Kadınlarda orgazm kaç çeşittir ?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Cinsellik

Kadınlar kaç farklı orgazm olurlar? Ne tür olur? Ne kadar gelir? Erkekler gibi olurlar mı? Kadınlardan bilgi almak istiyorum.


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 2405
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
2
Kızlardan  
5
 

Erkekler Ne Diyor

 • TheAnswerer
  965  
  Klitoral orgazm, vajinanın dışındaki klitoris adlı bir yapının tetiklenmesi sonucu ulaşılan orgazmdır.

  Bu yapı, dış dudakların yularıda birleştiği noktadaki bezelye boyutunda bir çıkıntı olarak karşımıza çıkar. Bu yapının iki uzantısı, iki taraftan vajinal dudakların içinden geçtiği için normal cinsel ilişki sırsaında da penisin hareketi klitorisi tetikler.

  Genellikle sürtünme ve titreşime suyarlı olan klitoris, yeterince uyarıldığı zaman güçlü ve vajinadan başlayıp tüm vücuda yayılan bir orgazma sebep olur

  Erkek penisinin ucu ile kadınların klitorisi yapı bakımından neredeyse aynı oldukları için, bir erkeğin orgazmıyla klitoral orgazm birbirlerine çok yakındır.

  ---------------------------------------------

  Vajinal orgazm, vajinanın içerisinde, üst tarata yaklaşık 6-7 cm derindeki "G noktası" (bulucusu Gräfenberg'in anısına) adlı bir noktanın tetiklenmesi sonucu meydana gelir.

  Bu noktayı normal zamanlarda bulmak neredeyse imkansızdır. Sadece kadın cinsel açıdan tahrik olduğu ve belli bir miktar zevk aldığı zaman içi sıvıyla dolan küçük bir şişlik şeklinde ortaya çıkar. Bu durumdayken elle hissedilebilir ve etrafındaki vajinal duvarlara göre biraz daha pürüzlüdür.

  Bu nokta, güçlü ve hızlı basınç değişikliklerinden etkilenir. Dolayısıyla penisin tam bu noktaya çarparak ileri geri hızlı hareket etmesi VEYA parmaklar aracılığıyla yapılan hızlı ve güçlü pompalama hareketi tetikler.

  Bu nokta yterince uyarıldığı zaman kadın idrarının geldiği yanılsamasına kapılır ve tuvalete gitme ihtiyacı hisseder. Burada asıl olan, G noktasının içine dolan vajinal sıvıların vajinadan dışarı bırakılmasına çok az zaman kaldığıdır.

  Bu noktadan yaklaşık 1 dakika kadar sonra vajinal orgazm gerçekleşir. Eğer kadın idrar olarak tahmin ettiği şeyi tutmaya çalışır ve kendini rahat bırakmazsa, bu orgazmı daha küçük çapta ve güçsüz şekilde yaşar. Bu noktada erkeğin kadını desteklemesi ve kendisini SERBEST bırakmasını söylemesi gerkemektedir.

  Kadın kendini serbest bıraktığı raktirde hem orgazm çok daha güçlü olacaktır, hem de vajinadan dışarı belli bir miktarda sıvı "fırlatılacaktır". Önemli iki not, bu sıvının yarım metre kadar uzağa bırakılabileceği ve erkek boşalmasına kıyasla yaklaşık 5-10 kata kadar daha fazla sıvı çıkabileceğidir. Bu yüzden yakınlarda havlu bulundurulması tavsiye edilir.

  Bu tür orgazmların daha güçlü olduğu ve birden fazla kere üst üste yaşanması daha kolay olduğu üzerine yorumlar var. (Soğruluğu tartışılabilir.)

  -------------------------------

  Ayrıca, her iki orgazmın sonucunda da yaşanan duygu boşalımını dengelemek için bazen beyin oksitosin adlı bir "bağımlılık hormonu" salgılayabilmektedir. Bu da kişinin geçici süreliğine sevgilisine daha bağlı (hatta daha "bağımlı") hissetmesine neden olabilmektedir. Oksitosin salgılanması üzerine yapılan bu araştırmanın doğruluğu henüz bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

  Umarım bu sana yardımcı olur. (Biraz uzun oldu ama...)
 • karanfil1
  467  
  Canım önce psikolojik olarak hazır olman lazım bol miktarda kayganlaştırıcı krem kullanmanız ve partneriniz anal bölgede parmak hareketleriyle hazırlamalı ve yavaş yavaş penisi içeri almalı daha sonra git gel hareketleriyle hızlandırması gerekir
 

Kızlar Ne Diyor

 • sweetluna
  177  
  Erkekler gibi olurlar mı demişsin, demek ki erkekleri daha iyi tanıyosun, yalnızken biraz çalış, sormana gerek yok...
 • kadinbu
  -1  
  1. Vajina orgazmı.
  2. Klitoris orgazmı.
  3. Anal orgazm.
  4. Özel orgazm.

  4.maddeyi açıklayayım: Her kadının (ayrıca) kendine özgü orgazm yetisi vardır. Bunların çeşidi dünyadaki kadın sayısı kadardır. x kadını milyar dolarlık banknotu gördüğü anda orgazm olur, y kadını BDSM ile orgazm olur, z kadını orgazm olmak için illa ki grup seks yapmalıdır vb.(x,y,z harfleri izafidir).
  • ilk üçü anladımda 4. özel orgazm nasıl oluyor onu anlamadım kaçırdıgım birşeymi var acaba yawww
 • nocciola
  216  
  3 çeşit diye biliyorum ben hepsi birbirinden farklı. kilitoral orgazm aynı erkek orgazmı gibidir. aynı erkekler gibi uyumak istersin, tekrar birleşme süren uzundur vs. diğerleri farklıdır.
 • basakk
  5290  
  bazılarında erkekler gibi olduğunu duymuştum
 • pitirpitir
  -1  
  vaginal ve klitoral orgazm...Anal olarak orgazm yaşanıyorsa hangi sınıfa dahil olduğunu bilmiyorum. Ne kadar gelir derken neyi kastediyorsun anlamadım... Erkekler gibi olurlar mı kısmını da ben cevaplayamam çünkü erkek değilim.
 
Ana Sayfa > Cinsellik Soruları > Kadınlarda orgazm kaç çeşittir ?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Yeni KS'ye hazır mısın ?
SonataDün sordu

Icerik gitsin yeni tasarim

Icerik gitmesin yeni tasarım

Icerik gitsin eski tasarim

Oldugu gibi kalsin

Cinsellik Yazıları
 
●  Evlilik Hayatı ve Evlilikte Cinsel Yaşam
Kayserili
Ne tür bir evlilik yaptınız bilmiyorum. Benimki kesinlikle bir aşk evliliğiydi. Hayatımın seksini kocamla yaşadım. Belki bu yüzden defalarca aşık oldum ona. Hızlı bir kararla, başımız bulutlarda...
●  Erkekler Bekarete Neden Önem Veriyor?
Bugra
Şunu diyebilirim ki, erkekler 'ruhsal bekâret!' arayışından ziyade 'bedensel bekaret!' arayışı içindedir. Erkeklerin çoğu evlenecekleri kızda 'ruhsal bekareti' değil, 'bedensel bekareti' arıyor. Yani...