girl_17

Erkekler neden kıskanır?

Ortalama: Henüz Puan Verilmedi!
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
girl_17(Yaş:18-24)
    Kategori: Aşk

Erkekler neden sevgilisini kankasından bile kıskanır? Neden kıyafetine karşır? Bu kıskançlık sevdiğinden mi yoksa güvenmediğinden mi olur?


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 9610
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
17
Kızlardan  
11
 

En İyi Cevap

frtkrm
446  
Çok enteresandır, günümüzde artık kıskançlık utanılacak bir durummuş gibi değerlendirilir oldu. Hatta öyleki kıskanan erkek olsun kadın olsun; partneri tarafından "sen kıskançlıkmı yapıyosun yoksa?" diye sorgulanıyor, daha da ötesi ilgili kişide bu duruma "yooo hayır vs.." gibi negatif cevaplar veriyor. Kıskanıyor olmaktan utanır durumunda hareket ediyor.
Halbuki sevmek ve kıskanmak, etle tırnak kadar birbirine bağlı şeylerdir. Fakat çoğu zaman kıskanmayı, "kontrol altında tutmak" veya "emir vermek" gibi terimlerle karıştırıyoruz.
Partnerinin, ilişki başlangıcından önceki yaşam tarzını (giyim-kuşam-vs...) bilmesine ve onu öyle sevmesine rağmen, ilişkiyle birlikte buna kıskançlık bahanesiyle kısıtlama getirmesi çok doğru bir davranış değildir.
Bakın tekrar ediyorum. Doğru olmayan şey, kıskanması değildir. Doğru olmayan şey emir komuta altına alma çabasıdır.
SEVEN KISKANIR. KISKANMIYORSA, SEVGİSİNİ KONTROL ETMELİDİR. (bence...)

Erkekler Ne Diyor

 • cooby
  2729  
  Kıskanmak erkeğin kendine duyduğu güvensizliktir diyebilir bazı arkadaşlar, biraz durun bi düşünün konuşmadan önce, kendinizi yüceltmek için başkalarını aşağılamanız gerekmiyor.
  Kıskanmak partnerinin hayatını kısıtlamak değildir, işi buraya getiren kişi ilişkiyi hem sevgilisine hemde kendine zindan etmiş olur. Ben sevdiğimi kıskanıyorum nedenini bilemem içimden gelen bir duygu bu ama herzaman kendimi frenlemişimdir bu konuda, onun giyimine gezmesine çok karışmamaya çalışırım bazı sınırlar çerçevesinde, onun mutluluğu benide mutlu eder çünkü.
  Erkekler neden kıyafete karışır derseniz, eğer başka erkeklerin gözlerini üzerine çekecek bir şey giyiyorsa kızımız, olası bir cinayete mani olmak için kısıtlamalara gidiliyor bence :)
 • kadehteki_yakamoz
  -1  
  Kıskanç olmadığım icin bilemeyeceğim ama bu acikca güvensizliktir ve büyük ihtimal kisilik bozukluğudur Kiz gitmesin diye hapsetmek, onu öldürmektir Böyle bir sevgiliniz varsa direk ayrılın Yalniz kalıp kökleri kurusunlar:) sevmek kıskanmak değildir Kıskanmak sevmek değildir Sahiplenmek baska esir etmek baska.. Güvensizlik ve korku..
 • irlandalı
  -1  
  erkekler çoğunluk "kendilerinden bildiklerinden" başkasına güvenmez... kendi yapmıştır bir şey başkası içinde aynı kuralar geçerli kabul eder.. kimse günahsız değil.. unutma
  • Kişi kendinden bilir işi.
 • onurm
  1334  
  Benim kız arkadaşım, benim tanımadığım bir erkek arkadaşıyla gezip tozuyorsa kıskanırım.. Ama ben o çocuğu tanıyorsam ve onun kız arkadaşım için zararsız bir tip olcağına kanaat getirirsem bir sorun olmaz.. Neden diyeceksin; Bak burada bir ton insan var.. Bir çoğu "Ben şu kızdan hoşlanıyorum ama çok yakın arkadaşım! sizce ona açılmalıyım!" tarzı sorular soruyor.. Şimdi sen kendini bizim yerimize koy! Sen olsan kıskanmaz mıydın? :)
  • :))
  • Cevaplayan
   bi videoda amcamın biri "senden elektirik alamadım" diyen teyzeme şöyle diyordu.. "Elektrük müü? parası neyse çekeriz yauuw.. Dert ettiğin şeye bağ hele.." :)) Böyle insanlarda var..:)
  • evet öyle oluyo... o yüzden devrelerini yakıcak adamdan elektrk falan almıcağz.. çok tehlikeli..:)
  • Cevaplayan
   tamam ya demedim bişi :) o cümlede altı üstü bir "yaptın" kelimesinde bir "n" harfini fazla koymuşum.. elim çarpmıştır, insanlık hali :P olmaz mı ? :)

   Güven olayıda, genelde bu kıskançlık olayından bunalan kızlardan dolayı çıkıyor.. Kızlar bu kıskançlıktan biraz sıkılınca "Yoksa sen bana güvenmiyor musun?" konusu açıyor.. Erkekte ne alakası oldugunu çözene kadar(Aklında o anda güvensizliğin g'si olmaz çünkü..) devrelerini yakıyor ve sonunda malum son! :)
  • farkındaysan ben bu olayın bi arkadaşımın başına geldiğini söledm...:) yani ben kimseye bşy yapmadım... haklısın bide güven boyutu var. ben güvenn olmdığı bi ilişki yaşamam...;)
  • Cevaplayan
   Unutmadan söyliyeyim bu işin birde güven boyutu var..:)
  • Cevaplayan
   abartmanın ayrıntısını bilemiyorum.. Kim bilir neler yaptın çocuğa :P :D
  • kıskanırdım tabiki ama sanki o biraz abartıo :)
 • M-D-A
  -1  
  erkeklerde kaybetme korkusu vardır ve en çok sevdikleri şeylere sahip çıkma gibi garip bi yanları vardır
 • kopukcino
  673  
  Çoğu insan, “kıskanmak sevginin göstergesidir” dese de kıskançlık; kimi zaman yıkıcı, zorlayıcı, aşağılayıcı tutumlara yol açan, hastalık haline dönüştüğünde hayatı çekilmez kılan bir davranış olabiliyor. Aslında insanın doğasında olan kıskançlık duygusu, terk edilme tehlikelerine ve sadakatsizliğe karşı bir savunma aracı olarak gelişiyor insanda.
 • esntimb
  786  
  sahiplendiği için...
 •  
  Yok  
  Erkek kıskanır niye kıskandı.Erkek kıskanmaz niye beni umursamıyoruz.Sizleri çözemedikki ne yapacağımıza karar verelim..!
 • kovboy21
  619  
  kıskanmak tam manasıyla seven ciddi düşünen biri içindir ama genç bir erkek sevgili gibi gördüğü birini kıskanmış süsü vererek hareket eder..kıskanmak asıl sevgiye layıktır ve de öyledir..elbiseye karışma olayına gelince elbisenin açık olması türk erkeğinin genelinin aile yapısına ters olduğu için o seni uyarır ama anlamazsan üzerine gitmez sonuç seviyorsa kıskançlığından sevmiyorsa ne kıskançlık ne güven sadece yapması gerektiği için
 • secretboy_2
  4329  
  Bence erkeklerin kiskanma sebepleri kizlarinkilerden oek farkli degildir.
 • silent
  31997  
  Kıskanclıgın doz aşımı bazen karşısındakini tehdit edercesine olabilir. Bu durumda karşı taraf ona güven vermelidir. Kıyafete karışması cogu zaman dogaldır. Cünkü neden herkes sana baksın ki? Neden dikkatleri cekesin ve o kadar cok kişinin sana bakmasını saglayasın ki? Hele ki sevgilin seni delice seviyor ve seni kankasından bile kıskanıyorsa.
  Sevgi kıskanclıgı dogurmazsa zaten sahiplenme kavramı çözümsüzleşir
 • yenidendene
  -1  
  Seven adam kıskanır derler.
 • okanyalnızgezer
  7558  
  sevdiğinden
 • inception16
  -1  
  bu her kişiye göre değişiyor sanırım kimisi bu durumdan hoşnut kalırken kimi bayan bunalıyor cinsinden fakat bir erkek umürsadığı kadını kıskanır tabi genel yapımızda suda varki başka biryle paylaşma gibi luxsumuz yok
 • Mevlt_07
  2900  
  neden kıskanır ki zor bi soru ama nedenleri çoktur herhalde
 • Gökhan
  -1  
  Nedeni yok, doğuştan default olarak gelir.. Dozu, her erkekte değişir..

  Erkek yani, kıskanır...
 • etmus
  -1  
  kendi totosuna guvenmediginden o kadar takisir, sonucta bu kiz yillarca onsuz da kendisine sahip cikmis ne giyecegini bilmis, sevgilisi sanki sonradan ogretecek. aslinda kiskanmak kendisine ya da karsisindakine guvenmediginden olabilir, tamam insan kaybetme korkusu yasar sevdigiyle ama bu kiskancligi saklar, karsisindakini baskilayip hayati zindan etmez. bu etegi neden giydin bik bik edenlerin tek sorunu, kizi baskasi kapar dusuncesi ve kendilerini yetersiz gormeleridir. sevgiyle direk alakasi yoktur.
 

Kızlar Ne Diyor

 • asminn
  1187  
  sevdikleri için:)))
 • bouquet
  98  
  her ikisinden de
 • watermelon
  -1  
  hem sevdiğinden hem de terkedilme korkusundan.. güzel gözüktüğümüz için birilerinin bizi beğenip onları terkedeceğimizi sanırlar :)
 • gizliabcdf
  255  
  Erkeklerin kıskanmak istemeyenleri bile etrfndaki erkeklerden esinlenerek ksknr hem bu kzlarn hsuna gdr bence:D
 • sorunlarsorular
  -1  
  sana güveniyoda çevreye güvenmiyor :))
 • Pink-
  -1  
  tabiki güvenmediklerı için
  • alakası yok o istemsiz bi şey paylaşmak istemiyoruz kimseyle yani hep beni sevsin hep benle olsun istiyoruz kötü mü bu çok seviyoruz
 • esrarenqizz
  -1  
  tabiki de sevdiğinden ama seviyesini de bilmeli kıskanmanın
 • menis
  -1  
  tabi ki de sevdiqinden. Kıskanmakla qüvenmemek çok farklı şeyler.
 • yabangülü
  532  
  Çoğu insan, “kıskanmak sevginin göstergesidir” dese de kıskançlık; kimi zaman yıkıcı, zorlayıcı, aşağılayıcı tutumlara yol açan, hastalık haline dönüştüğünde hayatı çekilmez kılan bir davranış olabiliyor. Aslında insanın doğasında olan kıskançlık duygusu, terk edilme tehlikelerine ve sadakatsizliğe karşı bir savunma aracı olarak gelişiyor insanda.
 • bebekk
  6875  
  sahiplenmek istediklerinden bence sen onu dinleyince egoları tatmin oluyor kıskançlığıda kendine güvensizlikten kaynaklı olarak görmekteyim bazen
 • masumkedi
  157  
  ahhhh bu kıskançlık meselesinden muzdarip olan biri olarak ben hala sebebini çözebilmiş değilim çözen varsa banada anlatsın lütfen
  • Cevaplayan
   kıskanırım ama yerli yersiz kıskanmam abartmam
  • bi bayan olarak sen kıskanç değilmisn ?
 
Ana Sayfa > Aşk Soruları > Erkekler neden kıskanır?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Sevgi sevmek ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Sevmek mi sevilmek mi desem hangisini seçersiniz ?
Sevmek mi sevilmek mi desem hangisini seçersiniz ?  
Bir Erkek Sordu Sevgi sevmek bağlanmak ?
Sevgi nedir ?Sevmek nedir ?Bağlanmak nedir ?Açıklaya bilirmisiniz bunları yaşayanlar  
90'larda çocuk olmak gibisi var mı?
mel_mel14 saat önce sordu

80'lerde ocuk olmak isterdim

90'lar candır

Milenyum çocukları en iyisi bilgisayar falan off :)

Aşk Xperleri
  
gizemli7
50121  
gizemli7
Nişanlı, 24 yaşında
24 Soru - 3809 Cevap
Aşk Xper: 12113
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
6 Soru - 5120 Cevap
Aşk Xper: 9946
yokoylebisey
42203  
yokoylebisey
İlişki İçinde, 25 yaşında
0 Soru - 2196 Cevap
Aşk Xper: 6425
capkin_kuru_fasulye
46508  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
162 Soru - 4620 Cevap
Aşk Xper: 6383

Xper Nedir? Xper Sıralaması