Sevgilim çok kıskanç, sinemaya gitmeme izin vermiyor. Ne yapmalıyım?

Ortalama:
Puanla: 
MiserableBoringEnjoyableinterestingFascinating
 
(Yaş:18-24)
    Kategori: Aşk

Arkadaşlar bu akşam dayımın kızıyla buluşup sinemaya gitçektik.. Günlerce dışarıya çıkmadım hem az iyi olur diye düşündüm kıza tamam dedim.. Şimdi Sevgilimi aradım Yoooook izin vermiyorum gidemezsin diyerek bağırdı çağırdı çok ağır konuştu beni çok kırdı.. Yüzüne kapattım.. Sizce bu durumda napmalıyım ben? Ben sevgilimi anlamıyorum artık ya o giderken kuzenleriyle iyi tamam hoş ben hiçbirşey demiyorum gitsin eğlensin mutlu olsun istiyorum, ama o benim 24 saat evde oturmamı istiyor... Kıskançlıktan abuk subuk mesajlar çekmeye başladı. Kuzenin 21 yaşına girdiya erkek arıyor seni de peşine takıyor gibi. Halbuki kuzenimi tanımıyor bile. Ya da 'Hangi filme gitçeksiniz ya kesin erkekler çok oynayan bir film demi' bu ne şimdi be banane erkeklerden her filmde kadın erkek oynar allah allah soruya bak :( Bıktım artık bu kıskançlıklarından bunu ona da yazdım..

Sizce napmalıyım? Ona kırıldığımı belli edip bekleyeyim mi yoksa gönlünü almaya çalışıp da ikna mı etmeliyim? Akşam mecbur gitmem lazım kız başka şehirden gelicek beni görmeye zaten 2 ayda bir buluşuyoz tek.. Off acil yardım lütfen yorumlarınızı bekliyorum..


3000 karakter kaldı  Gizli  Referans Soru
Soru No
Referans vermek istediğin soru numarasını tarayıcının adres kutusunda görebilirsin (URL). Örneğin, bu sorunun numarası: 12849
 

Cevaplar

    Erkeklerden  
12
Kızlardan  
10
 

En İyi Cevap

Baby_92
434  
Bence Mutlu ol Sevgilin senı sevmeseydi karışmazdı canım.. Ama onu ikna etmelisin kuzenine çok ayıp olur yoksa.. Sevgilininde kıymetini bil ama bence.. Bole kıskanç erkek pek kalmadı

Erkekler Ne Diyor

 • sefa312
  1075  
  bana göre içinden geçen duygularını sevgilinin de bilmesinde çok fayda var sende oluşan duyguları onun da bilmesine izin vermelisin derim ben
 •  
  Yok  
  Özgüveni eksik bir sevgilin var.İleride eşin olursa balkona çıkartmaz:) Şaka bir yana sevgili olurken kişiler karakterlerini gördükleri halde neden devam ederler.Sizde de biraz kıskanılmak isteği varya işte o işin dozunu kaçırıyor.Kıskanılmak değer vermek olmadığını ne zaman anlayacak bayanlar bilmiyorum.
 • ismimhakan
  25547  
  Sen hatayı ondan izin istemek ve haber vermekle yapmışsın. Tavrını koymalısın. O senin sahibin değil. Yoksa bu yasakların arkası kesilmez.
 • MarquisDeSade
  12650  
  biran once o sevgiliyi birakmalısın. nasil izin vermiyor? kendini ne ve kim saniyor da senin üzerinde boyle bir otorite kurabiliyor
 • gurbet-kuşu
  -1  
  gitme
 • dyvim
  -1  
  Ezik misin yahu? Gidebilir miyim değil, gidiyorum diyeceksin bir kere. Nişanlın mı, kocan mı? Yüzüğü takmadan sana herhengi bir şekilde otorite kuramaz. Hani yüzük bile olsa kuramaz da, en azından bir söz hakkı olur. Yüzük yok, otorite yok.
  • Cevaplayan
   Ben de onu diyorum; sadece bir şey söyleyebilme, yorum yapma hakkı olur diyorum. Öyle yollamamak da neymiş? Sultan Sülüman mı sanıyor kendini vatandaş?
  • yüzük bile oorite anlamına gelmez, yüzük ve o sosyal kavramlar sadece ilişkiye verilen isimlerdir, birer basamak değil. İlişkide karşılıklı olma ve kişisel özgürlük esasır. Bunlar olmadan, güç oyununa çevirilen ilişki bir zindandan öteye gidemez. Kadın kocasından bile izin almak zorunda değil benim görüşüme göre, çünkü kimse kimseden izin almak zorunda değil. Aşk, askerlik değil ki emirler ve izinler olsun ki orası en extrem noktadır diye örnek verdim.
  • Soran
   Aynisini ona dedim cok söz hakkin olmasini istiosan gel tak nisani dedim.. Zamani gelince oda olacak diyo. Telefonumu kapatdim sinemayada gitcem, morelim ne kadar bozuk olsa bile..
 • kadehteki_yakamoz
  -1  
  Asla ama asla onun hatalarından dolayı gönlünü almaya çalışıp da ikna mı etmeliyim deme. Asl kendinden taviz verme. Ruhsal özgürlüğün bu dünyada seni sen yapan tek şey. Acı ama gerçek böyle birinden ayrılmalısın. Çünkü onu değiştiremezsin, kişiliği böyle ve karşısındaki kişiyi ezen bir kişiliği var. Bunlar duymak istemediğin şeyler olabilir fakat ilişki, kişiler kendilerini yaşayabilirlerse devam eder.

  Eve kapatılarak bir ömür geçirebilir misin? Düşün bunu ve kendine sor? Ona duydugun hisler kendini zindana kapatmaya değer mi? Kıskançlık güvensizliktir, sevgi değil. Senin kişisel hayatına karışma hakkını sevgili olma durumu ona tanımaz. Filmin ne olduğu, kiminle gittiğin yada nereye gittiğin, ne zaman geleceğin önemli değil. Bunu, seni merak etmemek, seni düşündüğü için sorabilir ama sana gitme deme hakkı olamaz. Bu, seni senden alması demek. Şimdi kendini , kendin olmadan düşünebiliyor musun? Mutsuzsun farkındasın değil mi?

  İlişkide hekesin beyaz alanları bir de ortak alanları olur. Zamanla ortak alan genişler ama asla kişinin kendi özel alanına taşmaz. Sevgilin senin alanlarını tamamen işgal etmiş. Herşeyine karışıyor. Seni bir köle yapıyor, sevdiğin kişiye köle olursun da onun yaptığı romantik kölelik değil, bildiğin gerçek ruhsal kölelik. Seni yok sayıyor, senin insani ihtiyaçlarını yok sayıyor. Sence seni seviyor mu? Seven insan sevgilisine, fikirlerine, kararlarına, yaptıklarına saygı duyar.

  Yanılıyorsam lütfen söyle. Her ne kadar beni çok seviyor, onu seviyorum desen de onun ki sevgi olamaz, sen seviyorsan bile bu, seni yoksaymasına neden olamaz. Bu ilişkiye devam edersen bitki gibi birşey olacaksın, kendine ait hiç birşeyin olmasına izin vermeyecek. O, seni sevmiyor, sadece hasta ruhunu seviyorum sözüyle saklıyor.

  Bu mutsuzluğa daha ne kadar dayanabilirsin? Şimdi bunu kendine sor ve gerekeni yap. Onun hak ettiği tekşey terapi, sen değilsin! Asla kişiliğinden taviz verme!
  • Cevaplayan
   Ağaç süphesiz ki eğilir zamanla, fakat ne kadar eğilebilir?
  • Soran
   Bende inaniyorumki birgün akkilanacak, ben onun aklini basina getiricegim.. Ya bundan sonra bana bu kadar karismazsin ve saygi duyarsin yada ayril benden diyecegim.. Secimi ona birakiyorum eger böyle devam edicekse ayrilir. Ama beni kaybetmek istemiosa aklini basina alir..
  • Cevaplayan
   Sence kıskanmak sevmek mi? Ben kıskanç değilim, görmezden gelinebilecek seviyedeki kıskançlığımı da yansıtmam, ben sevgilimin özgürlüğünde kendimi bulurum. Kıskançlık bibirinize karışma hakkı vermez, ilişkide serbestlik olmazsa o ilişki yürümez. Birgün farkına varacaksın ama geç olacak, böyle olsun istemeyiz. Kıskançlığın sevgi olduğunu düşünmeyin artık lütfen. Seen insan saygı duyar? Sana saygı duyduğunu düşünüyorsan devam et, sonuna kadar git. Ben inandığın şeyin peşinden git derim her zaman
  • Soran
   Biliyorum haklisinda ama napim bastada bu böyleydi bu kadar degilsede kiskanclik her erkekte var bende kiskancim.. Ama o ilk esip gürülüyo sonra hatasini anliyor seni kaybetmek istemiorum diyor.. Ikimizede yazik degilmi severek ayrilmak..
  • Cevaplayan
   farkında değilsin ama çaresizliği öğreniyorsun. Öğrenilmiş çaresizlik ne kadar ağır birşey farkında değilsin. Konuşmak güzel geliyor, yalnızlık sıkıyor, alışmışlıktan dolayı ayrılığın boşluğu boğuyor. Şimdi kendine gelip silkelenmezsen ya bir ömür köle kalacaksın yada birgün artık seni sen apanlar bitecek ve acı içinde çok daha kötü halde ayrılacaksın. Bunu fark etmen zaman alacak ve o giden zaman asla geri gelmeyecek. Gençliğin acılarla hatırladığın bir anı olacak. Farkında mısın? Bu sevgi mi?
  • Soran
   Defalarca denedim ayrilmayi arkadasim.. Ama napim olmuyor bikere ayrildim dayanamadim geri baristim sadece 3 gün ayriydik.. Ikincisindede tek 1 ay dayandim sadece yazistik normal arkadas olarak.. Ama onu silip atamiyorum napim.. Ne kadar sinirli olsamda suanda ona, onsuz olmuyorki..
 • bluesman
  -1  
  sen onun kölesi değilsin. ayrıl.
 • serseripol
  1010  
  bu ne teslimiyetçilik böyle.
 • karamira
  767  
  sevgiline deki senin kafanı o sinema perdesine sokar 3 boyutlu film gibi oynatırım seni orda:D biraz fazlamı abarttım ne
  • Soran
   oKee
  • Cevaplayan
   inan sen zorlamadıkça akıllanmaz;) üstüne gir biraz bi kaç gün ters konuş
  • Soran
   Saten demin yazdimki, Bak telefonu kapatirim bu kiskancligin devam ederse felan diye??:D Geri cevabi , Askim seni kaybetmekten korkuyorum niye anlamiyorsun oldu :D:D Tamam akillanio yavas yavas :D
  • Cevaplayan
   walla bu tamamen senin yeteneğinle ilgili bişey bence bi kız erkek nekadar kıskansada eninde sonunda kendi isteğini yaptırabilir doğanın kanunu bu erkek yapma der kız ne yapıp edeip yapar:) dicekseinki bu şekilde seninle daha fazla bu ilşkiyi sürdüremeyiz kapatıcaksın telefonu sinemaya gideceksin çıktıında 10 tane arama olmazsa bana küfredeblirsin:)
  • Soran
   Yaa bak vallaha cok üzgünüm güldürme beni .. Ciddi yorum bekliyorum..
 • Umutcuq
  539  
  sende onu kıskan.
  • Cevaplayan
   En iyisini yapmış olursun. Böyle basit birşey için kısıtlama koyan bir insan, ileride daha büyük şeyler için daha sıkıcı şeyler yapabilir. Aklnın başına gelmesi şart.
  • Soran
   Saten diyor seni kimseyle paylasamam ben felan diye.. Ama simdi ona saten dedim askli basina gelene kadar sesimi duyamicak.. Bakalim nolcak
  • Cevaplayan
   o senin onun olduğunu sanıyor. her an ayrılabilecek gibi davransan böyle olmaz. rest çekmeyi dene.
  • Soran
   Iste onu anlatmaya calistim. Sen sinemaya giderken senin bunu yaptigini ben sana yapsam nolurdu dedim.. Ben erkegim bana bisi olmaz sen cok güzelsin benimle bile gezerken birinin baktigini görünce kisa bile olsa, dövesim gelio diyo.. Güzellikte basa belaa of off
 • etmus
  -1  
  tebrikler sevgilin seni kolesi saniyor...
  • Cevaplayan
   gorusler bunlar :)
  • Soran
   bide sizin görüslerinizi merak etdim..
  • Cevaplayan
   ee sen sorunun cevabi almissin neden soruyorsun bize?
  • Soran
   Kölesi yapmaya calisio ama basaramio.. Cünkü gidicem bunuda engelliyemez ne kadar inatci oldugumu biliyor. Benim ondan tek istedigim sey,TAMAM ASKIM GIT SANADA BI DEGISIKLIK OLUR ??demesiydi... :((
 

Kızlar Ne Diyor

 • gossip
  16129  
  ilk defaysa gönlünü al derim yok hep böyle davranıyorsa belli et kırıldığını
 • minimis
  2010  
  hem kendinr hem de sana güvenmiyor.. eğer bu şekilde mutu olacağını düşünüyorsan devam et ?
 • irem_16
  -1  
  senin psikolojin bozulmadan ayrıl.ilişkinin bu boyutunu karı koca yaşayabilir sadece. hemen ayrılmalısın bence. çünkü ilerde ilişkiniz ciddileşirse senin çalışmana falanda izin vermez bu. seni düşünmeden üzebiliyorsa böyle saçma bişey için seni kırıyorsa kusura bakma ama seni zerre kadar bile sevmiyodur. sadece saçma sapan bi sahiplenme duygusu var burda.
 • stiletto
  17624  
  Ne yalan söyleyeyim ben olsam bırakırım, uğraşamam böyle insanlarla.. Kimse kızmasın gücenmesin, ben bencillik olarak görüyorum, çünkü seni hiçe sayıyor, bir tek benim dediğim olur demek bu.. Ama ipi de eline vermissin sen
  Annen babandan önce onun sözünümü dinlersin sen?. Ben olsam ailem izin veriyor sana ne derdim acıkcası, o kim nişanlın, mı kocan mı? Şah mı padişah mı?
 • menis
  -1  
  Anlıyorum canım ama o anlamaz. Onun kafasında kendine göre doğruları var ve bunları yıkamazsın ve yıkamayacaksın. En kötüsü, günden güne dahada artıcak baskıları.
  • Cevaplayan
   Haklı.. İstemediği halde çıktıysan hakettin..
  • Soran
   Seninkidemi böyle :( Simdi yeni geldim.. Ve saymadigini birakmadi bi disari ciktim diye..
 • Pink-
  -1  
  Kadın olduğunuza emınmisniz :)

  Ben bir şey yapacaksam karada ,havada yaparım

  yani kadınlar böyledir :))))

  Herkez herşeyi bilmek zorunda değil

  Heleki böyle sacma bir sey için hesap vermek ne dıye

  Damardan gır ... etkisiz hale getır :)))
 • bencanandım
  14697  
  Gönlünü almaya çalışman kendini haklı bulmasına yol açar. davranışı nın antklı hiç bir açıklaması yok onun için konuyu irdeleme neden böyle yapıyorsun diye sorma bile.
  Ayrılmayı düşünmüyorsan sinemaya gitme çünkü onu dinlemeyip gidersen bundan sonra sözünü dinlemediğin için sana güvenemeyeceğini iddaa edecek. gitmediğin takdirde de sakın onun la görüşme dışarda buluşma hatta işi abart aman senin le buluşurken bi erkek yolda karşılaşırız ne me lazım belki gözgöze geliriz olmaz de telefonlara çıkma mesaj atarsa da kısa ve net cevap soğuk luğu hissetsin
  İyi bir ders vermezsen bu çocuk seni çok yıpratır ya o dersi vereceksin yada ayrılacaksın
  • Cevaplayan
   rica ederim
   allah kolaylık versin :)
  • Soran
   Yapicam saten.. O benim günümün icine etdi.. Bi kac gün sonra sunla disariya cikcam der bana ozaman görür ben ona napiom.. Sagol yorum icin..
  • Cevaplayan
   Tavrını bozma sen de ona yasaklar getir bakalım nasıl hissedecek
  • Soran
   Tavrimi belli etdim sen giderken iyi ben giderkenmi kötü dedim.. Gidicegim kizlar ta baska sehirden benim icin gelio dedim.. Bagirdi cagirdi telefonu yüzüme kapadi.. Bende mesaj atdim , Aklin basina gelene kadar sakin beni arama yazma diye ve telefonumu tümden kapadim??! Günüm maf oldu ya..
 • serpico
  547  
  kesin gitmem gerekiyor yazmissin demek ki gidiceksin. o zaman keyfine bak, erkek arkadasinin soylediklerini ciddiye alip tartisma bile, ciddiye alirsan kendini hakli gormeye devam edicektir. erkek arkadasinin bu yaptiginin yanlis oldugunu soylememize gerek yok sanirim sende farkindasindir.
  • Soran
   Bilmiyorumki pskolojik destek alalimmi diye teklif etsem sen manyakmisin der gibime gelio... Artik ikna etmeye calisicam mecbur.. yada bi bakalim haftaya buluscaz yüz yüze konussak daha iyi olur diye düsünüyorum..
  • Cevaplayan
   tabiki kiskancliklar olabilir, asgari boyutta, belli dozajda a,a inanin bu kiskanclik olayi basit bisi degil, yani cevreye guvenmiyorum, sen cok guzelsin bakarlar, vs vs bunlar normal insanlarin kurabilecegi seyler degil, bunun altinda cok daha ciddi seyler yatiyordur. ve ben iliskinizdeki tek probleminde bu kiskanclik olabileceginiu dusunmuyorum baska sekillerde de sevgiliniz sizi bunaltiordur gibime geliyor.
  • Cevaplayan
   profesyonel birinden yardim al derim. ikna edebiliyorsan sevgilinle birlikte, edemiyorsan en azindan sen gidip birileriyle konus, hic yapamadin internettede ucretsiz bu yardimi yapan siteler var. yani bu senin tek basina ustesinden gelebilecegin bisi degil gibi gozukuyor, bende daha once karsilastim ama benim sevgim o kadar buyuk degildi sanirim ilk olayda arkama bakmadan kacmistim.
  • Soran
   Sizce napmam lazim ? Bu kiskanclik olayini nasil cözeriz?
  • Cevaplayan
   var tabiki. normal olmayan her davranisi tedavi etme yontemi var. ama ben bu kadar ileri giden davranislarin ozunde salt kiskanclik oldugunu dusunmuyorum, bunun sebebi erkek arkadasinin ciddi problemleri oldugu ve bunun yansimalarindan sadece biri bu ileri derecedeki kiskanclik.
  • Soran
   Eee yanii tabiki yanlis oldugunun farkindayim.. Ama benim zoruma giden niye bu kadar kiskanclik yapio bunun bu terapisi felan varmi kiskancligindan kurtulmak istioyrum artik
 • harbikiz
  -1  
  sende sevgilinin bu şekilde davranmasına izin mi veriyorsun senin sosyal hayatın var neden izin veriyorsun ki karışmasına
  • Soran
   Iste sanki baskalari bana tesavüsmü etcek tövbe tövbe.. Neyse ben tavrimi belli etdim bakalim nolcak..
  • Cevaplayan
   bence biraz soğuk davran oda yaptığı yanlışın farkına varsın aynı şeyleri bende yaşadım ama şimdi çok rahatım söylemediğim zaman bile oluyor şunu hiç bir zaman unutma insan kedini nasıl görüyorsa karşı taraftakinide aynı görr..sana değilde diğerlerine güvenmiyorum asıl onun kendine güveni yok demek ki,..
  • Soran
   Izin vermiyorum saten gitcem.. Ama simdilik nasil davranicami bilmiyorum. Senin icin bu kadarmi degersizim yazdim. cevabi, Benim icin okadar degerlisinki sinemadaki pislere güvenmedigimden salmiyorum?? dedi. Sana güveniyorum ama baskalarina güvenmiyorum diye bu ne ya simdii off sevgilinmi var derdin var
 • floral
  -1  
  " o benim 24 saat evde oturmami istiyor "

  Ateş seni çağırıyor diyorum
 
Ana Sayfa > Aşk Soruları > Sevgilim çok kıskanç, sinemaya gitmeme izin vermiyor. Ne yapmalıyım?
 
Üye Olmak İster misin?
 
KizlarSoruyor.com üyeleri Xper puanları biriktirerek çeşitli hediyeler kazanıyorlar.

Cinsiyetini seçerek sen de hemen ücretsiz üye olabilirsin.
 
 

gundem haberler
bullet
Muhteşem Yüzyıl'da tarih yanlış mı anlatılıyor?
Muhteşem Yüzyıl gerçekten çok izlenen bir dizi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bullet
Youtube'a alternatif hangi siteler var?
Dailymotion, izlesene, vimeo falan hiç beğenmedim. Nereden müzik indirebileceğim?

bullet
KızlarSoruyor'a annelerimiz üye olsa nasıl bir nick alırlardı?
Çocuğun gözünden melek,güzellik olan anne üyelerimiz tabi ki vardır sitede hepsine öpücükler...


Contests
2013 - En Komik Videolar
Neredeyse geleneksel hale gelen KizlarSoruyor.com En Komik Videolar yarışması bu sene yıl sonuna denk geldi. Biz de soruyu bu sefer biraz değişik soralım istedik. 2013 yılında izlediğiniz en...
50 TL Mudo Hediye Çeki   50 TL Mudo Hediye Çeki
En son yarışmayı kazanan açıklandı!
2013 - En Komik Videolar
Kazanan üyemizin ödülü 50 TL Mudo Hediye Çeki
Tüm Yarışmalar >>
sevgilim izin vermiyor ile ilgili sorular
Bir Kız Sordu Sevgilim çok kıskanç
sevgilim çok kıskanç dışarı çıkmama bile zor izin veriyor napmalıyım  
Bir Kız Sordu Sevgilim tatilde beni aldatır mı?
sevgilim şu anen iyi arkadasıyla tatilde ve 5 6 kızla beraber beni aldatır mı ?  
Değer verilen insanlar zamanla neden değişir ?
d06ukan6 saat önce sordu

Değer bilmedikleri için

Gerçek yüzleri ortaya çıkar

Karakterleri oturmadığı için

G*tü kalktığı için

Aşk Xperleri
  
gizemli7
50119  
gizemli7
Nişanlı, 24 yaşında
24 Soru - 3809 Cevap
Aşk Xper: 12113
Aneksenamun
53026  
Aneksenamun
37 yaşında
6 Soru - 5120 Cevap
Aşk Xper: 9946
yokoylebisey
42203  
yokoylebisey
İlişki İçinde, 25 yaşında
0 Soru - 2196 Cevap
Aşk Xper: 6425
capkin_kuru_fasulye
46317  
capkin_kuru_fasulye
Bekar, 31 yaşında
162 Soru - 4589 Cevap
Aşk Xper: 6355

Xper Nedir? Xper Sıralaması