Eski sevgilisinin fotoğraflarını saklayan sevgili..

Ortalama: Henüz Puan Verilmedi!
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Aşk

3 senelik bir ilişkim var. ilişkimizin 5. ayında sevgilimin telefonunda eski sevgilisiyle resmi vardı. özür diledi, sorun çıkartmadım ve sildi. geçen sene üniversite için başka bir şehre taşındı ve yine aynı eski sevgilisinin fotoğraflarını, mektuplarını geçen gün tesadüfen gördüm. benimle çıkmaya başlamadan 1 2 hafta önce ayrılmışlar ve mektuplar o zamanlara ait. mektupları okuyunca fark ettim ki, ikimizle de aynı şeyleri yaşamış, aynı şeyleri söylemiş, aynı şekilde davranmış. bana önemsemediği, sevmediği için ayrıldığını söylemişti fakat mesele kıskançlıkla ilgiliymiş mektuptan anladığım kadarıyla. özür diledi falan ama ben çok kırıldım. siz olsanız ne yaparsınız? bu hazmedilecek bir şey mi? ailesinin evinde kalsa unutulmuş derim ama benimle çıktığı halde almış yanında getirmiş. ve poşette sadece o fotoğraf ve mektuplar var başka hiç bir şey yok. koyulan poşet de benim ona aldığım bir hediyenin poşeti.. kılıf uyduramıyorum bir türlü.. en doğru çözüm bitirmek midir?


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 38785
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
7
Kızlardan  
14
 

En İyi Cevap

paamiir
2546  
Bence hiç ugrasma ben olsam krize girerdim. benle birlikte olmadan 2-3 hafta önce ayrılmıs ondan diyorsun seninle birlikte olma sebebi ayrılığı aşkla vurmaktan başka bişi degil hayır evinde olsa anlıcam ama sen ev tasıyorsun ne münasebet eski kız arkadasının fotoları mektupları senle geliyor hemde senin aldıgın hediye poşettin de çok büyük bir terbiyesizlik ! ayrıca ne malum belki eski kız arkadasına hala ısrar ediyr barısmak için bayan yüz vermiyor istemiyor olalir, bence sen bosa zaman harcama neden ikinci olasın ki birinci olmak varken..

Erkekler Ne Diyor

 • karakterfakiri
  -1  
  sen neden okuyorsun çocuğun mektuplarını? bende eski sevgililerimin resimlerini mektuplarını saklarım ama öyle kıskanılacak bir durum değil. saygı duyarım yaşananlara o yuzden
  • Soran
   adam bana anıları saklamanın anlamsızlığından dem vurur hep. karıştırırken bulmadım, bizim fotoğraflarımızla sürpriz yapacaktım, aradan onunkiler çıktı.
 • Liquid-Soul
  8605  
  bacım bi özet geç ya
  • liquid-soul süpersin ya güldürdün beni:)))
  • Cevaplayan
   he öyle desene ya
  • Soran
   kızdırdı beni, ayrılıcam. durum bu:)
 • berkeracar
  6245  
  senden önce yapılanlar seni en ufak bir şekilde ilgilendirmez... geçmişini çöpe atmasını da isteyemezsin. evlendikten sonra hala yapıyorsa eyvallah. şu an onun hiçbirşeyi değilsin ve geçmişini silmesini isteme hakkın yok. senin aldığın poşetin de bir anlamı yok. poşet poşettir. evlen ondan sonra hayatını karartmaya başla şimdiden değil...
  • Cevaplayan
   neden ya? :) sen de çok kararsızsın :))))
  • abi ne geniş adamsın sen yaaaaaa
  • Cevaplayan
   bence kısmını geç çünkü gerçekte ne istediğini o söylemedikten sonra bilemezsin ama haklı olduğun nokta, o senden istiyorsa ve seni kısıtlıyorsa, böyle birşey yapmana izin vermeyecek hatta ayrılacak kadar kısıtlıyorsa kendisi de yapamaz. o anlamda haklısın.
  • Soran
   arkadaşlarımla konuşmamı bile sınırlar. her anımı sorgular. o benim ilk sevgilim o yüzden geçmişle ilgili bir anım yok benim. ama ben aynı şeyi yapsam terk edeceğine şüphem yok. üstelik 3 sene sonra ilk kez haberim oluyor. daha önce mesajları sakladığını söylemişti ilk zamanlarımızda. hiç bişey dememiştim. sonra sildiğini söyledi. amaç anı falan değil burada bence.
  • Cevaplayan
   değildir... anılara saygı duymaktır... o seni sorgulayıp kısıtladı mı?
  • Soran
   bu adam anıya, hatıraya, fotoğrafa önem veren bir adam değil. saklamaz öyle hiç bişey. milyon tane eski sevgilisinin arasından bir tanesinin fotoğrafları, mektupları... bu saygısızlık değil midir yeni sevgiliye?
 • nasılistersen
  -1  
  Esk günleri hatırlamaya çalışıyor ama bir faydası yok ki. Eskiden yaptıkları çözüm olsaydı eski sevgilisinden ayrılmazlardı... Durumu açıkca konuşup ortadan kaldırmaya çalışmak..

  Başaramıyorsanız uzak durman daha az üzülmene sebep olacak.
  • Soran
   böyle birşey söylemesi zaten beni 3 sene oyaladığını göstereceğinden anlayış göstermem imkansız.
 • kırpık
  1081  
  seni şu aşamada umursamıyor gibi görünüyor aslında kötü yanından da bakmamak lazım belkide senin yardımınlada unutabilir onu ancak buna değermi onu iyice bi tartman gerek
  • Cevaplayan
   :) o zaman bitir. hiç durma
  • Soran
   değmez bence.. annesi miyim babası mıyım bana ne eski sevgilisinden.. 3 sene çıkıp emek verdiğim adam eski sevgilisinin anılarını saklıyo.. allahından bulsun derim anca.
 • etmus
  -1  
  unutamayan adamla ugrasma, belli ki seni takmiyor bile
 • Deh_Deh_Düldül
  -1  
  sana aşık değil. Eski sevgilisine aşık. geçmiş olsun
  • Soran
   zannetmiyorum katlanabileceğimi. bitirmek en mantıklısı. teşekkürler.
  • Cevaplayan
   bitirmiş ama pişman.
   Onunla bitirmeyip devam edebilirsin ama aklının bir köşesinde hep eski sevgilisi olacak. buna katlanabilirim diyorsan devam et derim.
  • Soran
   bu kadar sürede konuştuklarını zannetmiyorum ama.. bir de mektupta kız beni affet bitirme falan yazmış..kendi ayrılmış yani. sonrasında da denk gelmedi konuştuğuna görüştüğüne.. neden benimle birlikte o zaman:/ siz erkekleri anlamak zor.. of!:(
 

Kızlar Ne Diyor

 • Ledda
  255  
  benzer bi durumu yasadıgım icin yazmak istedim. benimde 4 yıl suren bi iliskim olmustu..fena asık olmstuk ama siddetli gecimsizlikten bitti :) herneyse yaklasık bir yıldırda hayatımda baska biri var ve onu cok seviyorum. ama eski sevgilmden kalan biton sey var hala evmde.. evet ilk zmnlar ayrıldıgımızda kıyamadıgım icin atmamıstım bazı seyleri..bakıp hatrlıyodum yada ozlemimi gideriyodum belki ama simdi o amaclada tuttugum solenemez.. ole kaldılar bi yerlerde ve bende simdi ne acıp bakıyorum nede bakmak istiyorum.. yani burda senden onceki kızı unutamama gibi bi durum olmayabilirde..belki onemsememis unutmustur.. yeni tasınırkende belki atmak gelmemistir icinden.. bu seni sevmedigini gostermez bence. neticede 3 yıldır birlikteyiz diyosun az mı.. sevmese neden senle takılsın..ama bellki icinde bitakım supheler var..bence sadece bu olaya baglı kalma..dier davranıslarını ölc tart..yaptıgı etik bisi olmıyabilir ama dedigim gibi seni sevmediginide gostermez..eger ki icinde seni bundan baska rahatsz eden biseyler varsa bunuda goz onunde bulundurarark deerlendir.. tek sorun buysa bence asılmıcak bisi diil
 • gizemli7
  50121  
  Gerçekten çok mantıksızca hareket etmiş karşındaki insan o nasıl rahatlıktr ya sen yine iyi sabırlıymışsın güzelim başkası olsaydı bu kadar sessiz kalıp az tepki vermezdi kıymetini bilmesi gerekir ama ben senin bu kişiyle birlikteliğini devam ettirmenden yana değilim yarın bir gün daha üzücü bir durumla karşına çıkabilir kendi değerini biliyorsan bence bu kişiyle bitir ya da ciddi anlamda araya mesafe koy hatasını anlamas için.Öyle kuru kuruya özür dilemekle her şey bitmez.
  • Cevaplayan
   en hayırlısı olmuş canım.
  • Soran
   ayrıldık zaten canım..
 • trendd
  521  
  evine getirmiş de neden saklama gereği duymamış senin görme ihtimalini düşünmemiş mi ? bu konuda konuşmadın mı gördüğünden bahsetmedin mi bundan rahatsız olduğundan ya da
  • Soran
   daha yeni getirdim zaten falan dedi. saklayabilecek çok yer yok evin temizliğini ben yaptığım için. zaten kısmen gizli sayılırdı. bizim fotoğraflarımızla birlikteydi.
 • spagetti
  -1  
  Bas tekmeyi totosuna.
 • melisa_55
  706  
  bence seni sevmiyo direk ayrıl.
 • kenny35
  -1  
  ben hatıralarımı asla atmam atmayanada saygı duyarım onlar yaşanmış şeylerdir ve yok edemezsin en azından aklından silemezsin onları saklaması onu seviyor beni takmıyor manasında değildir.
 • Kupa Kızı
  -1  
  agiz dolusu sovulesi sevgilidir.
  • Soran
   ehhehe tşeekkürler:D
  • Cevaplayan
   ben pek etkili degilim bu konuda.
   Beylerden yardim alsan
  • Soran
   ben tek başıma yeteri kadar sövemiyorum. sen de söv :D
 • cadıııı-theoriginal
  20158  
  seni sevmiyo diyil elbette seviyordur ama zamanında onu bir başka sevmiştir...
 • bigudi
  -1  
  bana ters..bir ilişki başlıyosa eskisi herşeyiyle bitmeli..tüm izler yok edilmeli.
  • Soran
   bana da öyle geliyor.
 • pekkomik
  24264  
  şili'de bir madende mahsur kalan işçileri hatırlıyor musun? 3 ayı aşkın bir süre sonra o madenden çıkartıldıklarında, kimileri günlerce sığındıkları o kovuktan taşları yanlarında getirmişlerdi. gazeteciler uzman bir psikologa bunun normal olup olmadığını sorduğunda, o psikolog yaşanan travma ve olumsuz deneyimlerle sağlıklı biçimde yüzleşebilen bir insanın o zamanlara ait anılardan korkmayacağını anlattı.

  şimdi...

  sevgilin eski ilişkisine dair her şeyi atmış olsa, sence bu o kızı unuttuğunu ispatlamaya yeter miydi? elbette ki hayır, ona duyduğu nefretle ona dair her şeyi unutmayı düşünmüş olabilir ve inan nefretin alt fonu hayal kırıklığına uğramış bir sevgi/aşktır. ha evet onla ilgili her şeyi özenle saklaması ilişkisini unutamadığını delalet olabilir; ancak sadece geçmişine saygı duyan ve ondan korkmayan, olgun bir ruhun göstergesi de olabilir.

  sevgilinin hangi gruba dahil olduğunu bilemem, bu senin bileceğin bir şey. ancak unutamadığını düşünüyor isen o eşyaları attırabilirsin: peki eğer gerçekten unutamadıysa yüreğini nasıl sökeceksin? hepimizin bir geçmişi var fakat illa ki tüm anılar paçamıza yapışmış halde sürüklenecek diye bir kaide yok. o yüzden geçmişe dair kalıntılara bu derece takılıp kendine dert edeceğine bugünün keyfini çıkararak sevdiceğinin kıymetlisi olmaya bak.

  ha bu arada; eski sevgililerinden aldığı hediyeleri özel bir kutuda saklayan bir adamla neredeyse 6 yıl birlikte oldum. benim ilk kez aşık olduğumu hissettiren adamın fotoğrafları hala albümümdedir. ancak bunlar bizim geçmişimize dönüp bakarken enseyi karartmadığımızın nişaneleri olarak kaldı sadece. sırf böylesi basit bir sebeple bitirilecek kadar hafif duygular içinde isen durma bitir ilişkini, zaten güzel olan bir şey için çabalamayı hak etmiyordur o.
  • çok güzel bir yorum
  • Soran
   teşekkürler..
  • Cevaplayan
   ben de anı saklamayı sevmem ama geçmişe dair muhtelif fotoğraf ve mektupları hala atmaya kıyamıyorum. dediğim gibi ben zaten sevgilinin hangi noktada olduğunu bilmiyorum, ama o objelerle ilişkisi benim gibi de olabilir. bir şekilde onların varlığına alışmıştır ve eksiklikleri demliksiz çaydanlık duygusu yaratıyordur onda. duygu değil yaşamsal işlev meselesi yani, o işlev tartışılır olsa da.
  • Soran
   yorumun hakikaten çok güzel. şöyle bir ayrıntı da vereyim, anı konusu açıldığında ben anı saklamayı sevmem der bana hep. hatta doğru dürüst fotoğraf bile çektirmez. ben her yaptığımızla ilgili birşeyler saklarken o bana bunun saçma olduğunu söyler. bu durumu da göz önünde bulundurursak, fikriniz aynı mı?
  • çok güzel bi yorum olmuş:)
 • mucize88
  895  
  çok kötü bir durum Allah yardımcın olsun... ne tarafa dönsen sana acı verecek gitsen olmuyo kalsan olmuyor...
  • Cevaplayan
   inan yardım etmek isterdim ama kardeş kimse sana yardım edemez zamandan başka hiç birşey sana ilaç olamaz gerçekten Allaha sığın o herşeyin en güzelini bilir...
  • Soran
   çok haklısın.. teşekkür ederim
 • sinsityum
  -1  
  2.5 senedir bişey yapmadın şimdi bitiriyim mi diye mi düşünüyosun?
  • Cevaplayan
   yalnız kalmaktan korktuğu için ağlamış olablr ama başka hareketleri davranışları nası sen bilceksn. sevdiğine inanıyosan bırakma bence.
  • Soran
   ağladı yalvardı falan ama nasıl inanayım ki böyle bir durumda.
  • Cevaplayan
   sen onun seni sevdiğine inanıyo musun peki?
  • Soran
   hiç bi önemi yok benim için, unutmuşum falan dedi. valizden yeni çıkarıp koydum oraya içinde ne olduğunu bilmiyodum ama fotoğrafların bende durduğunu biliyodum dedi. gerizekalı.
  • Cevaplayan
   o zaman kötü. muhtemelen unutamadı onu. sordun mu hiç ona ne bu niye saklıyosun hala diye?
  • Soran
   2gün oldu göreli
  • Cevaplayan
   poşeti getirmesi ne zmna tekabül ediyo?
  • Soran
   telefonda bi tane fotoğraf görüp adam unuttum dediğinde ayrılmak abartılı geldi biraz. ama şu an durum daha ciddi.
 • efsunum
  22614  
  hala onu seviyooo
 • asena_06
  6136  
  kesinlikle bitir
 
Ana Sayfa > Aşk Soruları > Eski sevgilisinin fotoğraflarını saklayan sevgili..
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Eski Sevgili ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Eski sevgiliden yeni sevgili olur mu acaba?
Eski sevgilinizle yeniden sevgili olmak nasıl duygudur   
Bir Kız Sordu Eski sevgilimin dogum gununu kutladim cevap vermedi mesaj okunmus olarak gorunuyor. Neden ?
Eski sevgilimin dogum gununu kutladim cevap vermedi mesaj okunmus olarak gorunuyor. Neden ?  
Erkeklere küpe yakışır mı?
15 saat önce sordu

Erkegine göre değişir

ıyyy o ne yaa

Görürsem döverim

Olur olur çok da güzel olur

Biz böyle mi gördük lan

Aşk Xperleri
  
gizemli7
50121  
gizemli7
Nişanlı, 24 yaşında
24 Soru - 3809 Cevap
Aşk Xper: 12113
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
6 Soru - 5120 Cevap
Aşk Xper: 9946
yokoylebisey
42203  
yokoylebisey
İlişki İçinde, 25 yaşında
0 Soru - 2196 Cevap
Aşk Xper: 6425
capkin_kuru_fasulye
46568  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
162 Soru - 4626 Cevap
Aşk Xper: 6386

Xper Nedir? Xper Sıralaması