar, projeyi teknikerlere verirsin onlar imal ederler. sen yapmayacağın için burada sana gerekli olan beyin olucak kas değil... anlamışsındır demek istediğimi ...
 • wldyslw
  412  
  bence bunlar arasında bir bayana yakışacak olanı kesinlikle ve kesinlikle gıda mühendisliğidir. imalat makine metalurji inşaat aynı alan hemen hemen sanayii yani bir bayanı zorlayacak olan meslekler. bilgisayar iyi ama artık onda da mezun çok olmaya başladı. gıda da daha çok açık var ister lokanta ister fırın bunlarda bile sadece diplomanı vererek aylık 3000-4000 civarı alırsın. hakkında hayırlısı ama asla erzurum'u verme sadece bir tavsiye ;)
 • CMK__
  1338  
  hçbirinden bişe olmaz :)) seneye çalış derim
 • efe-efem
  1916  
  bilğisayar taşra olacak büyük ihtimalle hiç tavsiye etmem ortalık bundan kaynıyor endüsri mühendisliği okadar çoğaldiki biraz limoni kıvamına geldi maketronik tavsiye ederim ve imalat mühendisliği ama hangi mühendisliği seçersen seç büyük şehir ve sanai nin oldugu bir şehirde üniversiteye git yoksa kitaptan başka uygulama alanı bulamazsın
 • osemk
  658  
  türkiyede hiçbir mühendislikten bir bok olmaz.
  • Cevaplayan
   panpa bana her boku öğrettiler. ama kullandırmıyolar. sikeyim öğrettikleri her şeyi. ben kendi yolumu çizdim ama.
  • bu dediğine katılıyorum fakat burada birisinin suçu var, onlarda mühendislik öğrencileri değil. suçu olanlar bize bu boktan eğitimi verenlerin suçu. nasıl bir sistemdir anlamadım gitti, teorik bilgi alıyorsun teknik bilgi vermiyorlar, sanki havuza girmeden yüzmeyi öğretmeye çalışmak gibi. diğer bölümlerde de böyle olduğunu düşünüyorum ve görüyorumda. bize sınıf geçmeyi öğretiyorlar mühendisliği öğretmiyorlar.
 • kareligomlek
  -1  
  bayana yakışır dersen gıda müh. var ama oda öldü boşuna yazma iş yok...
 • captain007
  1069  
  ben yazılım müh. mezun oldum. yazılıma ilginiz varsa güzel bir alan Üstelik işsizde kalmazsınız.
 • engineer01
  577  
  Metalurji ve Malzemeyi bırakmış,
  Makine mühendisi olarak yazıyorum arkadaşım..

  Öncelikle Türkiye'de odası olmayan hiçbir mühendisliğe gitmeyin! Bu çok önemli, yoksa fen edebiyatta fizik,kimya okumuştan beter olursun, hiçbir imza yetkin olmaz piyasada..
  Örneğin:
  Seramik Müh,
  Atom Müh.
  İmalat müh.
  Enerji Sistemleri.
  Raylı Sistemler.
  Medyanın bölümler boş kalmasın diye şişirme haberlerine kanmayın sakın, odaya kayıt olmadan mühendis olmuyorsunuz, sadece mühendislik eğitimi almış birisi oluyorsunuz!..


  Gelelim kızlar için hangi bölümler uygun?
  Makine mühendisinin aşağıda işcilerle çalıştığını görmedim hiçbiryerde, belki de gördüğüm yüzlerce fabrika yanlış yapıyordur :)
  Birsürü departman var arkadaşlar makinede, ama tutup da, kalıpçılık konstruksyon seçmeyin, atıyorum kaliteci olur, üretim mühendisi olur, proje müh olur.. 10 numara olur bayan için hem de, üniv'de kalma olasılığı da yüksektir..

  Bilgisayar mühendisi, tamamıyla iş bulmanız kendinizi geliştirmenize bağlıdır.. İki cins için de şartlar eşit.

  Elektronik müh. de gayet uygun, oturup PCB(devre kartı) çizip parça yerleştirmiyorsunuz, tasarım yapıp veriyorsunuz gerisini teknisyenler hallediyor, yani sandığınız gibi aktif çalışma yok, elektronik bilip yazılım da biliyorsanız maaşınız 4binden başlar..

  Endüstri müh... Ah bu bölüm yokmu, zamanında başta bahsettiğim bölümler gibi medya şişirdi doldurdu insanları oralara, şimdi 1000lira maaşla iyi bir üniv'den mezun bir bayan alım satım işlerine bakıyor çalıştığım fabrikada, ben son sınıf öğrencisiyim makineci olarak 1500alıyorum.. Ona göre siz düşünün.. Bayanı erkeği yok, ben ilerde oğlumu kızımı yollamam bu bölüme, kariyer sitelerine girin, kime ihtiyaç var görün..

  Gıda, Çevre, Biyosistem(odası yok) mühendisliklerinde işsiz mühendis oranı çok çok çok fazladır!
  • Soran
   belkide haklısın ... o yüzden sıralmamı bilgisayar yazcam neden dersen liseyi bilgisayarcı olarak bitirdim endüstri yazcam sebebini bilmiyorum .. sonra gıda yazmayı düşünüyorum.. aslında elektrik eloktronikde tutuyo hemde M.T.Ok. la çok rahat girerim bunuda bi araştırıyım bu gidişle açıkta kalcam :)
 • laedri
  2882  
  bilgisayar mühendisi olursan iş bulma gibi bi problemin olmaz. min 2000-2500tl arası ücretle başlarsın çalışmaya
 •  
  Yok  
  Gıda ve Genetik bence
 • extra_large
  -1  
  Valla masabaşı mühendisi olmada gerisi farketmez.Bu gün ben mühendisim deyip akşama kadar facebook,twitter,online oyunlar,fırsat siteleri vb gibi boş işler peşinde koşan sonra kendisini mühendis zanneden o kadar çok insan varki.
  Bence tıp felan bak daha faydalı olur.
 • mehmet3945
  315  
  bence ne iyisi inşaat müh ama sen bilirsin tabi
  • Cevaplayan
   inşaat okuyo diye illa şantiyeye gitmesine gerek yok ki masa başındadda çalışabilir
  • bir bayana inşaat mühendisliği olurmu ya o kadar inşaat işçisinin içinde nasıl çalışabilir
 • AsikOlamayanGenc
  -1  
  orman
 • manlyman
  -1  
  Endüstri mühendisi olarak tutarsa ingilizce endüstri kapat gözünü ve git derim. ama ingilizce olmayan mühendisliği okumak tamamen saçmalık
  • Cevaplayan
   keyifli olabilir ama okuması en zor bölümlerden biridir de, bunu da böyle bil. davulun sesi uzaktan hoş gelir. bölüm ingilizce olsun görürüm nasıl eğlendiğini( hocaların sizle)
  • Soran
   endüstriyi de yazcam umarım tutar okuamsıda çok keyifliymiş
  • Cevaplayan
   ben endüstri mühendisiyim ve aynı zamanda gazetecilik ve işletme mezunuyum. piyasayı gayet ii bilen biri olarak bir kızın okuyabileceği en iyi mühendislik der tek geçerim. çok yönlü ve sosyal bir bölüm. Dil yap gerisine karışma
  • Soran
   nedn _?
 • Vector
  -1  
  bayana bence masa başında halkla ilişkiler bölümünden mezun olmuş pc başında saatlerini dolduracak bir iş daha yakışır diye düşünüyorum. mühendislik bir bayana göre değil bana kalırsa...
 • Breakthrough
  5275  
  İlk tercihin endüstri mühendisliği olmalıydı :)
  • Cevaplayan
   Pişman olabilirsin göründüğü gibi değil bilgisayar mühendisliği, elektrik elektoronik mühendisliğinden çok az farkı var :)
  • Soran
   bilgisayarcıyım :)
 • YeniDünyaDüzeni
  -1  
  hayat yaşamaya değmez bence okuma boşver
 • cannn
  -1  
  bilgisayar tabiki, matematik zekan iyiyse ve kendini geliştirirsen yeni teknolojilere adapte edersen çok rahat iş bulursun.
 • sersery
  231  
  bilgisayar mühendisiyim. iyi ki seçmişim diyorum.

  + çalışma saatleri esnek. (avrupada yaşıyorum, türkiyede bu geçerli olmayabilir)
  + uzun saatler çalışmak söz konusu değil.
  + maaş iyi.
  + dünyanın her yerinde iş bulabilirsin.
  + türkiyede de çok yaygın.


  - analitik düşünmen, kurgu yapman gerektiğinden kafan cidden yoruluyor.
  - çok fazla bilgisayar mühendisi var, bu yüzden bi adım önde olabilmen için kendini iyi geliştirmen gerekiyor.
  - işin genelde sorunlara çözüm üretmek / yeni şeyler üretmek olduğundan yaratıcı olman gerekiyor, her zaman olamıyorsun bu da strese neden oluyor.

  • dediklerin doğru da herkes hedef belirleyemiyor doğrusu şahsen ben bilgisayardan çok yazılım yada grafik mühendisliği derim çünkü onlarda iyi para var microsoft, infinity wards, ea games, capcom gibi firmalara kapak atılırsa alınacak kazanç 7 sülalene yeter yani ben görüşüm bu yönde...
  • Cevaplayan
   4 yıllığı bitirmekten ziyade kendini geliştirmesi önemli, giren herkes bi şekilde bitiriyor ama her bitiren mühendis olamıyor. bilgisayar mühendisliğini eğlenerek yapıyorsan bi şirkette çalışmadan da para kazanabilirsin. kendi uygulamanı yazarsın ya da freelance çalışırsın falan bi sürü şansın var.
  • hocam iyi güzel demişsinde kaç tane mezun mühendis boşta 4 yıllık bitiren kendini microsoft a atacak sanıyor. yani ihtiyaç olan başka bölümlere yönelinmesi daha iyi olacaktır bence...
  • Cevaplayan
   türkiyede de çalıştım ve büyük şirketlerde avrupa standartlarında çalışma imkanı var. tabi orta ölçekli ve küçük yazılım şirketlerinde bu rahatlık olmayabilir.
  • türkiyede alakası yok ama
  • Soran
   tutma ihtimali çok düşük o yüzden diğer mğhendislikleri düşünüyorm ama hangisi ?
 • suarez
  2640  
  valla endüstriyi tavsiye etmem çünkü bir istatistik mezununu alıyorlar oraya endüstri mühendisi tak kalıyor...biyosistem ya da biyomedikal süperenerjiyide geç metalurji güzel evet odtüyü bitiren arkadaşım var işide oldu ama genelde fabrika vs bayana uygun değil...bilgisayar en güzeli ama burda üniversite adıda devreye giriyo...tabiki kendini geliştirmen önemli ama türkiye gerçeği üniversite adıda önemli...üç büyük şehri öncelikli yaz ankara istanbul izmir...çünkü emin ol okuldaki profesörler bile şehirden şehre değişiyor..tavsiyem bunlar..sen halledersin kendine güven...
  • Cevaplayan
   Ne demek naptım ki yaw altıüstü bir yorum;-)...o tutmazsa bilgisayar proğramlcılığıda yazabilrsin nerelerde var bilmiyorum pek ama
  • Soran
   bilgisyar yazacağım ama tutmama ihtimali var .. gene de herşey için teşekkür ederimm . :)
 • daniel
  -1  
  yaz bilgisayar iyidir
  • Cevaplayan
   valla bende bu sene tercihlerle uğraşıyorum ki bende bilgisayar sevdğim için öyle smyledim
  • Soran
   o benim bölümüm zaten yazıcamda tutma ihtimali çok düşük sadece bazı üniversitelerin yeni açılan bölümlerinde var ve puanları belli değil :S
 • gokhanq
  4308  
  bilgisayar ile endüstri mühendisliği dışındakileri at çöpe
  • Cevaplayan
   iyi araştır iş alanlarını ve geleceğini
  • Soran
   pekala diğerlerini çöpe atıyorum .. geriye bi biyosistem kalıyo gıdadan sonra belki yazarm ...
  • Cevaplayan
   gıda yaz o zaman avrupa birliğine girince sınıf atlayacağı söylenior mesleğin
  • Soran
   bunlar tutmazsa diye ?= bunlar olmazsa 3. sıraya yazacağım garanti olacak of :S
 • greenface
  -1  
  Kaldırım kazanılması ve üzerinde master yapılması en kolay mühendislik türüdür
 • Draken-Korin
  -1  
  gel gel bilgisayaara gel :)
  • Soran
   bilgiayar bölümüyüm keşke tutsa hemen gelcem ...
 • Whatever
  -1  
  Hangi mühendislik ne iş yapar. Dersleri nelerdir. Bunları araştır. Bu bölüm çok iyiymiş diye bölüm tercihi yapmamanı öneririm. Türkiye'de işini sevmeyerek yapan binlerce insan var. Onlardan biri olma.
  • Cevaplayan
   O zaman endüstri mühendisliği gibi toplama bir bölümden ziyade daha spesifik bir mühendislik bölümünü tercih etmeni öneririm. Yine de aklında bulunsun, üniversitelerin web sayfalarına girip derslere ve tanımlara bak bence.
  • Soran
   bunların hepsine ısınabilirim sadece birinin bana güzel bi yönlendirme yapması lazım
 • belaruslove94
  -1  
  Biyomedical tutuyosa oraya git boşta kalmassın. Buraya yazmamıssın ama
  • Cevaplayan
   Hayırlısı mennun kalırsın inşallah:)
  • Soran
   baktımda herkes memnun :) sağlık hiç düşünmem diyodum aklıma düşürdün hayırlısı :D
  • Cevaplayan
   Rica ederim:) Hayırlısı olsun kardeş:)
  • Soran
   araştırıyorum düşüncem bunu teşekkür ederm
  • Cevaplayan
   Ömür boyu çalışabilirsin:) Tercih senin
  • Soran
   biyomedikal tutuyo ... ama sağlık ta ne akdar çalışabilirim bunu bilmiyorum
 • exorcist29
  -1  
  makina mühendisliği yaz pişman olmazsın. hem senle meslektaş oluruz...
  • Cevaplayan
   9 eylül makina çok iyidir, gaziantep makina çok iyidir, kocaeli makina çok iyidir bunlarıda düşünebilirsin...
  • Soran
   üzgünüm tutmuyo daha düşük puanlı yerler tutuyo :S
  • Cevaplayan
   ben bitireli 4-5 yıl oldu. yıldız teknik mezunuyum... puanın tutuyorsa hiç kaçırma yaz bence...
  • Soran
   anladımm :S sen hangi üni de okuyosun peki eğitimi iyi mi
  • Cevaplayan
   mimar arkadaşımda oldukça fazladır ama ben makina mühendisliğini tavsiye ederim.
   ısıtma-havalandırma,imalat sanayi,enerji,otomotiv,tasarım,inşaat ve müteahitlik daha aklıma gelmeyen birçok seçenek var önünde. mimarlıkta oldukça güzel bir bölüm fakat iş alanı mühendisliğe göre daha kısıtlı...
  • Soran
   anladım aslında herkes mimarlık bir bayana yakışan en uygun meslek deyip duruyo ve bu ayrım hiç hoşuma gitmiyo :S ben sadece iş alanı çok olan bir bölüm istiyorum
  • Cevaplayan
   hayır canım asla öyle bişey olmaz erkeklerle de oldukça süper dostluklar kurabilirler. ayrıca biçok kişi bana asılır yazar falan gibi endişelerede kapılma makina fakültelerinde yazılı olmayan bir kural vardır kimse bölümde okuyan kız arkadaşına yazmaz. o yüzden biz sürekli mimarlığın kantinine giderdik... bence çok keyif alarak okuyabilirsin mak. mühendisliğinde...
  • Soran
   pekala bir soru daha sormak istiyorum ... ordaki kızlar ne bilim dışlanma ya da kendini kötü hissetme oluyo mu ? çok cahilce bir soru kusura bakma
  • Cevaplayan
   çok zor olan dersleri var geçip geçememek senin çalışmana bağlı ama bizim bölümü 7.5 yılda bitiren çok kişi var. şimdilik derslerin zorluğunu düşünme başladıktan sonra elbet bitiyor bir şekilde..
  • Soran
   pekala dersleri çok mu zor ... elbet her meslein bir zorluğu var ama
  • Cevaplayan
   kız sayısı çok az olduğu doğru. bizde 170 kontenjanın sadece 3 ü kızdı. ama iş imkanlarına bakarsan olcukça geniş hatta en geniş iş imkanlarına sahip meslek diyebilirim...
  • Soran
   yazağım ama herkes çok erkek var kız belki olmaz diyor .. benm için sorun yokta bu tepkiler biraz tuhafıma gitti
 • konyaGFB
  277  
  mekatronk muhendıslıgı iyi zaten az unıde var turkıyede puanıda tıpla aynı nerdeyse iş olanagıda cok ıyı bosta kalma gıbı bısey kesınlıkle olmaz
  • Mekatronik mühendisliği ÇEKYAT gibidir, Kapatıp otururken ne koltuk kadar rahat, ne de açıp yatınca yatak kadar konforludur.Yani ne yatmaya ne oturmaya uygundur. Uzmanlaştığın bir dal olmadığı için dünyada geçerliliği yoktur. Mekatronik de zamanının endüstri mühendisliği gibi ne yazık ki, ben iyiki gitmemişim, makineci olmuşum. Medyaya kanmayın, çok mekatronikciyle çalıştım ben! herşeyden biraz biraz bilmekle olmuyor, specific field, uzmanlık alanınız olmalı, mekatronik de bu olay yok!
  • Cevaplayan
   puanın veya sıralaman ne mf4
  • Soran
   buldum ama hala çok karasızım ben bilgisayr mezunuyum ve bilgisayar mğhendisliği büyük htimal tutmalayacak peşine endüstri mğhendisliği yazcam sonra ayzaacağım direk tututacak :S
  • Cevaplayan
   sen mekatronıgı bı arastır ıstersen ben elktrk elktrn muh okuyorum mekatronık gelse gıderdım cok ıyı bolum sen bosver burda solenenlerı arastır sadece
   internette her tarafta bulabılırsın mekatronık ıle ılgılı yazılar
  • Soran
   gıda vs diğerlerinden daha iyi bir bölüm mü
 

Kızlar Ne Diyor

 • Nevernever
  -1  
  Endustri <3
 • hayat5
  -1  
  bılgısayar
  ınsaat
 • manyakgüzel
  -1  
  cidden bu yazdıklarına ilgi duyuyor musun
 • melsss
  257  
  endüsri mühendisliği :))
 • DarkAnqeL
  246  
  bence hiçbiri mimar olmaya çalış parayı sayacak zaman bulamayabilirsin ama harcıcak zamanın olur :)
 • kedicik00
  21067  
  1.metalurji derim ben. matematik hocam çok ısrar etmişti yazmam için acayiip para var tahmin edemesin:)) şehirdışı istemediğim için yazmadım.ist için seneye tekrar girmem gerekti çekemem bida dedim.yoksa kesin yazardım.

  2.olarak gıda derim. çünkü iş olanakları artıyor artık her fabrikada vs yerde gıda müh. gerek.ve bayana da yakışır.

  3.biyosistem müh. derim buda geleceğin mesleklerinden olduğu için.

  4. artık bilg.-endstri falan çok mezunu var ve iş olanağı düşüyor ayrıca parası daha az. ( tanıdıklardan biliyorum) umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin :)
 • argonunkızıı
  244  
  inşaaat <3 :D
 • birincitekilşahıs
  -1  
  en iyisi bilgisayar..
  endüstride iş bulman cok zor onu sona yaz..
 • böceek_-92
  3609  
  endüstri muhendıslıgı derim ben. ama muhendıslıklerde bence okudugun üniversite önemlı Yıldız teknık İTÜ ODTÜ gıbı ıyı unıversıteler olmalı bence yanlıs mı dusunuyorum benım bıldıgım boyle :)
 • solosolosoooolo
  681  
  elektronik,endüstri,bilgisayar
 • rüyasultan
  -1  
  Endüstri Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği kadın için en uygunları.
  • Cevaplayan
   Etrafımda bir sürü örnekleri var gayet de rahat iş sahaları.
   Metalurji kadın için uygun değil...
   Ben olsam seçmezdim.
  • Soran
   peki neden desem ? burada makine metalurji ve biyomedikal ya da biyosistem dururken bunu seçtin
 • Salllaaa
  650  
  makine mühendisliği yaz , gemi seferlerine çık :)
  • Soran
   pöf saol :D bi meslekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk istiyorum :D
 • -Matesis-
  -1  
  Mekatronik daha kapsamlı zaten makina+elektronik+sistem hepsini kapsıyor..
  • Soran
   anladmm :S çok saol
  • Cevaplayan
   Sen iyice bir araştır tam da içeriğini bilmiyorum nerelerde çalışırlar...ama mekatronik falan olmaz bayana.benim akrabam elektronik mühendisi boschta o öyle derdi bana sakın seçme gece ikide bile çağırıyorlar bazen, birden yurtdışına gidebiliyorsun evlenince zorluk çekersin demişti.
  • Soran
   biyomedikalde tutuyo :S gıda ?bu aklıma çokça yatıyo
  • Cevaplayan
   Çünkü gecenin ikisinde bile fabrika seni çağırabilir.Evlendiğinde zorluk çekersin...Mühendislik olarak endüstri olabilir, biyomedikal olabilir , gıda olabilir...
  • Soran
   neden ? peki bu yazdıklarm arasında kıza uygun ne var desem :S
  • Cevaplayan
   kız için uygun değil onu da söylüyeyim.
  • Soran
   anladm .s
 
Ana Sayfa > Diğer Soruları > Hangi mühendislik daha iyi?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
90'larda çocuk olmak gibisi var mı?
mel_melDün sordu

80'lerde ocuk olmak isterdim

90'lar candır

Milenyum çocukları en iyisi bilgisayar falan off :)

Diğer Yazıları
 
●  Bir Vampir Hikayesi
Brenda
Hikayem dizi şeklinde olacak. Okurken keyif alacağınızı umuyorum :) Pilot Bölüm: Bedenim içimdeki iyi ve kötü savaşına dayanamıyor. Birkaç gün sonra öleceğimi gördüm. Ama galiba bugün öleceğim....
●  Sevgililer Günü
Ciwan
Sevgililer Günü 1500 yıllık geçmişi olan bir seremonidir. Romantik yönü 15. yüzyılda ortaya çıkmış, modern çağlarda 14 Şubat'ta kutlanmaya başlanmış, aşıkların ve sevgililerin birbirlerine olan...
Diğer Xperleri
  
hotdog
47376  
hotdog
Bekar, 30 yaşında
134 Soru - 7520 Cevap
Diğer Xper: 16292
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
67 Soru - 7015 Cevap
Diğer Xper: 15145
capkin_kuru_fasulye
46568  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
346 Soru - 10857 Cevap
Diğer Xper: 15087
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
15 Soru - 7131 Cevap
Diğer Xper: 13742

Xper Nedir? Xper Sıralaması