İslama göre cinsellik

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Cinsellik

Benim sorum şu islama göre yaşanan cinsellik tatmin eder mi ? Bildiğiniz gibi dinimizde anal dediğimiz ilişki haram, oral da uygun değil . Geriye bir tek seçenek kalıyo zaten. Şimdi gelip burda işi bilirsen tatmin edersin falan diyenler olacaktır. İlk ilişkiyi evlenince yaşayacam dolayısıyla tecrübelerimi evlilikte edinecem . İyi bir onsevişme ardından ilişki olması gerekiyo. Ben her türlü tatmin olurum ama karım da öyle olacak mı ? bir de karıma mastürbasyon yapmam veya onun bana yapması uygunmudur? nette araştırdım ama bulamadım


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 496056
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
9
Kızlardan  
2
 

Kızlar Ne Diyor

 • xkhats
  10688  
  • Cevaplayan
   Oku link
  • masturbasyon yap sen uygundur anal hariç ne istersen yap
  • Cevaplayan
   Sorunu açman sakıncalıysa bana mesaj atar mısın?
  • Soran
   Sen aşmışsın biz kim seni anlamak kim .Düzgün bir cevap verip yoluna bakabilirdin .Bilmiyorsan da bazen susmak lazım
  • Cevaplayan
   Her şey en iyi cevap için.. Anal malum yasak, onun dışında şekil ve içerik olarak bir sınırlama kesinlikle yok. Benim algıladığımı sen kesinlikle anlamazsın. Oku da insanlar neden kitap yazma ihtiyacı hissetmişler bir öğren.
  • Soran
   Burda sorulan soruların çoğunun cevabı internette sayfalarca yazıyo. o zaman herkes beleşçi
  • Cevaplayan
   Beleşçiliğin.
  • Soran
   Bilinçliysen sen anlat dinleyelim . Hayır seni rahatsız eden ne onu da bir söyle
  • Cevaplayan
   Sana şu an iyi sayıyorum.. Bilinçsizsin. Bu kadar üşengeç biri ne evlensin ne biriyle cinsellik yaşasın. Sorumluluk alamayacaksan bulaşma.
  • Soran
   Kitap iyi güzel de alıp okumaya üşendiğim için burada sordum . Belki okuyan iyi bilen biri vardır
  • Cevaplayan
   Sınavda cevapları da geçiyim?
  • Soran
   okuduysan bir özet geçiver
 • mathesis
  -1  
  İslam'da bu konular hakkında kesin bir açıklama yoktur. ( Anal haricinde. ) Kimisi doğru kabul etmiyor hijyen açısından ama bana göre olabilecek şeyler.
  • Cevaplayan
   Tatmin etme olayı oral açısından olmalı bana göre.
  • Soran
   soruya gelecek olursak ?
 

Erkekler Ne Diyor

 • egzantirik
  -1  
  Kardeşim helal dairesi oldukça geniştir. harama kaçmadığın sürece her türlü fantaziyi ve pozisyonu deneyebilirsiniz. bu kitabı öneriyorum sana:
  Ünzile Girişgin - SAKıN OKUMAYıN! CıSS isimli kitabını okumanı tavsye ederim.
 • sofriend
  763  
  Oral 1 şartı var , ona dikkat ettiğinde serbest kardeşim , analı da yapmayı ver o kadar önemliyse senin için. Eleştirip değiştirme şansımız yok emir net , açık ve ortada, zevk senin , hesap senin.
 • mamuli
  7537  
  islamıyet sapkınlığın önlüyor hem oral.anal hastalıklara yol açar tehlikeye ihtimal bile vermez islam ondan
 •  
  Yok  
  çoğu alime göre birbirine masturbasyon yapmak da eşler için uygun görülmez.ki bazı alimler bekarken bile tecavüze gitmiyorsa zinaya gitmiyorsa olay kendini tatmin etmeyi de uygun görmez .buna göre eşede yapmazlar.kimine göre de tohumun boşa gidiyor zayi edersin mantığı var :) ben şahsen eşimle oral da anal da yaparım.zina yapmam ama zevk aldığım herşeyi eşim de kabul ederse yaparım.günahını da çekerim.
  • Cevaplayan
   zamanında bende çok düşündüğüm için.adab-ı muaşeret vs konularında da böyle geçer.ama madem bu dalga bizde var ben kullanırım benim tercihim bu :) kimi de din de yasak der yakınından geçmez.ama ben eşimle herşeyi yaşamak isterim.bu da benim tercihim.alim diye ortalıkta dolaşanlardan,dindar geçinenlerden değil de,fıkıh kısmını bilenlerden eski alimlrden bakmak gerek.alimim diye karı koynundan çıkmayıp nerdeyse eşini öpme diyecek alimler var mazallahh :)
  • Soran
   Aslında doğru söylüyosun çok zorda kalmadıkça masturbasyon bile uygun değil ama nerde bizde o takva . çok karışık işler keşke sormasaydım kafam daha çok karıştı :D
 • builder
  5765  
  arkadaşım güzel birkonu açmışsın.

  dinimizde kuranın genel tariflerde peygamberimiz de detaylarla izah etmiştir. bir kısmı da itikat edilecek imamı azam hz. ebu hanife dir.

  dinin temel aldığı en önemli şey insan sağlığı. sağlığı tehdit eden şeyler haramdır. peki nasıl olmalı

  --normal önden ilişki olmalı anal ilişki haram (o bir sindirim sistemi organı diğeri cinsel organ)
  --önden olmak kaydı ile her türlü pozisyon serbest. altta, üstte, ayakta, yan... peygamberimiz bu konuda vücut yapınıza uygun olanı, en mutlu olacağınız şekli ve eşinizin rızasını alarak seçim yapın demiş
  --öpüşmek yalaşmak olmalı. peygamberimizin bir çok hadisinden bakarasak. "kadınınıza direk dalmayın hayvanlar gibi ilişkiye girmeyin öpün sevin koklayın" demiş. "kadınınızın tükmüğü ve teri temizdir" demiş.
  --hz. hanefi " banyo yapıp temizlendikten sonra oral yapılabileceğin"i söylemiş
  --adet dönemi için peygamberimiz "üzerine bez örtün istediğiniz gibi sevişin, elle okşayabilir , üstten sürtünebilir her türlü sevişebilirsiniz. ama içine girmeyin" demiş.
  --eşlerin birbirine mastürbasyon yapmasında sakınca yoktur. sadece makata ellenmeyeck. normal genital organlara ygulanacak


  kısacası her türlü sevişme yapılabilir. dikkat edilecek olan temiz olmak ve sağlıklı olanı tercih etmek. en önemlisi de karşılıklı rıza olmalı. zorla olmamalı. cinselliğin eşit hak olduğu ve her iki eş de bu hakkı korumak zorunda olduğu bilinmeli
  • Soran
   Sağ ol aydınlatıcı bir cevap oldu
 • -EfSanENicK-
  -1  
  cübbeliden dinle
 • PowerFull
  6299  
  benim bildiğim anal yasaktır diğerleri için bişey duymadım ve bilmiyorum
 • Gupguru
  4210  
  Anal hariç saydığın diğer kısımlarda kesinlikle yasak yoktur. Yalnızca şöyle bir ibare vardır. Kişinin kendi cinsel organına bile bakması çok uygun değildir. Dolayısıyla eşinin de cinsel organını direkt olarak görmesi uygun olmayacağından oral seks de pek uygun değildir fakat bu haram değildir. Yani dinin takva boyutudur. Yaparsan günaha girersin diye bir kuralda yok. Eşinizle bir birinizin hoşuna gidecek herşeyi yapmak serbesttir Anal hariç.

  Helal haram ile takva üzere yaşamak çok farklı noktalardır. Bizim milletimiz bunları birbirine çok karıştımaktadır. Örneğin; Sağ elle su içmek yemek yemek sünnettir dolayısıyla sevaptır. Sol elle yapınca da günahtır derler ama aslında günah değildir. İstediğin elle yapabilirsin.
  • Cevaplayan
   İslam'da Helal ile Haram gece ile gündüz arasındaki fark kadar kesin çizgilerle ayrılmıştır. Haram olmayan haram diyen dinden çıkar. Yoruma açık bir konu değildir değerli kardeşim. İslam'da her şey kesin bir çizgi ile belirtilmiştir. O zaatların söyledikleri TAKVA üzere yaşamak için daha hayırlıdır ancak.
  • kardeşim bilgiler için sağol ekleme yapayım son dediklerine.kimi z?tlar sünneti terketmek de haramdır demişlerdir.sünnetler bildiğimiz gibi farz değildir.ama sünneti terketmiş olacağın için sol elle haram denir.dediklerine katılıyorum ama genelde haram olarak yorumlanma sebebi sünneti terk etmektir.
  • Cevaplayan
   Birşey değil. Umarım aydınlatıcı olmuştur.
  • Soran
   teşekkür ederim cevap için
 • recebinidnek
  2781  
  İslamiyette oral seks ile ilgili bir madde bulamadım ve bulunmadığı belirtiliyordu. Dokunmaktan bir şey olmaz bence, elinizle muamelede sıkıntı olacağını sanmıyorum. Valla günah da olsa yaparım karıma. Ne lan nikahımıza aldık daha napak, elimi dilimi süremiceksem ne anlamı kaldı. Ebesini bile kovalarım valla. Ama analı o istemedikçe yapmam, hatta yapmamasını sağlamaya çalışırım. Ama illa anal da isterse yaparım ben. Normalde anal seks, dinimizde de uygun değil, tıbben de.
  • Cevaplayan
   Ama cinsel açıdan daha iyi. Kötü olsa o da eklenirdi diye düşünüyorum. Yine de düşüncenizi etkilemek istemem. Öteki tarafta bundan dolayı yakmasınlar beni. Ama ben yaparım arkadaş banane. :)
  • Soran
   Oral ile ilgili kesin bir bilgi yok ama ben de zaten uygun olmadığını yazdım . Yani okuduğum bildiğim kadarıyla oral haram değil ama yapılmaması daha iyi
 
Ana Sayfa > Cinsellik Soruları > İslama göre cinsellik
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Yeni KS'ye hazır mısın ?
Sonata17 saat önce sordu

Icerik gitsin yeni tasarim

Icerik gitmesin yeni tasarım

Icerik gitsin eski tasarim

Oldugu gibi kalsin

Cinsellik Yazıları
 
●  Evlilik Hayatı ve Evlilikte Cinsel Yaşam
Kayserili
Ne tür bir evlilik yaptınız bilmiyorum. Benimki kesinlikle bir aşk evliliğiydi. Hayatımın seksini kocamla yaşadım. Belki bu yüzden defalarca aşık oldum ona. Hızlı bir kararla, başımız bulutlarda...
●  Cinsellik Çok mu Abartılıyor?
PashaM
Cinselliğin ülkemizde çok abartıldığını ve hak etmediği bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Bunun temel sebebinin de çocuklarımızı yanlış büyütmemiz ve gereken eğitimi vermememiz. Kendi gözlemlerime...