RealGuiding

Orucum bozulmuş mudur, yoksa boy abdesti alıp oruca devam edeyim mi?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
RealGuiding(Yaş:30-35)
    Kategori: Cinsellik

Sevgili site sakinleri, dini bütün kardeşlerim, dinle alakalı olmayanlar bu soruya hiç bulaşmasınlar. Tartışma yaratarak, milletin huzurunu bozmaya kimse kalkışmasın.. Dini bütün kardeşlerim de dinle alakası olmayanları uzaktan tahrik ederek onların kendilerine saldırmasını meşrulaştırmasınlar.. Siz dinle alakadar olmayan kardeşlerimiz de tahriklere uyup kavga çıkarmayın..

link

Okuyunuz..
Ey cemaat-i müslim, ey site sakinleri, şimdi size şunları sormak istiyorum,

1) Benim gördüğüm bu rüya ne anlam taşır.?
2) Ben şimdi rüyada cinsel ilişkiye girip boşaldığım için gusül abdest almam gerekir mi.?
3) Gusül abdest alıp orucuma devam etmeli miyim ?
4) Rüyamda boşaldığım için, orucum bozuldu mu, bozulmuş ise yerine kaç gün tutmam gerekir.?
5) Vaginama giren çıkan hiçbir şey olmadığına göre boy abtesti almasam olmaz mı?

Şimdi bu soruları içinizde en dini bütün olanlar yanıtlasın ki, ben de doğruları öğreneyim.. Şurda alt tarafı bi’ rüya gördük.. Kimsenin tavuğuna horuzuna da kışt demedik yani.. Olsa olsa, şurada rüyayı anlatırken bazı abazanlar azıp da hallenme durumuna girenler olmuştur.. Sizleri de günaha sokmuş isek abazan kardeşlerim.. Kusura bakmayın günahlarınızın bir kısmını bana verebilirsiniz..


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 19472
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
17
Kızlardan  
7
 

En İyi Cevap

kurufasulyepilav
319  
Orucu bozan seyler bellidir. Yemek, icmek ve oruc suresince cinsel iliskide bulunmak. Bunun haricinde, oruc istem disi (rahatsizlanmak, ilac almayi gerektiren haller vs) ve kendi kendine tatminde bulunmakla kaza gerektirir sekilde bozulur.

1) Ruyani okumadim, bu yuzden anlami uzerinde olmayan ruya yorumlama yetenegimi konusturamayacagim.
2)Evet eger bosalmis olduguna eminsen, gusul abdesti alman gerekir.
3)Gusul abdestini alip orucuna devam edebilirsin.
4)Yukaridaki cevaplardan anlasilacagi uzere, ruyanda olup bitenden sorumlu olmadigin icin orucun bozulmadi, dolayisiyla kaza da gerektirmiyor.
5) Vaginaya birsey girip cikmasi degil, bosalmis olman gerektiriyor gusul abdestini. Ancak sadece vajinani kayganlastiran sivi ise gelen, gusul abdesti alman gerekmez. Sadece sividan emin ol.
Iyi Ramazanlar.
 • Soran
  Yav, sen okumuş olsaydın o rüyamı, sana o yetenek de bahşedilecekti.. O zekten mahrum kaldın işte şimdi..
  Sen diyorsun sıvıdan emin ol.. Ama, sıvıdan nasıl emin olayım ki, sanki erkeklerin boşalmasındaki gibi meni mi geliyor bizden de emin ol diyorsun.. Ama, şu var rüyamda yaşadıklarımdan o an boşalma hissettim.. Bence boşalma hissettiğim için gusül abdetst almam icabedet sanırım.. İçine girme olayı da, rüyada da olsa gerçekleşmiş olduğuna göre, demek ki şart oldu gusül..
  Neyse çok sağol..

Erkekler Ne Diyor

 • Alptekin
  1334  
  rüya istem dışı gerçekleştiği için oruca bişi olmaz,ama gusül abdesti alman gerekir
 • vonmoris
  -1  
  ya aslında bide sabahları rüyada cinsel ilişkiye girip çok erken saatte işe gidip banyo zamanı olmayan kişiler akşam işten geldiyi gibi banyo yapsa nasıl olur realguiding bu onu hakkında yorum yaparsan çok sevinirim gelelim senin rüyana sen zaten gerekeni çok iyi biliyosun takip ediyorum seni yazılarından bilgilisin orucun inş kabul olur inş
  • Cevaplayan
   tövbe ettim zaten
  • Soran
   Bak ben hiç kimsenin benim sözlerim nedeniyle ne maddi bir zarar görmesini isterim ne de benim söylediklerim yüzünden gidip bir günah işlemesini.. Hiç kimseyi yönlendirmek istemem.. Tamam mı:?

   Ben kendi isteğimle bir günah işlyebilirim, hatta cehenneme gitmeyi dahi göze alabilirim ama diğer konuda asla bir başkasının zara görmesini istemem..

   Dediğimin ne anlama geldiğini anlamışsındır.. Eğer bir günah işlemişsen.. Bunun için tövbe kapısı her zaman açıktır.. Yeter ki kul hakkı yeme..
  • Cevaplayan
   real guiding peki evlilik dışı sevgiliyle birlikte olma günahmıdır escortlarla birlikte olmak zina oluyor sevgiliyle birlikte olmakta günah o zaman dimi
  • Cevaplayan
   teşekkür cevapldıhın için
  • Soran
   Sorduğun şey, rüyada cinsel ilişkiye girip de boşalma hali sanırım.. Bak burada dikkat edeceğin husus, gusül abtesti alabilecek durumda iken ve zamanın da buna elverişli iken almadan çıkarsan yapacağın eylemlerden ve geçireceğin zaman için günah kazanırsın.. Ancak, buna zamanın olmadığı için akşam gelince gusül abtesti alırsa, bu taktirde günaha girmemiş olur fakat, üzerinde bir negatif enerji olacağından işleri pek iyi gitmeyeceği söylenir.
   Takip ettiğin ve hakkımdaki sözlerin için teşekkürler
 •  
  Yok  
  bence bot abdesti gerekli oruç zedelenmemiştir
 • oktay00145
  1525  
  sahurdan önce gördüysen gusül almadan tutamazsın zaten sonra gördüysen orucuna zarar gelmez devam edersin ilişki fiziki olarak olmasada vücud en düzeyde yaşıyor rüyada önce veya sonraysa dedigim gibi hareket et
 • sevimlier011
  734  
  SLM SORUNU OKUDUM.YANITINI BANA DA YOLLARSAN SEVİNİRİMM.
  • Soran
   Soruyu boşuna mı sordum.? Siz yanıt verirsiniz diye beklerken, sen de kalkmışsın yanıtı bana da yolla diyorsun.. Niyekine..? Sen de mi rüya gördün.? Kimi gördün rüyanda kimi.? Sakın, Seni gördüm deme kafanı patlatırım bak..

   Yok yok merak etme rüyanda boşalsan ve cünüp olsan bile orucun sakatlanmıyormuş, tamam mı:!? Yalnızca, cünüplükten kurtulmak için gusül abdesti alman gerek.. Bu kadar yani.. Ben de boşuna evham yapıp korkmuşum.. :)
 • RaFSaN
  3146  
  sizin bu rüyayı benze bir olay bende yaşamışştım. Sahurda yemek yedim ve yattım. Rüya gördüm ve boşalmışım. Hocaya sormuştum. Orucum bozulmuyormuş. Çünkü istem dışı br hareket oldğu için senin bir günahın yokmuş. Ama abdest almak gerekliymiş.
 • Borakvrak
  581  
  Rüya bilinçaltıyla oluşan bişey siteyi fazla takip ettiginden olabilirmi acaba orucun bozuldunu biliyorum ben
 • alex1907
  -1  
  rüyalar insanların istemleri dışında gelişen şeylerdir niyet ederek rüyaya dalamassın isteyerek göremessin yani işin özü şudur rüyanda boşlamışsan kalktığında ilk yapman gereken şey gusul abdesti almaktır daha sonrada niteyliysen niyetini asla bozmadan orucunu tutmaktır yani arkadaşım orucun bozulmaz merak etme...
 • Ze_Oroco_
  -1  
  Korkuyorum !

  ... Bu soruya cevap yazdığım da orucum bozulur mu ? :)
  • Soran
   Besmeleyi yalnız başına çekmek olmaz.. Euzü besmele çekeceksin böyle durumlarda.. :)
  • Cevaplayan
   ... Bismillah :)
  • Soran
   Yok yok soruya cevap yazmakla bozulmuyor.. Ama gördüğüm rüyayı tabir etmeye kalkarsan bozulabilir.. Bak demedi deme, okurken dikkatli ol.. :)
 •  
  Yok  
  rüyanda abdest al bence
  • Soran
   Sen hiç rüya görmez misin..? Yani böyle komplike rüyalar..?
  • Cevaplayan
   ne komplike rüyaymış kardeşim :)
  • Soran
   :)) ha bak onu anlatmayı unutmuşum.. Rüyamda almıştım boy abtesti.. :D
 • dark_blues
  -1  
  rüyada bozulan boy abdesti orucu bozmaz, iftar vaktine kadar o şekilde kal ve boy abdesti alma burnuna çekeceğin sular genizden aşağıya inecek işte asıl ozaman orucun bozulacak, iftarı bekle orucunu aç ondan sonra boy abdestini alırsın ...
  • namaz abdesti ile boy abdesti aynı değildir namaz abdesti aldığında burun direğini sızlatacak kadar su çekmiyorsun burnuna sonuçta
  • namaz abdestinde de boy abdesitinde de alınan abdest aynıdır boy abdestide namaz abdestide orucu bozmaz arkadaşlar
  • Soran
   Sakin olun beyler.. Herkes nasıl inanıyorsa öyle yapar.. Burada tam da iftara kısa bir süre kala bir birinizin kalbini kırmanız doğru mu.?
  • Cevaplayan
   alakası yoksa yazma o zaman diyanet işleri başkanı.
  • Cevaplayan
   namaz abdestinde burun içi temizliği kadar çekilir, boy abdestinde ise su genize gidecek şekilde kuvvetle çekilir aralarındaki fark budur namaz abdesti ile boy abdestinin.
  • Soran
   Pardon ama, boy abtesti alırken buruna çekilen su orucu bozar dedin.. Peki, normal abtest alırken buruna çekilen su aynı etkiyi yapmaz mı.. Kafa karışıklığına yol açtın tam kafamın da dumanlı zamanında..
 •  
  Yok  
  rüyada cinsel ilişki boşalmak, kadın erkek için orucu bozmaz. kazada gerekmez. sadece gusul abdesti al ve orucuna devam et.
  • Soran
   Teşekkürler.. +1 :)
 • kaplan65
  -1  
  orucun bozulmadı tabiki neden bozulsun ki inanmıyorsan ilmihalden orucu bozan ve bozmayan halleri okuyabilirsin
 •  
  Yok  
  şahsen zerre kadar samimiyetine inanmıyorum.

  yok yanılıyorsam, eğer haklıysan;
  sabah ilk iş gusul abdesti alman yeterli. orucuna da kaldığın yerden devam edebilirsin. hiç bir kazası yada ekstrası yok.

  eğer yanılmıyorsam sadece üç nokta derim...
  orucun sahibi senle muhattap olsun.
  • Soran
   Kusura bakma sana daha fazla cevap vermeyeceğim.. Çünkü, sen beni tanıyorsun ama ben seni tanımıyorum.. Kimsenin mukaddesatına da dil uzatmam çünkü ben de aynı mukaddesata inanan biriyim.. Bana eksi verilmiş değil orada bahsettiğim sana eksi verenden bahsediyorum.. Sen orayı yanlış anladın sanırım..
  • Cevaplayan
   real.
   28 yasında kocaman insansın. kullandığın kelimeler birilerinin mukaddesatını rahatsız ettiğinin farkında olmaman imkansız..
   amacın ne senin? asıl vermek istediğin mesaj ne? tüm yazdıkların ve cevaplara verdiğin yorumlar insanların kafasında seni tek bir konuma koyuyor. sen söyle; cevabı tek satır olan bir soruyla aslında sayfalarca neyi anlatmaya çalışıyorsun.
   sana eksi veren kişi benim fikrime katılmadığından vermiştir. senin şahsına sarfettiğim ifademe üzülmemiştir. inan
  • Soran
   Şahsen ben de buraya ne samimiyet testi için, ne de inanç testi için geldim.. İsteyen inanır, isteyen inanmaz..

   Buna rağmen, verdiğin cevap için çok teşekkürler.. :)
   Eksi veren kişiye de şunu demek istiyorum.. Yav kardeşim bu cevabı size mi verdi de eksiliyorsun.. Bana "samimiyetine inanmıyorum" dediği halde inadına +1 puan verdim.. Şu millete ne oluyor böyle anlamadım..
 • uzakyerlerde
  12633  
  keşke sadece sorunu sorsaydın
  • Cevaplayan
   sizin ne düşündüğünüz beni hiç ilgilendirmez benim nasıl düşündüğüm sizi hiç ilgilendirmez ben her fikri yerebilirim sizde benim fikirlerimi yerebilirsiniz bu kimseyi rencide etmemelii yoksa size bunu sor bunu sorma diyemem muhafazakar bir insan olmanız sizi ilgilendirir beni ilgilendirmez üstelik neyi muhafaza ettiğiniz apayrı bir tartışma konusudur
  • Soran
   Yok yok keşke bu kadarla bitmez.. Aslında bana daha önceden söylemeliydin.. ŞU konuları sor, bu konulara sakın dokunma, diye..

   O linki bulunduğu yerde tamamını yayınlayacaktım ama karakter sayısı fazla geldi.. Yoksa o rüyayı sorunun içinde okuyacaktın..
 •  
  Yok  
  Real öncelikle orucunu bozacak herhangi bir durum gelişmemiş.
  Rüya görmüş olman orucun bozulması anlamına gelmez.Gusül gerektirir.

  Neden olduğunuda sana açıklayayım
  Allah 3 kişiden sorumluluğu kaldırmıştır
  1-Akıl baliğ oluncaya kadar çocuktan
  2-Akli dengesi olmayanlardan
  3- Uyanıncaya kadar uyuyan kişiden

  Sende uyuyor olduğundan dolayı bu oruç bozacak bir durum değildir.Gusül alıp devam edebilirsin.Gusül şart ama kazadır kefarettir bunlar gerekmez.
  Allahın rahmeti herşeyi örter. Orucun kabul olsun
  • Cevaplayan
   Rica ederim kötü yorumlara aldırma.İslam güzeldir kolaylık ve hoşgörü dinidir.
   Allah kabul etsin şimdiden hayırlı iftarlar real
  • Soran
   Sevgili arkadaşım hiç bir etki altında kalmadan gayet nazik bir biçimde sorulara cevap vermişsin.. Bu nezaketinden dolayı seni kutluyorum arkadaşım.. Çok teşekkür ediyorum verdiğin cavaplar için..

   Umarım ve dilerim Allah hepimizin orucunu kabul eder.. :)
 • antalyali_emin63
  85  
  güsül al orucuna devam et soonra bi günde kaza oruc tut
 

Kızlar Ne Diyor

 • Pink-
  -1  
  Canım sen yıne guslünü al ama oruc bozulmaz rüyada
  gördüğün bir şey için için rahat olsun :))))))
  • Soran
   Ballı lokmam, arefe şerefe çok çok güzel bir şey.. Ama, benim bu bayram çifte bayramım var.. Bayram sonrası düğün ve gerdek var şekerim..
  • Cevaplayan
   ramazan dolayısıyla ,şu kirlenme kısmını askıya alıyorum sen bır bayramda hatırlat bana :)))
   arefe şerefe yapalım ahaha
  • Soran
   Ahhh canımmmm kıyamam sana.. Şuna baksana yav, ne kadar masumca, görmemişim diyor.. :))

   Kız doğru mu söylüyorsun.? Götürür müsün hamama.? Biliyor musun ben hiç öyle göbektaşlı hamama gitmedim.. Pek bi cahilim o konuda.. Nasıl iyi oluyor mu, göbektaşında yıkanmak.. Yıka beni bebeğim, yum beni yum, pür-ü pak eyle beni, sonra da istersen yine kirlet.. hahahaha
  • Cevaplayan
   yavrucum görmemısım :)) ben senı hamama götürürüm göbek tasında bizzat yıkarım sorun değil ahahaha
  • Soran
   Ayyy içimi ne kadar rahatlattın bilemezsin, pamuk helvam..! Ben beş gündür senin cevabını beklerken cünüp cünüp gezdim durdum.. Ne cevap vermedin kız beş gündür.. Ben bu beşgünlük cünüplüğün acısını senden çıkarmasını bilirim.. hoo ho ho ho..
 • burcummm
  -1  
  kuranı birkaç kez hatim etmiş ve tarikatlara dini sohbetlere girmış ve bilmedgm sure olmayan biri olarak diyecegm şudur..boy abdesti alıp orucunu tamamlaman gerekir.orucun bozulmadı...örnegn gùn icınde orucken adet gören kızda orucunu bozmaz.aksam iftarını yapar..
 •  
  Yok  
  rüyanıda üşenmemiş yazmışsın amacın ne anlamadım doğrusu direk soru sorabilirdin canım :S
  • Soran
   Şevkle yazdığımı söylemedim ama, sen beni yazarken görmüş gibi şevkle yazdığımı söylüyorsun.. Neyse sağlık olsun sen rüyamı beğenmesen de, görülmüş bitmiş bir rüya artık.. :P
  • Cevaplayan
   üşenmediğin belli canım nasıl şevkle yazdığın falan :)
  • Soran
   Üşenmek..! Neden üşeneyim..? İki satır yazı yazmaya da üşenilir miymiş.?
 •  
  Yok  
  Gusul alip devam et orucuna. Böyle bi rüya görmenin sebebi de sevgilinle yaşadıklarını sitede paylaşman
  • Soran
   Sağol canım..
  • Cevaplayan
   1) Benim gördüğüm bu rüya ne anlam taşır.? Dediğim anlamı taşır.
  • Soran
   Yav güzelim sen benim sormadıklarıma da cevap veriyorsun.. Bunu neden yapıyorsun ki..? Sorduklarıma ver yeter.. Verdiğin cevap için çok teşekkürler.. Ancak, ben gördüğüm rüyanın sebebini aramıyorum..
 • mad_girl
  15348  
  Gusül abdesti alman gerekir ama orucun bozulmaz çünkü rüya bilinçaltı olayıdır kendi isteğin ile olan bir durum değil .
  Vaginama giren çıkan hiçbir şey olmadığına göre boy abtesti almasam olmaz mı.? sormuşsun boşalma cünüp olmaya girer onun için de temizlenmek boy abdesti ile olur .
  • Soran
   Yani birazcık beyin kırıntısı olanların bile anlayabileceği şekilde açıkça anlatma buna denir.. Çok teşekkürler şekerim.. :))
 •  
  Yok  
  devam edebılırsın ama bır gun kaza tutacaksn sanırım
  • Soran
   Pardon ama hem oruca devam ediyorsam, neyin kazasını tutmam gerekiyor.. Bi' yanlışın olmasın..?
 • pekkomik
  24264  
  3 günde fenalık getirdiler hakikaten, ilk isyan kimden gelecek diye bekliyordum ben de:D
  • Soran
   Fakat iyi cevaplar da var beklediğimden farklı olarak.. :)) Tabii ki, rüyaya tepki bekliyordum zaten.. :D
  • Cevaplayan
   gördüm gördüm, ramazan - mastürbasyon sorunsalı hakkında obsesifler bastı sanırım burayı da:)
  • Soran
   Eksiciler başladı faaliyete..
 
Ana Sayfa > Cinsellik Soruları > Orucum bozulmuş mudur, yoksa boy abdesti alıp oruca devam edeyim mi?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
90'larda çocuk olmak gibisi var mı?
mel_melDün sordu

80'lerde ocuk olmak isterdim

90'lar candır

Milenyum çocukları en iyisi bilgisayar falan off :)

Cinsellik Yazıları
 
●  Evlilik Hayatı ve Evlilikte Cinsel Yaşam
Kayserili
Ne tür bir evlilik yaptınız bilmiyorum. Benimki kesinlikle bir aşk evliliğiydi. Hayatımın seksini kocamla yaşadım. Belki bu yüzden defalarca aşık oldum ona. Hızlı bir kararla, başımız bulutlarda...
●  Erkekler Yatakta Ne İster?
recycle
Erkekler ne tip kadınlardan hoşlanır? Erkek kadınının nasıl olmasını bekler? Erkeğinizi baştan çıkarmanın püf noktaları? Yatakta O’nu nasıl çıldırtabilirsiniz? Gazetelerde, dergilerde her gün...
Cinsellik Xperleri
  
birucanbirdekacan
24744  
birucanbirdekacan
Bekar, 40 yaşında
5 Soru - 9632 Cevap
Cinsellik Xper: 9858
StarLa
27113  
StarLa
Bekar, 27 yaşında
35 Soru - 5359 Cevap
Cinsellik Xper: 7942
beyaztebesir
8339  
beyaztebesir
Bekar, 25 yaşında
29 Soru - 2159 Cevap
Cinsellik Xper: 6801
mad_girl
15348  
mad_girl
Evli, 24 yaşında
51 Soru - 3593 Cevap
Cinsellik Xper: 6780

Xper Nedir? Xper Sıralaması