Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:25-29)
    Kategori: Ayrılık

ben 3 senelik evliyim . şu an 6 aylık bir bebeğim var .eşim geçen gün beni resmen dövdü .önce atışmaya başladık sonra epey bir şiddet gördüm .yaptığımda birşey yok .ilgisizmişim bebekle sürekli ilgileniyormuşum ki ne yapmam gerekiyordu bebeğe tek ben bakıyorum .boşanmayı düşünüyorum ama bebeğim çok küçük babasız büyümesin istiyorum . Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 345747
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
62
Kızlardan  
39
 

Erkekler Ne Diyor

 • mftn67
  -1  
  ilk kez olduysa kıpırdama bir yere ama yine yaparsa gereğini yaparsın.. alışmış kudurmuştan beterdir..
 • Maestro81
  6742  
  bu gibi sebepelrden döven kişiyle hayat sürme derim
 • cems34
  10402  
  Temelde neyi hedef alıyorsun bu onemli .

  Evlendim cocugum oldu artık eş konuları ve gereklerine ihtiyacım yok mu diyorsun ya da
  Evlendim cocugum oldu es konuları ve gereklerine de konusarak zaman ayırayım mı diyorsun?

  Yazında yaptıgım da birsey yok ilgisiz mişim ... demişsin, yani karşı taraf derdi ne ise bunu ifade etmiş. Bu konuya hak verip vermediğin çok önemli, katılmadığım tek konu ise atışma ve inadın şiddete dönmesi ve bunun tek taraflı kaldığını da düşünmüyorum.

  Birçok kayıt var ki , kadın çok sevdiği ve delice tutkun olduğu insandan, bebek sahibi olduktan sonra bir uzaklaşma yaşıyor ama bu bilinçli değil , çok güçlü annelik hormonları ve onu korumanın ön plana geçtiği içgüdüsel yönlenme. Olaylar başlayınca bu içgüdü daha bir katılaşıp karşıdaki insanı itme hatta yoksaymaya kadar götürebiliyor, boşanma isteği de buna dayanıyor.

  Bilmelisin ki , hakimler bunun farkında ve hemen boşamıyorlar, evlilik psikologlarına yonlendirip onlardan resmi gorus istiyorlar. Lutfen bir dinlenip , ne eksik ne fazla adilce bir tartmaya çalış, çünki mahkemeye başvursan da bu yapmadıklarını birileri aile kurumunu korumak adıyla yapacaktır.
 • zil2tapoz
  4166  
  yarın birgün çocuğuda döver belki babasız büyümesi mi her gün dayak yemesi mi daha doğru?
 • AşkSanaBenzer
  -1  
  Oturup eşinle bu durumu konuşmalısın..
  bebeğiniz daha çok küçük babasız büyümesin
  eşinizin yaptığı çok yalnış bunları gördükçe okudukça evlenmeye daha çok heves ediyorum
  ALLAH eşime vurmayı nasip etmesin...
  Eğer bir kez daha yaparsa ailene bahset baktın onlarında birşey yaptığı yok en son çare pollise gidip şikayetci olmak
  6 ay eve sana yaklaşmama cezası ve telefon cezası veriyorlar
  • ölü bir anne ve hapisteki babaya giden yolun başı bu dedikleriniz. üzgünüm katılamayacağım.
 • herifinbiri
  911  
  şiddete, şiddetle karşıyım
 • samimihislerim
  -1  
  çocuğun babasız büyümemesi için elinden gelen ne varsa yap. bir aile kolay kurulmuyor. sonra pişman olmayasın
  • Cevaplayan
   annesi veya babası olmayarak büyüyen neslin nasıl olduğunun farkında değilsiniz hepiniz. anne baba birlikte olmayan çocuk ve gençlerin çoğu psikolojik sorunlu yaşıyor hayatta. bakın görün. hepsi sorunlu takıntılı. araştırması bedava...
  • ölü bir anne ve hapisteki babaya giden yolun başı bu dedikleriniz. üzgünüm katılamayacağım.
 • carismaaa
  6910  
  Evlilikte bu tarz şeyler olabilir kronik haline gelirse tekrar durumlarında boşanma vs gündeme getirilebilir.kadınlar yeni doğum yaptıklarında çocuklarına yönelip eşlerini ihmal ettikleri doğrudur bu konuyu eşinizle konuşup onun taleplerini değerklenirip onunda bebeğe alışmasını sağlarsanız düzelme ihtimali vardır.
  • evlilikle ne alakası var konu insan onuru ,sağlığı hatta yaşamı
  • Cevaplayan
   biriniz nişanlı diğerinizde sanırım evli değilsiniz evlenince tekrar yazın buraya ok mu :)
  • olamaz.
  • evlilikte bu tarz şeyler olamaz !
 • Umudumvar
  1819  
  "ilgisizmişim bebekle sürekli ilgileniyormuşum" gibi saçma bir sebepten şiddet uygulamışsa çok büyük hata etmiş. Sen haklı olarak bebekle ilgileneceksin tabi ama unutma o da koca bir bebek :) Hemen sinirine yenilme. Annenden, babandan, abinden, ablandan, arkadaşlarından, öğretmeninden, çevrenden hiç kimseden dayak yemedin mi? Bir kereye mahsus da eşininkine sabret. Eğer devam ederse o zaman tabi ki boşanmak en doğrusu ama unutma insanlar bazen aptallaşabilir, sağlıklı düşünemez. Bir hata yapmış. Affet. Bir yuva kolay mı kuruluyor ki bir dayakla hemen bitsin. Kimsenin sözüne bakıp da hareket etme, sonuçta senin yuvan, senin ve çocuğunun mutluluğu önemli. Allah sizi bir ömür boyu mutlu etsin.
  • Neyse tartışmaya gerek yok. Olduğumuz yerde dönüp dolanacağız nasıl olsa...
  • O işin sabretmesi olamaz.
  • Cevaplayan
   Boşanarak mı burnunu sürtecek de boşanmış haliyle mi devam edip adam bir daha buna dokunmayacak? İnsan olan zaten sessiz kalmaz ki bu hanımefendi de kendisine belli etmiştir, konuşmuştur. Konuşmadan boşanırsa zaten hata bu hanımefendide olur. Ayrıca ben her defasında sabret mi dedim? Bir kereye mahsus sabret dedim!
  • Eşininkine sabret demişsin, yahu akıl var.. Bu kız sesini çıkarmayınca, adam daha fazlasını yapmaz mı? Ama ilk olanda en azından burnunu sürterse adam en azından yapmaya korksun bir dahasını...
  • Cevaplayan
   Bir daha okudum da neyi yanlış olmuş? Şu bilmişlik taslayıp da eksileyenler açıklık getirselerdi de biz de öğrenseydik yanlış olanı. Biz yuva yıkılmasın diyoruz ancak demek ki sizler bu insanın kötülüğünü istiyorsunuz ki bir dayaktan hemen yuvasını dağıtsın istiyorsunuz. İyi o zaman babanız, anneniz, bilmem kim size vurduysa terkedin evinizi, terkedin okulunuzu, terkedin mahalenizi... Hala dayak yediğiniz yerde mi yaşıyorsunuz? O halde sizler iki yüzlüsünüz...
  • Böyle nasıl düşünebilirsin.. Nasıl mantık bu?
 • absinthium
  5552  
  Boşan diyenlerin kaçı evlidir sormak lazım. Boşanmak değil çözüm açıklayacağım.
  Ben döverim diyenlerin ya da söyle dövsünler diyenlerin sana şiddet uygulayan eşinden farkı yok, böyle düşünürsen bu da çözüm değil.
  Olay çok yanlış bu cepte. Tekrarlanmamalı bu da cepte. Evlilik nedir, aile kurmak nedir, insan ilişkileri nedir bunları düşünmek lazım önce. Bunlar ağır sorumluluklar ve ciddi konulardır.
  Ben çok zaman derim aile kurmak için artık ehliyet sistemine geçilsin diye. Bazı arkadaşlar eğitimsizlikten oluyor diyorlar ama olayın ne eğitim ne de öğretimle 1. dereceden alakası yoktur. Evet 2. ve 3. dereceden ilgilidir eğitim ve öğretim, daha ötesi değil. Ben aristokrat ailede büyüyüp, 2 üniversite bitirmiş çok insan biliyorum şiddet uygulayan..

  Gelelim tavsiye kısmına. Senin eşinle oturup konuşman pek ala gerekli ama yetmez. İkinizin birlikte aile terapisi alması, eşinin de ayrı olarak bireysel terapi alması gerekir. Unutma ki bir sorun varsa bu şiddetle, kesip atmayla çözülmez böylesi karmaşık ve önemli konularda.
  Eşinin şiddet uygulamasını tetikleyen ana neden bulunmalı ve düzeltilmeli. İnan bana sen ne yapmış olursan ol veya yapmamış olursan ol, insanların tepki verirken tercih ettikleri yöntemlerin altında o tercihlerini etkileyen faktörler vardır ve bu faktörler sadece onların içindedir. İşte bu faktörler bulunmalı. Eşin bile bilmeyebilir bu faktörleri biliyor musun?
  Bu konuda bulunduğunuz şehirde uzmanlaşmış bir veya bir kaç isim bulmalısınız. Eşin ile konuşacağın konu bu zaten başka bir şey değil.
  Karşına alıp:
  ''Madem pişmansın ve sen de bu davranışın bir hata olduğunu kabul ediyorsun, o halde gel bu davranışı düzeltelim. Bir ömür yan yana durmak istedik ve çocuğumuza da sahip olarak ailemizi köklendirdik. Madem öyle önümüze bu şekilde bilinç altımızdan çıkabilecek engelleri uzman desteği ile deşelim, bu tümörü kesip çıkarsınlar. Ben veya sen fark etmez, önce bizi bir kontrol geçirelim çift terapisine giderek. Bu şekilde eşin olarak senin yanından ayrılmamış oluyorum. Uzman gerekli görürse de bireysel terapi alırsın ki, beni dövmen beni bir kere seni ömür boyu acıtır, işte asıl kendin için faydalı olur bu konu. Hem bir birimize hem de çocuğumuza olan sorumluluklarımız ve ihtiyacımız bunu gerektiriyor. Ailemiz ve saygım adına bunu teklif ediyorum çünkü böyle bir olayın tekrar etmesini ikimiz de istemeyiz, tekrarın sonu sonsuza kadar ayrılmak ve tamiri mümkün olmayan yaralar açmaya neden olur. '' diye akılcı ve mantıklı olan konuşmayı yaparsın.
  Gördüğün üzere ne yıkıp dökmekle, ne de kesip atmakla kimse fayda görmez.
  • Soran
   almalı evet ama işte ikna olmuyor ki .bilmiyorum eşim aşırı güvensiz .ona güven sarsıcı şeyler yapmadım hiç ama bunu yapıyor hep
  • Cevaplayan
   Tamam işte %100 destek almalı. Gerisi boş. Yoksa kendisi de ailesi olarak sen ve çocuk da çok mutsuz olursunuz. Benim ailemde de bu yaşanmıştı ben küçükken. Aynen sizin durum her haliyle. Evet iki insanın hayatı çok kötü etkilendi ama benim de etkilenmişti. Sizin çocuğun yerine koyarak kendimi ben de şiddete meyilli ve fiziksel şiddet de uygulardım eskiden. Gerekli şeyler yapıldıktan sonra ise tepkimi o anda ve sesimi yükselterek vermeyi aşmadım hiçbir zaman. Tepki vermek faydalıdır ama dozunda
  • Soran
   evet birine anlatsam inanmazlar kendisi çok saygın biridir çevresinde .ama gel gör ki kadın dövüyor .üstelik yeni bir anneyim çok gücüme gitti onu seviyorum ama bu son yaptığı sevgimden azalttı .feci derecede kıskanç kendine güvensiz .onun yerinde kim olsa kendine güvenir para pul karizma herşey var onda ama beni çok kıskanıyor hastalık derecesi .şimdiki bahenesi de onla ilgilenmiyormuşum vs vs yalan dolan yani
  • Cevaplayan
   Bir daha olmaz diyen kişi hatasını kabul etmiştir. Neden vurdun diye sorarsan kendimi tutamadım, engel olamadım, çok sinirlendim vs. diyecektir. Hatanı gördün, tanıyı da koydun doktor bey o halde bunu çözebilecek misin? Hayır kendi kendine bir faydan olsaydı ve gerçekten çözümü bilseydin bu olay olmazdı. O halde ya UZMAN görüşü olacak ya da ben kendini frenlemeyi bilmeyen birine güvenemem diyeceksin. Bu kadar basit. Ses yükseltmek anlarım, hadi bir iki söz havada uçuşur tamam ama dövmek başka.
  • Soran
   bilmem terapiye gidelim diyorum kabul etmiyor bidaha olmaz diyor ama güvenemiyorum .aşırı derecede kıskanç biri
  • Cevaplayan
   Evet ne yazık ki bu çok oluyor. Sadece kadına değil, erkeğe de şiddet söz konusu. Bu genel bir sorun. Kişideki kaynak bulunmalı ki, kalıcı çözüm için çalışmalar yapılabilsin.
  • Soran
   benim eşimi anlatmışsın .eşimin babası doktor kendiside doktor .istanbulun en elit semtinde doğmuş büyümüş ama gel gör ki şiddet uyguluyor bana .aşırı derecede kıskanç biri .beni evden çıkarmıyor baskı uyguluyor
 • emre9866
  -1  
  ulann böyle adamlara küfrdedecem de nesee! ulan madem böle yapacaksın nie evlniosun hadi evlendin neden çocuk yapıyorsn yaa!bu adamları alıp ortaya iyi bi dövmek lazım
 • Tehdit
  2185  
  mutlaka savcılığa başvurun. ne olursa olsun 3. sayfa haberlerindeki kadınlar da 1 fiske ile başlıyorlar bu işe ve susuyorlar. susmayın! bence onunla konuşma faslı çoktan kapanmış...
  • Cevaplayan
   hayır bayan tartışma değil bizimkisi, sadece fikirlerimizi söylüyoruz.

   sevgili dostum,
   negatiflik değil benim amacım, - işareti küçükken kurtulabilmek. sonrası EX olabilir.
  • Soran
   arkadaşlar tamam tartışmayın .bende boşanmak istemem tabi ama korkuyorum
  • Kardeş illaha negatif olacaksın kadın zaten dertli birde sen yapma
  • Cevaplayan
   annesi ölmüş, babası hapiste, yetimhanede büyümesindense annesiyle yaşarken ve babası sağ iken istediğinde görüşebilmesi daha iyidir. biraz objektif düşünün farkedeceksiniz. adam kadını öldürdü.diyelim. o zaman ne olacak? hiç mi suçlu hissetmeyeceksiniz fikirlerinizden ötürü?
  • bravo ortada duran çocuk size ait olmayınca bukadar basit dimi sacılığa gidin demek
  • tebrik ediyorum.
 • eskiraki
  14856  
  şerefsiz yaaaa konuş baktın yola glmiyo ayrıl. insan cocuğunun mutlu ve iyi bakılmasından başka ne ister. düşünme babasız mabasız diye cocuğunu düşünen biri olsa zaten onla ilgileniyosun diye sana bunu yapmaz. eger bu şekilde kabul edersen daha fazla olarak devam edecek.
 • erdiww
  75  
  türkiyede en çok görülen davalardan birinci kapkaç hırsızlık olayları ikincisi ise boşanma hemen hemen her sokakta bitane boşanan olur hale geldi durum yanlış evlilikler ya eğitim şart diyolarya gercekten şart yaa bi kadına vuran erkeğin ben erkekliğinden şüphe ederim yaa bigün bile durma ailenin desteğini arkana al al bebeğinide ayrıl herşey hakk tan de kurtul
 • erdal06
  -1  
  burada bulunan çogu kişi ayrılmanı tavsiye etmiş.. ama unutma giden geleni aratır... şiddet iyi bişey değil mutlaka sendede diklenme olmuştur.. kavga tek taraflı olmaz emin ol maddi olarak ve güç olarak siz güçlü olsaydınız sizde şiddet uygulardınız ... iyice düşünmeni tavsiye ederim..
  • Cevaplayan
   bence hata yapıyorsun... it gibi pişman ama affetmeyecegim... inat herşeyi bitirir unutma ve geriye dönüş olsada dönemessin bazen...
  • Soran
   ne alakası var ya.ben diklenmedim bi kere .it gibi pişman ama affetmeyeceğim onu
 • netholder
  -1  
  olmaması gerelen ve kesinlıkle tekrarlanmayacaq jarşısı alınmalı
 • scare
  23366  
  sabretmeli,50-60 yıl ömrün kalmış şurada :D
 • mustafa-93
  2263  
  önce bi konuş sakin sakin... tabi adam laftan anlamıyosa bence ayrıl derim...
 • ozgurkıbrıs
  -1  
  Evlilikte şiddet, evliligin temelini sarsar, zamanla saygı ve sevgi yok olur. Evliligi yürütmek boşanmaktan daha zordur. Sabır ve fedakarlık ister. Ayrıca dört dörtlükte evlilikte yoktur. Her evlilikte tartışma mutlaka olur. Sana tavsiyem boşanmayı en son çare olarak düşün. Eşinle olan sorunlarını diyalokla konuşarak çözmeye çalış. Tartışmalarınız eger büyüyecekse sen geri çekil ve alttan al. Eşine karşılık vermen daha çok şinir edecektir. Ayrıca kendini savun ancak söylecegin kelimeleri dikkatli seç, kırıcı ve eşini suçlayıcı olmasın. Zaman herşeyin ilacıdır. Darp ve şiddet durumunda, polise yada yada savcılıga gidip şikayetçi olmanı tavsiye etmem.Bu eşinle aranızdaki sorunları daha çok büyütecek ve soğutacaktır. Eşler sorunlarını kendiler çözmeli,araya üçüncü bir şahıs girermemeli. Konuşmayı denedin ve hala şiddet devam ediyorsa en son çare şikayetçi olabilirsin.
 •  
  Yok  
  GIdip savciliga sikayette bulun, ifadesini alsinlar. Seni bu sebeple bosarsa sana omur boyu nafaka odemek zorunda ve cocuguna. Sakin ben birsey istemem deme cunku bekar ve cocuklu bir bayanin is bulmasi, eve bakmasi cok zor. O nafaka icin mucadele et. Kesinlikle anlasmayi kabul etme.

  Kisacasi seni doven bir adamdan hic dusunmeden BOSAN
 • empoli89
  279  
  şu nekarlar bi kenara çıksın!valla benim babam annemi döverdi ama sonra biz büyüdük babaya hesap sorar hale geldik ve gayet mutlu birliktelikleri oldu booşanmak çözüm değil tersi sorundur!polyannacılık oynamayalım türk aile yapısında şiddet her zaman vardır en organik olanı bile bi tokat vurmuştur eşine.eşin gelmeden çocuğu uyut sorunu çözersin ayrıca cinsel anamda da sorun yaşanıyor anladığım kadarıyla eşini de ihmal ediyorsun bence iyi bir evlilik yatak odasında başlar mutfakta devam eder
 • bulbinik
  -1  
  bu sürekli bir şeyse kabul etmemelisin. tamam çocuk babasız büyüsün istemiyorsun ama inan bana, o çocuğun öyle bir aile ortamında büyümesi onun için daha kötü bir durum. bir çocuğun ileriki hayatı için örneği anne ve babasıdır. anne ve babası sürekli kavga eden ve annesinin sürekli dayak yediği bir ailede büyüyen çocuğun nasıl bir birey olması beklenebilir ki?

  boşanmak kötü bir şey gibi görünse de bazen gereklidir ama son çare olduğu da unutulmamalıdır.

  maddi gücün yoksa, bulunduğun ilde baroya başvurup adli yardım talep ederek ücretsiz hukuki destek alabilirsin. ayrılırsam çocuğum ne olacak diye düşünme. 6 aylık bir çocuk çok ekstrem bir şey yoksa anneye bırakılır ve hem sana hem de çocuğuna nafaka bağlanır.

  hukuki bilgi almak istersen bana mesaj atabilirsin.
  • Cevaplayan
   ekleyebilirsin beni arkadaşım, avukatım. elimden gelen desteği sağlamaya çalışırım.
  • Soran
   haklısın boşanmam lazım ama cesaretim yok .
  • Cevaplayan
   yazdığımın nerede olduğunu bulabilmek için 3 tur attım :)

   teşekkür ederim. Umarım çocuğa en az zararı vererek sonuca ulaştırırlar olayı.
  • bu beyfendiyi dinleyin. En mantıklı açıklamayı o yapmış. Gözden kaçırmayın derim.
 •  
  Yok  
  Sence şimdi babalı mı büyüyor? Bugün döven, yarın kim bilir neler yapar. Babalı büyüsün de anasız mı büyüsün? Daha 6 aylık bebeğin için bunu göze aldığını varsayalım, peki aynı şiddeti çocuğunun görmeyeceğini nasıl bilebilirsin.

  Darp raporu alıp şikayetçi olarak, boşanma işlemlerinizi hızlandırabilir, yol yakınken kendini ve bebeğini kurtarabilirsin. Ekonomik özgürlüğün varsa kimse sana engel olamaz.

  Geçmiş olsun.
 • erselay
  396  
  senin durumunda olsaydim ben kocanin annesi yada babasi sozu gecen kimse artik onunla konusur derdimi onlara anlatirdim hakliya haksiza onlar karar versin tabi tarafsiz olmak kaydiyla ofke anliktir kardesim o an insan ne yapacagini bilemez onemli olan o insani o duruma getirmemek hoslanip.hoslanmadigi konuluri iyi analiz etmen gerek bak demissin bebekle ilgileniyom.hep ondan olmus biraz daha detayli anlatsan daha iyi olurdu. erkegin kadin uzerinden kadininda erkek uzerinde haklari vardir muhakkak eger sen bebekten dolayi kocandan ilgiyi alakayi kesmissen bunu kizmistir.her ikisinede zaman ayirman lazim birazcik sabirla duzelir diye umit ediyodum ha bu arada bosanmak oyle kolay olmasin dayak yiyorum diye bosanicaksiniz ama.cocugunuz baba sevgisinden mahrum.kalacak sonra.nice kadinlar var sirf evliligi ve cocugunun gelecegi icin ne cilelere katlanan var. sabret biraz insallah hersey yoluna girer

  sunuda.sormadan edemicem bebek olmadan oncede kavga varmiydi?
 • merttcan
  -1  
  Dişini sık. Boşanma şimdilik... Belki ilerde aynı durum devam ederse boşanırsın. Yapman gereken şey haddini bildirmek. Nasıl mı? Trip yapacaksın. Asla konuşmaycaksın.
  • Cevaplayan
   Pratik hayatta sabredenler kazanmıştır. İlk krizde yelkenleri indirmek yok. Direne direne kazanacağız:)
  • ölü bir anne ve hapisteki babaya giden yolun başı bu dedikleriniz. üzgünüm katılamayacağım.
 • Teddd
  3628  
  bekara eş boşamak kolay tabii.döşeyin hemen boşan yorumlarını.

  karşına al çok ciddi bir şekilde sana bir daha el kaldırdığı taktirde evliliğini sürdüremeyeceğini söyle.kesinlikle ciddi olduğunu hissetsin.ve özür dilesin.
  • Soran
   evet haklısın .boşanırım da boşandıktan sonraki hayat nasıl olucak .boşanmış kadınlara toplumun nasıl baktığı ortada üff çok karışık
  • Vurdulu kırdılı olsun, ağzımı burnumu dağıtsın.
 • ExCuszy35
  847  
  ben anlamıyorum cidden bi kadına vurmak ayıptır ya yeni bebek doğurmuşsun insan karısına nasıl şiddet uygular çok aciz miş bebek olmasa boşan dicem ama 1 kere yaptıysa devamı gelir tv de görüyoz bi gün gözü döner allah korusun keser seni dikkat et
 • phartalicy
  499  
  sen kocanı allahın gibi gör. ona tap. egosunu şişir şişir şişir şişir. ondan sonra vurduğu zaman da niye vurdu olsun. hiç bir kadın istemediği sürece kocası sevgilisi nişanlısı ona el kaldırmayı bırak aklından bile geçiremez. ne kadınlar var eşlerini kedi gibi gezdiriyorlar yanında. olay kesinlikle erkekten kaynaklanmaz. erkeğini yönetemeyen kadının sorunudur bu.
  • Cevaplayan
   tebrik ederim @chassit
  • sana birazcık katılıyorum. Gerçekten türk kadınları erkeklerin egolarını gereksiz derecede şişiriyor. Onlara ''her an senden vazgeçebilirim haddini bil'' görüntüsünü verseniz bunlar olmayabilir. Adam zaten ayrılmaz cocugu var beni de seviyor bana muhtac diyor egosu şu an uzay yapmış. Daha da şiddet uygulayacak.
  • Soran
   sus ya salak salak konuşma
  • Cevaplayan
   ben karısına el kaldıran adama adam demedim ki zaten. ama her şeyi tüm suçu sorumluluğu erkeğe atıp işin içinden çıkmak da yanlıştır diyorum.
  • ohoo hem suçlu hem güçlü karısına el kaldıran adam adam değildir bir kere hemde 6 aylık bir anneye senin zihniyetini kınıyorum.
 • walkingdead
  -1  
  bosanma davası acarız cocugun velayetini alırız bir de tazminat isteriz ;)
 • qwetly
  -1  
  Duruma göre değişir bazen dua edip sabretmeli
 • TabbUuU
  2946  
  olaya kendi açından bakma , şu kavga meselesini tam olarak anlatırsan net bir cevap veririz.
 • Breakthrough
  5273  
  Bence olayı eksik anlatmışsın, durup durduk yere kimse şiddet uygulamaz.
  • Soran
   ben birşey yapmadım onu sevmekten başka
  • kadının suçu ne olursa olsun 6 aylık bir bebek dünyaya getirmiş kadına el kaldıran adam değildir.
  • Cevaplayan
   İnsanlar sadece kısıtlı bilgi veriyor destek bulmak için ve gerçekleri saptırabiliyorlar çoğu zaman.
  • Sen de sinirlenince kalkıp adam öldürenlerdensin sanırım
 • ypckbsyyk
  3810  
  Çok sinirleniyorum böyle şeylere.Ama Pişman olduğunu söylemiş affetme hemen biraz gözünü korkut birdaha yapamicağı kıvama getir önce..
 • bedirhan0628
  503  
  afedersinde çokmu aradın o öküzü bence gücün yetmiyorsa kocana başka bir gücü yeten bul iyi bir dayak attır ve boşan ileride senin için daha zor olur.
 • benbircezveyim
  5926  
  bakın bu olay kadına şiddet meselesi değil mesele kadının ekonomik ve sosyo kültürel dışlanması kadının elinde sosyo ekonomil iradesi elinde olsa bu durum hiç başına gelmez burada esas olan insan hakları ihlalidir o yüzden bu tür olaylara kadına şiddet değilde insan hakları ihlali olarak bakmak gerekir bir cinse karşı tek taraflı pozitif ayrımcılıga kalkarsa diğer cinste diyecek benim haklarım yokmmu bizde insan değilimiyiz diye bu durmda daha cok şiddet olayları aratacak ve haberlede daha fazla olaylarala karşı karşıya kalacagız o yüzden meseleye diretk olrarak kadın hakları yerine insan hakları durmu ile bakar sucu sadece tek bir birey atmak yerine toplumuda sorgularsak o zman yerinde bir kara vermiş oluruz işte cözüm burada başlar yani şu siz bir insansınız ve haklarınız var yaşama calışma düşünme ve söyleme hakları bu haklardan biri olan yaşam hakkınıza müdahale oluyorsa sizin hakkınız zaten çiğnemiş olur işte ozaman sadece eşnizi değil toplumsal anlamdaki rölünü ve ona verilen görevleride koyarsak baskı ortamı ve aileden ataerkil yetişmeyide koyasarak suc ailesel nedende dayanır o yüzden doğruda kişi değil aile inersek ailede geçmişte gerek ailenin hanımı gerekse ailenin birer fertleri olan cocuklardada eş tarafından bir tecavüz ve dayak olayı varsa bunu hiçbir zaman değişteremezsiniz o yüzden size tavsiyem bu olay karşında dik durmanız ve gerekli yaptırımalrı yapmanızı öneririm buna boşanmak ve sosyo ekonomik gücünüzde dahil elinize almanızı tavsiye ederim ki şu sözüde unutmayın suc hiçbir zaman tek taraflı değildir suc çok taraflıdır bu yüzden tek bir kişi bu suc yüzünde zarar görür diğeri se kurtulur bunuda unutmayın sizede geçmiş olsun dilerim unutmayın aileniz size desteği olmasa bile tek başına ayakta tutna bilemniz mümkün yeterki cesaret ve azim olsun
 • ernank
  -1  
  Arkadas bir bayan olarak insanin ayaklarinin uzerinde durabilmesi sart. Alin iste canli ornek. Simdi bu kadin ayrilsa bi dert ayrilmasa bir dert.

  Gonlum resmi yollari zorlaman. Bu durumu ispat edersen nafakanin kralini alirsin. Fakat sonuc olarak mutlu olur musun onu bilemem. Sagolsunlar her yerde boy boy kadina siddet deniyor. Fakat devlet kimseye sahip cikamiyor.

  Ben tek basimada basaririm dedigin anda kosmaya basla. Bunun yaninda cok zorlanacagini dusunuyorsan aile buyuklerinden yardim iste insanlarin araya girmesi iyidir. Ama birilerini bu durumdan haberdar etmezsen devamida gelir.

  Simdiden kolay gelsin. Kisiligi oturmamis insanlarla ugrasmak zor.

  Hazir konusu acilmisken yolda sokakda goruyorum sevgililer ama kiz bildigin siddet goruyor. Yerine gore mudahale ediyorum ama suclu cikiyorum. 2 kere basima geldi :) Kizlar aklinizi basiniza devsirin. Siddeti seviyosaniz boks, taek-won-do kurslari falan var. Gidin oralarda yasayin. Hadi bu arkadas evlide siz niye kendinizi yipratiyorsunuz anlamiyorum.
 • birucanbirdekacan
  24744  
  Kocan bebeği kıskanıyor. Çocukta olmuş bu saatten sonra ancak kocana lafı geçecek bir yakınından yardım isteyebilirsin, belki onu bir köşeye çekip konuşurlarsa faydası olur.
 •  
  Yok  
  ya ablacım bu ülkede hanği kadın dayak yemedı kocasından yuzde kac bu oran ben dayagı kesınlıkle savunmuyorum ama bu boyle cocugun cok kucuk ılk defa yapmıs belkı pısman olmustur böle hemen yuvanı dagıtma ablacim benim tanidiğim kadinlar neler çekti bizzat içindeydim suçsuz yere kadinlari doverler genede ne yapsinlar el alem diyip susuyorlar cocukları için çekiyorlar ablacim bi yuva bu kadar kolay dağitilmamali dediğim gibi kesinlikle oynaylamiyorum ama hemen ilk şeydede dağitma yuvani bebeğini düşün bence çok hassas konu ayrıl diyenlere bakma sen yuva bozmak kolay konuş güzelce anlayip dinlemezsse arkası gelırse bi karar verirsin aile büyüklerinden yardım alarak.
 • cimbomlu01
  -1  
  hemen polis aranmalı
 • herseymantik
  886  
  Savcılık savcılık savcılık. kesinlikle savcılık. ve şikayetten vaz geçilmemeli. kendini düşünmüyorsan bebeğini düşün.
  • - puan verene inat + yı yapıştırdım dostum.
 • Lacroix
  1137  
  Çocuk büyümeden bu işe el atmalısın çünkü büyüdükten sonra hem çoçuk için hem sizin için daha büyük sorun olur imkanınız varsa boşanın ve emniyete baş vurun Allah yardımcın olsun
 • Herbst
  -1  
  bacım sen bana adresi ver elini kırıp gö.üne so.ayım pezeve.gin
  • aynen iyi bi elden geçirmeli adamı
 • alirsanat
  130  
  Şiddet ve darp konusu ciddi mesele. Eğitimli insanlar arasında da maalesef görünen bir durum. Ben yapmam diyen bayların bile yaptığı oluyor. Büyük konuşmamak gerekiyor. Bizim toplum yapımızda kadının etkisi büyük. Ataerkil görünen, anaerkil bir toplumuz. Evli değilim, sadece gözümde canlandırabilirim. Eşler sorunlarını dikleşme ve hakaret boyutunda çözmeye kalktıklarında kimin sesinin baskın çıkacağı zerre kadar önemli değil. Çünkü bir tartışmada kazanan olmaz. Kaybeden olur. İki kişi kaybeder. Siz aile içinizdeki etkinize bağlı olarak aşırı tepki vermeden, duygusal bir görünüme girerek karşınızdakini yumuşatabilirsiniz. Şiddet konusunda tavrın konması elbette gerekir. Eşler arasındaki özel durumun, çocuk yetiştirirken aksaması pekala mümkün. Eşinizi çocuğun bakımı konusunda yardımcı olursa, diyaloğunuzun daha rahat olacağına ikna etmeniz gerekir. Ne söylediğiniz önemli değil, nasıl söylediğiniz önemli. Açık konuşmak gerekirse, eşlerin cinsel gereksinimlerinin karşılanmaması da asap bozukluğu dediğimiz hallere neden olabilir, kadın için de erkek için de. Bu durumun ilgisizlik olarak kendini yansıtması, bireylerin sinirli ve agresif tavır takınmalarına neden olabilir. Aile içi iletişim konusunda psikolog yardımı almanız gerekebilir. Eşiniz gitmese de, sizin bir daha böyle bir durumla karşılaşma ihtimalinize bağlı tüyolar almanız şart. Çocuğun parçalanmış bir ailede büyümesi, genelde kişilik bozukluğu ile sonuçlanır. Eşler arasındaki anlaşmazlığın çözümünde, eşlerden birinin alttan almasında fayda var. Üç senelik evlisiniz ve daha önce bir şiddet oldu mu? Bunun tarihçesi de önemli. Her yuvada tartışma olur. Eşinizde aranızda geçen konuşmalar özeliniz. Sadece tahmin edebilirim. Umarım bir daha böyle bir şey yaşamak zorunda kalmazsınız. Eşinizin sizden beklentilerini önüne bir kalem ve bir kağıt koyarak yazmasını, aynı şeyleri de sizin de yapacağınızı söylemenizi tavsiye ederim. Öte yandan can sizin canınız. Sizin yaşam hakkınıza saygı duyulmasını beklemeniz doğal bir şey. Boşanma konusunda net bir şey söylemek beni aşıyor.
 • Kominist
  379  
  bak sana taktık vercm etek giyosan yanında doner bıçagı yada kelebek sakla pantolan gıyosan muşta al hatta benımkını gonderıyım bısı dedınmı ya doğra yaada kır ağzzını burnunu ha onları ben edemem dıyısan bıber gazı al sık agzına gözüne sonra balkondan aşağıya at baktın bısı olmadı çıkar bıdaha yukarı at bıdaha ıllakı bışı olur hadı ıyı gunler
  • Cevaplayan
   ozaman hafıfletılmıs olarak bıber gazı kullanın sonrada dövün daha ne dıım
  • Soran
   bunları yapsam hapishaneye girerim
  • Kimsenin katil olmasına gerek yok. Yalnız bu yorum sıradışı geldi. Ütopik bir öneri olarak kalması iyi olur.
  • Cevaplayan
   iy ozman hayal dayak yemege devam
  • seninki taktik değil, resmen eşini öldür katil ol demek.
  • :))))))))))
 • DarkPassenger01
  -1  
  Adres ve isim var sitedeki erkekler toplasıp dövelim kocanı. Bir daha elini kaldırmaz sana
  • Soran
   haklısın sahipsiz gördü beni
  • Sahi ya, insanlar sahipsiz olarak algılandığında da şiddet görmeleri kolay.
 • EnderDurmaz
  -1  
  Tatlı Dil Kullan Olmadı Boşa.
 • heyecanuzmanı
  263  
  bah conım sen gendüğunca hahlusun emme,gocanda hahlu nüyemu bah bebegden sona erkah yanı gucan bebehdan sona ilgısız galuyor haluyla ve o şo döşüncaya gapuluyo bu garu artuh banı samuyo ellağam deyun gendu genduna kurar ve har gaçan gun bu doşuncasu artar vea soğunda batlar o yözdan gocandan elguyu alagayu gasma bebağa nasul elgu gostaruyosan oğada gostar yosam adamun ahluğa başa şaylar gelır gadunlar doomdan sona cınsalluğa beh yanaşmazlar çönki bısıkonoşıh olarah zaman alur eskuya nazaran ıstehsız olarlar va buda erkağı ruhatsuz edar gadunlar nasul doomdan sona başka bır suraca gırarlarsa erkahlarda aynu kadunlar gebı başa suraca gırarlar gısaca deyacağum şokı eşuğu bır mohdet bebeh gıbı gor ve ole davran ılgılendığını onu hala sevduğunu goster oğa bellı et,bide oğun cınsal ıhtıyaclarını sahın ıhmal etma yosam şıddata emaillı olurlar,belkı o sağa deyemıyodur sen oğa yardumcu ol,ayruca buşanma fulanda suçmaluhlaru ahlundan çuhar çonki bonlar basut saylar tumamen karşuluklu deyaloh guramamahtan gaynahlanuyo,
  ayrıca bak bunu unutma erkeklerin cinsel istekleri daha fazladır kadın uzun süre durabilir ama erkek uzun zaman sabredemeyebilir,ve bu erkek sana sadıksa ve sen onun cinsel ihtiyacını düşünmeyip onu ihmal ediyosan bu onun çok zoruna gider ve hırçınlaşması çok normal,sana benden çok büyük bir tavsiye eşinle empati kur ve ona hep empatiyle yaklaş,o sinirlenince asla karşılık verme aksi halde onu şiddete mecbur kılarsın.ok
  • Cevaplayan
   benim yazdıklarımda terbiyesiz bir durum yok sadece mütevazi bir cevap olsun istedim ne var bunda hemen hakaret ediyosun çok kırıldım ama,
  • Soran
   düzgün düzgün yazsan okuyacam ama ne bu yani sensin terbiyesiz çok belli
  • Cevaplayan
   herkes kolaylıkla okuyamasın diye öyle yazdım fakat okadar emeğim boşa gitmiş senin bukadar terbiyesiz ve saygısız olduğunu bilseydim hiç uğraşmaz okadar kafa patlatmazdım
  • Soran
   ne diyorsun be böle ciddi bir konuda bile alay edebilirosan defol burdan .senle uğraşamam
 • alperizmirrr
  -1  
  bu gibi durumlarda aile büyüklerinin araya girmesi daha doğrudur.. hemen boşanma eğiliminde olmayın bence.. henüz otrup konuşulup bişilerin sorunu çözülmüş değil... yada çözmek için bir çabada sarfedilemiş..
 • qadeer
  -1  
  kategorize ettiğin üzere ayrılık...
 • osmantan_ugur
  -1  
  gecım sıkıntınız mı var aranzda kı ıletısım bıttı mı anlasamıyor musunuz neyın stresını yasıyorsunuz demekkı var brseyler yada esın sorunlu bır ınsan
  • Cevaplayan
   maddı anlamda demedm ama :))
  • Soran
   geçim sıkıntımız yok ki
 • tropico
  2966  
  kocanla konus gerekiyorsa aile büyüklerine danis müdale etsinler belki durumun farkinda degildir çocugunu düsünmen iyi bir sey ama sessiz kalma bunlardan sonra anlamiyorsa kararini alirsin ama elinden geleni yapmis olursun
 • raskolnikovv
  -1  
  21 yaşındayım yazdıklarımın pek bir yararı olurmu bilmiyorum. Bence biraz sabret baktın sürekli şiddet uyguluyor ayrıl senin bileceğin bir şey. Umarım bir meslek sahibisindir. şiddet uygulayan canlıları anlayamıyorum, ben babamın anneme tokat attığını bile görmedim ufak tefek tartışmalar olabilir ama şiddet olmamalı. Durumuna üzüldüm :( babası arada bir alır gezdirir zaman geçirir psikologlar daha iyi bilir ama bence sorun olmaz
 • valentino300
  -1  
  çocuk var diye şiddete dayanmak zorunda degilsin haberlerde hepimiz görüyoruz sonrası allah korusun ölüme kadar gidiyor hem ayrılırsanız bebegin babsız olmaz merak etme o bir şekilde ilgilenir sanırım hem bir defa dövdü bir daha yapmaz diyede düşünme lütfen af edersin o biiiiiip eli vurmaya alıştıktan sonra tüm sorunları bu şekilde halletmeye başlar... lütfen kardeşim hemen git o evden
  • Soran
   haklısın bi kere yapan yine yapar
 • caylakcaykovski
  1388  
  Öncelikle geçmiş olsun. Normalde boşanın çekmeyin bu şerefsizi derim ama sizin pisikolojinizde eşinizden ayrılamadığınızı çocuğunuz veya başka nedenle katlanmak zorunda hissediyorsanız. Aile büyükleriyle ve eşinizin çekindiği düşüncelerine önem verdiği kişiyle bu yaptığının yanlış olduğu ve yapmaması gerektiğini anlattırın. Sonuç alamaz iseniz karakola giderek şikayetçi olun. Çocuğun ne kadar babasız büyümesi gerekiyorsa şiddet ortamında da büyümemesi gerekiyor. Allah ıslah etsin diyorum
 • mstfa68
  -1  
  elleri kırılsın şerefsiz gelsin sıkıyosa bide bana şiddet uygulasın
 • defrag
  5403  
  Kadın haklarıyla ilgili son dönemlerde birçok yasa çıktı. Şikayetçi olursan büyük ihtimalle uzaklaştırma verirler, yine düzelmezse boşanmaya kadar gider...
 • repsol
  1570  
  Eşinizin yaptığı afedersiniz ama erkeklik değil zaten.çocuğu ile ilgilendi diye hele ki bir bayana, eşine şiddet uyguluyorsa kararını etkilemesin ama ben bırakırdım
 • deniz-yakamoz
  -1  
  valaha çok kanunda çıktı ama çare bulamadılar bir türlü anlamıyorum ya bir kadına nasıl el kalkar ki onları korumak varken
  • Cevaplayan
   belki bir anlık olmuş olabilir o an ki psikoloji işte insanız hatalar yapabiliyoruz
  • Soran
   böle biri değildi ama işte bilmiorumm çok sinirli
 • KurabiYe
  31286  
  Sadece kadına değil insana şiddete karşıyım.Yaptığı büyük yalış ama boşanma son çaren olsun .Onunla ilgilenmeye çalış.Sei sevmese ilgisizliğinden şikayet etmezdi
  • Cevaplayan
   sen elinden geleni yap.onun en çok sevdiği yemeği yap,elbiseyi giy vs. sonuç büyük ihtimal iyi olacaktır
  • Soran
   tekrar yapıcak diye korkuyorum
 • Courvoisier
  -1  
  Çok hassas bir konu ne söylense yalan olur
 • CocugunTeki
  502  
  Kadın Olsam Direk Boşanırdım... Taviz Vermezdim...
 • Ali-Clay
  -1  
  kalbinin sesini dinle
 

Kızlar Ne Diyor

 •  
  Yok  
  Bi kere siddet uygulayan insan her zaman uygular. Dusunki daha onemli bir olay oldu o zaman agzinini burnunu dagitir. Bebek kucuk ve alllah bagislasin amaa bugun hayat arkadasina biricik esine siddet uygulayan erkek yarin kendi kanindan bile olsa cocuguna da siddet uygular. Ve ilerde siddet uygulamaya devam edecegi icin cocuk cok sagliksiz bir ortamda buyur ve siddet yanlisi bir kisiligi olur. Bence bosanmalisin fakat bosanirsanda seni oldurebilir. Bildigimiz uzere en yapmaz dedigimiz insanlar gunumuzde neler neler yapiyir. Bence cocugun ilerde daha buyik travmalar yasamasindansa simdiden babasizliga alismasi veya baska bir babaya alismasi bebek ve senjn icin cok daha saglikli
 •  
  Yok  
  bence bebeğinin sağlığı için babasız büyümesi daha iyi olur çünkü eşiniz pek sağlıklı birine benzemiyor
 • gizemlii
  1025  
  ilk bebeğin sanırsam genelde erkekler bebek olunca çok kıskanır ilginin azaldığını ilgini genelde bebeğe yansıttığını düşünür kıskanır bence eşin yanındayken çok ilgilen düzelir inşallah
  • Soran
   ama o hep kıskanç şimdide bebeği bahane ediyor .bir arkadaşımı sokakta gördüm konuştum diye demediğini bırakmamıştı .çok kıskanç biri .
 • chassit
  567  
  Huzursuz bir aile ortamında dayak küfür izleyerek büyüyen bir cocuk babasız büyüyen cocuktan daha iyi durumda mı olur sanıyorsun?
  • Cevaplayan
   vazgeçilmez oldugunu hissettirmeyin ona :)
  • Soran
   öle yapıyorum şu an konuşmuyorum öyle yarım yamalak boşanıcam dedim alttan alıyor şimdilik
  • Cevaplayan
   sen de bir kere daha olursa ayrılırım görüntüsü ver ona. Sen korkuyorsan o da korksun.
  • Soran
   doğru bulmuyor pişmanım diyor ama güven bi kere sarsıldı mı işte
  • Cevaplayan
   sakince konuşun. Eğer hala bunu doğru buluyorsa arkanıza bile bakmayın bence. Çocuğu bu şekilde düşünüyor olamazsınız. Bir birey anne baba ile değil huzur ortamı ile iyi yetişir.
  • Soran
   tamam da boşanmak kolay değil
 • swankyy34
  2105  
  Direk tekmeyi basmalı . Bir kez el kaldırırsa bir daha kaldırır . Hem çocuğunun böyle bir ortamda büyümesi daha kötü.
 • Elaa35
  5790  
  Boşanma haayatım, bu düşüneceğin en son şey olsun şu durumda. Eşine olan ilgini arttır bakalım tepkisi değişecek mi.
  • Cevaplayan
   Allta cevap verdiğim kişi yorumunu silmiş ;) ee doğru söze ne denir.
   Cnm sana gelince eşinin sonradan düzeleceğini pek sanmıyorum aslında ama biraz zaman lazım yinede...
  • Soran
   canım çok kıskanç biri .yani ne bileyim şiddet yoktu başta ama şimdi oda var .bir kere oldu bi kerede tartaklamıştı beni .
  • Cevaplayan
   Geçici bir sorunu olabilir eşinin bilemeyiz. Bende ilgisiz kaldığımda psikopata bağlıyorum. Olamaz mı yani? O kelimeyi sana iade ediyorum.
 •  
  Yok  
  Yaşadıgınız kötü bir sey maalesef deneyim...Allah ilerisinden daha fazlasından korusun.Umarım eşiniz pişman olur.Yaşadıgınız acıyı anlıyorum bebegınıze kıyamamanızı da anlıyorum.Ancak o masum sımdı babasız kalmayacak belkı ama sız yıpranacaksınız ki oda bu evlılıgın ıcınde yıpranacak.Yıllar gectıkce anlayacak her seyı görecek ve boyle bır aıle de onunda psıkolojısı bozulacak sorunlarınız bıraz daha katlanacak.Her seyden sonra belkı de cocugunuz yıllar sonra evlılıkten korkacak...
 • helend
  1719  
  Cocugun babasiz buyumesi tabii ki hos olmaz, ama senin boyle bir durumda kalman da hic hos degil. Sen onun esi olabilirsin, ama ufacik bir cocugun var. Onun cok ilgiye ihtiyaci var. Esinin bunu anlamasi gerekiyor. Eger devam ederse bu durum ailenin yanina donmeni ve hemen polise sikayet etmeni oneririm. Bazi insanlar ancak zor kullaninca yaptiklari hatalari anliyorlar.
 • akdeniz33
  133  
  şiddet elbetteki hoş bir davranış değil ama insanların boşan veya boşanma demesine bağlı olmamalı vereceğiniz karar.hayat sizin ve en doğru kararı siz verebilirisiniz.eğer sürekli dövüyorsada bu olmaması gereken birşey.gereği size kalmış artık.ya ciddi ciddi konuşun baktınız olmuyor...gerisi size kalmış.çocuk uğrunada hayatınızı harap etmeyin derim.sizin mutsuz olduğunuz yerde çocuk nasıl sağlıklı büyüyebilir?
 • birmeleğimbeen
  6097  
  Benzerini ben yaşadım bu sebepden boşandım, kesinlikle boşanmak istiyorsan keşke ilk darp olayında kaarakol ve hastaneye gitseydin. Ben darp raporuyla boşandım. Bu tipler kesinlikle değişmezler. Boşanmamızın üzerinden 4 yılgeçmesine rağmen geçen sene yine dövdü.
 •  
  Yok  
  Kavganın nedeni ne, çok tetikleyici sözler söyledin mi, o anda eşinin canı başka birşeye sıkkın olabilir mi.. bunları düşün derim. Eğer ilk defa olan bir şeyse ve eşin pişmansa bir şans daha vermeye değer. Ve bebeğin var, eşinin bir anda sinirlerine hakim olamadığını düşünüyorum, hemen kestirip atmaya değmez bence. Biraz sabır, ayrıca eşinle de konuş bu konuyu, hemen boşanalım falan deme bence :)
  • Cevaplayan
   psikopatmış gibi konuşmadım zaten, hemen boşanıcam niye diyorsun peki,derdin ne? asıl sorun şiddet değil bence
  • Soran
   öle bir pikopat değil ya akrdeşim sende ne yaptın
 •  
  Yok  
  kusura bakmayın ama kendimi alıkoyamıyorum,söylücem.terbiyesiz kendini bilmez herif.kendini ne sanıyorsa.bu erkekler.hep annelerinin onları şımartmasından oluyor.el üstünde tutuyorlar.onlar da kendilerini bişey sanıyo.sen kimsin de kadını dövüyorsun.sırf bu yüzden aikido,judo dersleri alıcam ya!ben de çakıcam bi tane.bak bakalım o zaman bişey diyebiliyomu.varya aslında bu eşlerini döven öküzleri toplucam dağıtıcan ağzını yüzünü.anca bundan anlarlar.ilgilendiği de adamın kendi çocuğu yani.başkasının çocuğu değilya.kadına şiddet hattı var alo bilmem kaç.onu arayabilirsin.
 • poine
  -1  
  böyle iğrenç, ruh hastası bir babayla büyümesi daha mı iyi? lütfen hemen ama hemen boşan.
  • Soran
   boşanmak kolay mı
 •  
  Yok  
  Kesinlikle boşan. O darptan sonra affedersen, eşin hep darp eder seni nasıl olsa affediyor diye. Sonra saçma sapan bahanelerle kendini haklı çıkarmaya çalışır. Bu olaylar böyle başlıyor. Bir uzmanın yazısını okudum bu soruyu görmeden önce. İşler ağırlaşmadan önce anne can güvenliğini sağlama alıp acilen evden ayrılmalıymış. Sonra patolojik duruma döndürebilirmiş işi öldürmeye kadar yolu varmış. İlk zamanlar sana zarar vermek için bebeği elinden alacağım diye tutturabilir ama mahkemede çok net belirtmelisin bebege olan sevgimi kıskandığı için bebeğe zarar vermesinden korkuyorum diye. Bebeği çok kıskanıyor normal değil diye. Bebek babasız büyümez sen rahat ol aynı evde hem senin hem çocuğun şiddet görme riski var. Mahkemenin karar verdiği günlerde babayla bulusursa bebek daha sağlıklı olur. Benim annem babamdan boşandı bu şiddet olayları yüzünden beni de çok döverdi annem benle çok ilgileniyormuş diye ama döndü annem zararlı yoldan eğer sürseydi evlilikleri bana çok zararı olurdu piskopat manyak bile olabilirdim çizgiden döndük. Boşan bence kesinlikle.
 •  
  Yok  
  canımın içi şiddet dolu bi evde büyüdüm ben ve şimdi diyorum ki keşke babasız büyüseymişim ? yazık o bebişe ne kadar sağlıklı büyüyebilir ki ? inan çok üzüldüm ipleri onun eline verme. yada ne biliyim gönlünü felan hoş et yatakodanda ilgi göster bebiş uyurken ilgi göster bişiler yap bende evliyim 10 aylık oglum var ilgimin çoğu onda ama kocamıda ihmal etmiyorum oda koca bebek sanki gönlünü hoş ediyorum gayette iyiyiz yani. allah yardımcın olsun kardeşim sözü geçen büyüklerine bi aç konuyu.
 • Nimdd
  1617  
  dayak bi alışkanlıktır bunu unutma
 • mknox
  -1  
  Kocamdır döver de sever de.
 • demet25
  -1  
  Boşanma yolunu seçmeden başka bir yol arıyorsun sanırım.. Bazıları eşinin hoşuna gidebilecek şeyler yapmaktan bahsetmiş ama kalbin kırılmışken içinden gelerek onun için nasıl bir şeyler yapabilirsin ki? Eğer asla boşanamam diyorsan dua ve sabır derim başka ne olabilir..
 • iyiniyetli
  -1  
  yok artık yaa :@ çok sinirlendim hemen ayrılıyosun ve çocuğunun velayetini alıyosun bu ne yaa onla yaşanır mı kendine kıyma bence çocoğunu bi şekilde büyütürsün böyle bir insan babalık yapmasa da olur
 • kraliceleopar
  -1  
  kesinlikle ama kesinlikle boşanılmalı
 • samyelii
  6047  
  hastaneye gıdıp darp raporu al savcılıga ver sıkıyorsa bır daha dovsun donuna kadar alırlar adamın ıkıncısınde hapıse gırme korkusuna dokunamaz sana bacım :( cocugu kadınlar dusundugu kadar erkeklerde dusunse keske :(
 • susam
  -1  
  kavgalı gürültülü sorunlu bir çocukluk yaşamasından iyidir babasız yaşaması.karısı olabilirsin hayvanı değilsin.
 • crazygirl2
  -1  
  Al eline baltayı sen kimi dövüyosun yer misin yemez misin
 • maydonoz
  30090  
  Özür falan dilemedi mi ?
  • Cevaplayan
   unutulacak demiyorum.Ama en azından pişmanlık göstergesi vardır diye düşündüm.İmkanı varsa bende ayrılsın derim ama daha ufaklık 6 aylık..
  • bundan sonra özür dilese noolcAK.özür dileyince geçicek mi yani.unutulacak mı?
 •  
  Yok  
  namazlı niyazlı . içkisi olmayan adamdan zarar gelmez ! tabi onlar yobaz olurlar ! !
  • yobazlık kriteriniz islama uygun yaşayışı sanırım.yanlış düşüncedesiniz.araştırın bence biraz
  • Saçmalık size göre İslamı uygulayan kişi yobaz oluyor asıl yobazlar sizlersiniz farkında değilsiniz.. Yobaz bir şeyin doğruluğu gösterildiği halde kabul etmeyen insanlara denir. Örnek berecek olursak Laik Yobazı denen kişiler normalde laiklik tüm herkez özgürdür derken toplumdaki dinine göre yaşayan kişilere karışanlardır. Daha tanımını bile yapamadığınız yobazlık lafını müslümanlığı doğru yaşayanlara söylerken büyük günaha giriyorsunuz..

   İkinci olarak peygamberimiz tek eşliliği önermiştir.
  • tokata gerek yok üstüne kumalar gelse yeter ;)
  • gizli beynine sıçim.soran ne diyor sen diyorsun.iki tokat sen de ye bakim gör dünyayı.
  • Cevaplayan
   paylaş paylaşma o senin derdin. Sünnettte var , uygulayan yerilmez! sana mı düştü nasıl anlıyorsun sen ? kadın kıskançtır hi. bir kadın istemez orası da öyle...
  • Soran
   ne diorsun ya insan kendi kocasını paylaşamaz saçma saçma konuşma .
  • Cevaplayan
   olamaz mı ALLAH 4 e kadar müsade etmiş , ALLAH izin vermiş insana ne ? gerisi ona kalmış adaletle davranamzsa kendi yanar...
  • Soran
   valla ben namazlı niyazlı adamda gördüm bizim sitede ikinci karısı var
  • Cevaplayan
   ben genel konuda yazdım , erkek adam şiddet uygulamaz !
  • Soran
   ne alaka kardeşim ya
 •  
  Yok  
  bırak babasız büyüsün. benim annemle babam ayrıldı ve o kadar mutluyum ki. iğrenç bir çocukluğum var. kendime zarar vermeye kalktım ve izlerini taşıyorum. kendimden nefret ettiğim günler oldu. seni döven ileride çocuğunu da döver. 3 senede bunu yapıyorsa 10 sene sonra kimbilir neler yapar. bunlara karşı gelin. kimse kimseyi dövemez.
  • Cevaplayan
   bebek 6 aylık. daha sütten kesilmemiştir. nasıl verebilirler ki ?
  • Soran
   tamamda o alır benden daha güçlü durumda
  • Cevaplayan
   bebek annede kalmak zorunda çünkü anneye muhtaç. devlet vermez hele ki elinde bir işin varsa.
  • Soran
   haklısın ama boşanıcam dedim vermem bebeği gidersin kendin dedi bağırdı şu an gitti evde yok
 • fall88
  11658  
  öyle karaktersiz bir erkekle hayat geçmez
 • elifkskli
  12090  
  o bebek elbette bakacaksınız bakıma ilgiye muhtaç
  • Soran
   yani
 •  
  Yok  
  Eğer ilk defa olmussa bu konus onunla tekrar olması halinde boşanacağını söyle bebeğinle ilgilenmenin nesi suc ben bunu anlayamadım?
  • Soran
   bende anlamadım
 • pistmaniye
  -1  
  Ailen destek oluyorsa biraz bile düşünme çık o evden, bekara karı boşamak kolay derler. ama bu konu farklı. Bebeğine ve sana yazık olur aksi halde...
  • Soran
   haklısın öyle yapıcam gururuma yediremem böle birşeyi
 • PepeeveŞila
  28941  
  Ben olsam ayrilirdim.Annem babam bana vurmazken elin adaminin vurmaya hic hakki olamaz.Cocugun anne babasi ayri buyumesi,siddet iceren bir ortamda buyumesinden iyidir
 • delee
  3742  
  Önce al karşına, konuş. Ama sakince... Belki bir anlık sinirle yapmıştır, pişmandır, eğer öyleyse çözersiniz zaten. Bunu tekrar yaparsa da sakın affetme, anında bitir. Çünkü ömür boyu döver seni... Çocuk büyüyünce onu da döver. Çok zor bir durum, umarım bir anlık hata yapmıştır ve pişmandır... =(
 • prenses_nur
  52598  
  Evlilikten en çok korkmama neden olan şeylerden biri bu şiddet konusu.Ne yazık ki çaresi yok.Ne olursan ol.Statün,konumun ne olursa olsun böyle şiddete eğilim gösteren bireyler olduğu sürece hayat zindan olur.
  • Soran
   evet haklısın ikimize okumuş tipleriz ama işte gel gör ki dayak yedim
 •  
  Yok  
  bebeğinin ve kendinin güvenliği için ayrılman daha mantıklı.tabiki kolay olmaz ama bu şiddetin boyutu artabilir.bi kere yapan devamınıda getirir
 • aliceee
  674  
  Ayril bence.cocugunun o siddetin icinde buyumesi daha kotu..
 •  
  Yok  
  kadınlar bazen bebek oldugunda herseyı unutuyorlar tamam bebek ıcın grekenler yapılır fakat eşini unutmamalısın
  • Cevaplayan
   sevgılı degıller sonucta ortada bebekte var hata ınsanlar ıcındır
  • yaa bırak ne hatasını anlıcak erkek degil mendebur
  • Cevaplayan
   hayır tabiki o çok yanlış tasvip edilemez.Tahminim şiddetli bı kavga sonrası gelişmiştir hatasını anlar umarım çok pişman olur.
  • Soran
   tamam da dövmesi mi gerek
 • KraliceBlankaa
  -1  
  kocanı al karsına konus sonkez dzelmiyorsa dediğini yap
  • Cevaplayan
   Bidaha olursa ayril
  • Soran
   pişman olduğunu söylüor ama bilmiorum
 • elif0689
  332  
  çok ktü seni çok iyi anlıyorum ama bunu birdaha yapabilceğini düşünüyorsan ayrıl inan o çocuğa yazık olur
  • Soran
   evet
 • caffemocha
  -1  
  Nasıl yani? nasıl bir siddet uyguladı ?
  • Cevaplayan
   yaptıgı kesinlikle yanlıs bir sey.. savunulacak bir yeri yok.. haklı degil..
   ama belki de sinirleri bozulmustur gercekten bu duruma.. bir anda öfkesine yenik düsmüstür.. diger arkadasların da dedigi gibi al karsına konus.. belki sen de bebekle ilgilenmekten bazı seyleri göremez olmussundur.. kendi hataların vardır. Varsa göstersin sana. ama dedigim gibi konusarak
  • Soran
   vurdu yani
 
Ana Sayfa > Ayrılık Soruları > Evlilikte darp ve şiddet durumunda ne yapılmalı?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
90'larda çocuk olmak gibisi var mı?
mel_mel17 saat önce sordu

80'lerde ocuk olmak isterdim

90'lar candır

Milenyum çocukları en iyisi bilgisayar falan off :)

Ayrılık Yazıları
 
●  Değiştiremeyeceğimiz Şeyler
karacigerkelebegi
Uyumaya çalışıyordum ama uykuya geçemiyordum, huzursuzdum, acıyı hissediyordum.Ne yaparsam yapayım aklımdan çıkmıyordu, zaten benim de ondan başka hayal edecek bir şeyim yoktu. Midemden kalbime doğru...
●  İlişkilerde Terk Edilme Ve Terapi Hedefleri
ilişkiterapisti
Yusuf Bayalan, İlişki Terapisti Terkedilme Şemasının Genel Sunumu Terk edilme şemasına sahipseniz yakınlarınızı veya bağlanacağınız kişileri kaybetme beklentisiyle yaşarsınız. İlişkilerinizin...
Ayrılık Xperleri
  
gizemli7
50121  
gizemli7
Nişanlı, 24 yaşında
7 Soru - 2988 Cevap
Ayrılık Xper: 8459
yokoylebisey
42203  
yokoylebisey
İlişki İçinde, 25 yaşında
0 Soru - 2318 Cevap
Ayrılık Xper: 6593
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
2 Soru - 1802 Cevap
Ayrılık Xper: 3689
prenses_nur
52598  
prenses_nur
25 yaşında
2 Soru - 1288 Cevap
Ayrılık Xper: 3252

Xper Nedir? Xper Sıralaması