bebekk

Neden evlenilmeli? Sizce evlilik ne anlam ifade ediyor ?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
bebekk(Yaş:18-24)
    Kategori: Aşk

Evlilik bana göre büyük sorumluluklar üstlenmek ve özgürlüğünün kısıtlanması demek. Resmen başkaları için yaşamaya başlıyorsunuz.
Peki neden evlenilmeli? Sizin için ne ifade ediyor, çok merak ettim.


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 2270
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
2
Kızlardan  
5
 

Erkekler Ne Diyor

 • charmup
  252  
  bana kalırsa karşınızdakini sevdiğinizi bir kağıtla belgelemek gereksiz. çünkü bunun cevabını siz ikinizin dışında imza atan kimse bilemez. bir boyut daha var ki topluma bir birey verecekseniz evlilik zorunlu. bu durumda evliliği, insanın kötü tarafına karşı alınmış küçük bir önlem olarak görüyorum. yani toplumun ahlak değerlerine ters düşülmesini zorlaştırmakla görevli bir müessese denilebilir. ben sevdiğim insanı gerçekten seviyorsam onunla ömrümün sonuna kadar kalabilirim. onun tüm sıkıntısını sorgusuz sualsiz üstlenebilirim ve üstlenirim. bunların hiçbiri için evlilik gerekli değil. lakin ben bir erkeğim. kızlar daha duygusal varlıklar ve siz bir bayansınız. bayanların evliliğe bakışları daha net ve doğru ya da daha yanlış olabilir. bu yüzden verdiğim cevap pek doyurucu olmayabilir. hangi pencerede bunu sorduğunuzu söylerseniz memnuniyetle tekrar yazarım:)
 • kasirga
  156  
  Bir kere sen müslümansan bu bir dinimizce emrolunan vazifedir.. peygamberimizinde .''gençlerinizi evlendirin'' diye hadisi şeriflerinde ifade ettiği gibi..
  evlilik her iki tarafı bütünleştirir insanın diğer cinsten bir eşi olmazsa yarımdır yarım insan da hiç bişeydir mutlu oldugunu sanır ama yanılır evlilik kutsal ve son derece önemli bir hayat tecrübesidir.. bu cevabı uzatabılırız yanı...
 

Kızlar Ne Diyor

 • RealGuiding
  7211  
  Evlilik nedir..? Önce bu soruya cevap bulmaya çalışalım..

  Bulduğumuz cevaplara bakalım; "İki insanın hayatlarının bir bölümünü birlikte geçirmeleri.. Hayatı paylaşmaları.. Çocuk yapmaları.. Bir birlerinin seks ihtiyacını gidermeleri.. Cevaplar daha da çoğaltılabilir.." Bu cevapları hemen hemen herkes bilmektedir..

  O halde aradığımız cevap nedir..?
  Aradığımız cevap ise, bu evlilik dediğimiz birlikteliği, tanıdık veya tanımadık herkese ilan etmek duyurmaktır.. Yani, "Ey millet duyduk duymadık demeyin, biz yani "x" ile "y" birlikte yaşamaya, seks yapmaya karar verdik.. Artık bize yan gözle bile bakmayınız.." diyerek tüm aleme duyurmaktan başka bir şey değildir..

  İmza atmaya gelince; Bu bir formaliteden ibaret bir şey.. Bize güvence sağladığını iddia ediyorlar.. Ancak ne kadar güvence sağladığı ise ortada.. Neyin güvencesini sağlıyor..? Ayrılırsak veya boşanırsak, güncel kanunlara göre düzenlenen haklardan yararlanmamızı sağlıyacak.. Güya öyleymiş..

  Eh bazen de işe yaramıyor değil tabi.. Diyelim ki, bir tatile gittiniz ve bir otelde kalacaksınız.. O zaman eğer imza atmamışsanız, yani evliliğiniz resmileşmemişse, sizi iki ayrı odada kalmanız gerektiğini söyleyeceklerdir.. Onun için, resmiyet her zaman için iyidir, avantajlıdır..

  Sorumluluk almak, özgürlüğün kısıtlanması, başkaları için yaşamak, ve benzeri kavramlar hayatımızın her alanında ve döneminde farklı oranlarda da olsa bizi kuşatmış vaziyette olacaktır..
  Burada bizim yapacağımız, terazinin iki kefesine bunları koyup tartmak ve hayatımıza ondan sonra yön ve şekil vermek kalmaktadır.. Bizim için en çok önem arzedenleri sıraya koymak olmalıdır..Burada da, her insanın özgürce seçimi sözkonusu olmaktadır..
  Herkesin bakış açısı kendine göre çok farklı olacağından, birine bir yaşam biçimi empoze etmek çok yanlış olacaktır.. Ancak, ona istediği yaşam biçimi konusunda yol gösterici olabiliriz.. Daha fazlası değil.. Daha fazlası ise ise, onun hayatına müdahale etmek demektir..
 • peyker07
  -1  
  İki insan birbirini çok seviyorsa ve ömrünün sonuna kadar onunla olabileceğini düşünüyorsa neden evlenmesinler ki ? Böylelikle resmileşmiş olur.Kim bilir evliliğin sonraki yıllarında bir de çocuk olur. :D Belli bir yaştan snra her insanın hissetmek isteyeceği şeyler bunlar
 • AğırApla
  -1  
  Benim için evlilik sevdiğim insanı kaybetmemek için atılmış bir imza.Ayrıca onu daha çok görebilmek için iyi bir bahane.Ama ne yazıkki sonsuza kadar iyi gitmiyo.
 • basakk
  5318  
  yani bu çok eskilerden gelen bir adet evlenmek zorunlu gibi birşey.
  Bide çöyle birşey var erkekler istediklerini yaparlar kadınlar yapınca namus meselesi olur kadınlar daha mecbur bence evlenmeye ve bu çok kötü bişet herkesin kendi yaşamı sonuçta ne isterse onu yapması lazm
 • meraklı
  10876  
  evet evlilik büyük sorumluluk..ama hayatın kendisi başlı başına sorumlulukken evlilik bunun küçük bir parçası hatta sevdiğin adamla ise en keyifli parçasıdır.

  özgürlüğüne benim kadar kimse düşkün olamaz derdim hep..ben çok hızlı ve deli yaşayan kızlardandım:) ama atladığım birşey varmış. evlilik için seçtiğin adam faktörü:) kendimden örnek vereyim; ben ne kadar özgürsem eşimde o kadar özgür.
  kimse kimsenin hayatına müdahale etmez. tabi bundan kimse isteyen istediğiyle takılır manası çıkarmasın. herkesin ayrı bir özel ve sosyal hayatı var bizim evliliğimizde. beraber geçirdiğimiz vakitler daha çok tabi. en başta birbirimize saygı duyuyoruz.
  Yanlız ben 26 yaşındaydım evlendiğimde eşimde 29. ikimizde çok şey yaşamıştık. doymuştuk. yanlızken yapılabilecek herşeyi yapmıştık. bu da önemli bir faktör. bir erkek veya kadın ilk aşkıyla evlendiğinde genelde aldatma ile sonuçlanıyor evlilikler. doyumsuzluk ve çeşit arayışı var hep. yerinde olsam hayatımı yaşar 29lu yaşlarda evlenirdim tabi hayatının adamını bulduğunda!

  neden evlenmeli sorusuna gelince; geriye kalan hayatımı onunla geçirmek, daha özgür olmak evt daha özgür..özgürce tatile gitmek, elele dolaşmak,öpüşmek,koklaşmak için:)bunları yapıyordum tabi de ama hep insanın içinde o ne der bu ne der kaygısı vardır. Sonra aşık olduğum adamdan çocuklarım olsun istedim. iyi ki evlenmişim diyorum.hayatım eskisine nazaran daha güzel.
  • Cevaplayan
   tahmin etmiştim:)
  • cevabımı senin cevabının yorum kısmına yazmışim kusura bakma. Telefondan zor oluyor
  • Cevaplayan
   hı bu bana mı
  • özgürsün iyi güzel de bu özgürlükde bi noktadan sonra insana batmaya başlıyor. "ben ne yapıyorum, hayatın anlamı ne" diye sorgulamaya başlıyorsun.
   Evlilik yaptığın doğru seçimle hayatını düzene sokar, hayatına anlam katar, önüne hedefler koymana vesile olur. Eğer bu kadarcık olsun hayata karşı sorumluluk almazsan başarının yanından bile geçemezsin.
   Bugün iş hayatında önemli bir mevkiye gelmek istesen seninle aynı standartlara sahip ama düzenli mutlu bir ailesi olan diğer rakibin senin bir ka
 
Ana Sayfa > Aşk Soruları > Neden evlenilmeli? Sizce evlilik ne anlam ifade ediyor ?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
Evlilik ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Evlilik hakkındaki düşünceleriniz?
Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne zaman, nasıl biriyle evlenmeli? Ve evlilik nasıl sürdürülmeli? Evlilikte ne önemli: Aşk, dostluk, cinsellik?...  
Bir Erkek Sordu Evlilik nedir? nasıl olmalı?
Evlilik hakkındaki içinizden geleni yazın.Evlilik nasıl olmalı? Erkekğin kadından beklentileri ? Kadının erketen beklentileri?